Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1045 / 2208
(#) varttina válasza ferencferenc hozzászólására (») Aug 18, 2010
Mivel nem folyik egyenáram a trafón keresztül, nem szükséges légrés.
(#) ferencferenc válasza varttina hozzászólására (») Aug 18, 2010
Nem folyik egyenáram? Miért? A két anódon pont ellenfázisban van ugyanaz a jel, nem akar kiegyenlítődni a trafón keresztül?
(#) CHZ válasza ferencferenc hozzászólására (») Aug 18, 2010
Ellenfázisban csak AC szempontból lehet .
DC szintek ha egyformák az anódokon , akkor nem kell rés . Bár én nem hiszem , hogy DCszint tartósan egyforma lehet a két anódon ..
(#) heinrik endre válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 18, 2010
Az a 20w jól hangzik szerinted valós az az adat ami a kimenő trafóra rá van irva Egyépként nem szedném szét a mostanit max újj trafó az őtlet
(#) heinrik endre hozzászólása Aug 18, 2010
Ez is igazán plusz egy csővesbe
(#) EcoPityu válasza ferencferenc hozzászólására (») Aug 19, 2010
Attól függ, hogy hány darabot vettél...
Akár tovább is adhatod nekem...
Na jó, az előbb belinkelt kapcsoláshoz nem kell légréses, de ha 2db ilyen csöved van, akkor más kapcsolásokkal, csinálhatsz belőlük SE-t /2x5W/, avagy csövenként PP-t /18-20W/, vagy 2 csövenként PP-t /40W/, vagy az előző kapcsolást.
(#) EcoPityu válasza heinrik endre hozzászólására (») Aug 19, 2010
Szia!
Mérd le a trafó külméreteit, abból meg lehet saccolni!
(oldalsó oszlopok vastagsága, vasmag lemezelési vastagsága...) szagnyelven oszlopszélesség, és pakettvastagság...
(#) heinrik endre válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 19, 2010
Ha lemérném álltalad okosabb lehetnék
(#) gkari válasza heinrik endre hozzászólására (») Aug 19, 2010
Nem Ecopityu által lennél okosabb, hanem attól, hogy az EI, (de ált. az M tip. is) trafólemezek külső lemeze fele-széles a maglemezrész szélességének.
Üdv!
(#) marone hozzászólása Aug 19, 2010
Helló !
Valaki el tudná magyarázni, hogy a légrés az milyen elven "működik" ?
Értem hgy az SE erősítőkön nyugalmi áram folyik át, ami felmágnesezi a vasat és torzításokhoz vezet. Ezért kell a légrés.

De akkor nem mágneseződik fel ? Egyáltalán ? Mindenféle vasmagra kell légrés ? "I"-re pl ?
A működését nem zavarja a légrés?

Ha valaki esetleg jártas a témában...
Kösz !
(#) gkari válasza heinrik endre hozzászólására (») Aug 19, 2010
Javasolom, hogy tanulmányozd azBővebben: Link itt letölthető "Híradástechnikai transzformátorok" c. cikket! Marone számára ugyanazt ajánlom!
Üdv!
(#) marone válasza gkari hozzászólására (») Aug 19, 2010
Kösz szépen !
Van itt egy halom érdekesség, bár a trafós cikket pont nem találtam.
E-mail-ra el tudnád küldeni ?
Vagy a pontos linkjét ?
(#) EcoPityu válasza heinrik endre hozzászólására (») Aug 19, 2010
Előttem szóló gkari kolléga már rátapintott a lényegre, hogy a szélső oszlop fele olyan széles mint a középső oszlop (már csak azért is, mert a középről induló fluxus a vasban a két szélső oszlopon át záródik, és akkor a középső oszlopnak értelemszerűen olyan vastagnak kell lenni, mint a két szélső együttvéve!)
Tehát a te oldalsó oszlopszélességed (a képek alapján) k.b. 1cm, innentől a középső 2cm, a pakettvastagságod 3cm. Ezekből köv: 2cmx3cm=6cm2. 6cm2-es vassal k.b. 25Hz-ig tudhatja a 15W-ot.
(#) heinrik endre válasza EcoPityu hozzászólására (») Aug 19, 2010
Szia.Szerinted érdemes plusz 5 w -ért ujj trafót tekertettni
(#) klemo86 válasza heinrik endre hozzászólására (») Aug 19, 2010
Ha engem kérdeznél - ahogy nem - szerintem mindenképpen!
(#) heinrik endre válasza gkari hozzászólására (») Aug 19, 2010
Nem igazán tudtam belőle kihámozi sokmindent
(#) varttina válasza heinrik endre hozzászólására (») Aug 20, 2010
A csöves erősítők építése szerintem sosem a teljesítményről, hanem a minőségről szólt.
Ha van a jelenleginél jobb minőségű vasmagod, azt érdemes kimenőnek megteker(tet)ni.
(#) djhans hozzászólása Aug 20, 2010
Lesz Piccolo II. Páromnak nem annyira tetszik a retro ECL86 SE. Vagyis a túl nagynak tartja ezért készül egy kis PCL86 SE a számítógép asztalra. Félvezetős táppal, bontott toroid 60VA-es hálózati trafóval. Ez eredetileg egy 24V-os trafó még. Tettem rá 40W terhelést ( a piccolo 30W-al fogja terhelni) és egy óra múlva éppen langyos volt. Tehát fogja bírni. A kimenő EI66 5cm2-es lesz. Végülis minden cucc újrahasznosított lesz benne kivéve az elkókat. Elvileg max egy ezresből kijövök. Igyekszem majd minél kisebb dobozba szerelni.
(#) varttina hozzászólása Aug 20, 2010
99%-ig kész a GU50SE. A rezgéscsillapító lábak még hiányoznak róla.
(#) CIROKL válasza varttina hozzászólására (») Aug 20, 2010
Szép ! látom nem unatkozol .
Ezek szerint már működik , mi a véleményed a hangzásáról így a toroid kimenőkkel ? /Kiváncsi lennék a hangzására/
(#) Gory válasza varttina hozzászólására (») Aug 20, 2010
Az milyen cső ami olyan szépen világít? Én is GU50SE-t építek toroid kimenőkkel, de sajnos fele így sem állok még vele.
(#) rockersrac válasza Gory hozzászólására (») Aug 20, 2010
[OFF]Nem akarok kötöszködni, de szerintem SE-hez nem lesz jó a toroid kimenő! SE-hez légréses kimenő kell! :hide: (tudtommal )
(#) CIROKL válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 20, 2010
Igen jól tudod teljes mértékben , de ezek szerint még nem tudod amit mi ? a toroidra is lehet ám légrést tenni és szoktunk is ha megkivánja ! ezért tökéletesen jó az se -nek is a toriod .
(#) mayky válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 20, 2010
(#) varttina válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 20, 2010
Már kb. egy hete megszólalt, viszont csak most jutotam oda, hogy elvégezzem az utolsó simításokat. Meg vagyok elégedve a hangzásával. A mindössze 6cm^2-es vasmagkeresztmetszete ellenére szép "kerek"mélyei vannak.
Ami viszont kicsit zavar, hogy 10 ohmos műterheléssel járatva elég hangosan szólnak a trafók.

Egyenlőre csak TV-hez, ill. PC-hez tudom használni. Következő lépés a hangerőszabályzóval és bemenet választóval ellátott előerősítő megépítése lesz, hogy fix kimenőjelű készülékekhez is tudjam csatlakoztatni.
(#) rockersrac válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 20, 2010
Akkor ma megint okosabb lettem!
(#) mark.budai válasza rockersrac hozzászólására (») Aug 20, 2010
Ezt gondold át mégegyszer! Van olyan SE kapcsolás is, amikor egy nagyobb teljesítményű ellenállást (vagy fojtót, de ez most nem ide tartozik, hizs 2 plusz trafót nem láttál) tesznek az anódba, és kondenzátorral csatolják ki a jelet róla egy nem légréses trafóra. Na meg írták, hogy el lett vágva a toroid vasa, hiszen ugyan úgy lehet bele tenni légrést, mint egy SM, vagy SU magba, csak itt fűrészelni kell.
Hangjára kíváncsi lennék (jó értelemben), milyen a toroid kimenős SE, egy PP nekem is készül, de az nem légréses..

Varttina: Szép lett. Bár a toroidok kicsit modernnek tűnnek a csövek mellett, de ez nem baj.
(#) varttina válasza Gory hozzászólására (») Aug 20, 2010
Az egy NG4-es glimlámpa, ami szerintem jobban illik egy csöves végfokra mint egy LED. Egy 1,5 Mohm-os ellenállással van sorbakötve, hogy ne legyen sokkal fényesebb, mint a körülötte lévő csövek. Egyébként a valóságban nem ennyire fényes, az éjszakai kép kicsit túl lett exponálva. A kép 2,5 s záridővel, 3,5-ös rekeszértékkel készült.

A deszkamodellt fél óra alatt összeállítottam, a dobozolás két nap alatt lett kész, a huzalozással és az utolsó simításokkal egy egész hónap ment el.
(#) Gory válasza varttina hozzászólására (») Aug 20, 2010
Köszi. Lehet hogy lenyúlnám ezt a glimm lámpa ötletet, ha nem copyright Nekem a dobozolás húzódik régóta, mert elég bonyolult, és csak gyártatni tudom elemenként. Meg pár alkatrész még hiányzik, pl folytó.
(#) varttina válasza Gory hozzászólására (») Aug 20, 2010
Nem copyrigt, úgyhogy nyugottan használd. Több féle méretben létezik, úgyhogy szinte minden fajta elektroncső mellé megtalálható az optimális típus.

Amit még lehetne LED helyett használni az a DM160-as trióda. Mivel közvetlen fűtésű így felfűtési ideje csupán néhány tized másodperc.
Bővebben: Link
Következő: »»   1045 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem