Fórum témák
» Több friss téma |
Üdv!
Szükségem lenne egy eszközre, amivel kis mennyiségű (kb. fél liter) vizet tudok 36-40 Celsius fokon tartani. Emellett mindenképp hordozhatónak kell lennie. Tehát az áramellátást elemről vagy aksiról kellene megoldani. Nem értek az elektronikához túlságosan, úgyhogy ha lehet minél egyszerűbben kivitelezhető megoldásokat írjatok. Előre is köszönöm!
Kemping gáz....
Viccet félretéve, egy törpefeszültségű vízforraló, és egy közönséges bojler hőfokszabályzó kell hozzá. Elektronika felesleges, ennél nincs megbízhatóbb megoldás. Ha van lehetőség 230-ra, akkor akvárium fűtés, az is max 40 fokig jó. A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2012
Legegyszerűbb aksi bimetálos hőkapcsoló és egy ilyen. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2012
Tényleg nem nagyon értek ezekhez a dolgokhoz, úgyhogy lehetne egy picit bővebben? Mit, hová, milyet? Nekem megfelel a legegyszerűbb megoldás is természetesen, csak működjön.
Szóval milyen hőkapcsoló kellene hozzá? És hogyan kell hozzákapcsolni? Bocs az értetlenségemért.
A fent linkelt vízmelegítőt rákötöd a bojler szabályzójára, a rajz szerint. A merülőforraló egyik vezetékét elvágod és belekötöd a hőfokszabályzót.
bojler szabályzó A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2012
Még egy kérdés. Milyen akkut ajánlanátok? Minél könnyebb kell hogy legyen, és el kell bírnia ezt a szerkezetet.
Szia !
6-8 Ah-s zselés akkut ajánlok, boyler hőszabályzóval és egy 20 W-os 12 V-os forrasztópákát hosszú rézbetéttel, vagy egy autóban használatos úti vízmelegítőt. A hozzászólás módosítva: Nov 26, 2012
Egyszerű és elemes ... hááát
termoszt bele 1 másik vízzel teli bidlibe, aztán pár elemet beleszórsz, így dupla haszon a felbomló víz hevesen melegszik s közben a ("vízbő veszi ki a zoxigén"). O2 H2 is lesz. Amikor kimerültek az elemek utána a felfogott gázokkal, tudod tovább melegíteni Ha utána számolnál szerinted mennyi energiával lehet hőn tartani a vizet ? Ezt mennyi ideig szeretnéd? Ha csak felmelegíteni x->y fokra egyszer ,mekkora hőmennyiséget kell közölni vele?Ha ezeket a számításokat elvégzed akkor sejthetnéd mennyi energiát kell a zsebedben cipelni. Ha nem akarsz fázni és ezért innál valami meleget. Akkor amennyi energiát befektetsz az akkuk cipelésébe attól le is izzadsz már . Spiritusz kockás és egyébb hordozható melegítő anyagoknak jelenleg a tömeg/energia arányuk jobb mint bármilyen kémiai áramforrásé. Az autós merülőforraló is legalább 5-20 Ampert vehet fel az 60-240 W teljesítmény. Kérdés ez mennyi idő alatt forralja fel az 1 liter vizet. Utána gyorsan beleönteni a termoszba és így nem kell mindig rajta tartani a villanyt. Csak impulzus üzemben , rövid ideig terhelni az akkut. Hányszor szeretnéd ezt megcsinálni 1 akkumulátor feltöltés után? Ebből sejthető mekkora kapacitású akkut kell magaddal cippelni. Habár vannak elvetemült USB-s ötletek ... amikor PC USB portjára kötöt fűtőbetéten asztali folyadék hőntartót is alkottak. kb.: 05-2,5 Watt teljesítményűt . Ezzel se jutsz előbbre sokkal.
Aranyhalat akarsz télen szállítani, vagy egy kisbabának kell cumisüvegbe tea?
Ilyesmi nem lenne elég? Jobb lenne, ha megírnád a konkrét célt. Tényleges javaslat előtt meg kellene határozni pár dolgot. -Mennyi ideig kell működni ennek a szerkezetnek hálózatfüggetlenül? -A hőmérsékletet csak meg kell tartani, vagy esetleg fel kell melegíteni, illetve lehűteni a folyadékot a megadott hőmérsékletre? Milyen környezeti hőmérsékletre kell számítani? -A térfogat számít valamit? Ha pár óráról van szó, akkor a termosz a legolcsóbb, és legegyszerűbb megoldás.
Ne haragudj!
Topic nyitónak ment volna! A hozzászólás módosítva: Nov 28, 2012
|
Bejelentkezés
Hirdetés |