Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   1576 / 3965
(#) győriattila válasza mindenes hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Ez egy PIONEER SA-710 DC erősítőbe kellene.Vagyis most a 2SD880 van benne,és a BD243C-t adták helyettesítőnek.
(#) kadarist válasza mindenes hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
A HQ-n meg több angol nyelvű kereskedés oldalán is jelen van ez a jelzés a teljesítménytranzisztoroknál.
(#) mindenes válasza győriattila hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Közben nézegettem a a szervizmanuálját, bár a 2 tranyó paraméterei nem teljesen egyeznek, de jó lessz bele a BD.
(#) győriattila válasza mindenes hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Köszi szépen a fáradozást,akkor belevágok.
(#) mindenes válasza győriattila hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Sok sikert hozzá!
(#) csinidani hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
Sziasztok!
A kérdésem:van olyan nyomógomb,ami ha nyugalmi állapotban van(nem nyomom) akkor vezeti az áramot,és ha megnyomom,akkor bontja az áramkört?A nevét is megtudnátok mondani,vagy linket küldenétek?
Köszönöm!
(#) qvasz2 válasza csinidani hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Pl ez is az: Bővebben: Link
Ez a másik pedig morse, vagyis váltó érintkezős. Az egyik nyit a másik zár a közöshöz képest.Bővebben: Link
(#) Mybuster válasza csinidani hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Szia!

Szerintem semmi,bonyolult nincs benne az átlagos kapcsoló (záró) azaz zárja az áramkört a (nyitó) pedig gombnyomásra nyit. szerintem ha kérsz vagy rendelsz bárhol nyito nyomogomb néven biztos találsz. Bővebben: Link
(#) csinidani válasza qvasz2 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Köszi szépen!
(#) csinidani válasza Mybuster hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Köszönöm!
(#) janikukac hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
Sziasztok ! Itt: Bővebben: Link vagy Bővebben: Link a REG103-nál lévő 10µF kondinak rakhatok elektrolitot is? Illetve ha a +5V-ra menő 47uH tekercset lehagyom, mert nincs már itthon az baj? Nem fogom a külső táp részt használni, csak az USB-set.
(#) blackdog válasza csinidani hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Az elektronika csodás dolog.
Ha nem találsz az elképzeléseidnek megfelelő nyitó nyomógombot akkor használj zárót és invertálod.
(#) havranarpi hozzászólása Feb 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem méghozzá az lenne ,hogy:
Van egty szimpla 24V-os trafóm és szeretnék
erősítőt építeni belőle ,de az a baj ,hogy minden
erősítőnek amit találok szimmetrikus tápja van.
Az a gondom ,hogy át lehet-e alakítani valami
kapcsolással szimmetrikussá azaz ,hogy legyen benne
0V-is.
(#) kadarist válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Szia!
Csodálkozom, hogy nem találsz egyszerű tápellátású erősítőt. A TDA2030 nevű erősítő IC-t ismered?
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Nem tudom azonosítani a REG103-at feltételezem, hogy az 'első' stab IC. Ebben az esetben elektrolit.
Ha nem kell a külső tápforrás persze, hogy elhegyhatod. Még a vezetéket és a csatlakozót is.
Sőt ekkor még az 'első' stab. sem kell és kiegészítői.
(#) janikukac válasza blackdog hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
A jobb felső sarokra gondolok, ott , ahol csatlakozik a DC táp a REG-re. Bár szerintem elhagyható, hisz úgyse fogom a külső tápot használni sose, de mindegy..
(#) zolika60 válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Megoldható az is persze.Bővebben: Link
(#) havranarpi válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Köszi a választ sokat segített most már
csak az a kérdésem ,hogy hogyan s mint kell megválasztani
a diódák és kondik méretét 24V/4.5A esetén.
(#) blackdog válasza janikukac hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Jobb felső??
Monitor előtt űlve nekem az bal. Igaz én balkezes vagy így mindent visszafelé látok.
(#) zolika60 válasza havranarpi hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
A kondenzátor legyen megfelelő feszültségű és minél nagyobb kapacitású. Mondjuk 10000µF vagy több. A dióda meg akármilyen lehet, ami egyenirányító és legalább 5A. Ebből sem baj ha nagyobb.
(#) havranarpi válasza zolika60 hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
okés köszi.
(#) janikukac válasza janikukac hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
A nyák rajzon, a beültetésin akárhogyan is nézem, nekem jobb felső. Vagy csak álmos vagyok már nagyon:
(#) granpa válasza janikukac hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Szia @! Ami nem kell azt elhagyod.Logikusan a 47uH nem kell neked. A 10µF elírás; az 1uF, mint a másik stabnál. Amúgy lehetne elkó.
(#) janikukac válasza granpa hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Szia!

Köszi, de szerintem mind a 2-t elhagyom, hisz nem fogom használni. Holnap még egy - két dolgot beforrasztok, és mehet az élesztés.
(#) homedve válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 3, 2012 /
 
Elnézést! Köszönöm!
(#) gergelyaki99 hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
A tranzisztorok közül melyikkel lehet kapcsolni váltóáramot? Amiket én ismerek: biopoláris tranzisztor, fet, igbt, tirisztor, triak, diak. Ezek közül melyikkel lehet?
(#) kadarist válasza gergelyaki99 hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Szia!
A triakkal lehet kapcsolni váltóáramot. De két ellenpárhuzamosan kötött tirisztorral is.
(#) gergelyaki99 hozzászólása Feb 4, 2012 /
 
Azt láttam hogy a triak két tirisztor és ellentétesen vannak. Akkor ezzel a kettővel lehet? A többit ellenpárhuzamban nem lehet használni? Vagy ezek direkt erre lettek kifejlesztve? Nagy teljesítményű hűtőket berendezéseket kéne kapcsolni erre kéne.
(#) qvasz2 válasza gergelyaki99 hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Arra mágneskapcsoló vagy szilárdtestrelé való.
(#) mate_x válasza kadarist hozzászólására (») Feb 4, 2012 /
 
Kipróbáltam a stabilizált áteresztős kapcsolást, működik is csak az a problémám vele, hogy ezzel sem 0 V-tól szabályozni a feszültséget. Úgy szeretném, hogy a feszültséget 0V-tól is századvolt pontosan lehessen szabályozni, de úgy látom, hogy ez tranzisztorral lehetetlen, vagy tévedek? Ha nem lehet, akkor szerintem ellenállásos feszültségosztóval lehetne, amin van egy feszültségérzékelő, és az alapján kapja a bementi feszültséget, így a belső ellenállása kiküszöbölhető.

Üdv, mate_x
Következő: »»   1576 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem