Fórum témák
» Több friss téma |
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd!
I. A helyes tápfeszültségek megléte.
II. A kimeneten van-e egyenfeszültség.
Élesztés.
Rendben. Köszönöm a segítséget!!
Ki kell termelni belőle a trafókat, meg a még hasznavehető dolgokat. Hűtőborda, békebeli potik, teljesítmény tranyók, stb...
Khhm.....az egy bouyer as 21-es vintage cucc, 150-210 euró az ára a neten...... 50v és 100v-os no meg van 40w-os kimenete is. Persze el is bonthatod. De én biztos nem tenném.
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2015
Oké,- de nem akar szólni, a bemenetekkel nem vagyok tisztába. A kimeneteket látom hogy van minden variáció amit csak el lehet képzelni. Jó lenne egy kapcs.rajz hogy valamit próbálkozzak.
Annyira nem agysebészet
Vonaltraszformátor előtt keresd meg a (z igazi) kimenetet. Oda kell a hangsugárzó. Bemenetnél a többi pedig adja magát. Szerintem se bontsd szét... A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2015
Üdv mindenki.
Véleményetekre volnák kíváncsi.Szeretnék egy 2x50 W erősítőt építeni ,lényeg hogy szépen,tisztán szóljon,nem a hangerő ,szóval ha kevesebb mint 2x50 az se zavar. Miből érdemes nekifogni TDA sorozatból ,vagy STK ,vagy maradjak símán tranzisztoros végfokoknál?Kinek mi vált be? Esetleg érdekelne egy jól bevált kapcsolás ,ami szépen szól. Előre is kösz!
Lm3886, vagy hasonló LM IC-t javasolnék.
A neten fillérekért árulnak LM3886 -hoz maratott, feliratozott paneleket. (Ha nem akarsz maratással, fúrkással folalkozni)
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2015
Üdv!
Ha kis ráfordítással akarsz építeni és olyat szeretnél, ami elsőre megy, akkor az említett LM3886 jó, vagy valamelyik TDA. Ha viszon kicsit igényesebbet szeretnél (én akkor jöttem rá, hogy mennyire rosszul szól a TDA, amikor lecseréltem egy diszkrét elemekből álló erősítőre), akkor utánépíted az egyik tranzisztorost. Sajnos ezekből is van nagyon sok fajta. Szerintem az STK-t manapság már egyre nehezebb beszerezni, bár a HQ-Videonál még van.
Szia! Csak úgy a választék szélesítése kedvéért egy TDA-s, ami elég jól bevált Bővebben: Link.
Mivel nem túl bonyolult egyik sem (LM 3886,TDA 7294) próbanyákon egy próbát megérnek,aztán ha egyik sem,még mindig lehet kutakodni
Az LM IC-k mérföldekkel jobbak, mint a TDA-k már műhelyerősítőnek sem bírom elviselni a TDA-t, szerintem azzal érdemes próbálkozni. Amúgy épp ma méregettem egy komplementer szimetrikus erősítőt, egész jó, bár lehetne mg tuningolni. 0dB vagyis 45W kb, hangsugárzóval terhelve.
18dB csilapítva, masszív szobahangerő kb.
Igen, máshogy nem fog menni, mindenkinek más a füle. Én már vagy 10 évig biztos használtam a Genius fadobozost, amiben TDA 7296 és 7269A volt, de nem olyan jó. Pedig meggyőződésem volt, hogy szépen szól. Most már csak a SUB van az eredeti erősítőjével. Még a satelit hangszórókat is át kellett alakítani, mert nagyon förmedvény hanguk volt rendes erősítővel.
Nem sokszor hallgatok zenét a házban ,nincs is nagyon mikor,de alkalom adtán ha igen,akkor retentően zavar a Grundig meglévő erősítő. Annó (20 éve) sem tetszett,mivel fél hangerőnél már a közép meg a magas hangokkal ,nem lehet mit kezdeni ,túl sok.Építettünk bele akkor egy úgymond szűrőt így átalakítva , a közép ,magas hangokat erősíti,a basszus külön erősítőre került ,de így is szánalmas .
Lehet,de ez az erősítő az eredeti hangsugárzókkal sem volt jó .Adtál egy ötletet a műhelyben lévő erősítővel még nem próbáltam hogyan szólnak
Mi lenne a típusa annak a Grundignak ami kihúzta nálad a gyufát?
Nem különösebben véres a torka Bővebben: Link. Ezek szerint bekapcsolt loudness-szel volt elégséges mély hangod a hangerő poti első harmadát használva. Kíváncsi vagyok mit tapasztalsz másik erősítővel.
Igen, úgy valahogy ,fél hangerő felett már engem zavar a hangja,addig még valahogy .Lessz időm ki fogom próbálni,a másik erősítővel.
Az előbbi rajz tanulsága: az EQ potis panelt eltávolítva (gondolom, csak le kell húzni) máris van egy normális erősítőd
Igen, csak ő megszokta a loudness -es hangot és fél hangerő állás fölött azt hiányolja.
Sziasztok mi a velemenyetek egy LM4780-as erositorol?Mennyivel jobb egy Tda7294-nel?Jaj es a4780-ast lehet hidban 6-ohmon hasznalni?
Szia!
Az 2 db LM 3886-ot tartalmaz egy tokon belül,hidalható úgy 120 W nyerhető ki belőle sztereóban pedig 2*65 W,szerintem nem igazán érdemes az LM és TDA IC-ket összehasonlítani,az árfekvésükben is elég nagy a különbség,ha egy megbízható jó hangú erősítőt szeretnél,ami nem zabálja az áramot nem bonyolult és nem egy alkatrésztemető nyugodtan válaszd az LM 3886 vagy a LM 4780 vagy az LM 4766-ot,mindegyiket megépítettem és nem csalódtam egyikben sem.
És hídban a 4780 birja a 6ohmot?
Adatlapján ez áll: 68W Cont. Avg. Output Power into 4Ω at VCC = ±28V
A hozzászólás módosítva: Máj 12, 2015
|
Bejelentkezés
Hirdetés |