Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   371 / 2208
(#) CIROKL válasza oregtamas0202 hozzászólására (») Jan 17, 2009
Értrem de gondolom ez az öregedés azért nem olyan gyorsan megy végbe ? Ha most én beépítek egy kettőt az erősítőmbe akkor gondolom egy pár évig azért egzesztál? Bár van belőle itthon még egynehány /80-84 / Meg van EM 4 -is még vagy 3-4 darab!
(#) CIROKL válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 17, 2009
Hát ezt még meggondolom jó ötlet , de amibe szánom azt úgyis csak néha néha fogom halgatni ! Ez egy sokadik erősítő lessz , a sok közül . Amiket a közel jövőben szeretnék építgetni.
(#) Ricsi1992 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jan 17, 2009
És csak akkor kell bekapcsolni,ha valaki megy megnézni...amikor bevittem a suliba a GU50 SE-t,előtte kicsit csökkentettem az EM84 előtétellenállását,hogy több feszt kapjon,szebben világítsonde így is csak 163V-ot kap,az szerintem még jó,az elektroncso.hu-n 150V-ot írnak(van hozzá kapcsolás,és annak 150V kell),a katalógus alapján meg 250v az anódfesz.

nagyon szuper ez a PL500 PP,még a Junoszty kimenőkkel is olyan méllyei vannak,hogy nagyobb hangerőn már köpködné ki a 15cm-es mélyközepet az S30-ból(S30=ősrégi 30W-os kétutas orosz hangfal)
Van PL500 a 96-os RTÉK-ben is,nyákrajzal,kimenő,hálótrafó leírással...Ha végre sikerül jó kis foglalatokat vennem/szereznem,akkor lehet megépítem azt a nyákos verziót,mert így légszerelve elég nagy helyet foglal...
(#) cleetus hozzászólása Jan 17, 2009
Sziasztok.Lenne egy olyan kérdésem,hogy ha a tv-ből kiszedett képkimenőt,és a hozzá tartozó pcl85-öt összeraknánk egy erősítőnek,akkor azt lehetne egy 8ohmos hangszóróhoz használni?A képkimenő egy orion 60-as tévéből lenne kitermelve.Mert imi65 írta a pcl85 szerepének azt,hogy ez a cső adta az 50hz-et a képcsőnek,és ebből jött az ötlet,hogy akkor lehetne esetleg mélyre is használni.Vagy butaság lenne?
(#) Müszi válasza cleetus hozzászólására (») Jan 17, 2009
Szerintem nincs rossz hangja a képkimenőnek...
Egy próbát megér.

üdv
(#) Danaman válasza cleetus hozzászólására (») Jan 17, 2009
szerintem is próbáld ki mert lehet hogy kunyerálnék akkor én is a suliból képkimenőket. A sima PCL86-ossal hogy álsz? Én csak kedden tudom öszerakni.
(#) cleetus válasza Danaman hozzászólására (») Jan 17, 2009
Én is kedden akarom összerakni,ha megtalálom a sasszit,ami a rádióhoz volt
(#) EcoPityu válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Jan 17, 2009
Idézet:
„Van PL500 a 96-os RTÉK-ben is,nyákrajzal,kimenő,hálótrafó leírással...Ha végre sikerül jó kis foglalatokat vennem/szereznem,akkor lehet megépítem azt a nyákos verziót”


Azt én is megépítettem, nyákra! (de ezt már láthattad...)
(#) cleetus válasza cleetus hozzászólására (») Jan 17, 2009
És ha már pl500-akkor danaman,ha érdekel,akkor elcserélhetjük a csövet arra az stk ic-re ha érdekel.
(#) Danaman válasza cleetus hozzászólására (») Jan 17, 2009
Az az igazság hogy a PL500-as nem ér anyit de ha még van valamid felkiínálni de ezt majd privbe vagy MSN-en
(#) kocos válasza fleta hozzászólására (») Jan 17, 2009
6,3 V egy graetz-re, egy elég nagy puffer, mondjuk 4700 mikro, vele párhuzamosan 100-470 nano fólia, vagy papírkondi, és ez megy a csőre, elvileg be kell állnia a 6,3 Voltnak, ha nem, akkor egy soros ellenállással belövöd. a cső két fűtéskivezetésről 100-100 Ohm a földre. Ez a legtöb gyári cuccban lévő megoldás. Pl Carvin a legelső fokozatot szinte mindig DC-vel fűti, még a nem hi-gain cuccaiban is
(#) kocos válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Jan 17, 2009
Idézet:
„S30=ősrégi 30W-os kétutas orosz hangfal)”
Régen nagyon szerettem volna egy pár ilyen hangfalat, mert annak idején nagyon megfogott a hangja van benne valami nyersesség, bár egy kicsit doboz mélyei vannak, azért kettőt elviselnék az albérletmebe
(#) vandorbot válasza Action2K hozzászólására (») Jan 17, 2009
Tényleg jó program, de megfelelő hangkártya is kell hozzá. Az enyém ( CMI csingcsung ) alapból 100 Hz alatt egy rakás zajt produkál a bemenetről.
(#) kocos válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 17, 2009
Én meg nem dugnám rá az erősítőm kimenetét az enyémre (ESI MAYA 44) ...
(#) vandorbot válasza kocos hozzászólására (») Jan 17, 2009
Optocsatoló !
(#) kocos válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 17, 2009
Igaz
(#) fleta válasza kocos hozzászólására (») Jan 17, 2009
Köszi holnap meg is csinálom.
(#) Ricsi1992 válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 17, 2009
Hol?Még nem láttam,esetleg van róla képed?
(#) cleetus válasza Müszi hozzászólására (») Jan 17, 2009
Az mennyire lehet gond,hogy a képkimenőbek,amit találtam otthon aprimer ellenállása 250ohm a szekundere 16, a pcl kimenőnek meg 370 a primerje és 4 ohmos a szekundere?Lehetne használni a képkimenőt hozzá 4 ohmos hangszóróval?Vagy ez már nagy különbség?
(#) Moszkvai válasza EcoPityu hozzászólására (») Jan 17, 2009
Köszi!
Jól néz ki!
(#) Mate78 hozzászólása Jan 18, 2009
Szerintetek ha 260V DC-t akarok EZ81-es csővel előállítani (első puffer 50uF) kb.100mA mellett (oldalanként 50mA) akkor jó ha 2*250-re tekerem a hálózati trafót?
A másik meg, hogy miért van az EZ 81 adatlapjában két ellenállás sorosan az anódokkal?Valami védelmi célból?

köszi

üdv


(#) EcoPityu válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Jan 18, 2009
Keress rá az EcoPityu csöves multja I, II-re itt a mellékletekben!!
(#) Imi65 válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Jan 18, 2009
Az a PL500 PP nem a mi PL500 PP-nk. Én is láttam (megvan nyomtatott formában is az évkönyv) a kapcsolást, de én más kapcsolását nem szeretném utánépíteni. Persze - ötleteket lehet meríteni. A Janival összehajigált kapcsolás nem olyan "igényesen kidolgozott", viszont sokkal egyszerűbb. És arra - a PP teljesítményének demonstrálására - tökéletesen megfelelt.
(#) Imi65 válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 18, 2009
Ezen az adatlapon írja, hogy a trafó primer minimum ellenállása mennyi legyen.

EZ81-3.pdf
    
(#) Action2K válasza vandorbot hozzászólására (») Jan 18, 2009
Nehogy azt hidd, hogy olyan rossz. Én erre a célra egy Gigabyte 865-ös alaplap integrált Realtek AC97-esét használom. Én sem a 60'000 forintosomra kötöm
Csatolom a hangkártya beállításait, és a paramétereit. Nem is olyan rossz, sőt! -90dB alatti zaj, 15kHz-ig közel lineáris átvitel, és a harmonikus torzítása sem rossz!
Mint említettem, ezek a mérések, hobbi célra tökéletes. Majd egyszer megnézem egy hardveres kártyának a paramétereit is.
(#) Ricsi1992 válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 18, 2009
azért erre én is rájöttem.
(#) sturbi válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 18, 2009
Jó hozzá a 250 V-os trafó. 300 V körül lesz a tehelt feszültséged az első pufferen, kell is annyi, hogy a szűrőkör végén legyen 260 V brummentes feszültség. A fölösleget a szűrőkör ellenállásán (ellenállásain) kell eldisszipáltatni (összesen kb. 400 ohm a te esetedben).
Az adatlapon azért szerepeltetik a soros ellenállást, hogy jelezzék, korlátozni kell a cső előtt a töltőáramot mert a cső felfűtési idejét is figyelembe véve (feszültség megjelenési sebessége a katódon), 50 µF pufferkondenzátornak kisebb belső ellenállású trafóról már túl nagy lenne a töltőárama (minél inkább követi a kondi töltődése a színusz felfutását, annál inkább rövidrezárt a cső) a cső által egészségkárosodás nélkül elviselhetőnél.
Ha a trafó ohmos ellenállása illeszkedik a csőhöz és a pufferkondihoz, akkor oda nem kell semmi (általában így is van).
Ha más pufferkondit adna meg az adatlap a cső után, akkor ez az ellenállás érték is változna (nézz meg más egyenirányító csövek adatlapját is).
Felfűtési idő, max. anódáram (korlátozott idejű), pufferkondenzátor töltésfelvevő képessége szabják meg milyen áramkorlátra lehet szükség a cső előtt.
(#) Action2K válasza Imi65 hozzászólására (») Jan 18, 2009
Szia!
PL500 SE rajzot tudtok? A keresőben csak azt találtam, hogy más is kereste 8 hónapja

Más:
A csövek összeválogatására van egy ötletem. Egyenlőre a PCL86-osokon fogom tesztelni. Akár 4 csőig is!
(#) CIROKL válasza Action2K hozzászólására (») Jan 18, 2009
Idézet:
„A pl500 . se-ben nem tud többet mint egy EL84. (4-5W)”
(#) Action2K válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 18, 2009
Az nem baj, csak EL84-em még nincs, viszont van egy csomó PL500-asom. Stereo PP-st szándékozom építeni belőlük, csak előtte be szeretném mérni a csöveket egyenként. A PLC86 SE mono-ban nagyon jól sikerült, eredményeim feljebb olvashatod. Abból is van egy stereo PP-sre való csőadagom. Azt is megépíteném majd.
Következő: »»   371 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem