Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektromágneses hullámok hatása az emberi szervezetre
Lapozás: OK   4 / 7
(#) monszogo hozzászólása Ápr 21, 2015 /
 
Sziasztok!

Analfabéta vagyok az elektronikában, ráadásul nő, szóval nem biztos hogy a megfelelő szakszavakat használom majd. A problémám a következő lenne:
A munkahelyemen, kis mobiljegykiadó gépeket használnak a kalauzok, amiket mi, bent az irodában töltünk fel, mielőtt elviszik szolgálatba. Az egyik képen látszik milyen akkumulátorral van felszerelve.
Ebből a típusból jelenleg 9 db-ot tudunk egyszerre tölteni. A közeljövőben viszont lecserélik a rendszert egy a 3. képen látható összeállításra, ami áll egy kézi készülékből melyet tölteni kell, és ami mögött van egy pót-akksi, egy nyomtató és egy bankkártya leolvasó, mind a három egységet tölteni kell folyamatosan. Ehhez átalakítanák a polc rendszert és a konnektorok kiaalkítását. Kb 30 db ilyen szett érkezik, mindegyikhez egy 3-as elosztóval lesz betelepítve.
A kérdéseim:
Jól gondolom-e, hogy az akkumulátorok körül mágneses erőtér jön létre?
Egyszerre ennyi egységnél a mágneses erőtér mekkora lehet?
(ezt az egészet egy kb 2*2- es helységben kell elképzelni, ahol még a dolgozó asztala, széke, szekrénye is helyet kap).
Veszélyes lehet-e az emberi szervezetre a helyszűke miatt 12 órás munkarendben?
Lehet-e mérni ezt a mágnesességet? Ha igen, hogyan, ki végzi?
Tűzveszélyesség áll-e fenn?
Bővebben a témáról hol olvashatok, mert nagyjából azt se tudom merre keressek.
Bocsánat ha nem a megfelelő helyre írtam.


Köszönöm előre is a válaszokat!
(#) zolika60 válasza monszogo hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Az akkumulátornak nincs mágneses erőtere. A rajta keresztül folyó áramnak ugyan van, de az sem ártalmas. Egy képcsöves TV készüléktől is jobban kéne félned.
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2015
(#) kowi hozzászólása Ápr 21, 2015 /
 
Van olyan aki kapcsolótérbe tölti napjait ha neki nem lesz baja neked se De várd meg a többieket ha nem törlik addig.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Ápr 21, 2015
(#) Bakman válasza monszogo hozzászólására (») Ápr 21, 2015 /
 
Elektromágneses erőtér minden elekromos készülék körül kialakul, de ez az összes készülék egyszerre üzemelése mellett sem szabad, hogy embereknek gondot okozzon, akkora mértékű "elektroszmogra" nem kell számítani. Mobiltelefon bázisállomások antennáitól általában három méternyi biztonsági távolságot írnak elő (a sugárzás irányában), pedig az nagyságrendekkel erősebben sugároz.

A tűzveszély fokozottabb a sok akkumulátor miatt, de nem akkora, hogy ne lehessen mellettük nyugodtan dolgozni. A sok aljzathoz éppen a veszély csökkentése érdekében építtessetek be egy főkapcsolót, lehetőleg távolabb a polctól, amivel az összes konnektort egyszerre tudjátok áramtalanítani. Ezen kívül, ha még tűzoltó készülék is van a közelben, esetleg tűzjeltző a mennyezeten, nagy gond nem lehet. Én nyugodtan dolgoznék mellettük minden nap.
(#) IEEE 802 11a hozzászólása Feb 19, 2016 /
 
Sziasztok!
Létezik olyan ruha ami 900MHz-2100MHz-es frekvenciájú sugárzástól véd vagy árnyékol?
(#) Bakman válasza IEEE 802 11a hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Az a frekvencia, ami alatt vagy felette van, nem érdekes? Egyébként az LTE frekvencia elmehet akár 2600 MHz-ig is. Így, ebben a formában sávszűrős tuhára lenne szükséged, vagy ólomlemezekkel béleltre. Utóbbi kiszűr mindent, cserébe ha sokszor érintkezel vele, mérgező.

Tudom ajánlani a vaslemezből készült páncélruhát, árnyékolásnak tökéletes lesz.
(#) IEEE 802 11a válasza Bakman hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Ez jól hangzik... De amúgy azt is ki kellene szürni.
(#) pucuka válasza IEEE 802 11a hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
És miért pont ruhára vágysz, a telefon a fejednél/fülednél van.
(#) otvenkilenc hozzászólása Feb 19, 2016 /
 
20 percet töltöttem el 1.5 T-ás elektromágneses térben semmi bajom.
(#) IEEE 802 11a válasza pucuka hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
De az átjátszó torony nem
(#) IEEE 802 11a válasza otvenkilenc hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Amúgy egy ilyesmi dolognak a hatásai sokkal késöbb jönek elö.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2016
(#) otvenkilenc válasza IEEE 802 11a hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Mágneses rezonanciás készülékben
(#) otvenkilenc válasza IEEE 802 11a hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Mennyivel?
(#) pucuka válasza IEEE 802 11a hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Tudod, a lényeg a sugárzás mennyiségében van. Probléma, ha túl sok, de az is baj, ha túl kevés. Ha nem lenne semmi sugárzás, nem lenne földi élet. A négy föld típusú közetbolygó közül csak a földön van élet (jelenlegi tudásunk szerint) a Merkur, a Vénusz túl sok, a Mars túl kevés sugárzást kap.
Az ember által keltett sugárzás, még mindíg csak jelentéktelen töredéke a kozmikus sugárzáshoz képest, (kivéve a nukleáris balesetek, robbantások közvetlen környezetét) és ha nem lenne, nem is élnénk.
Egyébként is a sugárzás mennyisége a távolság négyzetével csökken, ami azt jelenti, hogy egy bázisállomás sugárzásától kevésbé kell tartanod, mint a mobilodétól. Azonkívül az arcodat nem védi semmi ha vasruhába öltözöl.
Mégcsak annyit, hogy 12 évvel ezelőtt negyedévenként készítettek MRI vizsgálatot, összesen 12 alkalommal. Azonkívül a 40 éves pályafutásomat rádiótelefonok üzemeltetésével, javításával, bázisállomások telepítésével, rádió adók, mikrohullámú összeköttetések mérésével töltöttem, és itt vagyok.
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2016
(#) Ferencz Dominik válasza otvenkilenc hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
Hát én sem tudok túl sokat csak amit egyéb helyeken össze tudok szedni, hogy megnöveli a rák kialakulásának az esélyét késöbb. Nekem meg most halt meg ebbe az osztálytársam szóval gondoltam megkérdezem.
(#) Ferencz Dominik válasza pucuka hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
De hát az már teljesen más tartományba esik ha a fényre gondol.
(#) pucuka válasza Ferencz Dominik hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
A látható fény csak egy szelete a kozmikus sugárzásnak, csak az, amit látsz. Ennél sokkal, de sokkal szélesebb sugárzás jön a napból, és nem csak elektromágneses. Gondolj az UV indexre. Félsz a bázisállomástól, és nyáron kifekszel a vízpartra napozni, és rövid időn bellül rongyá égsz. Az nem probléma ugye? De gondolhatsz az infravörös összetevőre, ugye milyen jó mikor melegen süt a nap, és az E vitamin hogyan is lesz?
Amúgy az elektromágneses sugárzásról van szó. Csak úgy an block. Minél rövidebb a hullámhossz, annál veszélyesebb, viszont a levegő annál könnyebben szűri. De ez a veszélyesség alátható fény hullámhosszánál rövidebb rezgéseknél kezdődik úgy általában. (UV)
A hozzászólás módosítva: Feb 19, 2016
(#) IEEE 802 11b válasza pucuka hozzászólására (») Feb 19, 2016 /
 
De hát ez logikus.
Amúgy nem igáz félek a toronytól. 26GHz-es parabola elött is nézelödtem már.
És az miért van, hogy például az Iphone-oknál is ki van hagyva a fémházból néhány rész az antennának mert különben leárnyékolná? Akkor nem lehet vékonyabb anyagból árnyékolást csinálni?
(#) lgyk válasza IEEE 802 11a hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Igazából bármilyen fém képes árnyékolni a mikrohullámokat. Minél jobb vezető, annál vékonyabb réteg képes a kívánt csillapítás elérésére. Ebből a szempontból az ólom nem nyerő, mert nem vezet jól, nehéz és mérgező. Az ezüst drága, így marad a réz vagy az alumínium.

Az alumínium olcsó, könnyen fóliává alakítható, nem mérgező és elég hatékonyan árnyékolja ezt a tartományt - többek között ezért sem illik alufóliába csomagolt ételt tenni a mikrohullámú sütőbe.

Nagyobb kérdés, hogy miért van ilyen ruhára szükség? Ahhoz, hogy bármilyen sugárzás lényeges fiziológiai változást hozzon létre a szervezetben, vagy ionizálónak kell lennie, vagy olyan teljesítményűnek, hogy lényegesen megnövelje a szövetek hőmérsékletét.

Az ionizáló jelleg nem teljesül a 900-2100 MHz tartományra, a gyakorlati szempontból jelentős ionizáló hatás csak az UV tartománynál kezdődik (pl. ez kell a D vitamin bioszintéziséhez, vagy a fotolakk levilágításához). Már a látható fény tartománya is csak nagyon speciális esetekben képes kémiai változást okozni (fényérzékelés a retinán, fényérzékeny film). Pont emiatt nincs kimutatható összefüggés pl. a mobiltelefonok sugárzása és a daganatos megbetegetés között.

A fiziológiailag jelentős hőfejlődéshez pedig néhány kW-os adó pár cm-es környezetében kell tartózkodni, ami nem egy mindennapi eset. Ilyenkor azt is érdemes figyelembe venni, hogy az árnyékolásként használt ruha a teljesítmény jelentős hányadát hővé alakítja, így tulajdonképpen annyit érhetsz el vele, hogy nem a bőröd lesz egyre forróbb, hanem egy nehezen levehető "védőruha" fog rádolvadni.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2016
(#) Robin2 válasza pucuka hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
E vitamin nem lesz meleg napsütésből, D vitamin lesz viszont.
(#) pucuka válasza Robin2 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Igazad van, és fotoszintézis sincs fény (elektromágneses sugárzás) nélkül.
(#) Gafly válasza lgyk hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Meg kell nézni a "Napfény" eredetileg "Sunshine" filmet (mostanában ismételgetik a TV-ben). Ebben van megfelelő ruha. Össze is vesznek rajta a végén...
(#) pucuka válasza IEEE 802 11b hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
A rádió telefon az elektromágneses hullámokkal működik. Ezeknek a kisugárzásához, felvételéhez antennákat használunk. Az antenna hatásosságát (sugárzási csillapítását) mindkét irányban az antenna közvetlen környezete jelentősen befolyásolja. Ezért egy antennának a jó működéséhet szabad térben kellene lennie. Persze ez elég sok esetben nem biztosítható, pl. kézben tartott rádiótelefon (maroktelefon) esetében sem. Ezt a sugárzás csillapítás veszteséget nagyobb térerővel kell pótolni, ezt a bázisállomások sűrítésével teszik. Ugyanez a helyzet a kültéri, beltéri ellátottság esetében is. A bázisállomások kisugárzott teljesítményének határt szab a vevők érzékenysége, mert annak növelése csak az antenna méretek növelésével lehetséges, az pedig egy kézi rádiótelefon esetében gyakorlatilag lehetetlen. A teljesítmény egyensúlyhoz (mind a felmenő, mind a lejövő irányban egyenlőnek kell lenni, a kézi telefon érzékenysége, és a korlátozott kisugárzott teljesítménye (akkumlátoros üzem) a meghatározó az átviteli láncban. pl. hiába "látja" a kézi telefon a bázisállomást, ha az adója nem "éri el".
Ezért van szükség a hálózatban sok, kisebb teljesítményű bázisállomásra, a sűrűn lakott területeken. Ahol pedig csak a területi lefedettség szükséges, ott vannak a nagyobb teljesítményű antennák, azok közvetlen környezetében nemigen szoktak emberkék ugrálni, a karbantartókat kivéve.
A mikrohullámú parabolák előtt nem érdemes ugrálni, hősködni, mert ott igazán nagy a térerő, és itt is, (mint már jeleztem) a mennyiség (méret) lényeges dolog, ahogy az élet más területén is. Mikrohullámú állomásokon végzett munkára külön munkavédelmi (szerintem inkább munkásvédelmi) utasítások vonatkoznak,
(#) pucuka válasza Gafly hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Akik különösen nagy sugárterhelésnek vannak kitéve, pl. az űrhajósok, azoknak van speciális ruhájuk, amiben az űrben tartózkodhatnak. Ők aztán, mivel nem védi őket a légkör, és a magnetoszféra, kapnak bőven mindenféle sugárzásból.
(#) nagym6 válasza pucuka hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Nálunk lakóházak tövébe tették a nagy mobiltornyot (30méter távolságra), üzemi területre, közvetlenül alatta emberek dolgoznak. Persze nem öröm.
A hozzászólás módosítva: Feb 20, 2016
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Öröm az. A szektor sugárzó lefelé nem, hanem szembe sugároz. Szoktam szórakozni az "okosokon", akik kiharcolják hogy a "mobil antenna" a szomszéd házon legyen. Így a pénzt a szomszéd kapja, a sugárzást meg te...
(#) pucuka válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Nem hiszem, hogy a lakóházak tövébe. Annak semmi értelme, hacsak nem kizárólag a szemben levő lakóházat kívánnák ellátni. Ahhoz meg egy bázisállomás túl drága játék. Ahhoz egy kisteljesítményű átjátszót szoktak alkalmazni.
A bázisállomások antennáinak a magasságát a környezet, és az ellátni kívánt terület nagysága határozza meg, ha az ipari terület mellett egy 30 m -es lakóház van, akkor azt az antennát a lakóház magasságánál magasabbra kell tenni, különben nincs értelme. A vételi helyen a térerőt az adóantenna távolsága határozza meg elsősorban. A mobiltelefon hálózatokban bázisállomási antennaként ma már nem használnak kőrsugárzó antennát, bár annak is a függőleges iránykarakterisztikája erősen irányított a nyereség miatt. A leginkább használt panel antennáknak pedig mind függőleges, mind a vízszintes iránykarakterisztikája erősen irányított, a nyílás szöge általában kisebb mint 30 fok, az előre hátra viszon viszont több, mint 40 dB. Egy ilyen antennánál, ha nem esel a fősugárzás irányába, az eltérés is jelentős csillapítást hoz. Mondhatjuk, hogy a bázisállomás alatt, annak közelében vagy a legnagyobb biztonságban.
(#) nagym6 válasza pucuka hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Nagy lakótelep, illetve egész falu szélén van, a szélső házsortól 30 méterre. Kb. 8 Km hosszan van a lakótelep, toronytól távolodva nézve. Ha pld. 200m-re leér a sugárzás a sugárszög miatt, ott lakóházak tömege van.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 20, 2016 /
 
Szerintem pont azért van ott
(#) Petyaa hozzászólása Feb 20, 2016 /
 
Üdv! Az íróasztalon tőlem 1m-re van a wifi modem. Mennyire lehet káros így a sugárzása? Amivel összekötöm az asztali pc-t csak 1m hosszú a vezeték.
Következő: »»   4 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem