Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DC motor/lámpa PWM szabályzása
 
Témaindító: redcar, idő: Márc 3, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   153 / 153
(#) Bakman válasza kadarist hozzászólására (») Okt 10, 2024 /
 
Éppen ilyen, analóg kimenetű kapcsolást kért Zoli_bácsi.
(#) proli007 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 10, 2024 /
 
A melegedés nem az eszköztől függ, hanem a szabályozás módszerétől.
Ezt lánykorában úgy hívták, hogy "soros analóg disszipatív szabályozás". Mint látható, a nevében is benne van a melegedés, de külön fel is hívtam rá a figyelmet.
Fordulatszám visszacsatolás nélkül, sosem lesz kielégítő egy szabályozás. Egyébként is "nagy fordulat tartományú szabályozást" (nyomatéktartó) kommersz motorokkal nem lehet megvalósítani közönséges motorokkal. Ahhoz speciális, magas kommutátor számú motorokat készítenek, forszírozott hűtéssel.
(#) Massawa válasza proli007 hozzászólására (») Okt 10, 2024 /
 
Bocs valoban késö volt és akkor nem is tudjuk milyen kapcsolása van Zoli bácsinak.
(#) kadarist válasza Bakman hozzászólására (») Okt 10, 2024 /
 
Akkor meg nem kell csodálkozni a melegedésen. A disszipatív módszer ilyen hatásokkal jár.
(#) Zoli_bácsi válasza proli007 hozzászólására (») Okt 10, 2024 /
 
Úgy tökéletes, ahogy van. A gyakorlatban is hibátlanul üzemel. Pontosan úgy, ahogy elképzeltem. Nagyon köszönöm a munkádat, az idődet. Nyák tervezés folyamatban. (persze ez egy részegysége lesz a nagy egésznek.) De e nélkül kuka lett volna a projektem.
(#) proli007 válasza Zoli_bácsi hozzászólására (») Okt 10, 2024 /
 
Szívesen! Lényeg hogy teljesült a kívánságod.. Én mindig próbálok abban segíteni, amiben segítséget kérnek.
Jó gubacsolát.
(#) mnyugger válasza proli007 hozzászólására (») Okt 10, 2024 /
 
Nagyon nagy köszönet érte.
Következő: »»   153 / 153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem