Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   857 / 2500
(#) Ge Lee válasza deadlyroberta hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Láttam már én is sokmindent...
A 16A 380V-on (ami már régóta 400) még mindig csak 6,4kW. A 25A már 10kW, de van ott a végfoknak még vesztesége is bőven.
(#) reloop válasza saraha hozzászólására (») Júl 12, 2011 / 1
 
Üdv! Egyenfesznél testre zárja a kimenetet.
(#) Moderátor hozzászólása Júl 12, 2011
 
Az én is láttam meg az uncsitesóm barátnőjének az hugabarátja is csinált stb-t, kérném hogy most ne kezdjük a szokásos megalomán kW-ozást.
Köszi.
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Mindent a hangszóróért!
(#) saraha válasza reloop hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Köszi akkor jól gondoltam,ezt amúgy én inkább magába a ládába tenném.
(#) deadlyroberta válasza deadlyroberta hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
*** Törölve !
(#) deadlyroberta hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
(#) Dj TSM hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
*** Törölve ! A moderációs hszt, illik tiszteletben tartani !
(#) Dj TSM válasza agressiv hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
No ha a megéri szó elökerült,hát neméri meg mert olcsón lehet kapni használt de üzemelö jöminöségü végfokokat.No de ez nekem a hobbiról szól,az élmény ha valamit sikeresen beüzemelek + még hasznosan ki is tudom használni.A limitert még eddig én sem nagyon használtam.
(#) storm válasza reloop hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Miért jó ha egyenfesznél a kimenetet a földre húzza? Ha nincs beépítve bizti akkor a diódahíd meg a trafó is tökremehet.
(#) Ge Lee válasza storm hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Szokott ott lenni bizti is. Pont azért van ott hogy a bizti gyorsan kiolvadjon, elkerülve ezzel az esetleges további meghibásodásokat.
(#) fkenny hozzászólása Júl 13, 2011 /
 
Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem. Kellene egy nyákterv ehhez az ic-hez aminek az adatfájlját csatoltam. (APA2031) Tudom nem nagy munka, de én teljesen analfabéta vagyok hozzá. nagyon szépen köszönök mindent előre is. Üdv. Ádám

datasheet.pdf
    
(#) gaboca323f válasza fkenny hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Lehet ezt egyáltalán kapni valahol? Nem lenne jobb egy TEA2025 vagy TDA2822?
(#) reloop válasza storm hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Ez az áramkör egyedül a hangszórókat védi. A relével szemben az előnye: nincs veszteség, ami az érintkezők elhasználódásával csak fokozódna, nem áll fenn a pogácsák összeégésének veszélye, hangzásbeli különbségek lehetnek a relé rovására.
Biztosíték minden bizonnyal van a rendszerben, a triac feladata ezek kiolvasztása. A táp ezt túléli. Pár tranzisztor elpusztulhat, de az így okozott kár messze elmarad a hangszóró árától.
(#) fkenny válasza gaboca323f hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Szia! nekem van ilyen ic-m itthon, csak szoftveres tudásom nincs a rajzhoz
(#) Mayan hozzászólása Júl 13, 2011 /
 
A mai kérdésem: A buffert mostmár +72V -ról járatom, a hangja lényegében nem változott a 19V-os elődhöz képest, bár a tápra és a kicsatoló minőségére kényes.
A bemenő kondit ebben az esetben hogyan kell méretezni, hogyan számolom ki az alsó határfrekit ? Lehet hogy kisebb is elég lenne ? ( 2 opampot kinyiffantottam véletlenül mert a bemenő kondi itt már elég nagy töltést tud tárolni...)

72V.gif
    
(#) emersys válasza Mayan hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Szia.
A C1 az erősítő egyenáramú leválasztásáért felel, továbbá R1-el felül áteresztő szűrőt alkot. Így a végfok alsó határfrekvenciáját kapod meg.
R2 és C2 az erősítő felső határfrekvenciáját állítja be, tehát aluláteresztő szűrőként van jelen.
Méreteztem neked 20Hz - 20khz átviteli tartományba bemeneti tagot.
(#) Mayan válasza emersys hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Köszi! De ez a jelen kapcsolásomra is igaz ? Tehát a 33k-hoz már lehet hogy 2,2µF vagy 1µF is elég lenne ?
(#) emersys válasza Mayan hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Nem vagyok bent biztos, mert neked nem szokványos servo meghajtása van a végfokodnak. Mindenesetre a próbák alatt csak Bipoláris kondikkal tedd, és minimum 62V-al.
Én egy kicsit sokallom azt a becsatolást.
(#) pucuka válasza Mayan hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Azért azt is vedd figyelembe, hogy a 33 kohm -mal párhuzamosan kapcsolódik a tranzisztor Rbe ellenállása, ami olyan 1 - 2 kohm körül van.
(#) Mayan válasza pucuka hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Ö *.... na akkor főleg nem tudom. Na majd próbálgatok, ahogy szoktam.
(#) pucuka válasza Mayan hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Nem-e lehetne-e mérni esetleg? (urambocsá' számolni?)
(#) daneg86 válasza manson1989 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
ÜDv!
megépítettem ezt a kapcsolást
bekapcsolás után pár másodpercig semmi alapzaj, ha a bemenethez értem akkor búgott, és egyszer csak MINDEN aktív alkatrész ( IC 2 tranzisztor ) elpukkant. Leginkább arra gyanakszom, hogy az IC-t rosszul kötöttem be, de szeretnélek titeket is megkérdezni, hogy szerintetek mi lehet.
nameg még annyit kérdeznék, hogy hogy tudnám átalakítani hogy +-25V ról menyjen?
Meg szeretném még megkérdezni, hogy az IC nek pontosan melyik lába hova megy ? mert a rajzon nincs számozva meg semmi, és lehet rosszul kötöttem be.
(#) reloop válasza Mayan hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
A 47µF elvileg jó lenne. A kapcsolással az a bajom, hogy az egyik csatoló kondit a 33k tölti és a tranzisztor bázis árama süti ki, a párjánál ugyan ez fordítva. Nagyobb jelnél, mikor a bázis áram többszöröse a töltőáramnak, úgy látom torzítani fog :no:
(#) reloop válasza daneg86 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Üdv! Az IC adatlapja.
A +/-25V-ra ezt ajánlom.
(#) pucuka válasza daneg86 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Az a csoda, ha nem pukkan el. A végtranzisztoroknak semmi nem korlátozza az áramát
(#) CHZ válasza Mayan hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
4,7u MKP
(#) daneg86 válasza reloop hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
az adatlapot megtaláltam én is, csak az erősítő kapcsolási rajzán nem tudom, hogy melyik láb hová megy pontosan :S
(#) Mayan válasza daneg86 hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Ilyen alap tudás nélkül ne építs erősítőt mert ez lesz... amúgy a kapcsolás nagyon jól működik, sokan megépítették és nagyon jó hangja van. Ja és mindent ezerszer le kell ellenőrizni mielőtt bekapcsolod...
(#) Mayan válasza pucuka hozzászólására (») Júl 13, 2011 /
 
Az nem baj. Csak nem kell túlzottan meghajtani.
Következő: »»   857 / 2500
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem