Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1264 / 2208
(#) bakos13gab válasza Dzót hozzászólására (») Okt 28, 2011
Bővebben: Link

Ez így elég kevés. SE vagy PP ? Mekkora tápfesz? Triódánál 320Vdc körül áll meg az élet. A linken az én elrendezésem látható, de ez speciálisan ehhez a trafóhoz készült, mert az adott volt.
(#) CIROKL válasza Dzót hozzászólására (») Okt 28, 2011
Félvezetős ? Nem diódásra gondoltál .
A félvezetős az az én értelmezésemben az stabilizátoros de javíts ha tévedek !
(#) marone hozzászólása Okt 28, 2011
Cső !
Szerintetek 0.5mm-es lemezvastagságú trafó jó kimenőnek, vagy már túl vastag ?
Kösz !
(#) Schins válasza istvan3 hozzászólására (») Okt 29, 2011
Hát én kocogtattam, de semmi változás, a kocogtatásra se hangosabb, se halkabb nem lett a zaj.. kicseréltem 4 zsír új csőre az előfok csöveket és láss csodád ugyan az a jelenség.....
Szóval nem hinném hogy a csövek lenének...
esetleg valami más ötlet??
(#) istvan3 válasza Schins hozzászólására (») Okt 29, 2011
Lehet, hogy hülyeség, de nekem úgy rémlik, hogy akkor van még ilyen, ha valamelyik kondenzátor, hibás, áthúz.
(#) Dzót válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 29, 2011
A dióda is félvezető tudtommal.
Egyébként az oldalon található kapcsolást szeretném megvalósítani csak az EY88 as csövet szeretném helyettesíteni félvezetőkkel.

http://www.hobbielektronika.hu/kapcsolasok/egyutemu_vegerosito_gu-5...3.html
(#) pucuka válasza Dzót hozzászólására (») Okt 29, 2011
Ebből a kapcsolásból nyugodtan kihagyhatod az egyenirányító csövet, ha már helyettesíteni akarod. A helyettesítésre pláne félvezetővel semmi szükség, mert ott már csak amúgy is egyenáram van. A csőnek a szerepe pusztán annyi, hogy némileg késlelteti az anódáram kialakulását, mintha csöves egyenirányító lenne, a végfok kímélése érdekében. Nomeg a látvány, gondolom.
(#) bakos13gab válasza Dzót hozzászólására (») Okt 29, 2011
Nos. Felesleges helyettesíteni. Annak szerintem az esztétikumon és késleltetésen kívűl nincs szerepe. Maga az EY88 egy elég nehezen beszerezhető cső. A PY88 ugyanaz, csak 30V os fűtéssel. Ha a funkcióját szeretnéd megvalósítani, akkor ajánlom Plachtovics egyik kapcsolását. Van egy cikke - Hangerősítőkapcsolások orosz csövekkel - az RT-ben. Én pont ezt építgetem be most az EL84 PP tápjába. Ez késleltetve kapcsol.

Cruisher honlapjáról leszedheted:Bővebben: Link - 45. oldal.

Ez néhány tranzisztorral oldja meg. Amúgy szerintem felesleges.
(#) djhans hozzászólása Okt 30, 2011
Valakinek van esetleg egy ilyen tv kimenője? 1 primer- 1 szekunder van rajta. Készült ez piros kivezetéssel is. Szegényke árválkodik és várja hogy egy sztereó PCL86 SE-be kerüljön. Köszönöm.
(#) bakos13gab válasza bakos13gab hozzászólására (») Okt 30, 2011
Egy kis update a dologhoz. Ha van rá lehetőséged, nézd meg a mostani rádiótechnika újságot. Van benne egy anódfeszültség késleltető (lényegében ugyanez a dolog). PY82, PY83 és PY88 csöveket ajánl késleltetve, illetve 300mA-es áramkorlátos DC fűtéssel is foglalkozik a cikk.
(#) s.sanyi hozzászólása Okt 30, 2011
Sziasztok.Szerintetek érdemes volna az előfeszt csövesre megépiteni mondjuk négyutasan 2 darab 6x2p-vel?Van-e értelme és tudna a cső 50 voltal elbibelődni?Csak azért gondoltam mivel az egyenirányitás csöves akkor miért lenne az előfesz félvezetős.Nincs vele gondom de,ha jobb lenne a hangja kipróbálnám.
(#) djhans válasza s.sanyi hozzászólására (») Okt 30, 2011
Mármint graetz-re gondoltál? Azt nem lehet két egyencsővel megvalósítani. Max négy szóló diódával. De előfeszhez is elég egy egyencső is ha középleágazásos a tekercse. De lehet egyutasan is.
(#) bakos13gab válasza djhans hozzászólására (») Okt 30, 2011
Én az egyutast nem ajánlom. A régi BEAGokban alkalmazták szívesen, gondolom spórolásból. Sokkal korrektebb a kétutas vagy graetz rendes pufferrel. Itt is lehet brummot vinni az erősítőbe.

Más. Régebben én is gondolkodtam a dolgon, de lebeszéltek róla. Lehetnek buktatók. Ugye ha bedöglik a cső, akkor nincs előfesz. Késve fűt fel (azért tegyük fel, hogy hamarabb, mint a végcsövek vagy anódkör). De persze szép és csövesbe elegáns megoldás. Egyszerűen középcsapolásos szekunder kell neki és már mehet is.
(#) Kiss Arnold hozzászólása Okt 30, 2011
Hello!
ECL86-ból készítettem erősítőt (sztereó) Jól szól de a csövek tűz forróak. Mi lehet a baj?
(#) bakos13gab válasza Kiss Arnold hozzászólására (») Okt 30, 2011
Hát az attól függ, mennyire forróak. Az, hogy 100 fokosak, még normál üzemi hőfok (lényegében egy izzólámpát szorongatsz). Ha a lemez belül (anód) nem izzik vörösen vagy nem dereng, akkor nagy gond nem lehet (néhány helyen persze látszódik a fűtőszál és a belső katód).
(#) FordPrefect válasza s.sanyi hozzászólására (») Okt 30, 2011
Idézet:
„Sziasztok.Szerintetek érdemes volna az előfeszt csövesre megépiteni mondjuk négyutasan 2 darab 6x2p-vel?Van-e értelme és tudna a cső 50 voltal elbibelődni?Csak azért gondoltam mivel az egyenirányitás csöves akkor miért lenne az előfesz félvezetős.Nincs vele gondom de,ha jobb lenne a hangja kipróbálnám”

1. Abszolút értelmetlen. Ha lenne, már csinálták volna ez elmúlt 100 év alatt.
2. Az előfesz bármilyen okból kiesése a cső halálát okozhatja. Az általad kitalált/agyrém előfesz megoldás pedig igencsak ezt okozhatja.
(#) dragon073 hozzászólása Okt 31, 2011
Sziasztok !
Nincs valakinek ecc83 al riaa kapcsolása ? Ami bevált és szép hangú.
Köszi Gábor
(#) Moszkvai válasza dragon073 hozzászólására (») Okt 31, 2011
Szia!
Nálam ez nagyon jól bevált: Jean Hiraga RIAA
Pár kép a kész RIAA-ról:HIRAGA
Létezik hozzá nem csöves táp is.
(#) Melphi hozzászólása Okt 31, 2011
Sziasztok segítséget szeretnék kérni, állítólag azt mondják, hogy az EA 057 kimenőjét érdemes lenne át vasazni egy VacuumSchmeltze SM-102b Hipersil vasmagra.
Örülnék ha többen is elmondanák ezzel kapcsolatban a tapasztalatait.
Köszönöm.
(#) (Felhasználó 1947) válasza dragon073 hozzászólására (») Okt 31, 2011
(#) CIROKL hozzászólása Okt 31, 2011
Kedvcsinálónak : Bővebben: Link
(#) dragon073 válasza (Felhasználó 1947) hozzászólására (») Okt 31, 2011
Nagyon szépen köszönöm Luki , én is ezt nézegettem .
Gábor
(#) s.sanyi válasza FordPrefect hozzászólására (») Okt 31, 2011
Szia.Köszi akkor nem okoskodom tovább maradjon a hagyományos megoldás.
(#) (Felhasználó 1947) válasza dragon073 hozzászólására (») Okt 31, 2011
Ezt a kapcsolást megépítettem, szép hangja van, de a tápegység készitésére fokozottan figyej, ha mód van rá építsd külön dobozba.(Persze csak ha erre esik a választásod.)
(#) ticseboy válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 31, 2011
Jó kis kedvcsináló 175000 dolcsiért azaz 38500000 kemény magyar forintért!
(#) FordPrefect válasza CIROKL hozzászólására (») Okt 31, 2011
Ha jól megnézzük, akár a NOSTROMÓ is lehetne Mint az ELIEN 1/2/3-ban
(#) dragon073 hozzászólása Nov 1, 2011
Sziasztok !
Valaki meg tudná mondani nekem ez milyen kimenő ? ( légréssel szerelve )
Gábor
(#) mark.budai válasza dragon073 hozzászólására (») Nov 1, 2011
Képkimenő, méghozzá ha minden igaz, akkor ez a kisebbik, az 5cm2-s..
(#) djhans válasza dragon073 hozzászólására (») Nov 1, 2011
Ez Videoton vagy Orion képkimenő.
(#) sturbi válasza FordPrefect hozzászólására (») Nov 1, 2011
1936-ban, 100 W-os P27/500 triódás PP-ben AZ4-el odották meg a rácselőfesz előállítását az Egyesült Izzó RT laboratóriumában (ez annakidején a világ legjobbjai között volt (mármint a labor)). Akkoriban valószínűleg más gyártók sem rettentek vissza a csöves rácselőfesztől nagy teljesítményű erősítőknél.
Következő: »»   1264 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem