Fórum témák
» Több friss téma |
A youtuben van egy sereg video, az egész amatör konstrukcioktol kezdve a profi megoldásokig. Egyik másiknál ott a kész kod is.
Nem tudjuk mire akarod használni a CNC gépet, azok a motorok legfeljebb rajzolásra vagy lézer grafikához elegendöek. A youtubba üsd be hogy DIY CNC machines vagy plotter.
Lézer grafikához kellene hobbi szinten. Tudom néztem a youtubon több videót is, de mindegyik másképpen, nagyon összevágva mutatja. Na mindegy, majd valahogyan összehozom. Azért köszi a tanácsot.
Én most éppen egy tekercselögépet épitek.
Ott a huzalvezetö a DVD mechanika fiokmozgatohoz hasonlo szerkezet.
Köszönöm a segítségeteket!
Hála nektek végre sikerült kalibrálni a grbl-t , jumperek behelyezése után $100=160 , $101=160, $120=40 , $121=40 beállításokkal kiváló , szinte magtalan lett a szerkezet! Mégegyszer köszönöm!
Sziasztok!
Köszönöm mindenkinek az infókat a cnc-vel kapcsolatban. Most rendelem meg hozzá az alkatrészeket, mégpedig egy ilyen kit-ben: Uno R3 CH340 + 4x A4988+4x heatsink + CNC V3.0 shield Module, azt szeretném kérdezni, ehhez a csomaghoz milyen lézerfejet szoktak venni, ami kompatibilis is vele? Köszönöm előre is.
Amit lehet sima PWM-mel vezérelni. Általában a legtöbb lézet lehet...
Pontosabban tudnál mondani, vagy linkelni ilyen típust?
12v-ról fog üzemelni, plusz ami kell az arduinónak, de azt usb-n keresztül fogom biztosítani, ennyi infóval tudok szolgálni. Ez lesz az első ilyen gépem, még most olvasgatok utána, hogy valójában hogy is kellene elkezdeni az összeállítását.
A hozzászólás módosítva: Feb 7, 2020
A kérdés arra vonatkozott, hogy milyen teljesítményű lézert szeretnél.
Találtam a youtubon egy ilyen jellegű videót, és most az alapján próbálom elkészíteni.
Sziasztok!
A Mach3-program az használható lézergravírozás beállítására, rajzoltatására? Vagy erre a feladatra vagy másik, jobban használható program?
Ha megvan a megfelelő G kód akkor végrehajtja a Mach3 is mint bármelyik másik vezérlő program.
Van sok más is. Szerettem párhuzamos porttal a Mach3-at, de usbre sehogy nem sikerült belőnöm. Most USBCNC programokat használok. az új 3018-asokkal és az MPCNC-mmel. Próbából fent van egy USBCNC Controller, egy UGSplatform64 és egy GRBLController. Mindegyiknek van előnye, hátránya.
Pali79, kameleon2 köszönöm mindkettőtöknek az infókat a kérdésemmel kapcsolatban.
Feltelepítettem a UGSplatform64 programot, de egy ilyen hibaüzenetet dob ki: Error while processing response, pedig a port rendesen be van állítva, amikor összekapcsolom érzékeli is, viszont csak ezek a hibaüzenetek jönnek sorba. Nem tudom mi lehet a gond? Valakinek valami ötlete? A hozzászólás módosítva: Feb 14, 2020
Ez nagyon szép gép lett! Mennyire rezgésbiztos a szerkezet? Nem vékony? Lehet a következő ilyen lesz nekem is
Sajna a gyárilag letöltött Thingiverse modellek nagyon vékonyak. megérne egy átméretezést, mert például az elemek sarkaihoz túl közel vannak a csavarok és a PLA miatt nagyon könnyen képes letörni. Én inkább kocka formára terveztem volna, ami ugyan több anyag, nem ilyen szép, kifinomult szerkezet, de legalább erős. A 16-os talicskatengely is egész jó, de sajnos tud vakrozsdásodni. Ennek ellenére szépen fut a gép. Egy magyarország térképet nagyban kirajzoltam már vele tollal, 5000-es sebességen. Na azt már nem bírták a műanyag sarkok. Maga a gép elboldogult vele. ézernek is biztosan jó lenne, marni azért inkább csak nyákot egy jó szintbeállítás után. Amit gyenge pontnak érzek mindegyik gépnél, az a munkaasztal. Ennek fa az alapja, így sose lesz teljesen sík, vetemedhet stb. Ha ez egy alulapra lenne szerelve, vagy acél lapra, az más tészta, akkor nyilván a rezgésekkel is kevesebb lenne a gond. Ami nagyon megtetszett ebben a konstrukcióban, hogy szinte bármekkorára megépíthető, csak akkora csövet kell vágjon az ember. Ha kell 1mx1mx1M-es 3D nyomtató is készíthető belőle. Most úgyis lesz szakkör, oktatás, oktatógépnek tökéletes lesz a gyerekeknek játszani, tanulni és ha valami tönkremegy, majd újranyomtatom .
Köszönöm a választ, erre voltam kíváncsi!
Szerk: Rozsda ellen esetleg a petróleum segíthet! Nekem elég jól be szokott válni (ugyan más területen). A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2020
Elkészült a dvd meghajtókból épített rajzoló gépem. Egy arduino uno+Motor Driver Shield L293D + Mini Micro 9G SG90 RC Servo Motoregységből áll. Sikerült működésre bírni. Azt szeretném kérdezni, ezt az összeállítást ki lehet váltani lézerrel, itt a tollra gondolok? Ha igen, tudna valaki küldeni működő kódokat amivel kipróbálhatnám?
Én az USB - soros chiped driverére gyanakodnék. CH340 driver esetleg?
Az lehetséges, hogy a Laser GRBL nem működik együtt a Motor Driver Shield L293D-evl, csak a CNC V3.0 shield Module-al? Mert sehogyan sem sikerül rábírnom a működésre.
Sziasztok
CNC szeretnék épiteni de kész elemekből, kit-ekből. Kinéztem ezt a szettet. Ehhez milyen vázat ajánlotok ? Gravírozni , marni szeretnék fába vagy esetleg aluminiumba, később Lézerrel égetni. Ez a szett milyen nagy munka területet tud mozgatni biztoságosan,pontosan hogy precíz legyen? Vázat tudtok hozzá linkelni ami ezzel kompatibilis? Köszönöm előre is segítséget.
Szerintem ez egy borzasztóan rossz összeállítás. A vezérlő 3A-t tud biztonságosan a motoroknak 4A kellene. Ráadásul a tápról nem is tudni semmit. Szerintem jobban jársz ha használt alkatrészeket összeszedsz. A lézerhez kell a legegyszerűbb mechanika, ott nincsenek nagy erők. A marás, gravírozás már más kérdés. Ekkorra motorok elbírnak egy 50*50cm területű gépet, főleg ha áttételt is teszel bele.
Szia. Ennek az összeállításnak nincs adata a munkaterületéről, az a vezérlésen múlik, hogy mekkora számokat tud kezelni. Szóval 10 méter is lehet. A biztonság, pontosság megint csak a szoftveren, vagy a vason múlik, a vezérlő tud microsteppet, ez jó. Kompatibilis váz sincs, 3D-ben mozgassa a szerszámot és ennyi, ahogy kívánod, tágak a lehetőségek. Ha marni is akarsz, akkor "erős", merev váz kell, robosztus főorsóval, legalább acél zártszelvényből készüljön. Ha veszed, a motorok tengelyátmérőjét és a rögzítő furatainak kiosztását nézd. Meg van a motorokon az illesztő karima, az is jó, ha beleül a fészkébe.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2020
Ez a vezérlő egy trágya fos! Ilyet, és egyáltalán TB65xx, 66xx vezérlőket ne vegyél, mert nem jók. Ajánlom helyette a DM, Lichuan vezérlőket. Azok jók!
Sziasztok!
Elkezdtem építeni egy lézergravírozót, az alkatrészek már megérkeztek: Nema17 Stepper Motor 42 +cnc Shield V3 +4pcs A4988 Driver. Viszont nem tudom pontosa milyen tengelyeket, rögzítőket kellene beszerezni még a vázhoz, motorok felfogatásához? Tudna valaki infóval, beszerzési lehetőséggel szolgálni? Előre is köszönöm.
Sziasztok!
Nemsokára kész lesz a műhelyem. Egy cnc plazmavágót szeretnék építeni. Mire kell figyelnem egy ilyennél, milyen alkatrészeket használják? Én laptoppal, arduinot, léptetőmotorokat és golyósorsót szeretnék használni. 1m*2m hosszban tudnék dolgozni vele. Megbecsülve mennyiből lehet kihozni egy ilyet?
Sziasztok!
200*200-as hasznos méretbee építek egy ilyen gépet... Motorjavaslatokat szeretnék kérni, saját kútfőből egy RC Brushless motorra gondoltam. A cél plexi réteglemez alu réz inkább kisebb fogással több menetbe
Egyszer már ezt javasoltam neked ... Nálam bevált . Nyákot fúrtam csempét üveget plexit gravíroztam vele . Pici hobbigépre nem kell ennél erősebb (nagyobb) motor és a szerszámbefogás is tökéletes .
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2020
|
Bejelentkezés
Hirdetés |