Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   631 / 2208
(#) djhans válasza CHZ hozzászólására (») Júl 16, 2009
Vagy a 6N3P teljesen szimmetrikus felépítésű trióda. Egyik fele a jobb, másik fele a bal csatorna végcsövét hajtaná. Majd eldől. SRPP-nél hová kell kötni a visszacsatolást?
(#) djhans válasza punkkazy hozzászólására (») Júl 16, 2009
20W-os trafó még a mononak is kevés. Stereonak kell 60VA-es trafó.
(#) 6C4C válasza djhans hozzászólására (») Júl 16, 2009
SRPP kapcsolásnál legtöbbször az "alsó" cső katódkörébe csatolnak vissza.
Érdemes figyelembe venni, hogy a 6N3P műje sokkal kisebb, mint a javasolt ECC81-é Negatív visszacsatoláshoz már lehet kevés lesz az erősítés...
(#) Ricsi89 válasza djhans hozzászólására (») Júl 16, 2009
Ez érdekes. Nekem 2db 40VA-es nyáktrafó van szembe kötve az elsőről megy a fűtés és a másodikról az anódfesz a pcl86-nál sztereóban. Több órás üzem után sem melegszik nagyon. :yes:
(#) djhans válasza 6C4C hozzászólására (») Júl 16, 2009
Majd először úgyis deszkamodellen kísérletezek ha meg lesznek a kimenők.
(#) djhans válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 16, 2009
Én A-osztályú erősítőnél az állandó felvett teljesítmény duplájára szoktam választani a hálótrafót.
(#) kocos válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 16, 2009
Idézet:
„Több órás üzem után sem melegszik nagyon.”


na igen, de az lenne a jó, ha egyáltalán nem melegedne! két ECL 86 cakompakk teljesítmény igénye kb 40 W, és ugye illik tartalékot hagyni ...
(#) Ricsi89 válasza kocos hozzászólására (») Júl 16, 2009
Még kézmeleg sincs a burkolat, pedig azon vannak a foglalatok is és alatta a trafók. Épp ilyen trafóim voltak, ez fért el, ezért ez is maradt.
(#) kocos válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 16, 2009
Majd leég egyszer ... Mint nekem most a 17 wattos JCM 800 -am , a "hírhedt" "duci juci" Kéne bele egy toroid, 120-150 watt ..
(#) Ricsi89 válasza kocos hozzászólására (») Júl 16, 2009
Hát amennyit mostanában megy, nem félek a leégéstől. Szerintem a nyáron összesen vagy 3-4 órát ha ment. Nincs időm zenét hallgatni. ha hallgatok is, akkor is lemezt hallgatok, de a lejátszó a másik szobában van és ott egy tesla rádiós erősítőről megy.
(#) Ricsi1992 hozzászólása Júl 16, 2009
holnap reggel elmegyek alkatrészekért, és építem a Junoszty kimenős PL500pp másik csatornáját...hú, nagyon kiváncsi leszek a hangjára. (egyenlőre csak drótkupac modell lesz, ha megy rendesen, megpróbálok neki valami nyákot tervezni)

Megkérdezhetem, hogy terveztek csöves nyákokat? Eagle-ben,...., vagy csak leültök az asztalhoz, és addíg rajzolgattok, amíg jó nem lesz?
(#) kocos válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Júl 16, 2009
csöveshez nyákot? Max a táphoz Eagle-höz hülye vagyok, ajánlom a Sprint Layout-ot!
(#) sturbi válasza kocos hozzászólására (») Júl 16, 2009
Nem ég az le egy jófajta 40 VA-es trafóval, elketyereg az idők végeztéíg, de a túlméretezés sosem árt.
Nem ég az le, egy jófajta 40 VA-es trafóval elketyereg az idők végeztéig, de a túlméretezés sosem árt.
(#) Ricsi1992 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Júl 16, 2009
Nekem a GU50 SE-ben izzad a köbükihálótrafó, főleg akkor, ha még a trafó takaró doboz is rajta van....de derekasan helyt áll, volt-van olyan is, hogy 5-6 órát megy egyhuzamban...elárulom a titkot: köbzoli tekerte nekem, és ezért bírja :yes:.
(#) Müszi válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Júl 16, 2009
Köbüki minőség :yes:
Amit Zolikém teker, az az igazi
(#) Ricsi1992 válasza kocos hozzászólására (») Júl 16, 2009
Pedig muszáj lesz valamit kitalálnom, a PL500 elfoglalja az egész asztalomat légszerelve. Dobozba addig nem szeretném rakni, amíg nincs "rendes" kimenőm (egy ideig nem lesz, kéne vas,drót...ami nincs ingyen),de így méregetni se tudom, még egy csavarhúzó se fér el az asztalon...meg ha éppen kell a hely, el se tudom így pakolni, egy nagy drótkupac az egész. A fórum képei között sok szép nyákot láttam.

tök jó kis progit találltam: "soundcard oscilloscope" mindent tud, van benne szkóp, jelgenerátor, tud sweep-et is, meg lehet nézni vele az erősítő frekimenetét is...a szkópjáról le lehet olvasni a feszt, időket...mindent. A hangkari line in bemenetére kell egy osztó, és mehet is rá a jel. Holnap próbálom élesben, eddíg csak egy headszettel szórakoztam vele.

Milyen pontosak ezek a hangkari szkópok? Hobbi szintű mérésekre megfelelnek.

Így van Müszi! :yes:
(#) kocos válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Júl 16, 2009
szerintem indikátornak jók ezek a programok, de azért a feszültségértékeket minimum egy csővoltmérővel, vagy ganzunivval kéne mérni!

Építsd fém szerelőlapra! Kivágod a foglalatok helyét, becsavarozod, alulra forrlécet szerelsz, vagy "forrasztópontokat", a négy sarkán meg négy hosszú csavar, vagy távtartó lehet ideiglenesen a lába. így módosítani is bármikor tudod, a későbbi beíptsére is "elő van készítve" , pakolászni is könnyű! fém lap helyett hazsnálhatsz telifóliás "nyers" nyákot is, ami elég merev, hogy megtartsa az alkatrészeket!

itt egy gagyi rajz,remélem érthető, amire gondolok
(#) Ricsi1992 válasza kocos hozzászólására (») Júl 17, 2009
Köszi a rajzot, nem is olyan rossz ötlet, van lemezem is.
(#) CHZ válasza djhans hozzászólására (») Júl 17, 2009
Tudom nem lesz népszerű a javaslatom , de azzal a 2db trafóval én nem erőltetném a csöves egyenirányítást .
Félvezetős tápot csinálnék , feszültsége is jobb lenne és 2db független tápegység többet hozna hangban és teljesítményben is , mint az EZ81 csővel megépített közös táp .
Huzalozása is egyszerűbb lehetne , földhurok is könnyebben elkerülhető .

6N3P erősítése kevesebb , ha csak CD szintű jelforrásról fogod táplálni , akkor elég lehet .
ECC85 közel akkorát erősít mint az ECC81 , azt is kipróbálhatod , de EC92 trióda is használható , oldalanként 1db .
(#) Ricsi1992 hozzászólása Júl 17, 2009
Összeraktam a PL500 PP gubancmodellt. Szerintem nagyon jól szól a Junoszty trafókkal...teljesen más, mint monoban volt.
Sajnos a levállasztótrafó melegszik rendesen...pedig nem igazán kéne neki, 160VA-es, a PL-ek egyenként 26mA-t esznek, szóval nem értem....mindegy, van egy 400VA-es is...
Egyenlőre nincs előfokcső, rögtön a fázisfordító csövekre megy a jel, de a minihifi füles kimenete még így is elég neki...az mp3-é már nem.
Csatoltam két képet:
(#) djhans válasza CHZ hozzászólására (») Júl 17, 2009
Van még szóló 6C3P triódám. Ipari, hosszú élettartamú, szerintem az lesz benne. Nem EZ81 lesz hanem oldalanként egy-egy EZ80 Így viszonylag független lesz csak a hálózati trafó lesz közös. Csak annyi gond lehet hogy kevés fesz marad, számításom szerint 240 volt marad az EL84 anódja és katódja között. Persze beteszek próbára két diófát is és nagyobb feszről meghallgatom.
(#) djhans válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Júl 17, 2009
Jó lesz. Tetszik a drótkupac. Volt úgy hogy én közvetlen egy félvezetős rádió hangszórókimenetéről hajtottam az EL84-et SE-ben
(#) Imi65 válasza Ricsi1992 hozzászólására (») Júl 17, 2009
Amikor elkezded hajtani, azért már nem elégszenek meg 26mA-ral. A két csatorna felvehet 250mA-t könnyedén. Csak ügyesen! Ha egy sima triódát elé teszel, akkor ne blokkold át a katódellenállást. Attól csökken a torzítása, és az erősítése is.
(#) Imi65 válasza djhans hozzászólására (») Júl 17, 2009
Még egy gond lehet egyencsőnél. A trafók átmágneseződhetnek, ha egyutasan egyenirányítasz (A trafó így fogja érezni).
(#) CHZ válasza djhans hozzászólására (») Júl 17, 2009
Félreértesz , én 2db egymástól teljesen független tápot javasolnék a meglévő trafóidhoz , ami trafónként 4db. diódát kérne ..
Ha látványra törekedsz akkor használd a 2db. EZ80 egyenirányítót , de ha hangminőség és a kivehető teljesítmény is lényeges , akkor a meglévő trafóiddal félvezetős egyenirányítás a jó választás , szerintem .

6C3P is megfelelő lehet .

(#) mark.budai hozzászólása Júl 18, 2009
Ha a GU-50 SE-ben a GU-nak a katódellenállása 150 ohm helyett 100 ohm , akkor lehet valami gond. Az oké, hogy jobban ki van hajtva a cső, de akkor mi történhet?
(#) Imi65 válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 18, 2009
Túlterhelés állapota forog fent.
(#) Action2K válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 18, 2009
Torzulás a negatív félhullámban. Bővebben: Link Igaz nem GU50-é a kép, de az oka ugyan az volt.
(#) kocos válasza mark.budai hozzászólására (») Júl 18, 2009
R=U/I
(#) mark.budai hozzászólása Júl 18, 2009
Imi, Laci, Kócos! Köszi a segítséget, beszerzek akkor két 150R/5-7W-os ellenállást.
Következő: »»   631 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem