Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Érdekességek
 
Témaindító: Gatery, idő: Szept 5, 2006
Lapozás: OK   605 / 606
(#) img válasza xxxyyy hozzászólására (») Aug 31, 2024 / 1
 
Édesapám egyik barátjának volt hasonló, mindkét oldalt játszó Sharp-ja, csak az fekvő volt.

Kb. 30 éve meg egy olyan, Sharp "boombox"-ot javítottam, amiben az álló lemezjátszó + rádió + magnó mellett még TV is volt.
(#) nagym6 hozzászólása Szept 1, 2024 / 4
 
Ez a thermoelemes lámpa képes volt egy erre készült takarékos rádiót működtetni.
(#) sargarigo válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 1, 2024 /
 
És még szép is!
(#) nagym6 válasza sargarigo hozzászólására (») Szept 1, 2024 /
 
Én láttam igaziban is rádió nélkül, Zsámbéki lámpamúzeumban. Az hihetetlen számomra, hogy az a kis gázlámpa termel elektroncsöveshez! -nem félvezetős- elegendő áramot.
Mellesleg világít is. Legalább látjuk is a hangot .
(#) vrbr hozzászólása Szept 1, 2024 /
 
A régebben születettek emlékeznek még a cirilbetüs feliratra: Cdelano v CCCP
Nos bár a CCCP múlló emlék számunkra, de tölünk keletre pár száz kilométerre
még éll és virul az akkori technika szeleme és szinvonala ...
És bizony azért él hogy megöljön másokat ...
Egyszerü elektromos gyújtószerkezet drónokra: két darab rézdrót a végein
egymásközt hurokba hajtva, képes megbizhatóan robbantani a töltetet hogyha
a drón nekicsapódik a célnak. Semmi mikroproceszor, lézer vagy GPS.
Valamikor szerettem ezeket az egyszerü megoldásokat, de ez most elszomorit...

https://static35.tgcnt.ru/posts/_0/5a/5abf1391b5bb6d055d252d9f3f6d4cdf.MOV

DRON FUSE.jpg
    
(#) Massawa válasza vrbr hozzászólására (») Szept 1, 2024 /
 
Mit gondolsz meddig lehet háboruzni 60 millio dolláros fegyverekkel?
(#) szs válasza vrbr hozzászólására (») Szept 1, 2024 /
 
Szerszám. Gépalkatrész. Es jó, egyszerű.
Minden eszközt (szinte mindet) lehet használni mások kárára.
Megértelek, én sem vagyok boldog tőle. De az emberiseg marcsak ilyen. És ma már szelídebb is, mint régebben. Csak nem eléggé
(#) Moderátor hozzászólása vrbr hozzászólására (») Szept 1, 2024
 
A háború, mint téma, eléggé idegen a hobbielektronikától, ezért kérjük, hanyagoljátok ezt a témát! Néhány embert különösen érzékenyen érinthet.
Köszönjük.
(#) Landsmann válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 2, 2024 /
 
Nagyon ötletes megoldás. Hallottam már róla, de látni nem láttam hogy néz ki.
(#) Inhouse hozzászólása Szept 2, 2024 / 1
 
Zárlatos alkatrész keresés a panelen. Ez egy spec hevítő, vagy ilyen dohánypótlós kütyü, amivel a gyantát felgőzöli?
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2024
(#) img válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 2, 2024 /
 
Azt nem tudom milyen eszköz mert nem dohányzom, viszont a módszer ránézésre az izopropil alkoholos módszer túlgondolt változata, mert utána még takaríthatod is a panelre ragadt gyanta réteget.
(#) nagym6 válasza Landsmann hozzászólására (») Szept 2, 2024 /
 
Néhai Szovjetúnió elmaradott területein volt elterjedt, ahol villany nem volt.
(#) img válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 2, 2024 /
 
Nekem itt az infra kamera, de másnak attól még jó lehet.
(#) Gafly hozzászólása Sze, 7:30 / 2
 
(#) Massawa hozzászólása Csü, 12:43 / 2
 
A sötétzöldek egy ujabb pszeudofogalmat találtak ki ( magyar verzioját még nem hallottam, de biztos lesz). Az e-autok hajtási mechanizmusa is már Erneuerbare Getriebe) azaz ujrahasznosithato hajtás. Kérdem én mi a franc a különbség az e-autoba beépitett fogaskerekek meg a hagyományosak között?
A hozzászólás módosítva: Csü, 12:44
(#) Massawa hozzászólása Csü, 15:35 /
 
High Tech Japánbol.

Iskolai kréta gyártása

Használnak még a mi elmaradott iskoláinkban a Smart tábla mellett még feketét?
(#) Landsmann válasza Massawa hozzászólására (») Csü, 15:44 /
 
Az elektromos rokkákban biztos újrafeldolgozott anyagból készül a fogaskerék, a többibe meg új anyagból, ami még korábban nem volt autó, lábas vagy éppen bili.
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Csü, 15:53 /
 
A gyufákrol egy vidám emlék maradt a régi korbol.
Akkoriban még fontos volt, hogy nem szabad a vevöt átverni:

A dobozra azt irta rá valamilyen pihent agy a gyárban:

Tartalom: 50 szál, +/- 10
Minimális tartalom: 48 szál


Egész gyerekkoromat felüditette ez a felirat a filléres gyufásdobozon, ha kézbe kellett vennem.

(#) Massawa válasza Landsmann hozzászólására (») Csü, 15:53 /
 
Az természetesen nincs kizárva…..
(#) Udvari Zsombor válasza Massawa hozzászólására (») Csü, 16:24 /
 
Ahova én jártam, ott filces tábla is volt a Smart táblák mellett, úgy tanítottak, hogy a tanár dönthetett, hogy melyiket szeretné használni. Csupán időnként az okozott bosszúságot, mikor a filc kezdett kiszáradni és/vagy a tábla nem volt sprével is rendesen áttörölve az adott óra előtt.
(#) bbatka válasza Massawa hozzászólására (») Csü, 17:13 /
 
Gondolom lebomló műanyagból fognak készülni az alkatrészek.
(#) bbatka válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Csü, 17:17 /
 
A BME-n kifogyott a porfilc és a prof ezért inkább hozott magával filcet. Amikor írt vele, már akkor elég gyanús volt a színe. Alkoholos filcet hozott.
(#) lazsi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Csü, 17:43 / 3
 
Amikor én jártam iskolába, még a tanár meg a diák volt okos, nem a tábla...
(#) sargarigo válasza bbatka hozzászólására (») Csü, 17:44 /
 
Ezek a profok már csak ilyenek.. ami érdekli abban profi, de ami "csak úgy van", az mehet a levesbe
(#) sargarigo válasza lazsi hozzászólására (») Csü, 17:48 /
 
Nálunk még kifejezetten buta volt a tábla, de abban azért eléggé jó volt, hogy két felől össze lehetett hajtani. Próbáljuk ki egy okossal
Amúgy szerintem az hogy egy eszköz okos vagy nem, éppen nem sokat számít. Egyikkel és másikkal is lehet csodákat művelni, vagy éppen szemetet. Aki használja az a fontos, hogy mennyire képes a tudását, a motivációt, stb átadni.
(#) lazsi válasza sargarigo hozzászólására (») Pé, 10:18 / 2
 
Alapvetően teljesen egyet értek veled!!!

Egyetlen apróság: az okos eszközöket akkor lehet jól használni, ha a használója "okosabb"!
Ha ez nem teljesül (mert nincs rá felkészítve, vagy nem is akarja az illető használni a józan paraszti eszét), akkor akár kifejezetten káros is lehet!
Amikor én középiskolába jártam, már elég jól elterjedtek a 4 alapműveletnél sokkal többet tudó zsebszámlógépek. Aki nem gondolkodott, az simán leírt olyan végeredményt is, aminek semmi köze a valósághoz, mert a korábbi művelet eredménye meg egy szorzásjel véletlenül benne maradt... (12 + 34 = 567898,321 - és leírja a dolgozatban / ZH-ban) A mai okoseszközök használata során is simán megtörténik olyan, amikor valaki kétkedés nélkül nélkül elfogadja a kapott választ / eredményt.

Nem az okoseszközök használatával van a baj, hanem azzal, hogy sokan gondolkodás nélkül vagy éppen a gondolkodás helyett használják. Megkönnyít(het)i ez életünket, de mi magunk szolgáltatjuk ki magunkat neki...
A hozzászólás módosítva: Pé, 10:22
(#) Landsmann válasza lazsi hozzászólására (») Pé, 10:36 /
 
Naja. De egyszerűbben is be lehet csapóni. Vegyél elő egy számológépet és üsd be: 2+5x10 az eredmény 70 lesz. Most ugyanezt csináld meg okostelefonon. Az eredmény 52 lesz. Aki nem tudja hogy a két eszköz másképpen számol, simán megszívhatja az eredménnyel, ha az olyan, hogy egyébként szemmel ránézve nem állapítható meg melyik a helyes.
(#) nagym6 válasza lazsi hozzászólására (») Pé, 10:38 /
 
Idézet:
„a korábbi művelet eredménye meg egy szorzásjel véletlenül benne maradt...”
Én ezért -is- használtam több soros kijelzőjű számológépet, ott előzők is látszanak. Egy összeadás teljes egészében. A következő művelet biztosa "üresen" indul, mivel látható.
(#) bbb válasza Landsmann hozzászólására (») Pé, 10:59 /
 
Az én számológépem nem olyan buta, hogy 70-et adjon... Igaz ez is alig huszonvalahány éves CASIO fx-570MS
A hozzászólás módosítva: Pé, 10:59
Következő: »»   605 / 606
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem