Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   347 / 3960
(#) brezinajanika válasza The_W hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
Köszi.
még 1 kérdés...Ez a trafó akkor most le tud adni 30A-t?


(#) feki00 válasza brezinajanika hozzászólására (») Dec 4, 2008 /
 
VA=V*A logika kérem. (P[VA]=U[V]*I[A])
Ebből jön az hogy 2.5A ad le max de inkább kevesebbet.
(#) witti hozzászólása Dec 5, 2008 /
 
Sziasztok! :wave:
Tudnátok segíteni egy fél évig jól működő egyszerű kis TDA2003 -as erősítőmbe? Két napja, mondhatni zajgenerátorként is üzemel.
Talán nincs nagy baja, de nemtom hol keressem a hibát.
Itt a leírása!
(#) KeserűCukor hozzászólása Dec 5, 2008 /
 
Hali!
Videoton erősítőbe hol lehet kapni hangszórócsatlakoó aljzatot, ha egyáltalán lehet?!
Kösz
(#) Pet91 hozzászólása Dec 5, 2008 /
 
Hello!
Olyan gyors válasz kéne,ahogy lehet!
Tehát készítem a quad-om tápegységét. 2x 20000uf van benne meg kap még 2x 150nf-ot.
Arra gondoltam lehet/kell-e az elko-kal párhuzamosan kötni egy egy 1M-os ellenállást, hogy lekapcsolás után egy héttel már ne üssön agyon senkit ha hozzáér.
(a táp 2x40-38v-os)
Köszönöm
Üdv
Pet
(#) Pet91 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Nem melegít az nagyon?
(#) Imi65 válasza Pet91 hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Ki tudod számítani. P=U2/R = 0,08W Szerinted ez nagy teljesítmény?
(#) Pet91 válasza Imi65 hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Ismerős, de azért gondoltam megkérdezem.
Köszi.
(#) lapose válasza Pet91 hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Szia!

Ha nem kapcsolod le a végfokokat a tápról, felesleges az ellenállás szerintem, mert az erősítő nyugalmi árama sokkal hamarabb kisüti őket!
(#) Hujikolp hozzászólása Dec 5, 2008 /
 
Üdv! Valaki tudna nekem mondani, vagy küldeni egy képet, hogy a Sony Ericsson w700i telefonnak mi a táp kiosztása az alján, és hogy egy másik sony-s telótápot rátehetek-e?

A google csak telefon képeket adott
(#) moltam válasza Hujikolp hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
PINOUTS
Itt nézz szét szerintem.
(#) besi99 válasza sprofan hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
helló srácok
3 sorbakötött LED(ha egyáltalán itt sorbakötött) nem világít még 5V-ról (általában)
Egy külső soros 470ohmmal bőven mehetsz fölfele, ha látszódik vmiből, hogy milyen polaritást szeretne
egyáltalán. Mérhetsz is közben.
üdv
(#) sprofan válasza besi99 hozzászólására (») Dec 5, 2008 /
 
Már gondolkodtam rajta, hogy megküldöm 12V -al plusz egy ~500R meg 1K helipoti sorosan, de most hogy írtad, arra jutottam, hogy kettő van belőle. Egy (két) próbát megér.
De szerintem nem sorban van, mert amikor fekete-fehéren olvas be, akkor csak zölden világít, amikor szinesen akkor meg ugye fehéren (a három szín keverése miatt), legalábbis a szkenneremben így van. Aztán hogy most ez a 3? dióda hogy van ktve erre a 2 lábra az rejtély....
(#) Hujikolp válasza moltam hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Köszi, itt megtaláltam, már csak azt kell tudni, h mekkora, és mlyen fesz kell neki
(#) wg_kezdo hozzászólása Dec 6, 2008 /
 
A telefonok töltőiből milyen áram jön ki általában?
Ilyet szeretnék használni egy-két áramkörömhöz mivel könnyűek és kicsik.
A cimkéje alapján 5V max 0,7A jön ki belőle ami több, mint elég lenne. Ez általában stabil? Vagy rakjak még be valami IC-t a biztos 5V meg hasonlókhoz?

A sípolást inaktív állapotban nem tudjátok hogyan lehet kiiktatni?
(#) wg_kezdo válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
A kapcsolóüzemű az mit jelent? (nagyon kezdő vagyok ).

A sípolás akkor jelentkezik, ha nem tölti a telefont vagyis, ha csak úgy be van dugva illetve a telefon már feltöltődött, de akkor ezek szerint ez nem minden töltőnél van így. (Nokiánál van, de samsungnál valóban nem hallom).

A stabil fesz viszont jó hír mert akkor ez megoldja a problémámat így tudok AVR-t rákötni.
(#) sanyi01 hozzászólása Dec 6, 2008 /
 
Abszolút egy katalógus sem tartalmazza, mindebhol csak a J/K tárolók ezrei vannak felsorolva. De ha valakinek mégis R/S tároló kell, akkor honnan szerezzen információt? Itt a hobbielektronika katalógusaiban a ttl-ek közt nem volt ilyen, a cmos között volt 2, de azok mást is tartalmaztak a tokon belül.
A guugli meg kihoz egy rakás hülyeséget, cak épp R/S-t nem...
(#) Moderátor hozzászólása sanyi01 hozzászólására (») Dec 6, 2008
 
Ezért kár volt témát nyitni, legközelebb gondold meg kétszer is, mielőtt megteszed.
Smile-ból pedig egy is elég, a többit töröltem.

Mellesleg pl. 74(HC)279 létezik (aszinkron latch, órajele nincs), négy kapuval. Vagy tervezd át JK-ra az áramkört, ott legalább nincs meg az egyidejű set/reset vezérlés veszélye.
(#) vizor válasza sanyi01 hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Azért mert nincs értelme külön gyártani. Például a CD4027 CMOS ic-ben lévő JK tárolókat simán lehet RS-ként is használni. Nézd meg az adatlapját. Ha csak az R-t és az S-t kötöd be (J,K,C állapota "érdektelen") akkor RS-ként működik.
(#) brezinajanika hozzászólása Dec 6, 2008 /
 
Hali...

Van 1 elég príma transzformátorom régi erősítőből és egyenfeszt ad le... van előtte 1 kis pücök és,hogy lehet-e amiatt egyen benne?

ui.: lehet ,hogy emiatt megy benne egyenfesz?
(#) Imi65 válasza brezinajanika hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Idézet:
„Van 1 elég príma transzformátorom régi erősítőből és egyenfeszt ad le”

Szabadalmaztatni kéne..... Trafó soha nem ad le egyent, akármit kapcsolsz elé.
(#) vizor válasza brezinajanika hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Szűrőtekercsek, egy tokban. Szerintem... :gumicsirke:
(#) moltam válasza wg_kezdo hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Az a táp amikor a 230v ot egyenirányitják pufferelik
majd fet al 50Hz nél sokkal nyagyobb frekin
kHz s tartományban megszaggatják és igy transzfomálják fel.Igy kisebb trafó is elég mint 50Hz en.
De vigyáz nem mid kapcsitáp a nokia 3310 eknéll csak egyenirányitott hálózati trafó.
(#) moltam válasza brezinajanika hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Igen ez a egyenirányitó diódahid.
(#) moltam válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
De nem azt irja hogy a trafó kimenete után van egy pöcök és ebből j9n ki egyen akkor ez csak gr hid lehet.
(#) brezinajanika hozzászólása Dec 6, 2008 /
 
Na szóval nézzétek meg... a Trafó bemenetére van kötve

PC061381.JPG
    
(#) brezinajanika hozzászólása Dec 6, 2008 /
 
Akkor köszi szépen emberek akkor valamit én néztem el és ezen váltó megy ...
(#) Frankye válasza brezinajanika hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Ha a digit. multiméteredet egyenáramú mérésre állítottad, és úgy mértél vele váltót, akkor a kijelzőn negatív feszültséget mutat, akkor is, ha felcseréled a két mérővezetéket. Ebből - ha másból nem - rá lehet jönni, hogy ez váltóáram.
(#) moltam válasza Frankye hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Az egyim váltakozik ha negativ félperiódust kap el akkor negativ jelet mutat ha + akkor semmit.
Természetesen made in china de pontos (lm7805 el tesztelve)
(#) Frankye válasza moltam hozzászólására (») Dec 6, 2008 /
 
Persze, de ha 50Hz-el váltogatja, hogy "-" vagy " " (semmi), akkort azt "-"nak látod, a szem tehetetlensége miatt.
Vagy úgy érted, hogy a Tiéd nem változik meg egyáltalán, ha váltót mérsz egyenáramú állásban?!
Következő: »»   347 / 3960
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem