Fórum témák
» Több friss téma |
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal! - Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni! - És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Köszönöm az eddigi válaszokat!
Az említett probléma: Idézet: valami ilyesmi „Sziasztok! Szeretnék építeni egy golyósmalmot ami az otthoni hálózatról kapná a feszültséget és amin tudom szabályozni a fordulatszámot. A problémám az, hogy elektróból nem vagyok toppon és nem szeretnék "kisérletezni". Igaz, tanultam elektrót de sajnos mára már csak annyi van bennem, hogy hogy kell forrasztani. Na de a terv a következő lenne: -12V-os motor hajtaná a szekeret. (pl.:Autó ablaktörlő-motor) -A fordulatszám szabályzást az alábbi áramkörrel oldanám meg: RPM-01 (Ennek az áramkörnek 12V az ajánlott feszültsége így ehez próbálok igazodni.) -És ezt csomagot egy 12V-os tápegység üzemeltetné, valami ilyesmi. Na most ez így elméletileg nekem klasszul hangzik mert mindenhol passzol a 12V, csakhogy vannak itt egyéb tényezők mint áram, teljesítmény stb...amit totál nem vágok, hogy hogy van. Kérdéseim: -Vegyük a fent linkelt tápegységet alapul. Teljesítménye 12W, ergo 12W alatti motort kéne hozzá használnom? Ezt jól gondolom? -Újfent a fent linkelt tápegységnél áramfelvétel 1A, de a linkelt fordulatszabályzónál a max áramfelvétel 25mA. Akkor ez a kettő már nem működne együtt? -Van egyéb tényező amire figyelnem kell? A válaszokat előre is köszönöm! Üdv!” A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2013
Így van ahogy írod, de ha megszünteti egy egy pillanatra a tápellátást akkor a merevlemez veszit a fordulatszámból, és a fej 'visszahúzodásánál' beleérhet a lemezbe, én személy szerint nem ajánlom az ilyen próbálkozásokat, sajnos nekem is volt már dolgom ilyennel, vesztettem igy adatot eleget, de mára már, van olyan módszerem amivel megoldható a mentés, legutóbb kattogó, akadozó fejü vinyóról húztam vissza 74 GB adatot sértetlenül.
Sziasztok!
Kettő vagy három darab 3 wattos power ledet szeretnék meghajtani evvel a 700mA-res áramgenerátorral. Lehetséges ez vagy minden ledhez külön áramgenerátor szükséges? 12 Volt lenne a táp ha ez számít.
Jóestét megépítettem a hekit 015 elnevezésű erősítőt a hestore-ból, de zúg, halk, és recseg, a hang ami kijön belőle az meg halkabb, mint a bemenő jel.
Mi lehet a probléma?
Szia!
Milyen áramforrásról táplálod?
toroid+graetz+20000uf szűrés
Mekkora a tápfeszültség? A kondenzátorokat helyes polaritással építetted be?
ezeket ellenőriztem, a tápfeszültség terhelve 15V
Azért nézd át még egyszer az egészet, mert nem hiszem, hogy hibás IC-t adtak a KIT-hez.
Üdv!
Átolvastam a hozzátartozó fórumot de nem találtam választ és google is elbizonytalanított. Elektromágnest akarok csinálni nem kell nagy elég ha egy csavart felemel és az lenne a kérdésem hogy trafóból bontott rézhuzal vagy szigetelt (műanyag borítású) vezetéket használjak. Vasmagnak egy szikszalaggal betekert csavart hasznánlnék.
a trafó rézhuzalból jó sok menet.
Ok. Köszi. Azt gondoltam hogy sok kell.
Üdv! erről a transmitter kapcsolásról az R9 és R10 ellenállást a csatolt képen látható módon olvastam le, de kicsit zsúfolva vannak a jelölések és az értékekek ezért nem vagyok benne biztos hogy jól értelmeztem. Szerintetek így ahogy bejelöltem, jó?
Igen jól olvastad le. R9 47 kohm R10 10 kohm
Szia! Nem kell kibe dugdosni. Az átalakítókon van kapcsoló. Kikapcsolod, és ugyan azzal a mozdulattal vissza. Amikor bekapcsol a wincseszter, egyből a hibaadatokat próbálja meg beolvasi, ha ez nem megy, akkor kattog az egész, és nem hajlandó tovább lépni. Az új wincsiken ez a rész szokott általában leghamarabb tönkremenni. Valamiért nem veszi fel a szinkront. Nekem is van egy 80 gigás, ugyan ezt csinálja. Mai napig használom ezzel a módszerrel külsőként, amíg teljesen tönkre nem megy. Vannak javító programok, amik ezt a hibát ki tudják javítani, és utána még egy darabig használhatod a wincsit. De azért az adatokat le kell menteni előtte, nehogy valami galiba miatt elvesszenek.
Üdv!
Azt szeretném megtudni, hogy félvezetők adatlapjain, jelen esetben dióda melyik az az adat amiből lehet következtetni / számolni frekvenciát amivel még elboldogul. Nem elégszem meg azzal, hogy vannak lassú, gyors típusok (1N, BY, stb). Nem sok adatlapon láttam feltüntetve frekvenciát de gondolom a uS, nS értékekből valahogy lehet számolni. Megkérek valakit mondja el, hogy melyik az az adat amit figyelembe kell venni és azzal hogyan kell számolni. Teszek fel egy példa képet, hogy ne kelljen ti keresgéljetek. Előre is köszönöm.
Azért nem adnak meg frekvencia adatot, mert teljesen más az, ha szinuszos áramot szeretnénk egyenirányítani vagy négyszögáramot. Mindig a feszültségváltozás sebessége az, ami számít. Könnyű belátni, hogy szinusz esetében jóval lassabb ez a változás, mint egy meredek négyszögfeszültségnél, például kapcsolóüzemű tápnál. A frekvencia mindkét esetben lehet azonos, de a feszültségváltozás sebessége (ns, us) teljesen eltérő is lehet.
Fejembe látsz Négyszögjel és kapcsolóüzem miatt érdeklődök. És akkor honnan lehet tudni azt, hogy ilyen körülmények között 1N, UF, BY, BAT, schotty stb közül melyik az ami megfelel. Tudom hogy UF és schotty ami biztos jó de csak azért mert olvastam és láttam hogy alkalmazták de pl. az 1N, BY és ebbe a kategóriába tartozó társaik mekkora frekvencián képesek még jól dolgozni? Most 30-100 kHz közötti értékekre gondolok.
Megnézed oszcilloszkóppal a jelmeredekséget és ez alapján választasz. Vagy hagyatkozz a kapcsolás tervezőjének az ajánlására. Egyébként 1N-el és BY-al kezdődő típusok között van sima egyenirányító és gyors fajtájú is.
A kapcsolás tervezőjét nem kérdezem meg mivel épp az a lényeg, hogy kapcsolásaimat én tervezem mint ahogy most a kapcsolóüzeműmet is. Fél év kínlódás után elindult csak a hatásfok rossz amit pl. a diódára is fogok. Jelenleg BY299 diódával próbálkozok mivel ez van kéznél és szerintem elég gyors. Megyek vissza egyetemre nem sokára és nem ér ide addig a rendelésem így ezért kérdem azt, hogy a BY diódáim (az említett típusok) lehetnek-e ludasok.
Válassz 30-50ns-os típust és olyan Vr feszültségűt, amit a kapcsolásod igényel. Túl nagy feszültségű típus veszteségesebb.
Nem győzöm köszönni a mindig hasznos és érthető tanácsaid
Sok sikert a tervezéshez!
Helló. Szükségem lenne egy kis kapcsolásra, ami kb 10Khz négyszögjelet ad. Én 555re gondoltam. ezt a10KHz-et szeretném PIC-vel mérni. Van olyan kapcsolás, ami le tud adni kb 10KKHz-et, és a jel négyszög legyen, hogy a PIC tudja venni a jelet?
Az 555 astabil beállításban jól használható erre.
Ennek a kimenetét a PIC-re egy lehuzóellenállással?
Rakhatsz ellenállást, de annyira nem fontos, mert az 555 kimenete testre (GND) kapcsolódik a négyszögfeszültség lefutásakor.
Üdv mindenkinek!
EWB5.12-höz keresek kibővített alkatrész könyvtárat. Tudom hogy van erre külön topic, de ott nem találtam konkrét választ, és a google-en sem találtam semmi egyértelműt. Ha valaki tudna eben segíteni, az nagyon jó volna. Előre is köszönöm.
Áteresztő tanzisztoros kapcsolással hogy tudnék 65V-ból 15V-ot előállítani?
Sem stabom, sem zénerem nincs, és kellene most ez a leosztás. |
Bejelentkezés
Hirdetés |