Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC építése házi alkatrészekből az alapoktól
Lapozás: OK   141 / 375
(#) richy92 válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Szia!
Én a linux emc2.5-őt használom és sokkal stabilabb és jobban is fejlesztik mint a mach3-at na meg persze ingyenes,szóval bátran merem neked ajánlani.
http://j2tom.blogspot.hu/2011/07/emc2-telepites-lepesei.html
(#) nagy hoho válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Köszönöm szépen.
(#) nagy hoho válasza richy92 hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Köszönöm szépen. Nekem még Windows van a gépemen.
(#) Pali79 hozzászólása Nov 25, 2012 /
 
Ma próbáltam rétegelt lemezből marni, de nagyon füstölt, égett a lemez. Kis előtolással teljesen új felsőmaróba való szerszámmal. Én csinálok valamit rosszul vagy a ragasztó miatt nem nagyon lehet a rétegelt lemezt megmunkálni?
Esetleg valami tipp arra, hogy miből tudnék készülékdobozokat gyártani?
A hozzászólás módosítva: Nov 25, 2012
(#) Sir-Nyeteg válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Ha ég a fa, vagy olvad a műanyag marás közben, akkor túl kicsi az előtolásod.
(#) Pali79 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 25, 2012 /
 
Nagyon köszi! Esetleg meg tudnád mondani, hogy mennyi az ideális előtolás fához?
(#) Sir-Nyeteg válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Rengeteg dologtól függ. Nem mennék bele a képletekbe. Tapasztalatot csak próba után szerzel. De nyugodtan tolhatod neki!
(#) tomics76 válasza richy92 hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Szia richy92! Had kérdezzem meg ,hogy általában milyen befogópofákat érdemes használni(venni) ill. milyen szárak fordulnak elő leggyakrabban ( 4mm ,8mm)?
Üdvözlettel.
(#) Sir-Nyeteg válasza tomics76 hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
3mm, 4mm, 6mm, 1/8" (=3.125mm)
Ezek általános szerszám szár méretek.
(#) gulasoft válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Nagyon gyorsan pörgeted a marót. Ha marad az előtolásod vedd lejebb a fordulatot egész addig amíg már nem égeti a fát.
(#) gulasoft válasza richy92 hozzászólására (») Nov 26, 2012 /
 
Esetleg valami kasa magyar leírás a programról?
(#) Pali79 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 27, 2012 /
 
Köszönöm szépen! Kísérletezek vele...
(#) nagy hoho hozzászólása Nov 28, 2012 /
 
Az épülő gépem Y és Z tengelyének hajtása egyenlőre trapézmenetes orsóval lesz megoldva. Az anyákat ZX100-as műa.-ból csináltatnám. Van valakinek tapasztalata ezzel az anyaggal kapcsolatban?
(#) gulasoft válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Az enyémek danamidból vannak, azért kopnak rendesen, mert ha jobban belegondolsz egy relief marásnál a z-d egy reliefnél vagy 1000-szer áthajtja magát ugyan azon a ponton, tehát a trapézmenet is kopik egy kicsit meg a danamid is. Ha beslicceled az anyát akkor ha kikopik, kicsit tudod szorítani, és egy darabig megint jó lesz. Ha nem marsz reliefet, csak marsz bele ezt azt, akkor a Z-d 2-3 évig elmegy.
(#) Pali79 válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Szeretném megkérdezni, hogy nyák fúrásnál milyen fordulat+előtolás érték az elfogadható? Nem szeretném tönkre tenni a drága fúrókat. Jellemzően 0,6-0,8-as furatokról lenne szó.
(#) Sir-Nyeteg válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Csak ajánlani tudom!
A ZX100 kinézetre kerámiának tűnik, és nagyon sokat bír!
(#) Sir-Nyeteg válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Minél nagyobb fordulatot tudsz produkálni, annál jobb! Nyákgyártók 60-120ezer rpm-mel dolgoznak.
Előtolás pedig tapasztalati alapon megy, 100-200mm/perccel is dolgozhatsz, ha van fordulatszámod hozzá (~30k).
(#) sastas01 válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Ha jól tudom az csak egy nagyon kemény műanyag. Ha jól emlékszem egy gyártói adatra, akkor a kopása 0.07 um/Km(mikrométer).
(#) gulasoft válasza Pali79 hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Nekem 25.000-et pörög most a kínai marómotor, a 0.8-at 6-800mm/perccel fúrom, és ahogy nő az átmérő úgy megy le ez a sebesség, egy 3-ast már csak 100-al tolop (persze a pozícionálás marad 1000mm/per körül). A Sir-Nyeteg által említett 60.000-es fordulaton a nyákgyárak egy 0-ával több előtolással dolgoznak, olyan mintha lukasztanának, de azok speciális fúrók, otthonra elég a 25-30.000 fordulat.
(#) Sir-Nyeteg válasza sastas01 hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Így van!
Emiatt írtam, hogy kinézetre meg tapintásra. De valóban "csak" műanyag.
(#) gulasoft válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Valami beszerzési lehetőséget tudtok hozzá?
(#) hotib válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Sz.Józsi ezt linkelte (forgalmazó) tegnap este. A link közvetlen a tulajdonságokhoz visz, de van részletes, gyártói pdf is.
(#) Sir-Nyeteg válasza gulasoft hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Motoros jó áron, tapasztalattal, minőségi munkával, garanciával megcsinálja.
(#) Pali79 hozzászólása Nov 29, 2012 /
 
Sir-nyeteg, gulasoft! Köszönöm mindkettőtöknek!
(#) nagy hoho válasza Sir-Nyeteg hozzászólására (») Nov 29, 2012 /
 
Köszönöm Gulasoftnak is a választ. Közben én is körül néztem zx100 témában. Kértem árajánlatot a magyarországi forgalmazótól. Egy méter 30 mm átmérőjű rúd áfával 8000.- Ft környékén van. A kopása 0,007 mikron/km.
(#) nagy hoho hozzászólása Nov 29, 2012 /
 
A kopás 0,07 mikron/km egy nullával kevesebb mint írttam.
(#) mex válasza nagy hoho hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Jól hangzik, de azt azért tudni kellene milyen körülményekre, terhelésre, felületi érdességre, az orsó anyagának milyenségére van ez megadva.
Amúgy meg mindegy, mert ennél jobbat egyszerű halandó úgysem tud beszerezni legálisan.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2012
(#) richy92 válasza hotib hozzászólására (») Nov 30, 2012 /
 
Én vettem már Sz.Józsitól és nekem 2éve megy kifogástalanul,az egyik anyában valami miatt nem olyan volt a menet mint amilyennek kellett volna lennie,de egy szó nélkül cserélte,szóval nekem csak jó tapasztalataim vannak vele.Rengeteget elmegy ez az anya utánállítás nélkül is,nekem most kellett rajta állítani,de csak azért mert nem lettek az orsóvégek megcsapágyazva a mostani gépemen mert még átépítés alatt áll és az orsónak a kis csapkodása természetesen mindent fellazít,az nem az anya hibája,hanem az enyém,hogy nincs félé éve annyi szabadidőm,hogy feltegyem a végcsapágyazást is,de használni meg muszály volt a gépet.
(#) emmzolee válasza nagy hoho hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Ezt a mikron/km-t hogy kell érteni? Mit jelent ez pontosan?
Köszi.
(#) pjg válasza emmzolee hozzászólására (») Dec 1, 2012 /
 
Kiválasztasz egy pontot a a menet felületén. Ha ez a pont 1 km-t csúszik a másik felületen akkor kopik 0,07mikront.
Következő: »»   141 / 375
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem