Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2142 / 3965
(#) vladcepes hozzászólása Okt 24, 2013 /
 
Sziasztok! Ahhoz hogy este ha gyerek kimegy a WC-re (hogy ne a nagy villanyt kapcsolja fel) gondoltam jó lenne oda valamit építeni egy világítást valami ledből. De valami olyasmit ami érzékelős és időkorlátos.(pl 30 mp-aztán elalszik). Mi kellene ehhez? Mozgásérzékelő + multivibrátor? és mondjuk 9V-os elemről menne. Válaszokat köszönöm!
(#) gberes hozzászólása Okt 25, 2013 /
 
Sziasztok!

Egy 2n3053-as tranzisztort helyettesíthetek egy 2n3055-tel?
(#) Kapagerenda hozzászólása Okt 25, 2013 /
 
Tudtok mondani nekem olyan fényelektromos alkatrészt ami gyorsabb mint a fotoellenálás?
(#) kadarist válasza Kapagerenda hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
A fotodióda eléggé gyors, ilyenek vannak a kommunikációs üvegszálak végein.
(#) Prome hozzászólása Okt 25, 2013 /
 
Sziasztok. Egy közönséges tápegységhez (trafó, grace macska, kondenzátor) szeretnék egy ventilátort is beleszerelni a dobozába. A ventilátor 12 Voltos PC táp ventilátor lesz. Szeretném, ha nem állandóra menne, hanem csak akkor kapcsolna be ha elérne egy bizonyos hőmérsékletet a doboz belseje. Ez a hőmérséklet érték potméterrel szabályozható kell legyen. ha már megcsinálom, dupláznám, s lenne egy másik hőmérséklet érzékelő áramkör, ez lekapcsolná a trafó kivezetését ha a ventilátor ellenére elérne a doboz belseje egy még magasabb hőmérséklet értéket. Ez is potméterrel szabályozhatónak kell lennie. Milyen alkatrészeket ajánlotok ehhez? A trafó 50 wattos, 6, 12, 24 voltos váltó kivezetései vannak, s a 12 voltos végre rá van szerelve a macska, s az csinál még két kivezetést, egyent.
(magyarul az egyenhasználatnál már nem csak a trafó fűt belül, hanem a macska is.)
köszi

Gondoltam arra is hogy 3 madzagos ventilt szerelek bele s a terheléssel arányosan vagy a melegedéssel arányosan forogna a fordulatszáma.
(#) kadarist válasza Prome hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
És miért éppen macska? Miért nem cica?
(#) Prome hozzászólása Okt 25, 2013 /
 
Nekem így mondták.
(#) kadarist válasza Prome hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
A megfelelő téma: Bővebben: Link
(#) BEMcorp válasza Prome hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Elmagyaráznád a magamfajta tudatlannak, hogy milyen emlősállatról beszéltek? Mert a 4 lábon kívül nem látok hasonlóságot, de ennyi erővel teknős is lehetne...
Másrészt, a 3 vezetékes ventit ugyan úgy kell szabályozni, mint a 2 vezetékest, szerintem te a PWM-es ventikre gondoltál, de azok 4 vezetékesek.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2013
(#) Prome hozzászólása Okt 25, 2013 /
 
Nos nekem nem teknőst mondtak. Majd utána járok miért így nevezték. Akkor már egy kalap alatt azt is megkérdezem miért pont hét napból áll a nap.
(#) Prome válasza BEMcorp hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
De akkor mit csinál a harmadik láb?
(#) BEMcorp válasza Prome hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Fordulatszám jel kimenet. Open-collectoros.
(#) BEMcorp válasza Prome hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Érdekes összefüggések... minden esetre még soha egyszer sem hallottam az egyenirányítót macskának 'becézni'. Pedig majd' 30 év alatt hallottam pár cifraságot. Ettől persze nevezhetik így, csak nem látom az értelmét.
(#) Prome hozzászólása Okt 25, 2013 /
 
Ja az nem szabályzó hanem visszacsatoló?

Ezek szerint feszültséggel lehet gyorsítani vagy szaggatással?
(#) Prome hozzászólása Okt 25, 2013 /
 
Nálam ez másképp megy

fráziscenzura
tapír-zacskó
(#) BEMcorp válasza Prome hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Igen, úgy. Bár tapasztalatom szerint megvan a hátránya. Alacsony feszültségnél (indulásnál) hallhatóan sípul a belső vezérlőelektronikája. Persze, sok esetben ez nem számít, de pl erősítő hűtésnél kellemetlen mellékhatás lehet belőle.
(#) BEMcorp válasza Prome hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Ezeket értem, lehet az összefüggést látni, hogy miből jött. De a greatz-híd <> macska között hol van?
(#) proli007 válasza Prome hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Hello! Az a gyanúm, hogy ezt az áramkört keresed. üdv!
(#) proli007 válasza BEMcorp hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Gondolom a négy láb, és ha megsértődik, felpúposodik a háta..
(#) Prome hozzászólása Okt 25, 2013 /
 
köszi.
Mondjuk én valami egyszerűbben bíztam hogy egy termisztor van egy kondi valamelyik lábán de akkor ennyire egyszerűen nem lehetséges?
(#) proli007 válasza Prome hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Szabályozzon, meg kapcsoljon, meg állítható legyen, de csak egy kondiból álljon?
(#) laszlo raduj hozzászólása Okt 25, 2013 /
 
Sziasztok!
Ma megtalaltam almaim fazisceruzajat, azt hiszem talan kerdeztem is itt rolla.
En allitotam hogy ledes, ti cafoltatok hogy glim lampas, hat nekem volt igazam.
Evekel ezelott latam valakinel, talan TV szerelonel , azota barmere jartam nagyitoval kerestem.
Fel oraja jatszom vele mind huye gyerek a kis ujaval.
Az elemek pozitim polusahoz ha hozza erintem vilagit a led ha jo az ellem, az aram allat levo vezetekekhez ha kozelitem akor is kigyul, 48V felett meg csak az ujam sem kell az erintkezon tartanom( jo lesz hoszabitoban szakadast merni), talan a magneses teret is erzekeli mert ha a kepernyohoz kozelitem akkor is vilagit, ha 220Vac-be dugom akkor anelkul jelzi a fazist hogy a vegen tartanam az ujam, ha megfogom kezel akor is vilagitt , igy konyen aramnelkuli vezetek szakadast is merhetek, de diodat, fenydiodat (ledet)tranyot is merhetek egyik iranyban vilagit a masikba nem.
Kondival is probaltam de csak anyit csinal ,hogy az elejen lasan gyul ki de utana mar egybol vilagitt, barmely polusara teszem , barmilyen ertekure.
Mindez 5lej X 0.015Ft =333.33333333333333Ft-ert, igaz egy gagyi kinai uzletben vetem ahol nem is almodtam volna ,hogy ilyent arulnak.
(#) kadarist válasza laszlo raduj hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Ebben elem is van és ha lemerült, akkor cserélni kell.
(#) laszlo raduj válasza kadarist hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Sajna igen , de ha elsetalok a kocsma elott mar megvan a donor ledes gyujto .
(#) kadarist válasza laszlo raduj hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Gratulálok a készülékhez és sok sikert a használatához!
(#) BEMcorp válasza Prome hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Nézd meg ezt: Bővebben: Link, ha az ellenállást potira cseréled, már szabályozható is.
(#) vladcepes hozzászólása Okt 25, 2013 /
 
Sziasztok! Van egy hőmérős kapcsolás amibe LM35 DH T0-46 os szenzor van benne. Nem találok ilyet. Bármelyik LM35 el lehet helyettesíteni? Max nem mér -55 °C és 150°C között ? A választ köszönöm!
(#) Tarbur válasza Tarbur hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Sziasztok!
Adott egy fehér fényű ledes zseblámpa 3W-os leddel (Energizer(eredeti), ha ez számít). Próbáltam kék szűrővel a fényét megváltoztatni, de nem nagyon hatja meg a dolog. Egy kicsit kékebb lesz az igaz, de korántsem annyira mint egy izzószálas zseblámpánál. Ez bármilyen színnél igaz. Piros, zöld, sárga, mind csak kicsit módosítja a színt, inkább csak halvány árnyalatot ad neki. Úgy tippelem ez a ledek jellegéből adódik, mivel adott hullámhosszon világítanak, nem tényleges fehéren, mint az izzószálas körték.
Lehet ez ellen tenni valamit, vagy így kell együtt élnem vele? (Próbáltam kicserélni 3W-os kék ledre, de kb fényesebb mint a nap, cseppes sem jó álcafénynek.)
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2013
(#) Csupasz válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Helló
Csak a tokozás típusát jelzi, nyugodtan beépítheted a másikat.
(#) vladcepes válasza Csupasz hozzászólására (») Okt 25, 2013 /
 
Szia! Köszönöm!
Következő: »»   2142 / 3965
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem