Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1073 / 2513
(#) emersys válasza blasz hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Jó döntés volt Gpa modulokból megépíteni. Sok kellemest időtöltést velük.
(#) compaqamplifier válasza blasz hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Nyugi nekem a Quad 405 számítás szerinti 2x140 wattos erősítőm 12 kg körülbelül 600 wattos orosz aksitöltő trafó elég durván berobban benne ahogy számolom tiéd is "súlyban van" bár te kész cuccokból építkeztél vagy forrasztottad a panelt? Mert a trafót is én tekertem.
(#) compaqamplifier válasza emersys hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Ki az a Roberta?
(#) blasz válasza compaqamplifier hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Nem én forrasztottam a panelt, kész cuccokból építettem de nekem ez is kihívás volt szinte alap ismeretek mellett.Peavey végfok trafója van benne,2x82v-+,4db 15.000uf 100v kondi a puffer,4 ventilátor szabályozva,és L alakban a borda alagutat képezve
(#) CIROKL válasza blasz hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Nem kilóra mérjük az erősítőt , a belsejéről egy értékelhető képet ha tudsz feltenni arra többen kiváncsiak lennének !
(#) blasz válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Az elkészülte után nem csináltam képeket de ahogy haladtam vele arról van pár kép,ezekkel van megépítve,
(#) CIROKL válasza blasz hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
A GPA modult már ismerjük rég a többi képről meg semmi nem derül ki , ha van időd csinálj képet a kész műről /a belsejéről !/
(#) blasz válasza CIROKL hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Rendben fejben tartom,de a panelekből semmi sem látszik mert körbe borda van,de csinálok majd képeket
(#) Beringer 600 hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
mikimaki96 fórumtársamnak:itt a nyákterv kapcsolási rajz beültetési rajz.tápegységről nincs külön képem.Jó építést.Ennyit tudtam segíteni.Üdv Zsolt.
(#) blasz hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Sziasztok van nekem egy korg vonal mixerem,KMX122 LINE MIXER és nagyon zajos a kimenete, sistergős,és nagyon zavaró már bekapcsolás után rögtön.nem hiszem hogy ennek így kellene működni.Ha teljesen lehalkítom akkor is van zaj ha feltekerem akkor nagyon.Nem pont erősítő témához tartozik,de mégis. Kipróbáltam más végen is ugyan ez a jelenség.
(#) gery20 hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Üdv mindenkinek akinek van dual cv 1400 hoz kapcsolási rajza az meg oszthatja velem. Vagy legalább is a végfok részéről képek.
(#) reloop válasza gery20 hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Az Elektrotanyán megtalálod, az 1400s09 kép a végfok.
(#) gery20 válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Üdv.
Lehetséges az hogy csak a meghajtó tranzisztorok szolnak (mert ha le vannak kötve a vég tranyok szol a szerkezet ugyan úgy).
Másik problémám RC 617 és TJ4299 Tranzisztorok-roll nem találtam semmit hogy mivel lehetne helyettesíteni.
TO-3 tokozásúak lehet hogy valaki javított ilyesmit.
(#) Elektro Boy hozzászólása Jún 3, 2012 /
 
Sziasztok!

Van egy hangszintszabályzós előerősítőm TDA1524-el és be van kötve minden szépen, az erősítő elkészült, de nem szólal meg. Valószínüleg régen mikor trükköztem az előerősítővel, fordítva raktam be az Ic-t. Én arra tippelek, hogy az romlott el, mielőtt újat veszek bele, előbb gondoltam megkérdezlek benneteket, hisz ti többet tudtok mint én.

A segítségeket előre is köszönöm!
(#) reloop válasza gery20 hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
A kapcsolásból nem nézek ki különleges követelményt, 60V NPN. 2N3055 jut elsőre eszembe.
(#) gery20 válasza reloop hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
Nekem meg BD912. De a kor sem értem dolgot ,mért szol csak simán a meghajtó tranzisztor két darab BD140.
(#) reloop válasza gery20 hozzászólására (») Jún 3, 2012 /
 
A BD912 nem tudom miről jutott eszedbe, nem illik oda.
Az erősítő az R1320 és R1322 ellenállásokon keresztül szól. Ha megtapintod melegnek fogod érezni mikor felveszed a hangerőt.
(#) didyman hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Adott egy régi Yamaha rádiós erősítő, melynek a gyári végfokozata (STK0080) elment zenélni az örög hangjegymezőkre. Vitte magával az egyik előfok hibridet is, ennek beszerzése pedig irreális volt sok évvel ezelőtt (meg ma is ). Így a végfokok ki lettek szedve a dobozból, és egy STK4191 lett belepakolva. De sajnos ez sem volt hosszú életű, pár év után elkönyökölt, a csereként betett második meg még hamarabb. Nem diszkóztak a végfokkal, alacsony hangerő, hosszú kábel. Az a baj, hogy ezekből az STK-kból csak eléggé silány utángyártott van már csak jószerivel (az egyik ilyen tönkrementet elbontottam, mert van itthon egy másik erősítőből kiesett eredeti, hát nem kicsit elkerekedett a szemem, mikor megláttam, mennyivel puritánabb az "új", kevesebb alkatrész van benne és hát szemmel láthatóan kisebbek a végfokok ostyái, hozzávezetései), a tápfeszültség meg relatív közel van a szélsőértékhez, +-45V körül. Az újabb STK-ba fektetést elvetettem, keresek ide valami monolit sztereó végfokot (elég szűkös a hely). Nem kell tudjon nagy teljesítményt, csak bírja el ezt a tápfeszültséget megfelelő tartalékkal és legyen beszerezhető.
(#) Beringer 600 válasza didyman hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Hali! képet kaphatnánk az erősítőről?,mert így könnyebb lenne,hogy milyen végfokozat férne bele.Üdv.
(#) didyman válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Azt mostanában nem tudok róla, nem itthon van. De az STK méretét ismerjük, az a hosszúság, és kb. 3-4cm a szélesség.
(#) didyman válasza szamóca hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Köbzoli és Szamóca: Igen, kézenfekvő lenne, de egyrészt mono, másrészt az üzemi maximumhoz kicsit közel gondolom a tápfeszt-egy hálózati ingadozással el is érheti.
(#) kissadamvikt hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Sziasztok!

Kaptam egy GRUNDING v7150 erősítőt. Egy hibája van, ha a bal oldali hangszórókimenetre csatlakoztatok, egy hangfalat, akkor recseg szaggatva adja a hangot, kicsit torzít is. A magas az teljesen torzítva szól, a mély néha igen néha nem. A másik hangszórókimeneten semmi probléma nincs. Ha hallgatom egy darabig, 30perc 1óra, akkor a másik kimenet is megjavul. Mi lehet a baj? Ötletek? Az erősítőn még soha semmi nem volt forrasztva szerelve, teljesen gyári a cucc.
(#) didyman válasza kissadamvikt hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Tipikusan elöregedett elkó és meghidegült, repedt forrasztás tud ilyet csinálni.
(#) golem hozzászólása Jún 4, 2012 /
 
Sziasztok!
Van az erősitőmben védelmi biztositék a kimeneten ennek az értéke 1,25A nekem nem volt csak 2A es és az egyik oldal recsegve szól nem mindig a biztositék értéke bele tud szolni a hang minőségébe?
(#) Beringer 600 válasza golem hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Hali! Szerintem,tuti hogy nem tud a biztosíték értéke beleszólni.Máshol próbáld keresni a hibát.
(#) Beringer 600 válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Üdv! Éni is ilyenre gondoltam,mert elég szűkös a hely.
(#) golem válasza Beringer 600 hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Kicseréltem a biztositékot és most jelenleg müködik meg mintha egy kicsit jobb lett a mély kiemelés. Meg még megtakaritom a potmétert.
(#) Beringer 600 válasza golem hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Lehet hogy a potinál volt a probléma.
(#) didyman válasza golem hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Az biztos nem a biztosító miatt van. Valamekkora soros ellenállása van neki, de a végfok kimeneti impedanciájához képest elhanyagolható. A fekimenetbe meg nem tud beleszólni (legfeljebb induktivitása lehet, de az is piszokkicsi)
(#) emersys válasza didyman hozzászólására (») Jún 4, 2012 /
 
Szia.
A biztosíték mindképp ront a kivett hangon, mivel a df csökken így. Nem drasztikusan ugyan, de befolyásolja a hangminőséget mindenképpen.., -hasonló hatással van mint egy aránylag magas pl 100 m Ohm ellenállású kontakt érintkezésű relé.
A hangfalad dönti el, hogy mennyire is érzékeny ezekre a dolgokra. Illetve te magad.
A Golem végfokába olcsóbb volt rakni egy méretezett biztosítékot minthogy, pl elektronikus úton megvédjék a rövidzárlat ellen. Csakhogy mire a biztosíték kiolvad addigra éppen elszállhatnak a végtranyák is, ha csak a vele soros (ha van) telj ellenállás nincs ehhez kissé felülméretezve..(ami szintén csak a df romlását eredményezi)..Ugyanakkor a nyugalmi áram stabilabb marad ezáltal valamivel.
Következő: »»   1073 / 2513
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem