Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1572 / 2208
(#) varttina válasza FeketeVipera hozzászólására (») Nov 3, 2013
47µF elő fokhoz ugyan elég lehet, de érdemesebb volna egy C-R-C esetleg C-L-C szűréssel próbálkozni. Egyáltalán nem biztos, hogy a tápnál van a hiba, a brummot gyakran az átgondolatlan elrendezés, vagy kábelezés okozza.
(#) Robid válasza FeketeVipera hozzászólására (») Nov 3, 2013
A szokásos eljárások betartása megfelelő kell ,hogy legyen:
-csillagpontos földelés.-érpárok összesodrása.-trafó megfelelő távolsága.-fűtés közepelése ellenálással, vagy trimmerrel brumm minimum beállítása.Én ezeket ellenőrizném.
(#) mofesa válasza FeketeVipera hozzászólására (») Nov 3, 2013
Látom, megelőztek. Én semmiképp nem kötném közvetlenül a pufferre. Lehet még a bemenetre csatlakoztatott jelforrás, és kábel is. Nem biztos, hogy (csak) hálózati brummról van szó.
(#) FeketeVipera válasza mofesa hozzászólására (») Nov 3, 2013
A vezetékek sodrottak, és ha lekapcsolom a főkapcsolót, a még valamennyire meleg fűtőszál és az anód puffere 5-10 másodpercig még fokozatosan halkulva, teljesen zajmentesen megszólaltatja a végfokon a bemenő jelet (ami gitárról származik).
(#) varttina válasza FeketeVipera hozzászólására (») Nov 3, 2013
Egy gitár előerősítőnél már lehet, hogy érdemesebb lenne megfelelően szűrt egyenárammal fűteni a csöveket. Az anódfeszültséghez pedig mindenképpen több fokozatú szűrőt kellene használni.
(#) szili83 hozzászólása Nov 3, 2013
Készülőben, de sok dolog hiányzik (varázsszem, trafó burkolatok, Al poti gomb, cső védők), és van ami nem végleges, de már lehet használni.
(#) pucuka válasza szili83 hozzászólására (») Nov 3, 2013
A varázsszemet tedd a görcs helyére.
(#) szili83 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 3, 2013
Azok mennek a két üres foglalatba.
Jó a görcs, így természetes.
(#) mark.budai válasza szili83 hozzászólására (») Nov 3, 2013
Szép ez, de nekem kicsit nagynak tűnik a doboz. Cseresznye?
Mondjuk én a bal és jobb oldal potiját fordítva tettem volna.
(#) Orbán József válasza szili83 hozzászólására (») Nov 3, 2013
Dobozoláshoz jól jöhet egy olcsó, régi lemezjátszó sasszi. Erre csak a felső lemezt kell ráapplikálni, maga az alsó fa rész és az alja már ki van találva és jól is néz ki.
(#) szili83 válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 3, 2013
Ez egy videó volt, amibe beletettem.
(#) spirik hozzászólása Nov 5, 2013
Szia mindenki.
Olyan kérdésem lenne hogy a csövek láb megnevezése és számozása hogy alakult ki..és mi alapján került megtervezésre..
Köszönöm a segítséget ,felvilágosítást..
Üdv Spirik.
(#) CIROKL válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 5, 2013
József ! Ha ezt a dobozt kellene lesnem akkor sosem lenne csöves erősítőm az életben
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
(#) Orbán József válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 5, 2013
Most miért...
(#) mc-4 hozzászólása Nov 5, 2013
Sziasztok!

A kimenetnél lévő három párhuzamosan kapcsolt kondenzátornak mekkora feszültségűnek kell lenni minimum és milyen szigetelő anyagúnak?
Köszönöm a segítséget!
(#) mofesa válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 5, 2013
Laci! Kinek a pap, kinek a paplan. Nem a hang számít inkább?
(#) CIROKL válasza mofesa hozzászólására (») Nov 5, 2013
Jaj nem vitának szántam de nekem végül is mindegy ki miben leli örömét , annyit mondottam hogy az ilyen gyári vagy annak tűnő dobozba én nem épitenék semmit , főleg nem csöves erősítőt !
Személy szerint nem vagyok hive a gyári dobozoknak aki ismer az tudhatja rólam hogy a fém és a fa barátságot kötöttek velem .

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
(#) Orbán József válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 5, 2013
... és ehhez képest minden ujjad megvan...
Én például sok mindenhez nem értek. Mondják, elhatározás kérdése. Mondom, próbáljon meg akkor az illető a vízen járni.
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
(#) mofesa válasza CIROKL hozzászólására (») Nov 5, 2013
Én sem. Nekem, ha másért nem is, szakmailag kötelező!
(#) gkari válasza mc-4 hozzászólására (») Nov 5, 2013
Kérdés,hogy az utolsó csö(-vek) katódjai milyen potenciálon vannak (a kapcs rajzból nem látható), +még a kimenőjel csúcsfeszültsége. Ide nem illik polarizált, és kerámiakodit tenni, ezen túl szerintem mindegy, hogy milyen a dielektrikum.
(#) pucuka válasza spirik hozzászólására (») Nov 5, 2013
Ha az elektroncső topikban kérdezed, akkor elmesélem. Mert itt OFF
A hozzászólás módosítva: Nov 5, 2013
(#) szili83 válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 5, 2013
Néztem a munkáidat, nagyon szépek, gratula!!!! Csak tanulni lehet belőlük. Gondolom érted is, és van hozzá gépparkod. Száz szó a vége, szééépek!
(#) spirik válasza pucuka hozzászólására (») Nov 6, 2013
Köszönöm.
(#) szili83 hozzászólása Nov 7, 2013
Ha egy 8 ohmra tervezett hangkimenőre 6 ohmos hangfalakat kötök, akkor mi fog történni ? Illetve lehet-e?
(#) varttina válasza szili83 hozzászólására (») Nov 7, 2013
Simán rákötheted a 6 ohmos hangfalat, legfeljebb kisebb lesz a kimenő teljesítmény.
(#) Szpisti válasza varttina hozzászólására (») Nov 7, 2013
Vagy inkább nagyobb -és torzabb .
(#) pucuka válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 7, 2013
A csöves erősítők teljesítmény illesztéssel készülnek. (szemben a félvezetősökkel) ezért akár kisebb, akár nagyobb a terhelő impedancia, a leadott teljesítmény csökkenni fog. A torzítás nem biztos hogy jelentősen változik..
A hozzászólás módosítva: Nov 7, 2013
(#) mofesa válasza Szpisti hozzászólására (») Nov 7, 2013
Plachtovics úr, talán a 6P3SZ kapcsán említi, hogy érdemes több hangsugárzón is "megnézni", meghallgatni a szerkezetet. A gyártók által közölt adatok, részben, vagy egészben, nem mindig fedik a valóságot.
(#) szili83 válasza varttina hozzászólására (») Nov 7, 2013
És mi a helyzet az olyan hangfalakkal, amire az van írva, hogy 4-8 ohmos? Az most valójában milyen impedanciát képvisel?
Például: Bővebben: Link
(#) crapgame válasza szili83 hozzászólására (») Nov 7, 2013
A hangdoboz impedanciája 4-8 ohm között van (nem teljesen) a frekvencia függvényében.
Ez például egy 4-8 ohmos hangdoboz, de látható, hogy 2 ohm is lehet az Z a frekvencia függvényében.
Ugyan ez a holmi, másik tesztben már ilyen frekvenciamenetet produkált. (Nincs két egyforma hangszóró még egy szériában sem)
Szerintem ezért írta Plachtovics Úr, hogy ki kell próbálni. Az én kimenőmön van 4 és 8 ohmos leágazás, különösebb differenciát nem hallottam a két bekötés között.
Következő: »»   1572 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem