Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1071 / 2500
(#) reloop válasza Elektro Boy hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Ezt 176 oldallal ezelőtt agressiv megválaszolta neked. Bővebben: Link A legegyszerűbb, ha kipróbálod magad.
(#) Beringer 600 hozzászólása Máj 31, 2012 /
 
Jó estét mindenkinek! Tud valaki az ujfajta APT100-ról ami BD249/250-nel van szerelve?Megkérem az urakat hogy nem-e tudnak nekem ehez a végfokhoz nyáktervet keriteni!!! Segitsetek gyerekek!!!!!! Előre is nagyon köszönöm a segitséget.Üdv,Zsolt.
(#) Pigi válasza Beringer 600 hozzászólására (») Máj 31, 2012 /
 
Volt olyan APT100??? Elvből ha jól emlékszem 4db 2N3055 volt benne, ami bizony NPN.
(#) GyurikaBx válasza Pigi hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Nem, hogy volt nekem is van olyan, 3pár 249/250 van benne!
(#) GyurikaBx válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Nézd:Bővebben: APT-100
Kereső!
(#) 999laci válasza homedve hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
TV hangkimenetét (ami szabályzott)kellene összehoznod a hangrendszered bemenetével egy illesztővel. erre gondoltál?
(#) homedve válasza 999laci hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szerintem nem, de mivel nulla tudással rendelkezem ezen a téren, nem merem biztosra mondani. A tv hangerő szabályzása valamiért nem működik jól. Ezért rákötöttem a hátoldali hang kimenetre egy 2.1-es hangrendszert. Ezen a kimeneten konstans jelerősség jön ki, a hangerőszabályzó gombok nem befolyásolják.
Az erre a kimenetre kötött hangrendszert szeretném átalakítani úgy, hogy építenék egy saját erősítőt neki, illetve ehhez kombinálnám a hangerő szabályozást, amit eredetileg a tv saját távirányítójával gondoltam megoldani.
A tv-t nem szeretném megbontani, jobb a békesség alapon, illetve ez a rendszer a későbbiekben is működhetne más készülékekkel is a jövőben, ha lecserélem a tv-t például.
Az eredeti kérdésem amúgy csak annyi lenne, hogy a satok és a sub meghajtásához (2X8W illetve 24W 4Ohm) szükséges erősítőt, hogy tudnék összeállítani. Nem feltétlen konkrét tervekre lenne szükségem, meg szeretném tanulni első sorban, és ehhez szeretnék segítséget kérni, hogy merre induljak.
(#) kuka88 hozzászólása Jún 1, 2012 /
 
Sziasztok,

Megépítettem EZT az erősítőt,de nem működik.( Mivel az első nagyobb projektem, így nem meglepő ) Nem értek hozzá túlzottan , ezért leírom a tüneteit. Lehet nem mond semmit, de lehet egy nyilvánvaló hibát írok vele körül.
A képen látható kapcsolást , ami csak akkor ad áramot az erősítőnek, ha kap jelet egy az egyben kihagytam , mert valamiért nem adott áramot. Mikor bekapcsoltam az erősítőt nem éppen a zene ütemét követte, hanem a membrán hátraugrott és ott is tartotta miközben zümmögött. Remélem tud valaki segíteni.

Köszönöm

p38-fig1.jpg
    
(#) kuka88 válasza kuka88 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Hangszótókimeneten 30 Voltot mértem ráadásul fordított polaritást jelzett a gép. Pár másodpercre rá volt kötve a a (mély) hangszóró.. tehettem benne máris kárt?
(#) at22 hozzászólása Jún 1, 2012 /
 
Hali! Mindenkinek! Nekem olyan kérdésem lenne hogy, van egy végfokom de nem tudom hogy, hány watt ezek vannak benne trafó nem tudom hány watt 2x36volt 2x5,56A ez van rá írva+ jó nagy dög. A kondi 2x10000mfd 60v max 75volt. Így 2x55voltott ad le a végfoknak. Oldalanként 4db 2n3773 tranzisztor van benne, még a panelen 2db-bd237 2db-bd238 van. A másik oldala ugyan így van. Én keveslem a kondit most akarok bele venni 2x15000uf-es kondit 63voltost. Az volna a kérdésem hogy, mellé rakjam vagy pedig a 2x10000mfd-os kondit vegyem ki és a 2db 2x15000uf-es kondit tegyem bele.

A válaszokat előre is köszönöm.
(#) 999laci válasza at22 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
van valami márkája a végfoknak vagy háztáji?
(#) dudassandor1 válasza kuka88 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Az összerakott erősítő paneljáról nincs kép? Kéne a beültetési oldalról is és a fólia oldalról is egy-egy. (csak ne homályosat).
Átnézted rendesen? Minden alkatrész helyesen van beültetve? Forrasztások jók (megfolyás, zárlat stb)? Rézfólia nincs megszakadva valahol? Minden alkatrész jó?
(#) 999laci válasza homedve hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
szerintem itt a fórumon sok dolog van amiből lehet tanulni, csak keresgélni kell. Neked milyen elektronikai tapasztalatod van? Mit építettél ami nem audio?
(#) dudassandor1 válasza kuka88 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
A hangszóró megúszhatta, ha nem volt sokáig rajta a tápfeszültség. Nézd meg, nem súrol-e, mérd meg az impedanciáját (4-8 Ohm), hogy nem szakadt stb.
(#) at22 válasza 999laci hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Hali! Nem tudom hogy házi-e vagy gyári mert már le volt festve az eleje és nem lehet ki olvasni a márkáját. Utána néztem valamikkor a netten trafó alapján és, találtam egy ugyan ilyen végfokot és arra következtem hogy, gyári lehet. Ritka egy végfok és bivaly erős.
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Hát igen
(#) reloop válasza at22 hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Szia! A trafó 400VA-es, az erősítő 150W/8 ohm , 200W/4 ohm körül lehet.
(#) at22 válasza reloop hozzászólására (») Jún 1, 2012 /
 
Hali! Köszi szépen a választ de szerinted jó lenne ki cserélni a 2x10000mfd 60voltos kondit nagyobbra 2x15000uf 63volt. Vagy pedig mind a négyet benne hagyni és úgy lenne 2x25000uf. Azért kérdem mert úgy halottam hogyha minél nagyobb a kondi annál kevésbé erőltetődik a trafó. Azért már tapasztaltam hogyha sokáig hallgatom akkor igen csak melegszik a trafó.
(#) kuka88 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Készítettem képeket.
Nézegettem a panelt, de nem találtam összefolyást sehol. Viszont a kimeneten stabil 29,5volt egyenfesz van a potméterek állásától függetlenül illetve akkor is jelen van ez a feszültség , ha nem kap jelet az erősítő.
(#) dudassandor1 válasza kuka88 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Egy kicsit homályos a panel fóliaoldalas fényképe, de azt elsőre látom rajta, hogy tele van ónmaradványokkal, nagy ónpacákkal! Átnézted szakadásvizsgálóval, és zárlatra a panel fóliaoldalát?
Ha minden alkatrész jó, akkor vagy forrasztási hibád van, van zárlatos valahol.
Hangszóródat megnézted, túlélte?
(#) dudassandor1 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Látom, hogy a negatív tápágban az egyik kerámia kondi (talán a C4) hiányzik a paneledről. Bár a hiba nem hiszem, hogy ettől lenne.
(#) zsa hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Sziasztok. Van egy sharp sa-103-as radioerősítőm aminek a rado része nem szol. Vagy is Max hangerőnél nagyon halkan hallani lehet . Kapcsolási rajz ha lenne valakinek , vagy ha találkozott már ilyen hibával légyszíves írjon. Leltem egy leírást is csatoltam . köszönöm.
(#) Beringer 600 hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Sziasztok! Elmondaná nekem valaki,hogy az erősítőm meghajtó tranzisztorai miért melegednek jobban +-45v-ról,mint +-55v-ról? Jelenleg most egy APT100 trafóról hajtom az erősítőt.Miért van ez a jelenség?Én is csodálkozom,mert még nem tapasztaltam ilyet.Üdv,Zsolt.
(#) Beringer 600 válasza at22 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Heló! Tudnál feltenni pár képet a végfokról?Köszönöm.
(#) kuka88 válasza dudassandor1 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Sajnos túlzottan nem értek a dolgokhoz. A kondi ott van csak elfeküdt és eltakarta az elkó. Szakadás csak beültetés előtt lehet megvizsgálni? Záraltvizsgálat hogyan működik?
Köszönöm eddigi segítségedet
(#) at22 válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Hali! Itt a kép.
(#) at22 válasza at22 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Hali! Még itt is itt van.
(#) zsa válasza zsa hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Sikerült egy kapcsolást lelnem a radió részéről , nem tudom még most sem hogy mi lehet a hiba. max hangerőnél halkan szól. köszönöm
(#) Beringer 600 válasza at22 hozzászólására (») Jún 2, 2012 /
 
Jó kis erősítő.
(#) pittyu2 hozzászólása Jún 2, 2012 /
 
Hali. Találtam a lomok között két TDA 7375 ös végfok IC-t.
Ha a számítógép kimenetéről hajtom meg , akkor kell előerősítő , vagy közvetlenül ki tudja vezérelni ?
Köszi :pittyu
Következő: »»   1071 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem