Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   856 / 2514
(#) manson1989 hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
Az eredeti kapcsolást megépítettem már és szépen dolgozik, csak kiváncsi lettem volna, hogy fetekkel milyen a hangja.
(#) steelbird válasza manson1989 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Halkabb...
Nem érdemes, nem fog akkorát szólni. Egyébként meg használd a Válasz linket,mert sokszor több témában is vannak hsz -ek és nem lehet majd tudni, ki melyikre és kinek írt választ.
(#) manson1989 válasza steelbird hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Bocsi, még reggel van
(#) steelbird válasza manson1989 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Én az előbb egy topicnyitó hsz -re írtam választ....
Inkább a meleg...
A kimenő feszültség bipoláris tranzisztorral több, mint fetekkel. Ha valaki a maximumot akarja kisajtolni egy ilyen végfokból, hogy minél nagyobb teljesítményt adjon le, akkor nem érdemes fettel megcsinálni, az ilyen, viszonylag kis feszültségről üzemelő végfoknál a max. teljesítmény bipolárissal jóval több.
Ez igaz egyébként nagyobb tápfeszültségű végfokoknál is, csak ott nem annyira jelentős az eltérés, meg ott eleve úgy tervezik, hogy a kívánt teljesítmény meglegyen, vagyis fetes végfoknál kb. 2-3 V -tal nagyobb tápfeszről megy a végfok, mint bipoláris végtranyókkal.
Egy eleve nagyobb tápfesznél ez nem számottevő, de ennél a kapcsolásnál ez már jelentős különbség.
A tápfeszt meg nem tudod megemelni, mert az ic max. feszültsége korlátozza.
(#) manson1989 hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
Én nem a teljesítményét akarom növelni, hanem csak a hangjára lennék kiváncsi, hogy mivel lenne másabb.
(#) Ge Lee válasza manson1989 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Sokkal rondább, "karcosabb" hangja lenne fetekkel.
(#) manson1989 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Értem, akkor felejtős a dolog.
(#) szamóca válasza manson1989 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Készíts egy "karcos hangú" VF3-at mellé, és vesd össze a két hangot, s dönts a hallottak szerint. :yes:
(#) manson1989 válasza szamóca hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Már a paneljét elkészítettem, de még nem ültettem be az alkatrészeket, de rajta vagyok az ügyön
(#) daneg86 válasza manson1989 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Valaki leírná nekem, hogy az ic lábkiosztása hogy van?

Bővebben: Link

(#) Action2K válasza daneg86 hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
(#) daneg86 válasza Action2K hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
köszi
(#) kisedison hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
Hello
Van valakinek egy brutál teljesítményű erősítőhöz rajza ami nagyábból egyszerű is? 10kW-os mélyládát kéne vele bőgetni. Most egy 1000W-os szekérerősítőröl megy de az elég kevés neki.
(#) sound.man hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
Bővebben: Link Nem töltené ezt nekem le valaki? Mert én sajna nem tudom.
(#) agressiv válasza kisedison hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Ez elég érdekes, Biztos vagy benne, hogy az a láda 10kW-os?
Ilyen teljesítményű erősítő csak kapcsolóüzemü van ami nem nevezhető egyszerűen és kb másfél millió forintba kerül.
(#) Ge Lee válasza sound.man hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Miért nem tudod? A nyákfotó alatt kattintasz a Get Manual-ra és már jön is.
(#) CHZ válasza sound.man hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Tessék.
(#) Ge Lee válasza kisedison hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Azért én megnézném azt a ládát ami elvisel 10kW-ot. Ha lenne is ilyen végfokod miről táplálnád a 16A-es kismegszakítóról? A 35A-es is kevés lenne neki.
(#) sound.man válasza CHZ hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Köszi.
(#) ThomAce válasza steelbird hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Méréseim szerint BD tranyókkal sem lesz 25Watt a teljesítménye. Maximum 10Watt. TIP122 és társával is 10 - 12Watt teljesítményt lehet kivenni 2 x 16,8V feszültség mellett.
(#) kisedison válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Hú. Hát erre nem is gondoltam hogy az ármafelvétele ekkora lehet.
(#) ThomAce válasza agressiv hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Milyen erősítőről is van szó? Egy kapcsolási rajzból azonnal kideríthető, hogy hogyan élhette túl az erősítőd a rövidzárlatot.

Bizonyos tranzisztorok a szokásos teljesítményük sokszorosát elbírják rövid ideig. Teszem azt 1 - 2 mp-ig 20Ampert - 30Ampert. De mégis, nagyon ritka az ilyen jószág. Gyanítom, hogy ott valami védelem van a háttérben. Sok sok erősítőt építettem, használtam már. Amelyikben nem volt rövidzár, illetve túlterhelés védelem, az mind kiengedte magából a működésükhöz elengedhetetlen füstöt. (rövidzár hatására természetesen)

Mondjuk ha pl. egy MJ15003-as tranyóval szerelt végfokod van, amit 20V-ról hajtasz 100Wattos trafóval, emitter ellenállással, akkor ott azt nyugodtan rövidre is zárhatod. 250Watt ott nem fog átfolyni a tranyón értelem szerűen. Viszont egy több 100Wattos végfoknál már megnézném ezt az esetet.
(#) sanykaraj hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
üdv a bekarikázott kerámia kondira mi van ráírva mármint ha egy nyáklapon keresem milyen szám van rajta és mi lenne ha kihagynám az 1r ellenállást a kondi fölött illetve hogy a negatív ág csak a piros körrel jelölt helyen ér össze a másik a másik részel vagy följebb is ? bocs a rósz fogalmazásért mindkét kapcsolási rajzott felteszem
(#) steelbird válasza ThomAce hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Úgy írtam, hogy kb. 25W lehet.
A tápfesz alapján kb. az a plafon 4 Ohmra, 25W -hoz 10Veff feszültség kell.
A kapcsolás ok, de ehhez más tranzisztorok és ic kellene, akkor kb. annyi kihozható maximum.
Az ic kimenő árama kevés hozzá, de vannak nagyobb áramú opamp ic -k, és vannak olyan végtranzisztorok, amiknek 8-900 , vagy még több a bétájuk és nem darlingtonok.
Ilyenekkel kb 25W környékén lehet a maximális teljesítmény.
Ezért írtam, hogy annyi lehet....
(#) steelbird válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
104 lesz ráírva, ha bontod, olyat keress.
Az 1 Ohm, és a vele sorba kötött 220nF gerjedésgátló funkciót lát el az ic kimenetén, úgyhogy inkább ne hagyd ki azt a 2 alkatrészt.
A rajz jó, alul nincs kötéspont, ez kétoldalas tápról üzemelő kapcsolás, a GND -hez képest kell neki adni egy pozitív és egy negatív tápfeszültséget is.
(#) sanykaraj válasza steelbird hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
A kétoldalas táp anyit tesz hogy 2*12volt vagy csak 1 *12 volt ez nem tiszta
(#) agressiv válasza ThomAce hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
3 különböző kapcsolást is gyilkoltam már és mind túlélte.
Még, ha nagy a is a trafó akkor is leesik a tápfesz és az emitterellenállások is segítenek.
(#) saraha hozzászólása Júl 12, 2011 /
 
Üdv.
Nézegettem amit sound.man kért rajzot.Itt amit bekarikáztam az olyan h.sz védelem(egyen fesz.védelem),mint ami az eredeti Quad405-ösben is van?
Tudja valaki hogyan működik ez?Minek oda az az SBS vagy mi?
Kép
(#) steelbird válasza sanykaraj hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
A kétoldalas az 2*XX Volt. Két egyforma feszültség, ellenkező polaritással összekötve a közös pontnál (GND).
De az előbb már leírtam.
Szerintem a "Kezdő kérdések" című, bal oldalon kiemelt topicot bogarászd, és oda írd a kérdéseidet, mert ezek alapján még eléggé kezdő szinten vagy.
(#) deadlyroberta válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 12, 2011 /
 
Láttam már 10kw os erősítőt meg 12 kw os 155dB re saccolt ládát közelről (4m) csak 144et dolgozott... amúgy ott már nem "220" rol megy hanem 380ról...
Következő: »»   856 / 2514
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem