Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1072 / 2500
(#) mindenes válasza pittyu2 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Hali!
Általában elég hozzá a PC jelszintkimenete. Ha nem használj előerősítőt pl. LM1036, illetve google a barátod
(#) pittyu2 válasza mindenes hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Köszi, már rendelem is az alkatrészeket.
(#) storm válasza mindenes hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Az LM1036N nem előerősítő, csak egy hangszínszabályzó. jelet nem erősít, esetleg kiemeli a magasakat, vagy a mélyeket. Ha nem vezérli ki a gép, akkor egy sima műveleti erősítős alapkapcsolás is bőven elegendő, megfelelő erősítéssel.
Szerk.: A katalógusban 3. oldal 2. diagrammnál látszik, hogy 0dB-nél nem megy fentebb a görbe.
(#) dudassandor1 válasza kuka88 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Szakadást így is tudsz vizsgálni! Mármint a nyáklemez fóliacsíkjaira gondolok. Ha van multimétered, akkor vagy a legkisebb ellenállásértékre állítod és végigmész a vezetősávokon, vagy ha van rajta direkt szakadásvizsgáló állás, akkor azt használd (sípol ha zárt a kör). Ugyanígy nézheted a zárlatot is olyan pontok között, ahol nem kellene hogy vezessen (bár itt bizonyos alkatrészek bezavarhatnak már).
Ezeket a lépéseket mindenképpen csináld végig alaposan!
(#) dudassandor1 válasza kuka88 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Nézd át az összes forrasztási pontot, hogy megfelelőek-e, nem zárlatosak-e stb!
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Szia! Rosszul hallottad. A nagyobb kondival a töltés csúcsárama tovább növekszik. A melegedésen nem segít semmit.
(#) sajt hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Hello mindenki, még kezdő vagyok és akarok építeni egy erősítőt. 3 hangszórót akarok működtetni. mély sima
Van nekem egy STK4141 II erősítőm és ahhoz szeretnék kérni egy kapcsolási rajzot. Ha lehetne akkor legyen benne bass/treble szabályzó is. A nyáktervet megoldom, csak kapcsolási rajz kell. Köszönöm.
(#) 999laci válasza at22 hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
jó kis cucc és a passzív hűtés külön öröm.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Hali! Értem és köszönöm. Akkor felesleges ki cserélni szerinted?
(#) at22 válasza 999laci hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Hali! Köszi a dicsértetett.
(#) at22 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Hali! Köszi szépen.
(#) bazsiii hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Sziasztok!
Segítségetek szeretném kérni!
Van egy Pioneer SA-420 típusú erősítőm, ami már majd 10 éve került hozzám, eddig tökéletesen működött. Két hangfalat hajt, sajnos pár hónapja azt vettem észre, hogy az egyik hangfal szinte csak mély hangokat ad ki, a másikon meg sok a magas.
Mi lehet a hibája? Merre kellene elindulnom, egyáltalán érdemes javítani? Ha igen mit kellene benne kicserélni ami ezt a hibát okozhatja?
Mindenképp szeretném megjavítani, mert egy jó kis erősítő!
Válaszotokat előre is köszönöm!!!
(#) Robi85 válasza bazsiii hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Hali.

Szerintem ez nem éppen az erősitőd hibája. Hangszóróidnál keresd a hibát. Valószínűleg nemszólnak a közép és magas hangszóróid. Lekéne őket ellenőrizni.
(#) bazsiii válasza Robi85 hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
tegyük fel egyik hangfal A csatornára kötve, másik B-re.
A csatornán lévő magas hangot ad, B-n lévő mélyet.
Ha megcserélem a két hangfal bekötésést, akkor ez is változik, tehát ami eddig a magas hangot adta, az adja a mélyet, ami pedig a mélyet adta, az most magasan szól.
(#) DJanosi hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Üdv! Szükségem lenne egy megbízható 500W körüli kimeneti teljesítményű erosito kapcsolásra 4 Ohm ra !
Inkább Fet es legyen viszont mindegy csak legyen megbízható és feltétlen szükségem lenne hozza nyakrajz is ! Mert ekkora teljesítménynél nem szívesen tervezgetem én a nyákot!
Üdv!Levente
(#) blasz válasza DJanosi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Szia irtam privátba
(#) Orbán József válasza bazsiii hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Üdv!
Az eljárás roppant egyszerű.
Ami mélyet szól, azt átteszed a másik csatornára és a magas nélkül meghallgatod ott is.
Aztán a magasakat játszóval eljátszod ugyanezt.
Aztán megjavítod a mélyet szóló handobozt, mert 110%-ban arra vetek, hogy rossz.
Az erősítő ilyen módon nem igazán tud elromlani, hangdobozok előszeretettel teszik, főleg, ha kihajtja az ember a belüket is, jól odacsavart hangszínszabályzóval.
Még az is elhet, hogy amit hallgatsz - magnó - úgy elkoszolódott, hogy csak jelzés értékű a csatorna.
(#) digixtibi válasza DJanosi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Szia,
esetleg egy ilyen:
Two-channel 250 W Half-bridge Class-D Audio Power Amplifier

250 W x 2 channels, (THD=1%, 1kHz, 4 Ohms)
0.01% THD+N distortion @ 120W, 4 Ohms
Residual noise 200 ÂľV, IHF-A weighted, AES-17 filter
Single layer PCB
OCP, OVP, UVP, DC protection & OTP
Half bridge/ full bridge selector
Featuring IRS2092S Gate Driver IC and IRFI4019H MOSFETs
(#) DJanosi válasza digixtibi hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Nem tűnik rossznak viszont valahogy nem ilyenre gondoltam a torzítás lehet 0.05%
(#) digixtibi válasza DJanosi hozzászólására (») Jún 3, 2012 / 1
 
Akkor nézd meg még ezt is...
(#) blasz válasza blasz hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Ez a rajz kicsit bővítve,plusz két másik
(#) compaqamplifier hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Üdv, ha az erősítő klipel várható hogy a tranyó megadja magát?
(#) blasz válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Vagy a hangszóró, és nagy terhet rak a végfokra
(#) compaqamplifier válasza blasz hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Nem tudom hogy csinálják techno bulikon, hogy +10-+15 dB túlvezérlés van és mellette maxon van az erősítő hangerelye, hogyan bírja ki a cucc 8 órán keresztül(volt 10 órás is ahol ugyanúgy bírta)?
(#) emersys válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Úgy hogy a visszahajló áramkorlát ami védi a végtranzisztorokat folyamatosan vágja a csúcsokat, (-vagyis a végtranzisztorokat meghajtó kör bázis áramát.)
A kényszerléghűtés segíti továbbá, hogy a végfok ne melegedjen túl. A torzítás (klipp állapotot túlvezérelve) nem nagyobb a kimeneti áram..
A fentiek leírt szerepét Limiter is végezheti, ami pedig a kis jelű tranzisztoros feszültségerősítő fokozatba avatkozik bele. -Vagy még az elé, közvetlen a bementi vezérlésbe (pl az előfokba)
(#) blasz válasza emersys hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Megépítettem a GPA véget,vagyis össze,nagyon jó hangja van,csak hálámat akartam kifejezni az ajánlásért.Igaz veri a 30 kilót a súlya de bánya kánya,hallgatni kell nem cipelni.Köszi mégegyszer
(#) compaqamplifier válasza blasz hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Micsoda ipari cucc lett, használd egességgel
(#) compaqamplifier válasza emersys hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
És a ha a hangszóró éri el a maxot azt, hogy állapítom meg?
(#) blasz válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Nem vacakolunk a súlyával,25kiló a trafó benne ahhoz kell az erős váz és sok csavar hogy ne tekeredjen.Ez életem első alkotása nekem tetszik és kegyetlen jól szól.
(#) emersys válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Állandó "maxot" egy hangszóró sosem ér el, -ez csak ideális estben valósulhatna meg. -mivel ac feszültséggel és árammal van táplálva, és váltakozó frekvencia menetű zenét hallgat rajt általában az ember nem mondjuk 5Khz-es sinust...
Sok Pa hangfalban lévő hangváltó áramgenerátoros jellegét egy izzó biztosítja ami nem engedi hogy nagyobb áram folyjon a hangsugárzó fele, így az égőn fog esni a többlet..
De Roberta a kérdéseid itt Off-ok...
Következő: »»   1072 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem