Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   603 / 2514
(#) z7i96 hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
A panelen a +15 volt 1 centire van a c6 10 u konditól,és ez jött le menet közbenés gondolom mivel az elkonak elszált a fém háza,kinyilt mint a rózsa,szerintem az a meggyözödésem hogy ezezn az elkon kapta a feszültséget ez már secunder oldal ahogy nézem és talán lehet hogy emiatt csak a végfok szált el és sipol az "o/p" a v- szal és a v+ szal a végfokon ezek a lábak egymás mellett mint a kapcsrajzon.Köszönöm
(#) z7i96 hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
Köszönöm Doncso igen igen egy másik topicba irtam csak gondolom ebbe a topicba illet volna köszönöm válaszod ,csak részemről még lenne pár kérdésem....Pl be lehet e kapcsolni végfok nélkül?Elöre is köszönömválaszod,vagy más válaszait.sziasztok
(#) szamóca válasza z7i96 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Ha a C6 durrant, akkor a végnek vége.
Guglival keress egy JBL szakszervizt, és kérdezd meg őket az árról.
(#) z7i96 hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
Még egy utolsó kérdés bekapcsolhatom végfok nélkül?Köszönök mindent szakszervízt hívtam ,de nem tudnak ők segíteni..
(#) Doncso válasza z7i96 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Nem lesz semmi baja.
(#) z7i96 hozzászólása Szept 2, 2010 /
 
Kösz kösz Doncsó! van végfok kb 20 papír ferdeszeműektől! De jó!Köszi még 1x mindent
(#) Doncso válasza z7i96 hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Szerintem be lehetne házasítani egy épített végfokot is abba a module csatlakozóba, persze nem kis munka lenne és értened kellene hozzá, végülis a tápfesz ott van, sub jelet kap eleve, a kimenet is oda van hozva, egy panelt kellene építeni oda, amiben egy 100-150w os erősítő lakik. Végülis ez egy mono subláda nem?
(#) skero válasza gaboca323f hozzászólására (») Szept 2, 2010 /
 
Szia! Az ssm2211 -is megfelelhet a céljaidnak és a torzítása is alacsony. Külömböző telefonokban (főleg az alcatel) is használták. Kicsi smd.Bővebben: Link
(#) cannabis83 hozzászólása Szept 4, 2010 /
 
Üdv mindenkinek.
Egy kéréssel fordulok hozzátok. Keresnék, olyan IC-s erősítő kapcsolást ami, kis feszültséget igényel. A teljesítménye 2x néhány Watt Pl.:2x5w
Ezzel a kapcsolással két kissebb 16Ohm 6W hangszórót hajtanék.
Az lenne a lényeg hogy ezt telefonhoz használnám, tehát valamiféle kissebb akksiról kéne működnie hogy mobil matadjon.
A segítséget előre is köszönöm.
(#) lapose válasza cannabis83 hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Szia!

A kérdésed ellentmondásos: 16 ohm-ra nem lehet kisfeszültségről 5W-ot elérni. Ha ragaszkodsz a 16 ohm-os hangszórókhoz, akkor hídba-kapcsolt autós erősítőkből(TDA7372, TDA7375) 12V-os akkuval tudsz kb. 4W-ot kihozni.
(#) wolfi hozzászólása Szept 4, 2010 /
 
Sziasztok!
Lenne egy regi de mokodokepes gyari erosittom amivel lenne ket problemam, ebben kernek segitseget.
1. Van egy halhato alapzaj(nem hangos) ami eltunik ha az audio in t kezel megfogom(gondolom foldelodik)
2. Gyakorlatilag majdnem minden beszurodik a halozatbol, ami a lakason belul tortenik, a vilanykapcsolas halatszik(patan egyet), pl mixer, mosogep, kaveorlo zugas beszurodik, hallhato a hangszorokban.
Van erre megoldas?
Itt a rajza is.
(#) gleccser16 hozzászólása Szept 4, 2010 /
 
Helló. Azt szeretném kérdezni, hogy van olyan tda ic ami elmegy +-60v-ról?
(#) kadarist válasza gleccser16 hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Szia!
A TDA7293 működik +-60V-ról.
(#) petemazi válasza kadarist hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Viszont az kivezérlés nélküli feszültség, meg aztán nem pontosan 230V jön a falból sem..
(#) kadarist válasza petemazi hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Sajnálom, az adatlapot néztem.
(#) Abukodonozo válasza wolfi hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Szia!

Drága jó Elektromaros erősítők! Nekem is volt ilyenem, s hasonló gondokkal küszködött szegény, aztán szétszedtem...
(#) lapose válasza wolfi hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Szia!

Rakj a 230V-os bemenetére EMI-filtert(pl. számítógép tápból bonthatod ki). Megpróbálhatsz földelést kialakítani rajta, vagy a bemeneteket próbáld hidegíteni 47-100pF-es kondenzátorral.
(#) wolfi válasza lapose hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Az EMI filter tulajkep egy kondi amit a fazis es a null koze kell teni a bemenetnel? Mert a szamitogep tapnal ha az amire gondolok ott keto szokott lenni, alltalaban a fazis fold es a null fold kozt
(#) lapose válasza wolfi hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Itt van két megvalósítás.
(#) csovalek válasza lapose hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Szeva. Ha arról a kis alu kockáról beszélsz amiben van 2+1 kondi meg 2 indukcios tekercs akkor azt számitogép tápból nem igazán lehet kiszedni. Előbb egy régi monitorból, mert azoknál a dugasz olyanba van beleépítve. A számitogép tápban eddig még csak egyszerű műanyag dugaszt láttam és a panelra volt ráépítve minden szűrés ott a 2 nagyobb feszültségű puffer környékén. ne vedd kötözködésnek
ÜDV
(#) lapose válasza csovalek hozzászólására (») Szept 4, 2010 /
 
Szia!

Idézet:
„panelra volt ráépítve minden szűrés ott a 2 nagyobb feszültségű puffer környékén.”

Nem veszem kötekedésnek.
De mióta a föníciaiak feltalálták a pénzt, lehet venni forrasztópákát, és a panelből is ki lehet termelni, ha már oda rakták. És hát ez egy hobbielektronikai oldal lenne, vagy mi a szösz..
(#) peter1995 hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Hello.Egy 100w-os 2N3055-ös végtranyókkal rendelkező aktív hanhgváltós erősítőnek milyen mélyhangszórót tudnátok ajánlani?
esetleg ha linket is tudtok küldeni az még jobb lenne.
Előre is kössz.
(#) TO.otya hozzászólása Szept 5, 2010 /
 
Szép Holdvilágos Jó estét!
Valaki eltudná nekem mesélni, hogy egy Aiwa nsx-520 hifiben milyen végfokozat ic van?
átbogarásztam a manualt, de nem esett le belőle, hogy melyik lehet a végfokozat ic.
(#) Tomi20 válasza TO.otya hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Heló

Többen tudunk akkor segíteni, ha felrakod a rajzot, vagy legalább beírod a rajzon szereplő IC-k típusát. Már ha jól vettem ki, hogy rajz is volt a manualban
(#) Tomi20 válasza Tomi20 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Közben megtaláltam én is a manualt, jobb felső sarokban olvasható: STK4152-2, ha rendelni szeretnél ilyet, akkor HQVideo
(#) kadarist válasza TO.otya hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Szia!
Az STK4142-2 a végerősítő. A manuál "MAIN:LH" nevű lapján látható.
Get Manual A HE-Store-ban kapsz ilyen IC-t.
(#) TO.otya válasza Tomi20 hozzászólására (») Szept 5, 2010 /
 
Öhöm megvoltak.Tessék az ic-k listája: Módosítás: Hú de elvagyok mardva!
Kösszi a segítséget!

ick.JPG
    
(#) cannabis83 válasza lapose hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
Köszönöm az infót. Igazából nem ragazkodom a 16Ohm-hoz. Így mik lehetőségeim vannak? Mit ajánlotok?
(#) lapose válasza cannabis83 hozzászólására (») Szept 6, 2010 /
 
4-ohm-ra 12V-os tápról könnyen el lehet érni a 4W körüli értéket, egyszerű áramkörökkel is: TDA2003, TDA2004, TDA2005. Kisebb akkufeszültségnél már gond van, 6V-os akkunál TDA7052, TDA7266, TDA2822, KA2206, TA(KIA)7769P, LM380, LM386-al lehet próbálkozni, de ezek teljesítménye is kisebb lesz. Érdemes átböngészni a katalógusokat.
(#) melorin hozzászólása Szept 7, 2010 /
 
Helló.
Szeretném a számítógéptől a szoba másik oldaláig vinni a jelet, hogy az ágyban hallgathassam a zenét.
Egy fejhallgató erősítőm van a hangkártya mögé kötve.
Az lenne a kérdésem, hogy melyik vezetéket hosszabbítsam meg úgy, hogy ne legyen minőségromlás: a fejhallgató vezetéket, vagy az interconnectet, ami a hangkártyától az erősítőig megy?
Köszi!
Következő: »»   603 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem