Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1703 / 2514
(#) Elektro Boy válasza reloop hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
Rendben. Köszönöm a segítséget!!
(#) steelbird válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
Ki kell termelni belőle a trafókat, meg a még hasznavehető dolgokat. Hűtőborda, békebeli potik, teljesítmény tranyók, stb...
(#) mraulajos válasza steelbird hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
Természetesen, - köszönöm!
(#) Doncso válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 10, 2015 /
 
Khhm.....az egy bouyer as 21-es vintage cucc, 150-210 euró az ára a neten...... 50v és 100v-os no meg van 40w-os kimenete is. Persze el is bonthatod. De én biztos nem tenném.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2015
(#) mraulajos válasza Doncso hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Oké,- de nem akar szólni, a bemenetekkel nem vagyok tisztába. A kimeneteket látom hogy van minden variáció amit csak el lehet képzelni. Jó lenne egy kapcs.rajz hogy valamit próbálkozzak.
(#) Gafly válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Annyira nem agysebészet
Vonaltraszformátor előtt keresd meg a (z igazi) kimenetet.
Oda kell a hangsugárzó.
Bemenetnél a többi pedig adja magát.
Szerintem se bontsd szét...
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2015
(#) nyekk hozzászólása Máj 11, 2015 /
 
Üdv mindenki.
Véleményetekre volnák kíváncsi.Szeretnék egy 2x50 W erősítőt építeni ,lényeg hogy szépen,tisztán szóljon,nem a hangerő ,szóval ha kevesebb mint 2x50 az se zavar. Miből érdemes nekifogni
TDA sorozatból ,vagy STK ,vagy maradjak símán tranzisztoros végfokoknál?Kinek mi vált be? Esetleg érdekelne egy jól bevált kapcsolás ,ami szépen szól.
Előre is kösz!
(#) Buvarruha válasza nyekk hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Lm3886, vagy hasonló LM IC-t javasolnék.
(#) nyekk válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Épitettél LM 3886 erősítőt?
(#) Buvarruha válasza nyekk hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Nem is egyet.
(#) steelbird válasza nyekk hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
A neten fillérekért árulnak LM3886 -hoz maratott, feliratozott paneleket. (Ha nem akarsz maratással, fúrkással folalkozni)
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2015
(#) nyekk válasza steelbird hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Kösz,de megoldom,az a legkevesebb.
(#) eSDi válasza nyekk hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Üdv!

Ha kis ráfordítással akarsz építeni és olyat szeretnél, ami elsőre megy, akkor az említett LM3886 jó, vagy valamelyik TDA. Ha viszon kicsit igényesebbet szeretnél (én akkor jöttem rá, hogy mennyire rosszul szól a TDA, amikor lecseréltem egy diszkrét elemekből álló erősítőre), akkor utánépíted az egyik tranzisztorost. Sajnos ezekből is van nagyon sok fajta. Szerintem az STK-t manapság már egyre nehezebb beszerezni, bár a HQ-Videonál még van.
(#) reloop válasza nyekk hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Szia! Csak úgy a választék szélesítése kedvéért egy TDA-s, ami elég jól bevált Bővebben: Link.
(#) nyekk válasza eSDi hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Mivel nem túl bonyolult egyik sem (LM 3886,TDA 7294) próbanyákon egy próbát megérnek,aztán ha egyik sem,még mindig lehet kutakodni
(#) Buvarruha válasza eSDi hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Az LM IC-k mérföldekkel jobbak, mint a TDA-k már műhelyerősítőnek sem bírom elviselni a TDA-t, szerintem azzal érdemes próbálkozni. Amúgy épp ma méregettem egy komplementer szimetrikus erősítőt, egész jó, bár lehetne mg tuningolni. 0dB vagyis 45W kb, hangsugárzóval terhelve.
18dB csilapítva, masszív szobahangerő kb.
(#) eSDi válasza nyekk hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Igen, máshogy nem fog menni, mindenkinek más a füle. Én már vagy 10 évig biztos használtam a Genius fadobozost, amiben TDA 7296 és 7269A volt, de nem olyan jó. Pedig meggyőződésem volt, hogy szépen szól. Most már csak a SUB van az eredeti erősítőjével. Még a satelit hangszórókat is át kellett alakítani, mert nagyon förmedvény hanguk volt rendes erősítővel.
(#) nyekk válasza eSDi hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Nem sokszor hallgatok zenét a házban ,nincs is nagyon mikor,de alkalom adtán ha igen,akkor retentően zavar a Grundig meglévő erősítő. Annó (20 éve) sem tetszett,mivel fél hangerőnél már a közép meg a magas hangokkal ,nem lehet mit kezdeni ,túl sok.Építettünk bele akkor egy úgymond szűrőt így átalakítva , a közép ,magas hangokat erősíti,a basszus külön erősítőre került ,de így is szánalmas .
(#) reloop válasza nyekk hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Nem a hangsugárzóidban van a hiba?
(#) nyekk válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Lehet,de ez az erősítő az eredeti hangsugárzókkal sem volt jó .Adtál egy ötletet a műhelyben lévő erősítővel még nem próbáltam hogyan szólnak
(#) reloop válasza nyekk hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Mi lenne a típusa annak a Grundignak ami kihúzta nálad a gyufát?
(#) nyekk válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Grundig V 1850
(#) reloop válasza nyekk hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Nem különösebben véres a torka Bővebben: Link. Ezek szerint bekapcsolt loudness-szel volt elégséges mély hangod a hangerő poti első harmadát használva. Kíváncsi vagyok mit tapasztalsz másik erősítővel.
(#) nyekk válasza reloop hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Igen, úgy valahogy ,fél hangerő felett már engem zavar a hangja,addig még valahogy .Lessz időm ki fogom próbálni,a másik erősítővel.
(#) reloop válasza nyekk hozzászólására (») Máj 11, 2015 /
 
Az előbbi rajz tanulsága: az EQ potis panelt eltávolítva (gondolom, csak le kell húzni) máris van egy normális erősítőd
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
Igen, csak ő megszokta a loudness -es hangot és fél hangerő állás fölött azt hiányolja.
(#) tomi1990120 hozzászólása Máj 12, 2015 /
 
Sziasztok mi a velemenyetek egy LM4780-as erositorol?Mennyivel jobb egy Tda7294-nel?Jaj es a4780-ast lehet hidban 6-ohmon hasznalni?
(#) zsozso72 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
Szia!
Az 2 db LM 3886-ot tartalmaz egy tokon belül,hidalható úgy 120 W nyerhető ki belőle sztereóban pedig 2*65 W,szerintem nem igazán érdemes az LM és TDA IC-ket összehasonlítani,az árfekvésükben is elég nagy a különbség,ha egy megbízható jó hangú erősítőt szeretnél,ami nem zabálja az áramot nem bonyolult és nem egy alkatrésztemető nyugodtan válaszd az LM 3886 vagy a LM 4780 vagy az LM 4766-ot,mindegyiket megépítettem és nem csalódtam egyikben sem.
(#) tomi1990120 válasza zsozso72 hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
És hídban a 4780 birja a 6ohmot?
(#) zotya1983 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Máj 12, 2015 /
 
Adatlapján ez áll: 68W Cont. Avg. Output Power into 4Ω at VCC = ±28V
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2015
Következő: »»   1703 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem