Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1824 / 2501
(#) steelbird válasza Laci66 hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Szia.
Jó lesz hozzá a KUY12.
Rövidzár esetére pedig mindenképpen tegyél biztosítékokat a tápágakba.
A hozzászólás módosítva: Feb 29, 2016
(#) Laci66 válasza steelbird hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Szia! Persze bizti az kell! Mondjuk 2A áganként.
(#) Tiggey válasza djloui hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Biztos, ami biztos. Azért lehet hallani, hogy megsül.
(#) mhl válasza reloop hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Szia! A leírás alapján egy hangfalban 30W/6ohm és 20W/4ohm -os hangszórók vannak beépítve. Hangfal hátulján 210-240V 50Hz/60Hz 0.5A van írva. De egy orosz oldalon találtam cikket, és a trafó kimenő oldala 2 × 13,5 1,6A írnak. Az erősítőről meg "előerősítő az iker OC 4558 és kétcsatornás erősítő ULF TDA7265" Esetleg rárakom a fogyasztásmérőt egy pár órára, és megmérem az össz watt fogyasztást. Megjegyzésként még annyit, hogy ez egy átlagos mérő. Kösz
(#) Tiggey válasza Gyozo92 hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Minden pontosan ki van mérve, nem ér bele sehova, pontos méretezés. Úgy lettek legyártva nagyüzemben.
(#) reloop válasza mhl hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Húzd rá becsületesen a hangerőt, közel a torzítás határához, meg fog jelenni szerintem a fogyasztás.
Persze csak akkor gyötörd ezzel a készüléket, ha nagyon emészt a tudásvágy. Egy ilyen PC hangszórót nem nehéz tönkretenni.
(#) mhl válasza reloop hozzászólására (») Feb 29, 2016 /
 
Annyira azért nem érdekel, hogy tönkretegyem. Általában csak felesig szoktam tekerni, és a jelerő sem tolom feljebb. De érdekes mintha hónapos használat után mélyült volna a hangja.
(#) Pali79 hozzászólása Márc 1, 2016 /
 
Sziasztok!
Meg tudná valaki mondani nekem, hogy ez mire jó? Bővebben: Link
(#) kameleon2 válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Audio leválasztótrafó. Galvanikusan választja el a bemenetet a kimenettől. Egyben földfüggetlen kimenetet is ad.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2016
(#) Pali79 válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Köszi! És miért jó? Vagy miért kell leválasztani?
(#) Massawa válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Mert néha a le nám választás brummot és egyébb zavarokat okozhat.
(#) Pali79 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Köszi! A sztori az egyébként, hogy van nálam egy erősítő javításon ami a phono bemeten kapott valamit amitől a RIAA és a kivezérzérlés jelzők meghajtása elszállt. Azt mondta a tulaj, hogy egy régi bakelit lemezjátszót kötött rá egy ilyenen keresztül. De akkor ez nem okozhatta a problémát.
Hmm. Picit tanácstalan vagyok, ilyet még nem láttam.
(#) Massawa válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Ez valoszinü, hogy egy bizonyos pick-up és erösitö illesztésére szolgált. Ha csak az egyik van nálad, akkor veloszinü, hogy felesleges.

Keress rá, a gugli biztos ad néhány tippet.
(#) Pali79 válasza Massawa hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Igen csak az erősítő van nálam. Kerestem guglin, de nem lettem sokkal okosabb, de úgy látom ez egy passzív eszköz, biztos nem tudott akkora túlfeszültséget produkálni ami a kivezérlésjelzőben felrobbantotta az elkókat.
(#) Massawa válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Ez nagyon valoszinü hogy MC pickuphoz valo az MM bemnethez ez valoban nem nyirhatta ki az erösitöd.

Amugy elég rosszul kerestél a gugli egy másodperc alatt kiszurta:

ortofon t10
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2016
(#) kameleon2 válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Gondolj bele - létezik sok olyan eszköz - például a tv-k, amik virtuális földpontot használnak. Azaz a 240V-os bemenő feszültség elektromos közepét használják földpotenciálnak. Azaz ~120V van a földön. Ugyanilyen gondokat okoznak a notebookok is. Ennek technikai okai vannak nyilván. Azonban egy audio rendszerhez ha csatlakoztatod, akkor zajz és problémákat okozna a két föld összekötése - van itt több topik, ahol ez ki van tárgyalva részletesen. Emiatt találták ki az optikai interconnect kábeleket is. Azaz, ha pl a notebookodról akarsz zenét hallgatni valami jobb erősítőn - kevesebb nyűgöd van egy ilyennel. Persze ha az erősítőd is kettős szigetelésű - az is megoldás, de engem már az is zavar, amikor összedugdosok pár készüléket és a bőrömön érzem azt a kellemetlen zizegést. Sokszor jártam már úgy, mivel a radiátor mellett van a TV, hogy véletlenül egyszerre értem a TV RCA földjéhez és a radiátorhoz. Csodálnám, ha nem csuklott volna az aki ezt a megoldást kitalálta. Hozzátartozik az is, hogy a klasszikus asszimetrikus vezetékek nem vihetőek el olyan nagy távolságra, mint például a földfüggetlen szimmetrikus átvitel. Igaz azok már ballun néven futnak, amik asszimetrikusból szimmetrikus csinálnak és viszont. Egyben impedanciát is illesztenek. Emlékeim szerint az asszimetrikusra igen jellemző a 75Ohm a szimmetrikus kábelekre a 150 Ohm.
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2016
(#) Pali79 válasza kameleon2 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Köszi a felvilágosítást! Akkor már csak azt nem tudom, hogy mitől ment tönkre az erősítő.
(#) reloop válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Szia! Az elkórobbanás - például zárlatos egyenirányító a tápban.
(#) kameleon2 válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Szia! A gond az, ha a bemenetről kapott valamitől elszállt az erősítő. Ugyanis rövidzárat simán lehet ráadni. Ergo - valamilyen túlfeszültség nyírhatta ki - ha nincs rajta mondjuk diódás (0,5-07V) limiter.
(#) Pali79 válasza reloop hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Szia! Igen, de az erősítő egyéb része nem károsodott, csak a kivezérlés jelző meghajtója és a RIAA. A RIAA is működik úgy ahogy, csak nem jól.
(#) Buvarruha válasza Pali79 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Ha nem érted, akkor annyira mégsem világosodtál fel, ugyanis épp azt magyarázta, hogy miért ment tönkre a bemenet. Amikor össze lett dugva előbb érintkezett a jel a bemeneten mint a föld és nagy potenciálkülönbség volt a kettő között, ami tulajdonképpen olyan, mintha rövid időre akár többszáz volt került a bemenetre. Ezért találták ki, hogy áramtalanítva kell összedugdosni az ilyesmiket.
(#) Pali79 válasza Buvarruha hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Ja, most már értem! Ez valóban nem jött le, hogy ettől akár tönkre is mehet.
(#) ozpecs hozzászólása Márc 1, 2016 /
 
Az ortofon t10 kifejezettem mc trafó semmi köze a leválasztótrafóhoz nagyon kicsi bemeneti impedancia stb... ha persze ez volt a bemeneten és rákapcsolt valaki jelentős jelszintet és kibírta akkor a bemenetre nagyon nagy feszültséget adott mivel az áttétele elég nagy hiszen a feladata az MC pickup jelének feltranszformálása legalább 10 de inkább százszorosára....
(#) Laci66 válasza Laci66 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
bereczk.jans kérésére a kvázi erősítő nyák-ja.
Bár érdemes lenne újat tervezni!

NYÁK.jpg
    
(#) pucuka válasza ozpecs hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Kb. ugyanaz a szerepe, mint a dinamikus mikrofonhoz kapcsolt mikrofon trafónak.
Idézet:
„MC pickup jelének feltranszformálása legalább 10 de inkább százszorosára....”

Egész pontosan 14 szeresére. Ott a dokumentációban, gain: 32 dB
(#) ozpecs válasza pucuka hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Azt azért már nem kerestem ki de az se kevés ha ráadsz 1V ot és kibírja akkor a kimenetén 14 V már tehet kárt bemenetben szerencsétlen esetben
(#) pucuka válasza ozpecs hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Egyetértünk, el lehet vele küldeni egy erősítő bemenetét az örök vadászmezőkre.
(#) Karesz 50 válasza pucuka hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Nálam az jött ki, hogy 32 dB = 39,81-szeres erősítés.
(#) pucuka válasza Karesz 50 hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Teljesítmény erősítésnél igazad lenne, de trafónál feszültség erősítés (áttétel) van.
A = 20*log U2/U1
azaz 20 dB csak 10 szeres, 6 dB az kétszeres.
(#) zsolt58 hozzászólása Márc 2, 2016 /
 
Hello!
Szeretnék csinálni 20 wattos erősítőt valaki valamilyen jó tervet tud?
Olyan kellene ami nagyon kicsi de nem SMD-s!
Üdv
Következő: »»   1824 / 2501
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem