Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   404 / 3976
(#) nagy hoho válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Helló ! Köszönöm szépen !
(#) CsekmeCsaba hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Sziasztok kelene egy kis segitség.
Van ez a http://www.harman.hu/cikk.php?ident=336&PHPSESSID=83c4f393329ccafc6...bbf7b8 -dvd lejátszom és van ennek karaoke bemenete és ha erre rákötöm pl. a tv ét vagy számítógépet akkor ez működne elméletileg? csak azért akarom mert nagyon jó hangzása van ennek a lejátszonak.
(#) hapro válasza bbalazs_ hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Szia!

köszi a segítséget, erre nem gondoltam, és megoldotta a dolgot. Találtam is jó pár félét.
(#) watt válasza CsekmeCsaba hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
A Kraokee bemenetre tudomásom szerint mikrofont szoktak kötni, éneklési céllal. Minek akarsz oda Tv-t, PC-t kötni? Mi a célod?
(#) CsekmeCsaba válasza watt hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
köszi a gyors választ.
az lenne a célom hogy a dvd én krersztül menyen a hang az erősítőbe mert nagyon jól kiemeli a hangokat. és a karaoke egy bemenet amin van egy elö erősítő vagy nem?
(#) Action2K válasza watt hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Jól tudod, oda csak mikrofont illik kötni! Egyébként piszkosul túl lesz vezérelve!

CsekmeCsaba:
Ennek sajnos nincs semmilyen normál vonali bemenete, ezért nem használható még sztereó erősítőnek sem, nemhogy a PC-hez 5.1-esnek.
Most látom, amúgy ebben nincs is végfok, akkor meg minek ebbe akarod vinni a hangot, miért nem a mostani végfokodba?
(#) Action2K válasza CsekmeCsaba hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Idézet:
„nagyon jól kiemeli a hangokat.”

Ezt nem értem? Nincs benne semmi EQ, akkor meg mi emelné ki?

Idézet:
„a karaoke egy bemenet amin van egy elö erősítő vagy nem?”

De! Csak a vonali jelet, vagy 100-1000 szeresre túlemelné!
(#) fito hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
van egy vilany fejlesztő nem ad le aramot csak 8 v ig milehet vele
(#) proli007 válasza fito hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Hello!

Nekem is volt 8db. 460MW-os, csak már nem dolgozom ott.

Ebből a hozzászólásból rengeteget megtudtunk, csak fogalmunk sincs miről van szó!
(Azért az dicséretes, hogy ezt a egyetlen "fejlesztő" szót sikerült helyesen leírnod.)

üdv! proli007
(#) Doncso válasza fito hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Lehet hogy elromlott. Kicsit több infó kellene róla, típus, modell, egyebek. Benzines? Áramfejlesztő? Inverter? Kicsit pontosíts.
(#) Action2K válasza proli007 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Idézet:
„Nekem is volt 8db. 460MW-os, csak már nem dolgozom ott.”


Az ugye a paksi atomerőmű? De ott csak 4 blokk van nem? Vagy blokkonként kettő turbina-generátor páros van? Erre már nem emlékszem, pedig még filmet is forgattam az erőműben.
(#) kocici17 válasza fito hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Lehet hogy csak 8V-os??? .Mert csak annyi derült ebből ki. Vagy 6V-os kerékpár dinamód van???
(#) CsekmeCsaba válasza Action2K hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
köszi válaszokat. akkor hagyom nem érdekes.
(#) Action2K válasza CsekmeCsaba hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Igaz, hogy amire te most válaszolsz nem neked ment, de mindegy.

Remélem nem tartasz bunkónak engem (minket), mert ha igen, akkor lécci olvasd el ezt a hozzászólásom: Bővebben: Link Az utolsó rész is fontos benne.

Köszi.
(#) brezinajanika hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Hali!
Kérdésem lenne,hogy soros port valamelyik lábáról tudok feszültséget leszedni?Én néztem lábkiosztást,de eléggé érthetetlenül volt leírva
(#) watt válasza brezinajanika hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Tudsz! Kifejtenéd mennyi kéne és mit akarsz rákötni?
A belső tápokat nem lehet elérni egyébként, arra ne számíts.
(#) brezinajanika válasza watt hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Nekem elég lenne ha 5V nál 1 picivel is több lenne... stabilizátorral akarok 5V-ot és arra akarok LCD-t
(#) Action2K válasza brezinajanika hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Használd erre inkább az USB 5V-ját, ha lehetne. Vagy a GAME-portról, ha van. De nagy áramokra ne számíts!
(#) proli007 válasza Action2K hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Hello!

Igen kissé össze-vissza írtam, csak már nem tudtam kijavítani. 4db. 460MW-os blokk, azaz 8*230mW generátor. Csak valahogy nem jött össze.

üdv! proli007
(#) Action2K válasza proli007 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Ej-ej, már megint sietsz?
Idézet:
„azaz 8*230mW”
Mili?

Jó szemünk van! Nem csapsz be!
(#) fito hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
ENHEIL TIPUSU BENZINES ÁRAM FELYLESZTŐRŐL VAN SZO 230V KÉNE LE ADJEK DE CSAK 8 V AD ELNÉZEST A HELYES IRÁSÉRT
(#) fito hozzászólása Feb 2, 2009 /
 

Berántó indítás
Hengerűrtartalom: 196 cm3
Teljesítmény: 6,5 LE / 4,77 kW
Üzemanyagtartály: 15,0 liter
Generátor:
Szinkron, kefe-, és kontaktgyűrű
mentes, karbantartást nem igényel
2 db csatlakozó.
Folyamatos telj: 2000 W
Max. teljesítmény: 2200 W
Jellemzők: 2×230 V; 50 Hz; 8,7 A
1 tartállyal cca. 11 óra üzemidő
Jótállás: 2 év
Súly: 48 kg
(#) brezinajanika válasza Action2K hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
De nekem pont az lenne a lényeg,hogy csak a soros portot használjam akkor sehogy sincs meg az 5V? nekem csak annyi kellene és örülnék mint majom a farkának
(#) watt válasza brezinajanika hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Mennyit fogyaszt az LCD-d? Mi az hogy LCD? LPT portról vezérled? Kicsit bővebben is írhatnál, nem gondolod? Esetleg kapcsrajz?
De tényleg egyszerűbb az USB, vagy a Gameport 5V-ja (szélső érintkezők)
(#) brezinajanika válasza watt hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Az tudom,hogy egyszerűbb az usb,de nekem össz visz a soros portról menne az egész ...AVR+ lcd lenne a winamphoz és nem akarok szórakozni itt több kábellel...
(#) Doncso válasza fito hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Kicsit kijavítanálak, nem enheil, szerintem Einhell, bár szerintem inkább vidd el szervízbe, itt már komolyabb áramok futkározhatnak, nem szeretné senki ha agyoncsapna, Köbzoli javaslatait nézd meg, ha semmit nem találsz, biztosíték, égésnyomok, inkább fordulj szakemberhez. De most látom csak, még van 2 év jótállása? Akkor pláne vidd vissza!! Meg ne bontsd!
Üdv.
(#) fito hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Ezek az adatok vanak meg rola . Nincs éget szaga a szénkefegtől jön deutána van egy fekete szinü kis doboz kett csavar fogja esz irja rajta KYLH 070706 RH.PH TT08S 3B és BOCS nem kiabalok csak náluk sokat kel hasznáni eszt a generátort
(#) fito válasza Doncso hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
már késő mert szét szetem
(#) fito hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
irjatok már mrt megint áram szünetlesz eszt josolyák a y áram szolgáltatok mináluk egykis fel hő van az egen gáta nincs áram sajnos xx század
(#) rbali hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
szaisztok lenne egy kérdésem...az alábbi kapcsolás szerintetek működőképes?? ha igen akkor a 74LS13-as icből pontosan melyik kell hozzá??mert én találtam egy párat:
74LS13
74LS132
74LS135
74LS136
74LS138
74LS139

köszi a segítséget
Következő: »»   404 / 3976
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem