Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   249 / 2514
(#) agressiv válasza Apa8 hozzászólására (») Feb 1, 2009 /
 
Valószínüleg, de ismerős szituáció az amikor az ember már induktivitással próbál kiszűrni egy nagyon idegesítő zajt amit rendszerint a trafó alulgerjesztése okoz ha jól tudom.
Ha nálad is ilyesmi zajról van szó akkor ne számíts nagy sikerre!
(#) yyy hozzászólása Feb 1, 2009 /
 
4x 100-600W erössitö.
(#) djgombi válasza yyy hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Ez tud 4*450-et??? Az a trafó benne van 2,5KVA-os??
4*45 az jobban hangzana
(#) djgombi hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
Szerintetek EZ Működő képes kapcsolás???
(#) agressiv válasza djgombi hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Igen.
(#) Andreas89 válasza djgombi hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
ÉRdekes számomra.... 2x50ből 1x 200W :eek2: át lehetne alakitani sima monora? csak 200wos legyen mien torzítása lenne ott? valami több infót lehet találni erről??
(#) sound.man válasza Andreas89 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
Áhh... 4szerese teljesítmény csak akkor lehet ha az az erősítő 50w-ot tud 8 ohm -ra, 100w-ot 4 ohm -ra, és ha hidalod akkor 8ohmon 1x200w, így az 50w-hoz képest tényleg négyszeres teljesítmény van. Máshogy nem tudom elképzelni. Amúgy azt biszont nem hiszem, hogy egy olyan erősítőnél ami 50w-ot tud 4ohm-on 200w-ot fog tudni ha ezt elékötöm. Kicsit mese szaga van.
(#) saca200 hozzászólása Feb 2, 2009 /
 
sziasztok valaki tényleg mondja már meg mennyit tud ez a 4*xxxx-es erösitő mert jol néz ki meg szeretném csinálni de ha 50W-os akkor biztos nem folalkozok vele
köszi elöre is:SACA
(#) szamóca válasza saca200 hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
De miről van szó?
(#) Robi85 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 2, 2009 /
 
(#365957) <---- szerintem erre gondol.>
(#) saca200 hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
ÜDV igen arra a linkre gondoltam
jol néz ki tetszik a tervrajz is de semmit nem ir rolla hogy hány voltrol megy meg mennyi a teljesitménye.
Lécci nézzétek már meg ha van időtök és irjatok rolla véleményt.Köszi elöre is :SACA
(#) peterbrian hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
sziasztok! segítséget kérnék tőletek egy Logitech Z-4 hangfal végfok IC-jének a cseréjéhez. benne egy sta540 jelzésü ic van és nem találtam semerre (10 perc gugli) ilyet. tehát a kérés: aki tudja, hogy hol kapható az ne habozzon szólni vagy a másik lehetőség, hogy mivel helyettesíthető? válaszokat előre is köszi.
(#) Robi85 válasza peterbrian hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
(#) fireballelektro hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
Sziasztok!

Egy kis problémába üzköztem! Szeretném a segítségeteket kérni, találtam egy kapcsolást egy 2x40W-as erősítőről, (4ohm-on 2x22W) és néhány számolás hiányzik!

Annyit tudok róla, hogy 16V-on 4.3A-t eszik meg, ha totálra hajtva van, és ezt az egészet úgy szeretném építeni, hogy nekem elég kb 15-20W is, tehát teszek elé egy előerősítőt, amivel lefolytom a teljesítményt, így ha maxon hajtom, még akkor is csak 15-20W jön ki a lapból.

Kérdés: 1, 12V-on hány ampert fogyaszt
2, 12V-on kb mekkora teljesítményt lehet kiszedni belőle?

Íme az erősítő:




A válaszokat és a hozzászólásokat előre is köszönöm!
(#) peterbrian válasza Robi85 hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
köszönöm. de helyesbítek. adatapot találtam de se beszerzési lehetőséget se helyettesítő alkatrészt. engem ez a kettő inkább érdekelne.
(#) Imi65 válasza fireballelektro hozzászólására (») Feb 3, 2009 /
 
Itt az adatlapja az IC-nek.

TDA8560.pdf
    
(#) Szergej86 hozzászólása Feb 3, 2009 /
 
tpa3120d2 ből épített már valaki hidalható sztereó erősítőt?
(#) djyuri hozzászólása Feb 5, 2009 /
 
Sziasztok!
Egy kis (nagy) segítséget szeretnék kérni.

Egy házimozi cuccban egy STA575 végfok rendszer van.
Megvan már a jel és feljut egészen a végfok panelig.

De én szerintem maga a végfok nem kapja meg a power ON/OFF jelet. Vagy a MUTE jelet. Mert egy hang se jön ki belőle.

Szeretném megkérni az itt egybegyűlteket,hogy segítsetek nekem lefordítani a PDF-ben a leírásában,hogy ezeket az indító jeleket honnan adhatom meg neki.
Pl.: hogy a MUTE-t a földre kötni...stb.
Itt a link,de csatoltam is.

STA575

Nagyon szépen köszönöm!


üdv.: Gábor

STA575.pdf
    
(#) Dióda válasza djyuri hozzászólására (») Feb 5, 2009 /
 
Ahogy én elnézem az ic-t és a kapcsolási rajzát úgy azt veszem ki belőle hogy ha a 11-es lábon feszültség van akkor bekapcsol ha azt letesteli akkor mute illetve kikapcs.
(#) djyuri válasza Dióda hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
SZia

igen....a lenti rajz alapján egy folyamatos 5V-nak kell lennie,ami a nyákra be is megy....

de úgy néz ki a vezérlő processor földelve tartja a végfok mute/standby 11-es lábát.

Sajnos a nyák 3 rétegű,így kicsit nagyon nehéz kimérni a lábak kapcsolatát. Ráadásul nem is lehet a a paneleket egymás fölül leszedni,mert valami speckó eszközzel csavarozták össze,ami a két panel közepén van,de egymás között


De azt már kiderítettem,hogy a végfokig eljut a hangjel és az NC-ON/OFF vezetékeken a processor nem küld semmit. Ámbár,ha ezt a kört lekötöm a végfokról,akkor +3V-ot mérek a mute lábon meg adok én is neki,tehát vezérlésre kapcsolom a végfokot,viszont valamiért az előfok ilyenkor nem indul el. Úgyhogy nem csak az a bajom,hogy a procesor nem vezérel,hanem még lekötni se tudom rendesen,mert a többrétegű nyák millió helyen kapcsolódik....

de azt hiszem mindjárt én fogom vezérelni a processort a túlvilágba...

Amit nem értek:
RC4558DR előfok van az áramkörben. Az IN1 lábára megy az ON/OFF vezérlő kábel. minek? Hisz az egy audio bemenet.... Az meg teljesen máshonnan megy....arra van külön kábel.
(#) djyuri válasza djyuri hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
OK

azóta bonyolódott...

online skype-oltam a szerelőmmel és kimértünk mindent,amit lehetett...közben lebontottam a processorig...úgy néz ki az jó.

Itt a protect védőáramkör az,ami tilt.

Igazság szerint kicsit fúrcsán,mert ha én direktbe indítom akár külső,akár saját áramforrásrol a standby rendszert,akkor az a jelenség van kint a végfokon,mint,ami IC-n belüli előfok zárlat-ot mutat.
DE! ekkor a direkt vezérlésre megszűnik a külső elfok IC-ből a hangjel. Így az én saját külső jelforrásommal tápláltam. Ami ki is jutott a hangszóróra,de egyesülve azzal a torz jellel.

Ergo végfokhibás.
A végfok nem kapható (STA575)

ui.: köszönjük szerintem ez a szervíz nem jött össze

Majd kérek egy működőt vagy még egy nem működőt...és összehasonlítjuk,hogy maga a processor nem-e kényszerítheti-e ki ezt a protect leoldást.
(#) MolnarG hozzászólása Feb 6, 2009 /
 
Sziasztok!

Szeretnék építeni egy szubládát és ehhez szeretnék egy erősítő kapcsolást

Elvárások a végfokkal szemben:
- 50-100W max teljesítmény
- tranzisztoros legyen ne IC -s
- 8 ohm -os hangszóróra

A főbb hangsúly inkább a hangminőségen van, mint a teljesítményen. Házimozi és hifi célokra lenne főleg nem pedig falbontásra és szomszéd idegesítésre.

Sok kapcsolást nézegettem itt az oldalon, de nem tudom igazán melyik felelne meg legjobban a célnak. Ti mit ajánlanátok végfoknak?

Előre is köszi
(#) Müszi válasza MolnarG hozzászólására (») Feb 6, 2009 /
 
ST151

üdv
(#) Nagy Tamás hozzászólása Feb 7, 2009 /
 
Sziasztok! Bocs hogy ide is írok.
Én kb 5 éve építettem urbán féle 100w-os quad-ot. bírja a folyamatos igénybevételt is.Nincs vele gond.

Szeretném megnövelni a teljesítményét végtranzisztorok hozzáadásával (párhuzamosítani)
BD tranyók vannak benne. A tápfeszültség 2*46v
A tápfeszültségen nem szeretnék változtatni.Lehetséges ez így??
Tudom hogy volt már róla szó ,de jólenne ha valaki konkrétan lerajzolná ,hogyan kell összekötni ,hova milyen ellenállást kell rakni. Előre is köszönöm!
(#) Kovidivi válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Ha nem változik a tápfeszültség, akkor csak akkor fog nagyobb teljesítményt leadni a QUAD, ha a terhelő hangfal impedanciája csökken. Ha simán hozzáadsz még több végtranzisztort, viszont a hangfal a régi marad, akkor semmi változás nem fog történni teljesítménynövekedés tekintetében.
(#) djgombi válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
Igen ez igy igaz! De ha jó a hűtése meg a táp is bírja akkor mehet 4 ohm-os hangfal is rá. Nekem is így megy.
(#) Nagy Tamás válasza djgombi hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
A hűtés elég bivaly.Egyébként az alap quad hány ohmon adja le a 100w szinuszos teljesítményt??
(#) djgombi válasza Nagy Tamás hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
8 ohm-on 100 watt a sinus teljesítménye. Zenei ettöl több.
(#) djgombi válasza djgombi hozzászólására (») Feb 7, 2009 /
 
ja és ez +- 50 volt-nál
Következő: »»   249 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem