Fórum témák
» Több friss téma |
Holnap reggel csinálok képeket és felteszem.
Van valami ötleted, hogy hol kaphatok ilyet?
Néztem vaterán, és olyan 10ezer nagysegrendben találtam, nekem meg az húzós! ![]()
Jah, nekem már elküldted, bocs!
![]() A kuplungokat honnan szerezted?
Hát egy nevesebb barkácsboltban kapható. Nem BauM*xra meg O*I-ra gondolok, hanem csavar és szerszámboltra, nálunk itt Sopronban egész jól felszerelt boltok vannak, de hát nem tudom hova valósi vagy.
Googleöztem: HB-Ferrum Bt., 10-es trapéz 1,5m 3288Ft bruttó. 2,5m meg 5124 bruttó.
Az egyik kuplung az fénymásolóból van a többi az oxigéntömlő + 2 db awab bilincs.
Idézet: „Googleöztem: HB-Ferrum Bt., 10-es trapéz 1,5m 3288Ft bruttó. 2,5m meg 5124 bruttó.” Ezek sajnos kardecsnik, amiket köművesek használnak nem menetes orsók.
Ez a tömlős megoldás mennyire jó?(nagy nyomatéknál nem csavarodik?)
Mivel a tömlő elég erős, 10 bar nyomást is ki kell birnia nem csavarodik el mégis rugalmas indítást ad.
A cnc-m méretéből adódóan nem lépnek fel nagy nyomatékok. Nagyobb gépnél vastagabb tömlő a megoldás.
Merevítheted a kapcsolatot, ha egész rövid rugalmas csőszakaszt használsz. Vagyis, a tengelyek (a bilincsek) legyenek egész közel egymáshoz.
Az indításkori nyomatékot az általam ismert vezérlőprogramokban lehet szabályozni az indítási felfutással. Lassan indítja a motort majd megadott idő alatt éri el a max fordulatot.
Hümm-hümm
![]() ![]()
A kitöltési tényező módosításával a nyomatékot tudod szabályozni szerintem. De nem vagyok 100% biztos benne.
Tisztelt Medve kolléga!
Nálad a bakelit csapágyak hogyan váltak be?
Ok, értem, sztem én is ilyennel próbálkozom majd, tetszik az ötletessége!
![]()
Nálad az orsók vagy mi van bakelit-teflon csapágyazással?
Az oké, hogy lehet szabályozni a PWM résznél a motor áramát, de egy "szokásos" konfigurációnál a PC-nek ebbe nincs beleszólása, csupán a léptetőimpulzust adja, a nyomatékot az áramfigyelő ellenállásokkal szabályozza egy komparátor.
Nálam a szánok vannak bakelit csapágyakon, Tacsy, hát mit mondjak, olcsó, gyors kényszermegoldás a bakelit, működik... Kifúrod úgy nagyjából, majd egy dörzsárral megpróbálod "húzósra" beállítani az átmérőt. Az a tuti, ha előbb kifőzöd olajban, ha szárazan fúrod, majd olajozod, akkor bedagadhat kissé. De utána már önkenő. A régi öregek szerint az ilyen lassú mozgásokra bevált dolog a bakelitcsapágy. Én egy 5mm-es bakelit lemezzel oldottam meg, mert jobb akkor nem volt...a képen a vezetékekhez csatlakozó 3 furattal ellátott alkatrészekről lenne szó...
Ötletes, holnap kipróbálom, van itthon egy tábla bakelit, kíváncsi vagyok mit tud, egyébként én danamitban gondolkodtam!
A csapágyazást én is így csináltam, annyi különbséggel, hogy a kis lapokat behasítottam, és raktam bele egy átmenő csavart, így meg tudom szorítani a csapágyakat! ![]()
A danamid az rosszabb, mert a bakelitben ott vannak azok a szálak, vagy rostok, azok fogják az olajat. Némileg "puhább, rugalmasabb" kapcsolatot adva. Szerintem danamiddal akadósabb lenne, de próbáld ki...
A csavaros szorítás kényelmes dolog, de jó, ha biztosítod közben a hengeres alakhűségét is a szerkezetnek... Most jutott eszembe, talán lehetne, hogy a csapágyat úgy kiképezni, mint egy szorítópatront, és egy menetes gyűrűvel szorítva beállítható a hézag...12 darabot ebből nem kis munka legyártani...
Én irok egy saját vezérlőprogramot is a gépemhez és úgy gondoltam, hogy az impulzus hosszát szabályzom amég a tekercs áramot kap. A teljes léptető impulzus hosszát így az áramalatt tartási idővel és a következő impulzusig hátralévő idővel lehet szabályozni.
A tesztüzemben a fordulatot és a motor erősségét is tudtam állítani. Igaz kézzel fogtam le és így csak szubjektív.
Mikor van szükség a nyomaték csökkentésére?
Brato! egész pofás kis gép lessz! Ha vége lessz a vizsgaidőszakomnak én is szeretnék belefogni az én cnc-be. Valaki itt írta hogy 24V-os robotron motorokat akar
használni? milyen árramal lehet ezeknek a motorok tekercseit terhelni? (nemrég hozzájutottam egy régi elektronikus írógéphez elég olcsón amiben 2 nagyobb és 3 kissebb motor lapul.. ![]() Nem méjedtem bele a különféle vezérlőkbe amiket írtatok, eddig már próbapanelon létezett egy TTL ic-s nekem is de szerintem egy másikat csinálok meg itt a topikon is volt már linkelve két exor kapuból és két flip-flop-ból áll ha jól emlékszem. Ami érdekelne hogy az általatok válsztott vezérlő mit csinál a nyugalomban hagyott tengelyekkel ?(pl megáll egy z magasságba a szerszám és csak x,y tengelyek mozognak, a flip-flop-ok pedig az utólsó kiadott pozíciót tartják a fetek/tranyók pedig vezetnek a tekercsek melegednek).Persze tartónyomaték kell bár szerintem menetes órsón keresztül nem gáz.. eggyes megoldásokban ilyenkor egy bizonyos idő után visszaejtik a tekercs feszültségét a felére stb.. Ti hogy csináltátok? ![]() közben míg írtam látom már félig választ is kaptam.. én nem akarok írni saját progi, továbbra is érdekel más mit gondolo erről?
Azért gondoltam erre mert a tekercseket a lehető legrövidebb ideig akartam áram alatt tartani.
A saját programot csak nyákfúrásra írom a sprintlayout programhoz gyakorlásként. Ne jöjjek ki a programozásból
![]() Nem ismerem milyen motorok a robotron irógépé.
ha készlenne én is kb ilyesmi feladatokra szánom a gépet nyákfúrás esetleg marás majd kiderül, én mach3 -at szeretném használni bár rég néztem de ismert elég sok formátumot.. Programozs annyira nekem nem megy
![]() |
Bejelentkezés
Hirdetés |