Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   136 / 375
(#) pjg válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Köszi. Szépek, gondolom jók a gépeid. Milyen programokat használsz? Pl. nyák maráshoz?

(#) AzIgaziCsaby válasza pjg hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Köszönöm a dícséretet.
A gépeket Mach3 vezérli.
Amikor nem én írom, akkor a G kódokat legtöbbször ArtCam-mal generálom. A nyákmaráshoz a CopperCam-ot használom.
(#) pjg válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Szept 12, 2012 1 /
 
Ezt találtam. Ez lenne?
DELCAM.ARTCAM.JEWELSMITH.V9.126
(#) AzIgaziCsaby válasza pjg hozzászólására (») Szept 12, 2012 /
 
Igen a Delcam készíti. Nekem az Artcam Pro 2008 van meg teljes értékűen.
Még annak sem tudom az összes tudását kihasználni.
(#) pjg válasza AzIgaziCsaby hozzászólására (») Szept 12, 2012 1 /
 
Én csak ezt találtam.
A CopperCam csak korlátozottan a gyártó oldaláról. Sehol máshol nem láttam korlátlanul. Csak 80 euróért.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2012
(#) nagy hoho hozzászólása Szept 19, 2012 /
 
Megtudná valaki mondani, hogy a 20 mm-es lineáris tengelyen közvetlen a köracél alatt milyen széles az alumínium borda?

stp86560.jpg
    
(#) sastas01 válasza nagy hoho hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Szemre olyan 6-7 mm. Bár ebből a szögből fotózva ez csalóka.
(#) Antauri válasza nagy hoho hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Valószínűleg típusfüggő, meg kell nézni a rajzát ha tudod a típust. A Bosch Rexroth 20-as méretei például:
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2012
(#) nagy hoho válasza sastas01 hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Köszönöm a választ Neked is és Antaurinak is.
(#) nagy hoho hozzászólása Szept 19, 2012 /
 
A következő ötletem támadt és ehhez kérem a tanácsaitokat:
Ha 20 x 20 mm-es szögvasból két darabot levágok majd összeforgatom úgy, hogy két oldala közvetlen össze fekszik, akkor kapok egy "T" idomot ami 180 °-al el van forgatva, tehát a szára függőlegesen áll.Erre ráültetem a 20 mm-es köszörült tengelyt és Co-val meg hegesztem ill. csak heftölve lenne hogy ne húzódjon el. Így kapnák egy talpas lineáris tengelyt aminek a fotója néhány h.sz.-el feljebb látható. Az ok az ,hogy 20mm köszörült tengelyt kapok ingyen a szögvas 6 méter kb 1800.- Ft És a topik címe is, hogy házi alkatrészekből építsünk. Természetesen minden körülmény adott az egyik barátomnál a precíz munkavégzéshez.
(#) Stewe válasza nagy hoho hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
A melegen hengerelt szögvasak csak nagyon durván mondhatók egyenesnek, méterenként 1 mm görbeség még a szabványba is belefér. Hatalmas munkát fektetnél bele, és a végeredmény használhatatlan lenne. A hegesztés pedig mindenképpen feszültséget eredményez... illetve feszültség változást, ami alakváltozást okoz.
Az edzhető nemesíthető (vagy előnemesített) köszörült vagy húzott köracéloknak már az anyaga is alkalmatlan arra, hogy hegesszed! (C45, C60, CMo3, 42CrMo4V)
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2012
(#) nagy hoho válasza Stewe hozzászólására (») Szept 19, 2012 /
 
Értem és köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Szept 19, 2012
(#) norby_torok hozzászólása Okt 5, 2012 /
 
Hello.
Szeretnek epiteni egy cnc gravirozo gepet (meretek 700x600x120) ami meg csak papiron letezik de nem tudom hogy mijen lepteto motort hasznaljak hozza. Tik mijen motort tudtok ajalni 12x3 trapez orsohoz ( feszultseg , aram ) . Az otleteket eloreis koszonom
(#) emmzolee válasza norby_torok hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Szerintem ha gravírozni akarsz elég a 0.6Nm-es motor. Nagyobbat használhatsz, de kisebbet nem nagyon. Feszültség, áram? A feszültség legyen kisebb 1-2 V körül. Az áram meg maximum annyi amennyit a vezérlőd elbír.
(#) pjg válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
A régi 5 1/4 "-os Floppy meghajtók fejmozgató motorja jó lenne erre a célra? Pontosabban én nem gravíroznék, hanem nyákot fúrnék.
(#) mex válasza pjg hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Elég lehet, de sok múlik a lineáris vezetékeken, csapágyazások milyenségén, minőségén.
Ezenkívül mérvadó még a forgómozgást egyenesvonalú elmozdulássá alakító (legtöbbször orsó) kivitele is. Házi felhasználásra, ha nem cél a minél nagyobb sebesség, akkor egy M6-méretű menetes szár is megfelelhet, és ha jobbfajtát veszel, akkor a floppymotor vígan elviszi.
(#) emmzolee válasza pjg hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Nem tudom pontosan milyen az a moci. Ha nyákot akarsz fúrni lehet jó lesz, de kintúr marás felejtős vele.
(#) norby_torok válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Nagyon szepen koszonom a gyors valaszt
(#) pjg válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Köszönöm a válaszokat. Csak fúrás lesz. Egyenlőre. Később esetleg nagyobb motorral marás is. Van régi MOM gyártmányú 8"-os Floppymeghajtóból kitermelt fejmozgató motorom. Akkora mint az öklöm.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2012
(#) emmzolee válasza pjg hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Ja, olyan nagy Az tuti jó lesz erre. Tegyél be képet.
(#) Stewe válasza pjg hozzászólására (») Okt 5, 2012 /
 
Nekem a 1541-es (Commodore) fejmozgatóból van 4 db, de nem mernék vele gravírozni, a mozgatást talán megoldják, de a forgácsolási ellenállást szerintem már lépésvesztéssel büntetik.
(#) nagy hoho hozzászólása Okt 5, 2012 /
 
Az X tengelyhez vettem két THK lin.sínt kocsikkal, használtan.
Az lenne a kérdésem, hogy ki kell mosni és újra zsírozni? Vagy mi az eljárás használt vételnél?
Leöntettem egy alu. tömböt 100 x 100 x 280 mm méretben reményeim szerint ebből készülne a Z tengely.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2012
(#) Antauri válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Mindenképpen jót teszel vele ha kitisztítod. Én is szétszedtem a használt kocsikat, féktisztítóval teljesen letisztítottam. Az SKF-nél kaptam olyan zsírt amit ezekhez a lin. csapágyakhoz ajánlottak, azzal visszazsíroztam. Most legalább tudom hogy rendben vannak. Mellesleg ilyenkor van lehetőség mikróval rámérni a golyókra is, hátha érdemes cserélni.
(#) SALáta válasza nagy hoho hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Jó cuccot vettél Feribá! Ahogy Antauri javasolta mosd át, féktisztító se drága, de nem árt neki a gázolaj sem. Ha nem kotyog, nem lötyög semmilyen irányban akkor jó lesz ez. A lényeg ha kell segítség mosásban megtalálsz, mindenképp szétszedésnél javallom egy nagy tepsi féle felett operáld mert elég kellemetlen mütyür golyót keresgélni. Visszatétele zsíros állapotban egyszerű, darabra és helyre meglegyen az a lényeg, egy golyónak "hiányoznia" kell, felszerelést is tárca felett végezd mert sajnos van olyan kocsi ami kinyomta a golyót, akadt már ilyen a kezembe, nem mondanám hibásnak de jónak sem. Örülök hogy ezt vetted, ha az állapota megfelelő tökéletes választás.
(#) nagy hoho válasza Antauri hozzászólására (») Okt 6, 2012 /
 
Köszönöm a tanácsokat, a golyók rendben vannak, nincs kotyogása. Meg még mikrométerem sincs.
(#) pjg válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Megtaláltam a motorokat. Mit mondjak érdekes.
Vajon miképpen kéne vezérelni?
(#) pjg válasza pjg hozzászólására (») Okt 12, 2012 /
 
Közben ezt találtam róla.
Találtam régi MOM gyártmányú 8" Flopimeghajtót, benne egy Gamma "fejmozgató" Vonóorsós léptetőmotort Típusa MLV 350/24 No:835023.
A tengelyén ~110mm hosszúságú négybekezdéses menettel. Hobby CNC Z-tengely mozgatására használnám. A kivezetések száma 4 egy közös kivezetés + 3 tekercs. Tudna valaki segíteni?

Pont tegnap volt a kezembe ilyen! sajnos ez egy 3 fázisú léptetőmotor amihez a vezérlőt neked kell megalkotni vagy beszerezni valahonnét 8nem árt ha Step/Dir rendszerű).

Az elektronikához esetleg linket nem tudnál? A négybekezdésű menet nagyon tetszik...

Sajnos konkrét linket nem, de az elv hasonló mint egy 2 fázisú unipoláris motornál, csak itt egész lépés esetén 3, féllépés esetén 6 állapot van. A középkivezetést fix + tápra kell kötni, a fázisokat egyenkét a fölre kapcsoltatni. A tekercselése olyan mint egy 3 fázisú asszinkron motoré Y (csillag) kapcsolásban.

Nekem is van ilyen motorom, es pl nyakfuro feltenek gondoltam, mert gyorsan mozog. A meghajtasra egy pik adna a szekvenciakat.
(#) emmzolee válasza pjg hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Húha. Ezt nehéz lenne vezérelni. A bekötésed 3 fázisú csillag kapcsolású. Ehhez nincs nagyon vezérlő. A vezérlők nagy többsége bipoláris és unipoláris motorokhoz való.
(#) pjg válasza emmzolee hozzászólására (») Okt 13, 2012 /
 
Akkor túrnom kell megint. Valahol a garázs mélyén bujkál egy eredeti gyári doksi erről a 8"-os meghajtóról. Kapcsolási rajz is van róla.

Vajh milyen erős lehet egy ilyen motor?
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2012
(#) Villamos hozzászólása Okt 14, 2012 /
 
Üdv.!!
Kellene 1 kis segítség.
Na szóval az lenne a kérdésem hogy van 2 LB1845 motor(Epson Stylus Color 440 nyomtatoból) vezérlőm és ezek felhasználásával szeretnék kis cnc gépet csinálni motor is van a gond az hogy nem tudom milyen pic kell hogy rá csatlakoztasam a gépre (LPT port-hoz). Kérlek titeket segítsetek. Előre is köszönöm.
Következő: »»   136 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem