Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1218 / 2208
(#) ticseboy hozzászólása Jún 21, 2011
Sziasztok. Végre elkészült a 6C33C PP amibe a találkozó előtt az egyik cső kipurcant, de hála az egyik fórumtársanak, (DuMatyi) meglett a pótcső, és igy az utcsó beállitás után tökéletesem üzemel. Van egykét kép. "itt vanMiből lesz a cserebogár"
(#) Jackass válasza Jackass hozzászólására (») Jún 21, 2011
Az egyik kondi halott volt...Még mindíg nem az igazi de sokkal jobb!
Köszönöm a segítséget Szép estét!
(#) sturbi válasza ticseboy hozzászólására (») Jún 21, 2011
Jól néz ki. Mértél rajt valamit szkóppal (arról esetleg képek), mekkora teljesítményű? Az a szappantartószerű a fénycsőfojtó mellett, az micsoda, ventillátorokat nem hallani?
(#) kocos hozzászólása Jún 22, 2011
Hinnye, de rég jártam itt ... Nem is nagyon csövezek már ...
Legutóbbi gitárholmim ...
Szovjet csövek, olajpapír csatolók, előfok csövek tápja stabilizált, zaj meg nincsenis ...
Ja, és ultralineár a végfok.
(#) mark.budai válasza kocos hozzászólására (») Jún 22, 2011
Ez igen! Tényleg rég láttalak itt. A 3-as képen milyen test van a háttérben? Csak nem valami SG?
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Jún 22, 2011
Kösz. De igen, az egy cca. '78-as Cimar
(#) djhans válasza kocos hozzászólására (») Jún 22, 2011
Szép! Nagyon gyári a kinézete. Gratulálok!
(#) ticseboy válasza sturbi hozzászólására (») Jún 22, 2011
Köszi. A szkópos mérés a szkóp hiányában elmarad, vagyis későbbre tevődik, az a szappantartó, meg a ventik tápja, és nem hallatszik mert nincsenek szétforgatva.
(#) Danigyerek hozzászólása Jún 22, 2011
Szia Hello... kicsit új vagyok a csövek között... :/ nem igen értek még hozzá... van pár csövem, és szeretnék összedobni valami működő cuccot... legyen az erősítő vagy varázsszem... Elérhető csöveim... : ech81(2x) ebf89 ecl82 ecl85 em81 6z21 6b32 pl82 6bc23 6f31 Ha valaki a segítségemre tudna lenni megköszönném
(#) szac64 válasza Danigyerek hozzászólására (») Jún 22, 2011
Szia, PL82 felhasználható belőle.

(#) klemo86 válasza Danigyerek hozzászólására (») Jún 23, 2011
ECL82 és 85-ből komplett erősítőt lehetne építeni, ha lenne párban, EM81 varázsszem, PL82 végfoknak, EBF89 talán a varázsszemet meghajtani, 6BC23-ról nem hallottam még, nem is találok róla semmit… 6F31 meg pentóda, annak sok féle felhasználási lehetősége van, abból rádiót lehetne építeni
(#) kristikoma válasza MrBrown hozzászólására (») Jún 23, 2011
Idézet:
„SM65 alá nem mennék...”
. Na jó, de mekkora annak a vasmagnak a keresztmetszete? :eek2:
(#) vikipapa hozzászólása Jún 24, 2011
Helló mindenkinek. Befejeztem a dobozolását a PCL86SE-nek, de miután bekapcsoltam elkezdett eszeveszettül sípolni. Pontos helyzet: miután bekapcsolom felfűt az egyencső és utána veszettül sípol. Először hangszóró nélkül próbáltam ki, de a kimenetre párhuzamosan rátettem 100Ohm 5W-os ellenállásokat (védelem), de úgy is sípolt. Valakinek esetleg van ötlete hogy mi lehet a baj? Előre is köszönöm!
szerk.: Még dobozolás előtt kipróbáltam a végfokokat és működtek.
(#) Pioneer válasza vikipapa hozzászólására (») Jún 24, 2011
Szia!
Fordítsd meg a visszacsatolást, cseréld meg a kimenő szekunder kivezetéseit. Valószínűleg pozitív visszacsatolást adtál az erősítőnek.
(#) vikipapa válasza Pioneer hozzászólására (») Jún 24, 2011
Szia. Köszönöm a tippet! Miután hazaértem, kipróbálom!
(#) vikipapa válasza Pioneer hozzászólására (») Jún 24, 2011
Szia! Örök hála és köszönet neked, és mindenkinek aki segített! Már csak az EM84 meghajtót kell beállítani és kész is a "technika". Még egyszer köszönet mindenkinek!
(#) vikipapa hozzászólása Jún 24, 2011
Na most megint bajban vagyok, az EM84 meghajtóval. A csatolt kapcsolást használom. Lehet hogy amatőr dolog lesz amit kérdezek, de a "kimenőtrafókra" az a szekunder oldalt jelöli vagy a primert? Most a szekunderre van rákötve de nem mozdul a kijelzés. (Lehet hogy pitiáner dolog, de nem szeretném evvel elszúrni a dolgokat.) Előre is köszönöm a segítséget!
(#) pucuka válasza vikipapa hozzászólására (») Jún 24, 2011
Mivel a rácsra -22 V feszültséget kell adni a teljes lezáráshoz, gyanítom, hogy a kimenők primerjéről (a végcső anódjáról) kéne levenni a jelet.
(#) mark.budai válasza vikipapa hozzászólására (») Jún 24, 2011
Pucuka jól gondolta, a cső anódjára kell kötni azokat a pontokat.
(#) vikipapa válasza pucuka hozzászólására (») Jún 24, 2011
Még régebben olvasgattam az adatlapot és gondoltam én is, csak hát "több szem többet lát" elven inkább megkérdeztem. Köszönöm!
(#) kristikoma válasza mayky hozzászólására (») Jún 24, 2011
Nekem se jó ez a link, a "felkiáltó jel" után sem. Lehet nem is bennem van a hiba
(#) mayky válasza kristikoma hozzászólására (») Jún 24, 2011
Írtam PÜ-t ott el lehet küldeni a linket.
(#) mark.budai hozzászólása Jún 24, 2011
Lenne valakinek igénye GU50 foglalatra? (700Ft-ért, ha kevés kell 800, a posta miatt) Mert akkor rendelnék az ebayről, de csak magamnak nem akarok.
Így néz ki: Kép
(#) JZoli válasza mark.budai hozzászólására (») Jún 24, 2011
Engem érdekelne néhány darab, ha lesz elég jelentkező!
(#) joepapa válasza ticseboy hozzászólására (») Jún 24, 2011
Azokon az orosz fémezett papirokon milyen megfontolásból vannak WIMA "hidegítők"?

Fülre okozott valamit ez a párhuzamosítást? Mire használatosak (a te erősítődben) azok a kondik?

Esetleg ha csatolók, lehet eltűntette az orosz fémezett papírok torz hangját?
Ha tényleg csatolók simán WIMA nem jobb? Vagy a simán csak a MBGCS MBGO MGBP (nem látszik a képen, de ezek közül valamelyik ugye?)
(#) ticseboy válasza joepapa hozzászólására (») Jún 24, 2011
A magasátvitel miatt vannak rajt, ugyanis az orosz kondik majdnem 4µF-osak, így elég csekély magassal rendelkezett az erősítő nélkülük. Így teljesen jó párosítás. Csatoló kondik, de magában, úgy érzem kevés lett volna a WIMA kondi, na meg nagyobb esztétikai élményt nyújtanak ezek a batár kondérok.
(#) mark.budai válasza JZoli hozzászólására (») Jún 24, 2011
Hány darab kellene? Már 12db biztos, szóval szerintem jönni fog. Meg nem drága a posta, de mivel jó áron van, és viszonylag sok van, gondoltam megosztom másokkal is..
(#) 6C4C válasza varttina hozzászólására (») Jún 25, 2011
Bocs, hogy egy "régi" hozzászólásra próbálok válaszolni... A katódkondi elhagyásának kétségkívül van előnye, helyi negatív visszacsatolásként csökkenti a torzítást. De ne felejtsük el, hogy megnövekszik a fokozat kimeneti impedanciája, ami a következő fokozat bemeneti kapacitásaival lejjebb viszi a felső töréspontot
(#) 6C4C válasza 6C4C hozzászólására (») Jún 25, 2011
Utánanéztem, ez a 6C19 egészen kellemes eszköz... Még a CC88 katódkondi nélkül is jóval 100k felett van az a töréspont (a rácsra vonatkoztatva)...
Bár maga a jelenség kétségkívül létezik....
Következő: »»   1218 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem