Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő 2N3055-el
Lapozás: OK   3 / 7
(#) sixtek válasza gti3 hozzászólására (») Ápr 28, 2008 /
 
Az UL1402 az IC, nem pedig tranyo... De feltunhetett volna, hisz' tobb kivezetese van.
Tegyel be egy parszaz Ft-os IC-t, TDA2003 vagy hasonlo...
Ennyi!

ul1402.pdf
    
(#) oszgab4878 válasza dusinnhht hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
hali.
Nekem is volt dolgm egy ilyen erősítővel és a legtöbbnek az a baja hogy a meghajtótranyók (bc300, bc301... és így tovább) nagyon a végükön vannak járatva! Először is mielött rátennél próbaképp bármilyen hangszórót tegyél a kimenetre egy 24V-os izzót és a vezérlés nélkül ég akkor baj van!
mérd be a 2N3055-ösökret ami nem jó azt cserél majd a meghajtókat én kicseréltem BD139 és BD140-esekre!
Én is kicseréltem és szép hangja volt. aztán meg a tápadta meg magát és belekerült a dobozba egy 300W-os FET-es erölködő és most a sub-omat hajtja
További jó próbálkozást
(#) proli007 válasza oszgab4878 hozzászólására (») Szept 25, 2008 /
 
Hello!

Egy április 5. kérdésre válaszoltál!

üdv! proli007
(#) dusinnhht hozzászólása Nov 18, 2008 /
 
Hali!
Zaklat a rendszer, hogy jelöljek megoldást. Hát nem tudok még semmit mondani, mert még keveset próbáltam ki idő hiányában. Viszon úgy döntöttem, hogy félreteszem ezt a projektet lévén semmi értelme, max gyakorlásnak lenne jó.
Szóval kérlek segítsetek, kinek adjam a pontot.
Viszont ajánlhatnátok egy jóféle szub erősítőt 3-500W teljesítményűt. Olvastam, hogy nem éri meg otthon építeni, de sajnos sehol nem találtam értelmes árfekvésű mono mélyládaerősítőt a fenti teljesítmény körül, csak autósat. Vagy az is jó? Nem is vészes egy 3-500W-os ára...
oszgab: pl az a fetes érdekelne

üdv
Dan
(#) oszgab4878 válasza dusinnhht hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Hy!
Én ezt a kapcsolást építettem meg!
Ez sztem egy testes erősítő.
igaz 350W-nak írják de sztem annyit azért nem tud!
alapvetőlegesen sima erősítő én csak elétettem egy nagyon jó aktívcross-t! A leírásból mindent ki lehet bogzni! mondjuk az alkatrészek le vannak írva és a kapcsrajz is ott van bene! én másik nyákot csináltam ami az én kényem kedvemnek megfelelt.
Ha netán szűrőd sem lenne akkor írj azt is küldök!
Jah és mégvalami! Neked nincsen 2N3055-ös erölködőkapcsolásod? csak azért kell mert van egy rakat olyan tranyóm!
Nah üdv és jó szórakozást

350 W FET.pdf
    
(#) dusinnhht válasza oszgab4878 hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Itt van ennek a topiknak a legelső oldalán az egyik mellékletben a 2N3055-höz
Kérnék szűrőt is ha aktív
köszi
üdv
dan
(#) dusinnhht válasza oszgab4878 hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Amúgy a C2 hibás, vagy tényleg van valahol 330pf-os poliészter kondi?
(#) proli007 válasza dusinnhht hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Nekem, még 12pF-es is van valahol. :yes:
(#) dusinnhht válasza proli007 hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Egy linket küldenél?
(#) proli007 válasza dusinnhht hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
A fiókomról?
(#) dusinnhht válasza proli007 hozzászólására (») Nov 18, 2008 /
 
Inkább arról, hogy hol lehet kapni
(#) oszgab4878 válasza dusinnhht hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
hali.
itt van kettő is én az egyszerűbbet építettem meg és nekem teljesen megfelelt!
Üdv.
(#) Szegedi Sándor válasza dusinnhht hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Nekem is megvolt ugyan ez a típus, szerettem míg ment
(#) oszgab4878 válasza Szegedi Sándor hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
másfél éve csináltam meg és került a dobzba és azóta csak portalanítás céljából lett egyszer kinyitva!
szal nekem semmi gondom nincs vele!
(#) dusinnhht válasza oszgab4878 hozzászólására (») Nov 19, 2008 /
 
Trafót hol lehet hozzá szerezni? Olyan +-65V -os toroid kell, ugye?
(#) oszgab4878 válasza dusinnhht hozzászólására (») Nov 20, 2008 /
 
Én fogtam egy ezer éves 600W-os 1X25V-os trafót és azt buzeráltam át! abban nem egy szekundermenet van hanem csak össze voltak fogva a végén és mivel 4 volt ezért 2-2-t sorbakötöttem és így kijött nekem az 50V váltó amúgy! (mivel sima trafó ezért külön doboz! meg bele sem fért volna )
Amúgy meg bemész egy trafóshoz és csináltatsz!
ami még jó az a beag apt-nek a trafói! (ha jól tudom )
amúgy először kisáramú és kissebb fesszel próbáld ki! ha netán gond van akkor ne csessze szét a FET-eket
jó mókát
(#) dusinnhht hozzászólása Nov 24, 2008 /
 
Basszus elszúrtam
2*55V-s trafót vettem. ez ugye kb +-77v lesz. Ezt vajon még kibírja, vagy gyomassak elé pár diódahidat?
Amúgy 2*10000µF elég lehet neki?
Mennyi a dióda hatásfoka?
(#) agressiv válasza dusinnhht hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
A diódahidas megoldás dúrva
Én nem javaslom, mivel elég sok teljesítmény veszne el a diódákon teljesen értelmetlenül :no:
(#) válasza dusinnhht hozzászólására (») Nov 24, 2008 /
 
Szerintem felejtsd el a diódahidas megoldást, rengeteg energia fog úgy kárba veszni (ezt pedig hő formájában fogják leadni a diódák, ami megint csak nem előnyös).
1-2 voltos különbségeknél jobb híján még ez is járható út lenne, na de így...
Nagyjából 7V-nak kellene esnie az egész rendszeren (a kitűzött 70V eléréséhez), amihez 12db dióda fog kelleni. Mivel egy Graetz-hídban a szinusz egyik félperiódusában egyszerre két dióda üzemel, ezért ez 6 db graetz-et jelent. Ha a rajtuk eső feszültséget megszorzod az átfolyó árammal (legyen mondjuk 2.5A), akkor kijön, hogy máris van 17.5W-nyi teljesen fölösleges hőteljesítményed, amivel szintén meg kell majd küzdeni az erősítő dobozán belül.

Mellesleg szerintem járhatóbb út lenne, ha egészen egyszerűen megnéznéd, hogy mit bírnak a FET-ek, mert simán lehet, hogy nem lenne a kapcsolásnak semmi baja egy picit nagyobb tápfesztől.
Ez persze nem biztos, nem néztem át tüzetesen a rajzot, ezen kívül nincs a fejemben az ominózus FET-ek és egyéb alkatrészek adatlapja sem - tehát ezeket ellenőrizd, aztán ha minden bírja a nagyobb feszt, akkor örülj neki.
Bár 10%-os fesz túllépéssel szerintem még a tervezési tűréshatáron belül maradsz, legfeljebb picit közelebb működik majd pár alkatrész a határértékeihez.
(#) dusinnhht hozzászólása Nov 25, 2008 /
 
Kedves Gé!
Köszönöm a választ, én jómagyar módon az ellenállásokat és a kondenzátorokat is túlméreteztem; a FET-ek HQ Video szerint 160V-t bírnak.
Ezek szerint még pár biztosítékot bekötök és akkor jó nekem?
(#) oszgab4878 válasza dusinnhht hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
hali.
Kibírni a fet kibírja de ha ennyivel nagyobb fesz-t kötsz rá akkor lehet hogy elmászik a beállítás! Mivel a FET az feszvezérelt ezért álltalában ez gond tud lenni!
Ez persze elméleti alapozás! én nem próbálkoztam még ezzel! ha megy is akkor sztem jobban fog melegedni mint kéne!
Amit a kondit illeti egyet értek az elöttemszólóhoz én is mindig túlméretezem abból baj nem lehet!
sok sikert

(#) dusinnhht válasza oszgab4878 hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Ez esetben megpróbálom kicseréltetni, hogy mindkét fél jól járjon.
De hogy lehettem ilyen figyelmetlen? Diódahídból is csak 100V-set vettem...
Amúgy a puffekondik elég nagyok?? 2*10 000uF
(#) válasza dusinnhht hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Szia!

Idézet:
„Amúgy a puffekondik elég nagyok?? 2*10 000uF”


Szerintem legalább 2*30000µF-ot azért illene belepakolni.
(#) oszgab4878 válasza hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
azt tudom hogy amikor én a 2*8700µF-ot kicseréltem 2*64000µF-ra akkor sokkal testesebbek lettek a mélyek és a sub-ok (40-50Hz) is szebbek lettek
amúgy az első kondiadag az csak idéglenesen volt nem azért mert ezt akartam
(#) dusinnhht válasza hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Honnan lehet 20-30 000µF-os 100V-s kondikat szerezni-venni? HQ-ban, Lomexben nem láttam.
Amúgy durva, ma számoltam, hogy 4Hz-s muzsikánál ( ) 10 000µF kb a legelső hullám egynegyede és kétnegyede között kisülne ha nem lenne trafó(kb 300W hangszóró által felvett teljesítménnyel számolva). Kérdés; mennyi idő alatt töltődik fel. Ezt hogy szokták kiszámolni? Gondolom kell hozzá a kondi belső ellenállása, amit így első közelítésben nem találtam meg a neten... Modellezéssel viszont talán többre lehet jutni ez esetben, mint számolással, nem?
(#) Imi65 válasza dusinnhht hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Egyszerűbb, ha megvizsgálod oszcilloszkóppal, már, ha érdekel.
Egyébként a töltőáramkör sem ideális alkatrészekből áll, a trafón is "horpad" némiképp a színusz, mikor a diódák megszívják, a diódákon is esik fesz, a vezetékezésen is.
(#) dusinnhht válasza Imi65 hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Érdekel hát, majd ha kész lesz a cucc bekéredzkedek az elektronika lab-ba. De ezek szerint a kapacitást tényleg nem számolják, hanem próbálgatják, hogy mikor szól elég jól?

szerk: Most nézem, a leírásban 10 000µF szerepel, eddig azért nem tűnt fel, mert nem tudok olaszul, de így célirányosan rákeresve
(#) csiperke válasza Mzolee hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Én egy unitrával(2X80W) szívtam kb 2 éve, az egyik végfoka volt gatya ,mindent kiegyeltem belőle, de hálistennek azóta is jó.Seholsem volt hozzá rajz ,így muszáj volt átvilágítva lerajzolni.
(#) lapose válasza csiperke hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Szia!

Melyikkel? Amelyik toronyba volt? Ahhoz ha esetleg kell, van rajzom!
Fiókos magnó volt hozzá.
(#) csiperke válasza lapose hozzászólására (») Nov 25, 2008 /
 
Azzal bizony ,megköszönném a rajzot.
Következő: »»   3 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem