Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1034 / 2208
(#) ticseboy válasza CHZ hozzászólására (») Aug 4, 2010
Á, egy uriember. Köszönöm
(#) ticseboy válasza pucuka hozzászólására (») Aug 4, 2010
330 ohm van nagyobba is, de azt gondoltam hogy a 100 ohm bőven elég.
De igy már világos a számolás.
(#) CHZ válasza ticseboy hozzászólására (») Aug 4, 2010
Bocsánat , én 6,3V fűtésre számoltam .
Most látom , hogy P sorozatú csőre kellene , így min. 2W-os kell .
(#) pucuka válasza ticseboy hozzászólására (») Aug 4, 2010
A számolgatásokat úgy sem úszod meg, jobb, ha beletanulsz. Nem kell sok képlet, és nem is bonyolultak.
(#) Bassmester hozzászólása Aug 4, 2010
Sziasztok!
Ezen a kapcsoláson dolgozgatok és gondoltam ide is belinkelem, számítva egy-két szakértői véleményre. A komentek jöhetnek ide vagy oda is, melyeket előre is köszönök.
(#) klemo86 válasza kocos hozzászólására (») Aug 4, 2010
A 6S19P-knek nagyon bevált, megszerettem És olyan ronda, hogy már szép
(#) klemo86 válasza kocos hozzászólására (») Aug 4, 2010
Különben nekem van hozzá egy egész jó kapcsolásom, ha érdekel, felteszem ide!
(#) sturbi válasza djhans hozzászólására (») Aug 4, 2010
Nagyon szép lesz, tetszik ez a zöldes kalapácslakk is. A négy cső mi lesz benne, lesz kivezérlésjelző...vagy PSE lesz ?
(#) djhans válasza sturbi hozzászólására (») Aug 4, 2010
Sorrend: ECL86-EZ80-EZ80-ECL86. Külön egyenirányítás lesz a két csatornának.
(#) sturbi válasza kocos hozzászólására (») Aug 4, 2010
Ebben nincs semmi szovjet, azok a kimenők gyári philipsek (ECL86-hoz valók. Kicsikék, de előzetes méricskélés alapján elég jók lesznek (mélyben is)), a csövek és a pufferkondi valvo márkájúak. A hálótrafója is jófajta philips. Nem az enyém lesz, egyik barátomnak építem.
A zöldséges lámpa olyan lámpa, ami annyira ronda, hogy csak zöldségtárolóba teszi a villanyász, többnyire kerek vagy kockás rücskösüvegű lámpatest.
(#) kocos válasza sturbi hozzászólására (») Aug 4, 2010
Értem ! Valamiért szovjetnek néztem :nemtudom:
(#) sturbi válasza ticseboy hozzászólására (») Aug 4, 2010
Elég az 1 W-os is, mert 2 db lesz sorosan a 16 V-ra, tehát 8 V esik egyre (64/100=0,64 (W) vagy 64/150=0,43 (W)). Én egyébként 470 ohmosakat vagy 1 Kohmosakat szoktam tenni.
(#) varttina válasza Bassmester hozzászólására (») Aug 5, 2010
Tetszik az elképzelés. Egy előerősítő / bemenet választó építését is tervbe vettem, amelyre füles kimenetet is tennék. Ha hozzájutok egy pár EC360-hoz, valószínű ezt építem meg.
(#) varttina hozzászólása Aug 5, 2010
Itt a kép amit ígértem. Kicsit úgy néz ki mint egy régi rádió belseje.
A négy kis cső a következő: ECC85 (előfok), E180F (anódfeszültség stabilizálásában vesz részt), NG4 (LED helyett), ECC85 (előfok).

dscf0006.jpg
    
(#) klemo86 válasza varttina hozzászólására (») Aug 5, 2010
Brutálisan industriál Nagyon szép! Én is akartam kilógatni olyan régi kondit, csak nem találtam pont megfelelőt (Festést kap majd?)
(#) Action2K válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Aug 5, 2010
Szerintem is kellene rájuk egy burkolat. Így kicsit "modernek" bele. A táp-kondikról is ez a vélemyényem.
A kapcsolót és a potit én felcserélném. Talán csak azért, mert jobbkezes vagyok, s nekem így állna jobban kézre.
Egyébként, szépen felépített konstrukció!
(#) Bassmester válasza varttina hozzászólására (») Aug 5, 2010
Komoly kinézete van, biztos nagyon jó lesz. Ilyen GU-50 es csőim nekem is vannak, talán egyszer felhasználom majd valami hasonló célra. Jól látom, Fleta-féle trafókkal van felszerelve? Egyébként összedrótoztam a cuccot egy 6H13C (ruszki) csővel és azzal sem szólt sokkal rosszabbul, csak nagyobb katódellenállást kívánt mint az EC 360. Lehet hogy kettőt építek, egy ilyet, egy olyat
(#) varttina válasza Action2K hozzászólására (») Aug 5, 2010
Az a "poti" valójában üzemmódkapcsoló. 3 állása lesz, pentódás, triódás, valamint UL üzemmód.
Potméter csak az előerősítőn lesz, viszont azzal nem fogok spórolni. Egyszer kell megépítenem, és használhatom bármilyen csöves, vagy félvezetős erősítő elé.
Nem akarom lefesteni, sem "tükrösíteni", éppen a nyers fém külső miatt terveztem ilyenre a dobozt. A hálózati trafó lehet, hogy kap majd burkolatot, a kimenőket viszont nem akarom eltakarni.
(#) MrBrown válasza sturbi hozzászólására (») Aug 5, 2010
Milyen csinos lesz, de tényleg! Ha a kivetezések miatt nem volna muszály én el sem fedném azt a három gyönyörű trafót. Talán CHZ csinált valami PP-t hypersilekkel amik olyan szép tiszták voltak átgondolt kivezetésekkel hogy el sem fedte őket. Egyetlen bajom a kicsikéddel a 185X185-ös mérete, pontosabban hogy az általam hamarosan készítendő 170X110-es már nem is lesz olyan nagy (kis) durranás ezután
(#) djhans hozzászólása Aug 5, 2010
Még néhány kép. Még belül nincs semmi és a trafókat is le kell festeni.
(#) Action2K válasza djhans hozzászólására (») Aug 5, 2010
Hű de retro! Magyon tetszik.
(#) djhans válasza Action2K hozzászólására (») Aug 5, 2010
Köszi szépen!
(#) zolika60 válasza djhans hozzászólására (») Aug 5, 2010
Jó lesz. Főleg ha a hangja is legalább olyan jó lesz mint a kinézete.
(#) djhans válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 5, 2010
Reméljük. A pacsirta trafókon múlik az egész.
(#) sturbi válasza MrBrown hozzászólására (») Aug 5, 2010
Ez tulajdonképpen csak deszkamodell, mert a gazdája azt állította, hogy csinál hozzá majd valami extra szép dobozt, amibe majd átszereli (ezt még nem látta). Én viszont már rutinos vagyok, és önmagában is felturbózható deszkamodellt építek, mert az ilyen ígéretekről (pláne hallásjavító termékek bevétele után), nem tudható, hogy az illető hányadik életére vonatkoznak. Az erősítő elfért volna 170*110-es méretben is (Ami azért jóval kisebb. Először amúgy PC CD dobozra akartam szerelni, mutatósabban el lehetett volna rendezni), de le kellett volna mondanom Máté barátunk panelkáinak (SM65-ről valók), mint erősítőmodulok újrahasznosításáról. Ezeken a paneleken, hangbarát és problémamentes szerelést lehetett megvalósítani, anélkül hogy bármiféle fúrás-farigcsálásba bonyolódtam volna (a moduláris felépítés azért is szükséges volt, mert a gazda hátha mégis véges időben gondolta az átszerelést).
(#) varttina válasza djhans hozzászólására (») Aug 5, 2010
Szép lesz, és egyedi. Egyébként hogyan oldottad meg, hogy ilyen retrós legyen a felülete?
(#) ERST1 válasza varttina hozzászólására (») Aug 6, 2010
(#) ERST1 válasza djhans hozzászólására (») Aug 6, 2010
A kimenőket , vagy a hálózatit nem kellett volna elforgatni ?
Mértél előzetesen zajt ,nehogy ebből gond legyen nagyon közelinek tünnek a trafók egymáshoz képest .
(#) kocos válasza djhans hozzászólására (») Aug 6, 2010
Na, alakul
(a pacsi hálózatival vigyázz... nem akarom a karikásszeműt a falra festeni, de elég sovánka szegény ...)
(#) kocos válasza varttina hozzászólására (») Aug 6, 2010
Zsír ! De azt tudod, hogy ezen csak Einstürzende Neubautent, meg Digépet , esetleg Lyuhász Lyátszint Bt-t lehet hallgatni !
Na jó későbbi "Tom" Waits-eket is !

(idézőjelbe kell tenni a mester keresztnevét, mert nem engedi elküldeni azt a szót, hogy "t_o_m" ... de gáz ... )
Következő: »»   1034 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem