Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » EAGLE NYÁK tervező
Lapozás: OK   294 / 442
(#) Addye válasza eyess hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Ez így tökéletes, köszönöm szépen! Megkérdezhetem, hogy mi a titka a pontos elrendezésnek?
(#) eyess válasza Addye hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Ha hiszed , ha nem nekem ez nem igazán lenne pontos , és csak a hasamra ütöttem .Ha nekem kellene ez nem felelnek meg . De mivel te tudod , hogy hova kell neked , így úgy alakítod tovább , hogy neked jó legyen.
Elvileg , és gyakorlatilag addig lehet ide oda mozgatni az elemeket , amíg , hely méret , és elrendezésnek is megfelelőnek tartja aki csinálja.Pl ha jól megfigyeled az egyik led a szélére került , de a másik nem ez is , akkor lett volna látszatra szép , ha a két led egymás mellé kerül , stb stb stb .De a másik , hogy áramkör is megkívánja a helyes elrendezést , főleg gerjedékeny dolgoknál.
(#) niedziela válasza eyess hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Tényleg csak a hasikádra ütöttél, mert 0,25 szélességgel routoltad, Ő meg 1mm körül szeretné. Ezt ha a fején pörög sem fogja közel 1mm-el routolni.
Ne haragudj meg, de ennyi erővel kiindulásnak az is jó lett volna ha bekötött szemmel tologatod az alkatrészeket a panelen.
(#) Addye válasza niedziela hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Azért gondoltam az 1mm routra, mert eddig kb 3 nyákot készítettem és nem tudom, hogy sikerülne-e a vasalás ilyen vékony vonalakkal. Megpróbálom majd, amint ki tudom nyomtatni. Remélem sikerülni fog
(#) eyess válasza Addye hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Fog sikerülni meglátod .
De ha még sem , akkor szólj , és vastagítunk rajta.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2013
(#) eyess válasza Addye hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Ha esetleg mégsem sikerülne itt lesz vastagabb szélességgel , hogy ne érje szó a ház elejét .Ja ezt is változtathatod ahogy akarod a te dolgod.

sch(1).brd
    
(#) kaqkk válasza eyess hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Ha használnátok a teliföldet sokkal egyszerűbb lehetne az egész ...
(#) eyess válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 13, 2013 /
 
Biztosan , de tudod ez csak ilyen segítség volt a számára .Tudom a gnd miatt gondoltad a teliföldet , de írtam is neki , hogy mivel nincs rajta már átkötés , mert az volt a baja első körben .Meg lett , így is , és ha teliföldesre kell neki, akkor az már az ő dolga , és innentől ha , így hadja is , vagy változtat rajta , hát legyen az ő dolga . kiindulásnak jó ez aztán szerkesztheti kedvére még .
(#) ativagyok hozzászólása Okt 15, 2013 /
 
Sziasztok!
Kapcsolási rajzot tervezek, közben néha a nyákterven is alakítgatok vele párhuzamosan a program szerkesztőjében. A nyákterv részét bezártam véletlenül, és azóta nem hozza vissza a teljes tervet a kapcsolási rajz szerint.
"A nyákterv és a kapcsolási rajz inkonzisztens! Az összhangba hozást nem tudom elvégezni, ezért a hibát kézzel kell kijavítanod!"
Ezt a hibaüzenetet kapom. Előfordulhat, hogy utólag nem tudja elkészíteni a nyáktervet a kapcsolási rajz szerint, csak ha párhuzamosan fut a nyákterv ablaka is?
(#) Frankye válasza ativagyok hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
A helyes működés az, hogy elsőként a kapcsolási rajzot készítjük el, majd abból a NYÁK tervét. Az is működőképes, ha mind a kettő folyamatosan nyitva van, de ha az egyiket bezárod, már inkonzisztensnek érzékeli. Ilyenkor nem tudsz mást tenni, mint:
a.) Belenyugszol
b.) Törlöd a projekt könyvtárából a brd file-t, majd újra létrehozod a kapcsolási rajz alapján.
(#) bbb válasza Frankye hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Szia!
A c.) megoldás pedig, hogy kézzel javítod az inkonzisztens részeket, ahogy a progi javasolja.
Sajnos ez olykor sok munkával jár, de nem mindig megoldhatatlan és persze még mindig egyszerűbb lehet, mint a teljes újrakezdés.
(#) ativagyok hozzászólása Okt 15, 2013 /
 
Frankye és bbb, köszönöm a válaszokat. A brd fájlt töröltem, így létre tudta hozni a kapcsolási rajz alapján. Ez már bőven jó nekem
Üdv!
(#) proba válasza bbb hozzászólására (») Okt 15, 2013 /
 
Néha az is működik, hogy használod a visszavonás parancsot, addig a pontig, amíg meg nem egyeznek.
(#) niedziela válasza ativagyok hozzászólására (») Okt 15, 2013 / 1
 
Használhatod az azonos időben készült .s#szám és .b#szám mentéseket is, ha azokat átnevezed .sch és brd kiterjesztésre.
(#) elektrocad válasza niedziela hozzászólására (») Okt 16, 2013 /
 
Ez a jó megoldás ilyen esetekben.
(#) sniperx hozzászólása Okt 19, 2013 /
 
Sziasztok!

Két kérdésem lenne autoroute-tal kapcsolatban.
1: hogy lehet az eredményét törölni? (amit generált, az tűnjön el, elölről akarom kezdeni az egészet)
2: hogy lehet beállítani neki, hogy egy oldalon huzalozzon, ne kétoldalast gyártson?
(#) sniperx hozzászólása Okt 19, 2013 /
 
A 2. kérdésre rájöttem, de a visszavonása nem megy.
Sajnos ráeresztettem kétoldalas beállításokkal és most nem tudom, hogy lehetne egyoldalasként újra generáltatni vele.
(#) IMi válasza sniperx hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Szia!
Keress egy "Ripup" ikont, majd egy "GO" ikont (szemafor).
(#) eyess válasza sniperx hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Addig nyomkodd a CTRL+Z , amíg vissza nem jutsz ahová akarsz.
(#) kameleon2 válasza sniperx hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
1.) Válaszd a ripup funkciót. Ki kell jelölni azt a területet, ahol vissza akarod vonni az autorute-ot, majd jobb egérklikk és csoportos ripup. Az egész panelt is kijelölheted.
2.) Annyi oldalon huzalozhatsz amennyin akarsz, csak be kell állítani. Sőt azt is megadhatod, melyik oldalon menjen vízszintesen, függőlegesen a huzalozás... Az autorute kiválasztásakor a top vagy a bottom oldalt (feladat szerint) N/A -ra állítod - azaz kikapcsolod. Így az az oldal nem vesz részt az autoroute-ban. Ha átkötéseket kell netán csinálni, akkor vagy utólag berajzolod kézzel a másik oldalon az átkötéseket, vagy 0Ohmos ellenállásokat használsz erre a célra.
(#) sniperx válasza IMi hozzászólására (») Okt 19, 2013 /
 
Köszi, így működik!
(#) VaZso8 hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
Sziasztok!

Készítek egy komolyabb NYÁK-ot, amit szinte biztos, hogy nem tudnék itthon vasalással legyártani, de legalábbis valószínűleg a két oldal illesztése elég nagy problémává válna - van rajt néhány sűrű lábú SMD áramkör, és viszonylag kis helyen van az egész.

Ezért nagy valószínűséggel le fogom gyártatni majd az áramkört egy erre szakosodott céggel.

Eagle-t használok tervezésre, és nem küldtem még eddig gyártatni NYÁK-ot, ezért nem vagyok tisztában a pontos menetével (gerber file-ok generálása, ilyesmi) - egy jónak tűnő leírást már találtam, lassan elkezdem olvasni hozzá.

Ami felmerült bennem: az áramkör egy részén nagyobb áramok is folyhatnak (részben ezeket a mennyiségeket mérném), ezért szeretném az ehhez tartozó vezetékszakaszt "felcinezni".

Miként lehet azt megoldani, hogy a forrasztásgátló lakk bizonyos vezetékeken ne legyen rajt?

Elnézést a hosszú bevezető és amatőr kérdés miatt.

Nem kell kiemelni, értelmes a társaság így is érteni fogja a kérdésed!
-moderátor-
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2013
(#) VaZso8 válasza VaZso8 hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Elnézést - a kiemelés nem a társaság értelmi színvonalának alábecsülése okán jött létre, hanem a hosszúnak vélt üzenetből a lényeg kiemelésének célzatával (elég azt megnézni gyorsan, hogy kiderüljön, érdemes-e az egész elolvasására időt fecsérelni, ellenkező esetben lehet tovább ugrani).

Jó szándék vezérelt, nem lenézés...
(#) _vl_ válasza VaZso8 hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Ez - a történettől függetlenül - alapvetően egy Eagle-specifikus kérdés, hiszen ezeket a dolgokat mindenféle tervezőprogramban máshogyan lehet lehet megoldani.
(#) VaZso8 válasza _vl_ hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Hmm, igazad van - ez az imént elkerülte a figyelmem.
Elnézést újfent.
Ahogy látom, érdemes volna áthelyezni a fenti kérdést ide - ezeket meg akár törölni (az eredeti kérdéstől eltekintve és az utolsó előtti mondat kiemelését és a moderátori megjegyzést beleértve).
Ebben kérhetek segítséget egy moderátortól?
Ha mást nem, majd később (korántsem azonnal) felteszem ott is a kérdést - valóban inkább oda való.

Ehh, nekem sem ezzel kellene most foglalkoznom, csak sikerült kizökkennem az alól, amit csinálnom kellene...
Off részemről befejezve.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2013
(#) niedziela válasza VaZso8 hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Másold rá a kiválasztott wire-t a t/bstop rétegre. (ulp)

capture.jpg
    
(#) VaZso8 válasza niedziela hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Köszönöm!
Kezdek kicsit tisztábban látni - úgy látom, nekem stop, vagy cream rétegre lenne szükségem (azt hiszem, inkább az utóbbi).

Egyelőre azt még nem találtam meg, miként tudom rámásolni az adott vezetékeket erre a rétegre (az általad írtak alapján valahogy ezt is meg lehet oldani), de támpontom már van.
(#) elektrocad válasza VaZso8 hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Üdv!
Ha már elkészültél a routolással, a wire paranccsal a megfelelő vezetékekre (azonos nyomvonalon) húzd rá még egyszer a vezetősávot a tStop vagy bStop réteggel. Persze a szélességet vedd kicsit nagyobbra, mint az eredeti vezetősáv. Nem tudom ez így érthető-e.
(#) elektrocad válasza elektrocad hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Még annyit tennék hozzá, hogy a stop maszkot a program automatikusan csak a padeken hagyja ki a forrasztáshoz. Egyéb más szükséges helyeken manuálisan kell megrajzolni a tStop vagy bStop rétegen. Ennek figyelembe vételével a lötstop lakk bárhol kihagyható, csak meg kell rajzolni annak helyét.
(#) VaZso8 válasza elektrocad hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Hello!

Értem - tehát jól láttam, hogy egyenként kell meghúznom ezeket a vonalakat.
Szerencsére nincs belőlük sok.

Igen, érthető - ugyanúgy, ahogy az egyes alkatrészek lábainál is látszik, tehát a szóban forgó vezeték és közvetlen környezete lakkmentes legyen.

Annyi kérdésem lenne még, hogy a cream réteg hol/miben számít, mikor kell vagy érdemes használni?

Köszönöm a segítséged.

Szerk.: Az utóbbi hozzászólásodhoz - ez azt jelenti, hogy ha meg is rajzolom a stop réteget, még be kell állítanom valamit ahhoz, hogy valóban a helyére kerüljön?
Ezt hogyan tehetem meg?
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2013
Következő: »»   294 / 442
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem