Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   808 / 3967
(#) gg630504 válasza labu01wx hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
IC4A: Csak. Volt.
IC4B: Invertál IC4C-nek.
IC4C: Fázisfordító kimeneti erősítő.
IC4D: Nem fázisfordító kimeneti erősítő.
Szóval ellenütemű a kicsike, az áramerősség annyi, amennyi, de a feszültség a duplája. Gondolom piezo hangszóróra dolgozik, mert csendben is van feszültségkülönbség a kimenetek között. A piezonak nem kell nagy áramerősség, de szereti a nagyobb feszültséget ( nagy az impedanciája ).
Hangfrekvencián a kapu késleltetése teljesen elhanyagolható. 0,0000001 s alatt a hang 0,033 mm-t tesz meg.
Mikor már megírtam, nézem meg az állomány nevét... Persze, piezo.
(#) MaTe193 hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Üdv mindenkinek!

Szétszedtem egy régi telefont és erre a csengőre bukkantam.Az lenne a kérdésem,hogyan tudnám ismét megcsengetni,mint mondjuk ajtócsengő.Ehhez kérnék segítséget!

Várom a válaszokat:Máté

S6303516.JPG
    
(#) Imi65 válasza MaTe193 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
A telefonok csengői nem megszakítós csengők, ezért a telefonvonalakon érkező csengetőfeszültség frekvenciáját a hálózatinál sokkal alacsonyabbra választják, hogy a csengő mechanikája képes legyen lekövetni. Ezt a feszültséget egy kondenzátorral választják le a vonali (egyen) feszültségről.
Tehát, megpróbálhatod 50Hz, 110V körüli váltakozófeszültséggel is (eléggé kerregő hangja lesz), de igazából 15-25Hz-el működne igazán úgy, ahogy azt a telefonkészülékekben megszoktad.
(#) MaTe193 válasza Imi65 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Még elég kezdő vagyok,ezért kérdezem:a 15-25Hz-et elő lehet-e állítani?
(#) kadarist válasza MaTe193 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Szia!
Így a legegyszerűbb 25 Hz-et előállítani.

25 Hz.gif
    
(#) kendre256 válasza kadarist hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Ez nem lesz 25 Hz, csak a jelalakja lesz borzasztó az 50 Hz-nek.
(Ha esetleg egy kondenzátorral rezgőkört csinálnánk a primerből, akkor talán lehetne, de át kellene gondolni azt is.)
(#) kadarist válasza kendre256 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Igaz, a freki így nem feleződik, csak torzul a szinusz.
(#) Imi65 válasza MaTe193 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Lehet, csak kérdés, megéri-e vele annyit vesződni. A seregben voltak koncentrátorok, ahova adott számú külső, és belső vonal kapcsolódott. Mikor hívás futott be, akkor a koncentrátor a megfelelő kapcsolónál villogtatta a telefonizzót, és egy zümmerrel hangjelzést adott. Ekkor a kezelő azt a két bedugott kézibeszélővel felvehette (két irányba lehetett a kapcsolót elmozdítani, így választhatta ki, melyik kézibeszélőt kapcsolja be), és így kapott utasítást, hogy kivel kösse össze. Mielőtt ez megtörtént, fel kellett hívni a keresett melléket. Erre a célra volt beépítve egy csengetőgenerátor, ami 25Hz-es frekvenciájú jelet küldött ki rá. Ez a 48V-os vonali akkuról működött, de elég megbízhatatlanul, és nagy volt a belső ellenállása, több készüléket már nehezen tudott megcsengetni. A rajzát sajnos nem találom, pedig régen megvolt (25 éve). Valami önrezgő ellenütemű kapcsolás volt.
Mindenesetre próbáld 110V-os trafóval, meglátod, milyen hangja lesz. Vigyázz, mert 110V is már balesetveszélyes.
(#) gabesz86 hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Nem tudom milyen néven keressem, ezért teszem fel itt a kérdést. Szóval kellene egy áramkör, ami mondjuk 10-15 led által visszajelzi, hogy mekkora az ellenállása egy ellenállásnak, ami azt hiszem 50-200 Ohm között mozog.
Tudtok segíteni?
Üdv.: Gabesz
(#) gg630504 válasza MaTe193 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
1. Számítógéppel generálsz 16 Hz-es szinuszos jelet. Hangszóró helyett rákötsz egy 3 .. 12 volt / 230 voltos transzformátort. Arra pedig a csengőt.
2. Készítesz egy 16 Hz-es oszcillátort. Lehet 555-ös IC-vel, fázistolós, bármilyen. Utána végerősítő, transzformátor...
3. Egy végerősítőt ( lm386, tda2003 ) visszacsatolsz és oszcillátort készítesz belőle. Utána transzformátor...
4. Egy 2 .. 12 volt / 230 voltos transzformátorból és kondenzátorból valamint tranzisztorból nagy teljesítményű oszcillátort készítesz.
(#) kendre256 válasza gabesz86 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Én ezzel csinálnám meg.
Kaszkádosítható is, 20 db LED-del már elég finom felbontással ki lehet jelezni az értéket.
(#) danelnagy95 hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Sziasztok!
Egy olyan kérésem/kérdésem lenne, hogy itt az első kapcsolási rajzon CH1 és CH2 bekötése hogy történik, mert nem ismerem ezt az áramköri jelet. Ha linkelnétek egy képet megköszönném.
(#) kadarist válasza danelnagy95 hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Szia!
Mindkettő egy jack csatlakozóaljzatot takar.Jack
(#) Baxi hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Hi Mesterek!

EZT hogy tudnám kimérni hogy jó-e?
Segítséget előre is köszönöm.
(#) dudzsi válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Oké köszi.
(#) petemazi hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Üdv!
Valaki tudna nekem segíteni egy nyákot megtervezni, és pdf-be nyomtathatóvá menteni?
Konkrétan két SMD ic-m lenne, amihez kellene egy kis panel, amire fel tudom őket forrasztani, és a lábak után jól forrasztható pontok lennének kialakítva.
A két IC:
Bővebben: Link
Bővebben: Link

Melyik programmal érdemes nekiállni?
Ja, és vasaláshoz szertném elkészíteni.
(#) saraha válasza petemazi hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Hali.

Szerintem Sprint Layout-al próbálkozz.
Ez minden igényedet kielégíti.
(#) saraha válasza petemazi hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Azon segíthetek.

Leszeded ezt a progit pdf Creator és feltelepíted.
Majd a Sprint Layoutban nyomtatóként ezt választod ki és láss csodát már pdf-ben is lesz a rajzod.

Hopp..
u.i:Ezt pü-be akartam de most már mindegy.
(#) iSO hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Sziasztok!

Van egy ilyen kádam:
http://cgi.ebay.it/VASCHE-VASCA-IDROMASSAGGIO-ANGOLARE-8-GETTI-mod-...ef051c

Beázott az elektronikája. Kiszárítottam, de sajnos nem működik.
Miskolci vagyok. Hova érdemes fordulni a problémámmal ?
Köszi:
iSO
(#) petemazi hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Ja, még valami:
Rendelt már valaki sample terméket a Texastól?
Nekem ezt írja ki, még jó hogy észrevettem:
Please Note: You may be required to pay country specific taxes and duties on receipt of shipment.

Tehát a futárköltséget én állom?
(#) kadarist válasza petemazi hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Nem, hanem annit jelent, hogy a helyi adózási és vám szabályok betartásáért Te felelsz. Gyakorlatilag nincs teendőd, tök ingyenes. Rendkívül korrekt, gyors a Texas. Viszont ne lepődj meg, ha levélben bombáznak a projekt állapotát firtatva, vagy telefonon érdeklődik egy kedves hölgy a céged felől...
(#) petemazi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Bombázzanak, majd megmondom nekik, hogy nem hozta az elvárt dolgokat

Köszönöm a fordítást, így már világos. Úgy hallom a szavaidból, hogy Te is rendeltél már.
(#) kadarist válasza petemazi hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Igen, de minek? Mindig itt vannak a fiókban a precíziós OPA-k. Viszont az egyik kapcsolóüzemű szabályzót már beüzemeltem!
(#) petemazi válasza kadarist hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Én oylan IC-ket akarok tőlük rendelni, ami beszerezhetetlen itthon, és ha mégis lehetne kapni, akkor nem futná rá..
(#) saraha válasza petemazi hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Kösz a tippet.
Én is rendeltem tőlük az előbb(nagy nehezen). Kiváncsi vagyok mi sül ki belőle.
(#) petemazi válasza saraha hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Én is feladtam a rendelést, Volt benne egy PCM1793, PCM1794 (ez a csúcs DAC-uk ha jól tudom) DIR9001, és egy izmosabb opa a DAC kimenetére. Remélem minden gond és költség nélkül megjön.
(#) saraha válasza petemazi hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Na igen,ha fizetni kell érte egy zsák pénzt akkor "megyen szépen visszafelé"
Én is hasonlókat rendeltem egy DAC-hoz.De OPA-ba nem találtam megfelelő tokozásút.
(#) petemazi válasza saraha hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Én is inkább DIP tokozással rendeltem volna, de a kis 8 lábú OPA-t nem oylan nehéz forrasztani. Inkább majd a 28 pines széttaposott ic-vel gyűlik meg a bajom, és abból mindjárt kettővel.
(#) elektroszabo hozzászólása Márc 14, 2010 /
 
Hali!

Légyszi nézzétek már meg ezt a rajzot a netről szedtem le és nem tudom milyen poti kell bele oda van írva a rajzra hogy 4k7 ez most azt jelentené hogy 4.7K poti kell bele?
(#) Krisz03 válasza elektroszabo hozzászólására (») Márc 14, 2010 /
 
Igen, azt jelenti.
Következő: »»   808 / 3967
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem