Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   1571 / 2208
(#) kérdező válasza silent15 hozzászólására (») Okt 31, 2013
Hát szerintem egyelőre marad a hagyományos trafós megoldás. A hangszóróm amihez szántam, az 4 Ohm.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2013
(#) silent15 válasza kérdező hozzászólására (») Okt 31, 2013
Most hogy újra megnéztem a rajzot, ott nincs 1000V, vagyis a csövek csinálják, és a szegényes német tudásomból kihámozva, ez csak valami meghajtó fokozat.
(#) gkari válasza silent15 hozzászólására (») Okt 31, 2013
Treiberstufe=meghajtófokozat. Az 1000V-ot oda bizony táplálni kell, a csövek hogyan tudnák csinálni? PL 500-al is lehetséges, hogy működne, én nem mernék ezzel kisérletezni.
(#) CIROKL válasza szili83 hozzászólására (») Okt 31, 2013
Lehet vásárolni is de házilag is lehet elő állítani hasonlókat ...Bővebben: Link
Bővebben: Link
Igaz ezek a gyűrük inox anyagbol vannak és a a tartó szárak titánból készültek , mindez csupán azért történt hogy ne oxidálódjon .
(#) FordPrefect válasza kérdező hozzászólására (») Okt 31, 2013
Világosan le van írva. Ez egy erős ellenütemű meghajtófokozat, brutális végcsövekhez. 1000 V csak elsőre sok(koló), az 504-ek SRPP-ben vannak, láttam már sima (nem SRPP) meghajtófokozatot is 750 V-ról táplálva. Nem tudom, ezt megépítették-e, vagy csak egy szokásos internetes agymenés. Mindenesetre működőképes is lehet.
A hozzászólás módosítva: Okt 31, 2013
(#) pucuka válasza FordPrefect hozzászólására (») Okt 31, 2013
Miért ne lenne működőképes? Nem számoltam utána, de a túl sok azonos ellenállás értékből gyanítom, hogy a kaszkád kapcsolásban a feszültség egyelően oszlik meg, és akkor már nem is sok az 500 V csövenként.
(#) 6C4C válasza pucuka hozzászólására (») Okt 31, 2013
Jajj, mindig ezt az SRPP felépítést erőltetik, pedig vannak más (lehet, hatékonyabb/jobb) megoldások is... De legalább Ő kipróbálta/mert a "hagyományostól" legalább valamennyire eltérő megoldást kidolgozni... Mtnden elismerésem amúgy!
(#) szili83 válasza szili83 hozzászólására (») Okt 31, 2013
Made in Szili83
De szerintem ez sem lesz rossz.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2013
(#) varttina válasza szili83 hozzászólására (») Nov 1, 2013
Ha a csavarszárakra húznál egy-egy kis csődarabot egész mutatós lenne. Mondjuk így sem rossz.
(#) FordPrefect válasza pucuka hozzászólására (») Nov 1, 2013
Ugyanazt mondjuk. Pusztán azért írni, hogy írjak valamit...Elemezzünk: Első mondatod azonos, mint amit írtam. Második mondat:
Idézet:
„nem számoltam, gyanítom”
számolj! Ugyanott: kaszkád. Valóban kaszkád, annak egy speciális változata, SPRR-nek hívják. A harmadik megjegyzés, miszerint így nem sok az 500V csövenként, szintén le van írva a 750v-os mondatrészben. Akkor most mit írtál? Semmi újat. Lehet, nem tetszik amit írtam.
A hozzászólás módosítva: Nov 1, 2013
(#) szili83 válasza varttina hozzászólására (») Nov 1, 2013
Csak ide valami fém kellene, azon meg sokat gondolkodtam, hogy mi, de nem került kezem ügyébe semmi szép és használható. Ha műanyagot tennék, az meg elolvadna.
(#) varttina válasza szili83 hozzászólására (») Nov 1, 2013
Bővebben: Link Mondjuk nem kerek, de szerintem akkor is jobban néz ki mint a menetes csavarszár.
(#) szili83 válasza varttina hozzászólására (») Nov 1, 2013
Ez szép és jó, de akkor ebből kellene nekem 42db, ami 2400Ft....+1000Ft a posta... Majd keresek valamit.
(#) Orbán József válasza szili83 hozzászólására (») Nov 1, 2013
Meg ne haragudj! Védelemnek, lakatos munkának csodálatos, csak emberek szeme előtt ne legyen lehetőleg...
De, ha neked tetszik, nem szóltam!
(#) Lacika19 hozzászólása Nov 1, 2013
Helló !
Ech81 ből és ebl21 ből szeretnék erősítőt készíteni !
Valaki tudna hozzá rajzot andi vagy készíteni ?
Köszi
(#) mofesa válasza Lacika19 hozzászólására (») Nov 1, 2013
Nem éppen a legjobb, de talán kiindulási alapnak megfelel.
(#) Lacika19 hozzászólása Nov 1, 2013
Hát egy kicsit még kezdő vagyok ez lenne az első erősítőm ! Ezen mit kéne átalakítani ? Előre is köszi !
(#) silent15 válasza szili83 hozzászólására (») Nov 1, 2013
A conradnál lehet kapni galvanizáláshoz való folyadákot onnantól meg már csak egy erős táp kell, beszinezhetnéd valami aranyra.
(#) szili83 válasza silent15 hozzászólására (») Nov 1, 2013
Arany színű nem jön be.
Olyan .....
(#) silent15 válasza Lacika19 hozzászólására (») Nov 1, 2013
Szia, biztosan ezzel a csővel akarsz építeni? Sokkal egyszerűbb és jobb is egy EcL/PcL 86/85 egy csövön belül benne van minden, és sima A osztályú SE-ben alig kell pár alkatrész Ha érdekel küldök rajzokat.
(#) szili83 válasza silent15 hozzászólására (») Nov 1, 2013
6n2p - 6p1p is ugyanolyan jó. Van rajzom, és NYÁK tervem is, ha valakinek kell... Nem rég csináltam őket, csak nem pulikáltam.
(#) silent15 válasza szili83 hozzászólására (») Nov 1, 2013
Ha itt megnézed, van pár szín, és nem is olyan vészes az ára, csak figyelj, hogy ne rossz anódot tegyél bele
(#) Lacika19 hozzászólása Nov 1, 2013
Azért gondoltam ezekkel mert ezek vannak van hozzá tápom meg kimenő trafóim ! De azért elküldhetnéd a pcl 86 rajzát ! köszi
(#) silent15 válasza Lacika19 hozzászólására (») Nov 1, 2013
Első itt 5K-s az illesztés, kell egy 230V os ág és a fűtőág.
Második Az illesztés itt is olyan 5K fele, kell itt is egy 230-os ág, és fűtőtekercs. Ez kicsit bonyolultabb, van benne visszacsatolás is.

Döntsd el melyik tetszik jobban, a PCL86 teljesen csereszavatos vele az ECL86, nem tudom, milyen fűtőtekercsed van, vziszont tipp; sokkal könnyebb beszerezni a P-s fűtésűt.
ÜdV!
(#) Lacika19 hozzászólása Nov 1, 2013
Helló !
6.3 fütésem van ! Akkor az ecl hez jó ! Köszi a sítséget !
(#) ronin75 hozzászólása Nov 2, 2013
Sziasztok,

lehetőségem lenne orosz csöveket vásárolni. Viszont mivel szűkös a keret, választanom kéne: (6N1P, 6N2P, 6N3P) és (6N6P) csövek közt. Ki mit ajánl, mik a tapasztalatai. Elsősorban "hangilag" érdekel a dolog. Igazából a 6N6P érdekel, hogy megéri-e az árát, mert a felsoroltak közül az a legdrágább.
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2013
(#) mofesa válasza ronin75 hozzászólására (») Nov 2, 2013
6N2P elektromosan megegyezik az ECC83 -al. Nem audió célra gyártott adócsövet (mondjuk) 6N1P -vel hajtanék, a linearitása miatt. A 6N3P a 6SZ3P görbeseregére hasonlít igazán, én utóbbival 6P1P hajtottam. 6N6P szerintem meg inkább hibridhez jó.
(#) ronin75 válasza mofesa hozzászólására (») Nov 2, 2013
Köszi. (A 6N6P-re azt írják, hogy duplája a katód hosszúsága és háromszorosa az emissziós felülete, a többihez képest. Bár inkább az 1P-t, 2P-t magasztalják.) Ezek után nem értem az árát.
(#) varttina válasza ronin75 hozzászólására (») Nov 3, 2013
A 6N6P éppen a nagyméretű katódja miatt nagyobb áramot képes átengedni, mint a többi kettős trióda. Ha jól tudom, eredetileg impulzuscsövek hajtására használták. Akár végfokcsőnek is használható, ha nem kell túl nagy kimenő teljesítmény. Van egy 6N6P SRPP végfokom, csatornánként 2 W jön ki belőle.
(#) FeketeVipera hozzászólása Nov 3, 2013
Sziasztok! 6N2P kettőstriódával készült első előfokomból szeretném kivenni a brummot. A csövet váltóáram fűti, az anódra diódahíd + 47µF pufferen keresztül megy a feszültség. Az aljzat, amiről az ezen feszültségeket adó transzformátor megy, beépített zavarszűrővel van ellátva. Mit tegyek hozzá a táphoz, hogy az alapzaj szintje lecsökkenjen? Köszi!
Következő: »»   1571 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem