Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1843 / 2500
(#) steelbird válasza marci1 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Az függ attól, hogy a konverter hogy viseli a plusz kapacitást a kimenetén (lehet, hogy nagyon rosszul). Tehetsz oda kapacitás-sokszorozót is, úgyis szabályozható a konverzer kimenete. Csak azon veszteség lesz, ami hővé alakul és romlik a telep kihasználásának a hatásfoka.
De ez mind ha.. Lehet, hogy menni fog vele gond nélkül.
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2016
(#) lukacsp válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
A "mély" nem annyira IC típus függő.
Próbáld meg egyszer a 7294-esedet úgy, hogy a jelenlegi becsatoló kondit megkétszerezed vagy megnégyszerezed, és az invertáló bemenet körüli erősítést beállító RC rendszer kondiját is megkétszerezed legalább. Ha döngetős cucc akkor még nem árt a bootstrap kondit is a gyári ajánláshoz képest kétszerezni. A táp pufferelés meg legyen 2x10.000 µF IC-nként, és a trafó is izmos. Ezek után annak is lesz "mélye", hidd el nekem.
Ezt pont ilyen irányelvek mentén építettem, és nem sokan mondják meg, hogy "fos IC-s végfok" van benne.
(#) szikorapéter válasza Trivium93 hozzászólására (») Ápr 16, 2016 /
 
Az eredeti gyártótól rendelt ST-s 7294-em ugyan ekkora feszültségen járt kb~ 1 hétig, 4ohm / +- 44V mellet (mindezt egy rézmagos processzor hűtő hűtötte max fordulaton,mégis eldurrant az ic. Ma már csak 8 ohm vagy felette használom. Tanultam a hibámból, 40V felé csak nagyon óvatosan.
(#) tomi1990120 válasza lukacsp hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Ertem.En nem mondtam hogy roszs ic.Szerintem igenis jo nagy ero lakozik benne.Gephez eleg lessz a tda2050 is
(#) Trivium93 válasza szikorapéter hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Én +-44V-on használtam, mert vagy +-22V vagy +-44V akkor inkább a +-44V, meg 1-1db 8ohmos hangszóró volt párhuzamosan (TDA előtt olyan erősítőm volt ami 4ohmot is simán bírt).
Nekem a hangerő csökkent le amikor felmelegedett. Egy házibulin is volt, annyi, hogy akkor ventilátor hűtötte.
Megpróbáltam a tda7293 párhuzamos kapcsolását, szólt is csak 4ohmon szétdurrant. Elkezdett kattogni, még halk hangerőn is csinálta, egyszer csak durr egy nagy lyuk lett az ic-n. Abból azt vettem le, hogy a védelme lomhább. Egy csatornát próbáltam ki és a másik csatorna is kiment amit nem terheltem.

De most már Class D végfokom van, ami 2*300W RMS-t tud. Abba hő és zárlat védelem teljesen jó.
(#) szikorapéter válasza Trivium93 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Egyszer majd ha türelem és idő is engedi elkészítek egy kapcsoló üzemű végfokot. Sokan dícsérik hatékonysága miatt.
(#) tomi1990120 hozzászólása Ápr 17, 2016 /
 
Ha cincog egy kondenzator zenere az baj?
(#) Trivium93 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Igen. Vagy nem érintkezik vagy valami belső hibája van.
(#) tomi1990120 válasza Trivium93 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
A genius 2.1-ben csinalja csak nemtudom h melyik az meg van egy pupos is.Ami cincog az azt hiszem keramia kondi.
(#) Trivium93 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Kerámia púpos? :O Egy kondinak se szabad púposnak lennie, cserélni kell. Nagyobb feszültség tűrésű is mehet bele.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2016
(#) tomi1990120 válasza Trivium93 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Nem a keramia cincog egy elektrolit kondi meg pupos de mukodik rendesen.Hogyan tudom megallapitani melyik cincog?sok van egy helyen.
(#) Trivium93 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Szerintem az elektrolit kondi lesz és szerintem engedi is ki az elektrolitot. A púposat mindenképp cserélni kell. Gondolom a táp elkó púpos, lehet határértéken van.
(#) tomi1990120 válasza Trivium93 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Nem a tapé pupos hanem egy 100uf-os de nem az elektrolit cincog .Masfelol jon a hang mindjart teszek kepet rola
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2016
(#) tothbela válasza marci1 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Szia. Én PAM8403 modul, egy körömnyi BT hangmodul, meg egy powerbankból kioperált 5V kimenetű konverterből "tákoltam" össze BT hangsugárzót. Eleinte összeveszett a három panelecske. A végfok persze filterless, úgyhogy a hangszóró vezeték rendesen sugározta a zavart, megfolytva a BT kommunikációt. A táp is kerregett. A megoldás az lett, hogy a tápkonverter, meg a végfok be lett zárva egy- egy kifúrkált (szellőzés) bádogdobozba és a lehető legtávolabb került egymástól. A vezetékpárok meg 5-6 menettel be lettek fűzve egy-egy ferritgyűrűbe. Mind a hangszóróvezetékek, mind a tápvezetékek olcsó hangszórókábelek voltak, ami valami olcsó 5.1-es rendszerből maradt. A ferritgyűrűk 1,5- 2 cm átmérőjű ismeretlen eredetű volt. A konverter be és kimenetére felkerült 4-4 párhuzamosított 470 nanós smd kondi. Ezt találtam hirtelen a fiókban. A BT modul közvetlenül egy li-ion celláról táplálva direkt hangszóróra kötve 2 vasbeton falon keresztül is látta a telefont, viszont így, fullosan csak egy helységen belül zavartalan a kommunikáció. Mivel a PAM IC is elmegy 3,7-V-ról, megnéztem mit művel tápkonverter nélkül. Így sem tudtam a fal másik oldaláról átsugározni. De hogy minden verzió meglegyen, BT modul + konverterrel is meg kellett néznem, amivel semmi probléma nem volt, simán ment két falon keresztül. Nálam egyértelműen a végfok vitte be a legnagyobb zavart. Nálad úgy látom a végfok kimenete szűrt, így az már nem nagyon fog sugározni. Legfeljebb a tápvezetéket átfűzöd párszor egy ferriten.
(#) tomi1990120 válasza Trivium93 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
itt a kepek rola.a fekete cucc az mi a panelon valami ragaszto?A 3.kepen onnan jon valahonnan a cincogas
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2016
(#) Trivium93 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Nincs valamelyik kerámia kondi megrepedve? Az nem kimeneti zavarszűrő kondi?
(#) tomi1990120 válasza Trivium93 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Hu nemtom hogy kimeneti zavarszuro e fogalmam sincs jo lenne hozza egy kapcsolasi rajz

Ha nem Tom, biztos Kirk!
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2016
(#) tomi1990120 válasza Trivium93 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Aljarol is itt a kep most nezem hogy a pupos kondinal van valami kifolyva vagy mar csereltek egyszer?Ez ugy kerult hozzam h rossz volt ki volt egve a ket ic a szubra kicsereltem es ment.Meg a ket biztositek is ki volt egve azt meg athidaltam

"h"
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2016
(#) Trivium93 válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Igen a kimeneti gerjedésgátló amivel ellenállás van sorba. Másik kettő a tápzavarszűrő, mind 100nF. Picit mozgasd meg, ha széttörik akkor hibás az. Egyébként szerintem az elkoból jön vagy valami kontaktos. Az is lehet hogy a gerjedésgátlón az ellenállás félig megszakadt és áthúz egy ívet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2016
(#) tomi1990120 válasza Trivium93 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
Kicsereltem az elektrolit kondit epp olyan volt ithon.A keramia kondit is kicsereltem de ugyanugy cincog zenere ha megfogom akkor halkabban cincog..Az ellenallas is cincoghat?Csereljem ki azt is?
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2016
(#) steelbird válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 17, 2016 /
 
A cincogás alatt gondolom, azt hallod, hogy a zene hallatszik, de csak a magasak. (Zenében általában a cin, meg a zöngés hangok).
Inkább a végtranyók, vagy a hűtőborda cincog szerintem. Magas hangoknál kapacitív csatolás van a bordára, amiatt rezonál. Végfokok szoktak így cincogni, ha hangszóró nélkül meghajtod, hallatszik. Húzd meg a végtranzisztorok csavarjait, hátha azzal halkabb lesz. De ez nem hiba és hangszóróval nem is hallatszik.
Ha viszont nem a zenét hallod cincogni, akkor tegyél fel róla hangfelvételt, hogy halljuk, mi az.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2016
(#) Davidd válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Szia! Régebben jártam én is úgy, hogy egy pioneer szobai erősítő cincogott hangszóró nélkül, kicsit hallgatóztam es a kimeneti L+R + zobel tag csinálta, pontosabban a tekercs, de persze ez is "nagy hangerőn" hangszóró nélkül.
(#) tomi1990120 válasza Davidd hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Nekemis csak maximum hangeron hallani
(#) steelbird válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Nem hiba.
(#) Davidd válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 18, 2016 /
 
Akkor ott nincs semmiféle probléma, mint ahogy írta steelbird kolléga is.
(#) HA3GX válasza belganarancs hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Elszámoltam rendesen magam. Igazatok van, bőven elegendő oda a két 400VA-s. Sajnos nincs toroidom, lemezelt transzformátort használok. Mivel egy vödör 4700µF-os kondim van még, amik sajnos 63V-osak, így kötögethetem párhuzamosan, majd sorosan őket. Hány µF-ot javasoltok minimum?
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2016
(#) HA3GX hozzászólása Ápr 19, 2016 /
 
Megépítette már valaki a csatolt erősítőt?
(#) krisz69 válasza HA3GX hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Személyes tapasztalatom a Bss elektronikás kapcsolásokkal. a legtöbb hibás. Ez nem tudom működik e.!
(#) latyakosa válasza HA3GX hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Ez roppant hasonló terv, nyákterve is van
(#) HA3GX válasza krisz69 hozzászólására (») Ápr 19, 2016 /
 
Köszönöm a tapasztaltakat, linket. Egyenlőre csak érdeklődök, egyszer talán készítenék egy mosfet-es kivitelt, de jelenleg is készülőben vannak az asztalon a projektek, el se férek sokszor.
Következő: »»   1843 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem