Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   452 / 2208
(#) CHZ válasza lpcollector hozzászólására (») Márc 10, 2009
Szerintem a hangsugárzód érzékenysége szabja meg a minimális teljesítményt ami elegendő lehet.
Ennek az adatnak ismerete nélkül nehéz jó javaslatot adni .
(#) lpcollector válasza JZoli hozzászólására (») Márc 10, 2009
Hát vagy húsz éve van otthon csöves kapcsoláshoz alkatrészem, van amiből több mint elég. (Azóta gyűjtöm a régi rádiókat.) Azokból viszont csak EL84, EBL21, ECL86, ECL82 SE építhető. Ennél több nem, ezek vannak a rádiókban is.
(#) cua válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 10, 2009

emlékszem, amikor nekem is emlegetted a fegyelmidet amire ezt válaszoltam
az alapigazság viszont CHZ mesternél van, teljesítmény szempontjából a lánc vége a döntő.
(#) Imi65 válasza cua hozzászólására (») Márc 10, 2009
Ezt a memóriát, a mindenségit. Le a kalappal.
(#) Imi65 válasza cua hozzászólására (») Márc 10, 2009
Itt mindenkinek igaza van. Akik azt állítják, hogy ez nem lehetséges, azoknak is igazuk van.
(#) cua válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 10, 2009

jó ideje csak a memóriámból (azaz emlékeimből) élek viszont megjön (azaz jövöget) a jóidő, kezdek betonozni, épül a műhelyem! nem kicsibe vágtam de megéri, legalábbis remélem, aztán kifulladásig építhetek
(#) cua válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 10, 2009

háát, ha az audiofil körökben divatos ezoterikus megközelítést alkalmazzuk erősítőépítésre, akkor már alátámasztani sem kell (technikai paraméterekkel) egy-egy erősítő tulajdonságait/hangzását és ráadásul csak igazunk lehet!
(#) Imi65 válasza cua hozzászólására (») Márc 10, 2009
Persze emlékezhettem volna rá én is (hisz' csak 902 oldalt írtunk azóta), de az én memóriám közel sem ennyire jó.
(#) lpcollector válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 10, 2009
Olvastam én vagy egy hónapig, mire úgy gondoltam, most már legalább kérdezni tudok, csak aztán "jelentkeztem be" Hozzátok.
Az első "projectem" is innen indult el, és most készülnék egy másodikkal, csak nem szeretném, ha a végén erről is kiderülne "kár volt vele vesződni".
(#) Action2K válasza lpcollector hozzászólására (») Márc 10, 2009
Építhető azokból PP is ám! Amúgy én még csak egy PCL86 SE-t építettek és tényleg nagyon jó tanulni rajta. No meg élvezni a hangját. Ma este lecserélem a rá tett hangfalat egy 90dB-es háromutasra, aminek emlékeim szerint nagyon szép hangja van.
(#) lpcollector válasza CHZ hozzászólására (») Márc 10, 2009
Korábban írtam, hogy jelenleg egy B&W D309-es 89dB-s hangdobozon hallgatok zenét. Van még egy pár JPW SS551 az is 89dB-es, de az csak 6 ohm és az impedancia minimuma 3 ohm környékére jön ki, ezért csöveshez nem lenne jó. A titkos tervemről is tettem említést, de nem találtam olyan embert aki hallott volna ilyen épített fostex hátulterhelt tölcsért egy többutas doboz után, és azt mondta volna rá, hajrá nincs hibája. Bocs az off-ért.
(#) Imi65 válasza lpcollector hozzászólására (») Márc 10, 2009
Akkor ott van Ecopityu..... a 100W-osával. Azzal már érdemes vesződni, egészen biztosan.
(#) Imi65 hozzászólása Márc 10, 2009
Remélhetőleg ma "megcsináljuk" az 1000. oldalt. Mutassuk meg a modiknak, fiúk, hogy mi vagyunk a legjobb (legtermékenyebb) oldal a HE-n.
(#) llaci56 válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 10, 2009
Aztán kapjuk a fejünkre a sok warn-t az OFF-okért.
(#) Imi65 válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 10, 2009
Egyébként itt nem nagyon "divatos" a Warn. Szökőévenként, ha kap valaki. Mi ezt egymás között szoktuk elintézni, mint pl. szegény Nagy Attila esetében. Azóta sem mert jelentkezni.
(#) llaci56 válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 10, 2009
Ha jól emlékszem, ő kérdezte, hogy csinált-e már csöves erősítőt itt valaki, rajta kívül.
(#) Imi65 válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 10, 2009
Igen, Ő volt az. Erre írtam neki, hogy egy horgászos topikba sem díjaznák azt a kérdést, miszerint: Tudtátok, hogy a hal a vízben él?
(#) Danaman válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 10, 2009
Persze ezt én is tudom, de ha én a dobozon kívülre akarom a csövet a többit meg belülre akkor így a legkivitelezhetőbb, másrészről meg mikor rajzoltam akkor elfeledkeztem a tükrözésről és viszafele számoltam a lábakat az 1000. oldal simán meglesz!!
(#) Imi65 válasza Danaman hozzászólására (») Márc 10, 2009
Az biztos, hogy itt nem tudod áthúzni a bázist a másik oldalra, ha a tükörképpel tervezel.
(#) fleta válasza llaci56 hozzászólására (») Márc 10, 2009
Mi az a WARN? Biz isten nem tudom, de tudnom kell, nehogy véletlenül beleessek. és felkiáltójel!
(#) llaci56 válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 10, 2009
Elég nagy volt a zarca...
(#) llaci56 válasza fleta hozzászólására (») Márc 10, 2009
Kérjek neked? Olyan némítósat?
(#) Ricsi89 válasza fleta hozzászólására (») Márc 10, 2009
Az a szép piros háromszög a felkiáltójellel. Múltkor neked vol olyanod ha jól emlékszem. :felkialtas:
(#) MrBrown válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 10, 2009
Hol is van az a fotó?
(#) Müszi válasza fleta hozzászólására (») Márc 10, 2009
Látom megint kiveséztuk a Joöreg PCL86-t

Első erősítőnek kiválo, csak előbb, utobb, kinövi az ember. Ez tény.
Igaz nekem úgy volt, hogy PCL86, GU50, és most EBL21.
Mivel az EBL21 az utolso alkotás, meg akartam adni a modját hogy kinézzen, és azthiszem ez sikerult is.

A GU50-et megkapta a mélyen tisztelt Marcibácsi zenész barátom, aki jóhasznát veszi majd a GU50-nek gyakorlás közben.

Remélem nem voltam nagyon off

de a billenytyuzetemet asszem kivágom, ha nem ír rendes ékezetes betűket. Elég kontaktos a k**nai csoda.
(#) llaci56 hozzászólása Márc 10, 2009
Hol lehet vékony lemezt kapni kimanóhoz? Meg magas Si tartalmút...
Kedvem lenne kísérletezni egy kicsit. Több trafóval kipróbálni egy erősítőt.
(#) Müszi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 10, 2009
Milyen csőhöz való a kimenő?
(#) rockersrac hozzászólása Márc 10, 2009
szerintem ha így folytatjuk még ma meglesz az 1000-ik oldal! mutassuk meg a népnek hogy bizony van létjogosultsága a csöveknek! bár erre a legjobb példa Solt,a Kossuth rádió adóállomása!
(#) fleta válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 10, 2009
Ja igen.Azóta vigyázok.
(#) Müszi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 10, 2009
Lehet hogy hülyeséget mondok, de a PCL86 nem 5K-ra illeszt?
Következő: »»   452 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem