Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1841 / 2500
(#) Buvarruha válasza HA3GX hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Ha az egyik AC szakad meg attól még meglesz mindkét tápfesz, csak egyutas egyenirányítással.
(#) tomi1990120 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Hát epitenek valamit de meg en sem tudom hogy mit .Mondjuk van egy toroidom 2x28v Ac.Tda7294-et nemakarok az mar van valami tranzisztorosat vagy fetes vagy darlingtonos szeretnek lenyeg hogy ne IC-s legyen 6-ohmom lenne hasznalva.
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Nézz be az ST151 témába! Figyelemreméltóan magas a probléma mentes utánépítések aránya és gazdagon dokumentáltak az építési tapasztalatok.
(#) latyakosa válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Esetleg ezt tudom még javasolni.
(#) ATOMIC hozzászólása Ápr 5, 2016 /
 
Sziasztok!
Nemrég csináltam egy mély ládát az autómba, amihez most erősítő szeretnék készíteni. A mély ládában 2 db dupla tekercses hangszóró van melyek tekercsenként 2 ohm és 50 watt. Ehez szeretnék most erősítő csinálni. Gondolkodtam a TDA7560 ban ami 4 csatornás és tekercsenként kötném rá a hangszórót, ez jó ötlet lenne? Esetleg valami más megoldást?
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2016
(#) Szabi1 válasza Szabi1 hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Sziasztok! Bekapcsol az erősítő, működik is, csak búg 50-100hz-en, volna valami tippetek, mitévő legyek?
(#) djloui válasza ATOMIC hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Azt ajánlom vegyél valami használt erősítőt töredék áron, mint hogy elbarkácsolj több tízezer forintot, és még működni is fog. Lehet hogy elírtál valamit én még nem láttam 50W-os DLD mély hangsugárzót. Talán 2x500W akart lenni ahhoz pedig az IC teljesítménye vajnyi kevés. A dupla tekercses hangsugárzókat párhuzamosan vagy sorosan szokták kötni attól függően milyen impedanciát fogad az erősítő, de külön végfokról nem hajtanak külön tekercseket.
(#) BI-AMP hozzászólása Ápr 6, 2016 /
 
50 watt tekercsenként, meg szerintem több tízezer forint nem menne ell barkácsolásra.
(#) belganarancs válasza HA3GX hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 
Szia!

Nem kötöszködésbôl kérdezem,és előre elnézést ha már valaki kérdezte és megválaszoltad..Miért teszel bele 4db 400VA-es transzformátort?
(#) Tetye válasza belganarancs hozzászólására (») Ápr 6, 2016 /
 

Ezt én sem igazán értem.
Végül is ha bele rak 2db 25V 400VA toroidot és sorba köti akkor meg lesz az 50Vac és bele tett 800VA -t. Kivenni kb 260-270W-ot tud oldalanként ami nem éri el a 600W -ot összesen.
Szerintem elég lenne oda 2db trafó is.
(#) tomi1990120 hozzászólása Ápr 8, 2016 /
 
Sziasztok a hangszin szabalyzot az erosito es az eloerosito koze kell tenni?
(#) steelbird válasza tomi1990120 hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Szia.
Igen, oda.
(#) pakard hozzászólása Ápr 8, 2016 /
 
Sziasztok,

Lenne egy Technics SU A 808 erősítő ami bekapcsol relék kattannak de nincs hang semmi. Mi lehet a baja? érdemes vele foglalkozni?
(#) reloop válasza pakard hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Szia! Fejléc I. (római egy) az első lépés.
(#) tomi1990120 válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 8, 2016 /
 
Koszi
(#) tomi1990120 hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
Sziasztok van ithon egy genius 2.1-es erosito es cincog benne egy kondenzator az baj?
(#) David1912 hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
Sziasztok ! Egy kérdésem lenne az ehez illeszthető hangszorohóz illetve hogy az a gomb a hidalást végzie ? 2 kimenetet szeretnék hidalni egy mélynyomónak 200w 8 ohm illetve a magasakat válasz után választok az erősitő technics su 600 250wat ! Elöre is kőszi
(#) David1912 hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
Itt a kép róla

image.jpeg
    
(#) Szabi1 válasza David1912 hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Szia! Az ilyen A/B kimenetű erősítőknél általába impedancia illesztés miatt van egy kapcsoló ami vagy párhuzamosan vagy sorosan köt két hangszórót (MAIN-t és REMOTE-ot) ami egy csatornához tartozik (L vagy R). Hidaláshoz párhuzamos üzemmódban egyszerűen kivezeted a MAIN + okat a két csatornáról, és mono jelet adsz az egyik csatornára, a másikra pedig egy fázisfordítóval ugyanazt a jelet.
A hozzászólás módosítva: Ápr 9, 2016
(#) Szabi1 válasza David1912 hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Azt ajánlom, hogy magas hangszóróknak vagy használd ezt a kis technics-et sztereó módban, és a mélnyomónak használsz egy másik erősítőt, vagy a magasaknak másik erősítő, majd pedig aktív hangváltóval osztod szét a jelet magasra és mélyre.
(#) David1912 hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
Akkor erről az erősitőröl ne akarjak mèlyet halytani ?
(#) Szabi1 válasza David1912 hozzászólására (») Ápr 9, 2016 /
 
Hajthatsz, akár bi-amp módban is: pl L-re mélysáv R-re magas csak annyi az egész hogy így mono rendszered lesz. Csak abban az esetben hidalnék, ha volna egy kisebb teljesítményű erősítőm magasaknak, különben meg vennék egy nagyobb teljesítményű erősítőt mélynek.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
(#) David1912 hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
Nekem monoban is tökéletes lesz
(#) David1912 hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
A lényeg az hogy kitudjam hajtani a mélyet és magast vagy magasokat !
(#) David1912 hozzászólása Ápr 9, 2016 /
 
Tudnál nekem abban segiteni hogy ha monoban akarom kihajtani mit kösek hová és valami aktiv hangváltó kapcsolást ehez a teljesitményhez nagy segitség lenne van egy marék tl072 itthol !
(#) Moderátor hozzászólása David1912 hozzászólására (») Ápr 10, 2016
 
VI. Ne cseteljünk. A fórum nem IRC, MSN, Skype, ICQ és Facebook. Szedjük össze gondolatainkat és egy hozzászólásban kérdezzünk meg mindent amit szeretnénk.
(#) Szabi1 válasza David1912 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Építs egy hangváltót, itt a topicja: Bővebben: Link vagy keress a neten valami rajzot.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
(#) airwalker hozzászólása Ápr 11, 2016 /
 
Üdv!
Van egy Pioneer SA 8100-as erősítőm, ami korához képest remekül működik, azt kivéve, hogy elég sűrűn tilt a védelem. Van, hogy bekapcsoláskor is tilt, van hogy használat közbe gondolja meg magát egy egy pillanatra, de van, hogy percekig nem kapcsol vissza. Hűtőbordák nem melegek, kondik nem púposak, ellenállások nem égettek. Valakinek van ötlete, hogy mi a probléma okozója?
(#) steelbird válasza airwalker hozzászólására (») Ápr 11, 2016 / 1
 
Szia.
Kezdd azzal, hogy tüzetesen átnézed a forrasztásokat nagyítóval. Hajszálrepedéseket, gyanús forrszemeket keress. Főleg a nagyobb méretű és a melegedésnek jobban kitett alkatrészek lábainál.
Ha elbillen a kimeneti feszültség és amiatt tilt le a védelem, akkor ez mérhető és kereshető hiba.
(#) HOH válasza airwalker hozzászólására (») Ápr 12, 2016 / 1
 
Ha tilt épp, akkor a védelem előtt megméred a kimenőfeszültségeket. Ha nincs egyenfeszültség egyik kimeneten sem, akkor átvizsgálod az elkókat a védelemben, különben az előző hozzászólás szerint jársz el.
Következő: »»   1841 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem