Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   1131 / 1162
(#) img válasza sanca29 hozzászólására (») Szept 25, 2023 /
 
Milyen csatlakozás, hány érintkezője van? A panel túloldalán mi van?
(#) xxxyyy válasza Gafly hozzászólására (») Szept 26, 2023 /
 
Ha tényleg bejön neked ez az ereklye akkor a tied. Odaadom mellé az "új" magyar üvegtokosat is. Ellentételezésre nem tartok igényt, főként ha az egy fél "izé"...
(#) Gafly válasza xxxyyy hozzászólására (») Szept 26, 2023 /
 
Köszönöm, nem magam számára gyűjtögetem ám ezeket, hanem hurcolászom ismeretet terjeszteni, találkozókra és bemutatókra.

Privátban küldesz elérhetőséget, elmegyek érte.
(#) sanca29 válasza img hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
4 eres nincs panel nem tudom mi van mögötte ez kilóg a motorból ami forgatja a ledeket
(#) img válasza sanca29 hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
Valószínűleg a PIC-et lehet vele programozni, a megfelelő lábain keresztül: meg kellene mérned, hogy melyik hova megy.
(#) Bakman válasza img hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
PIC12C509A kontroller van benne, csak egyszer írható.
(#) img válasza Bakman hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
Ja tényleg: ezt elfelejtettem, hogy csak egyszer írható. Akkor kizárásos alapon az EPROM lesz a hunyó.
(#) sanca29 válasza img hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
egy a baj nem lehet szétszedni, a fejben van ami forog ott van egy eprom 24xx ez a két vezeték van amit látsz a képen induktivan megy át a cucc
(#) Régi motoros válasza sanca29 hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
A pic mellett ott van a 24LC128 EEprom. A két induktív csatolás az csak tápfeszültség lesz.
Nem hinném, hogy az adatforgalomban induktív átvitel van.
De sokat nem érsz vele, mert kell valami PC program is amivel a programot megírod rá és generálja a HEX fájlt. Hasra ütésre az nem fog menni.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2023
(#) pipi válasza sanca29 hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
Nem lehet hogy csak fix dolgot tud kijelezni? Pl óra, hőmérséklet... Infra vevő nincs rajta esetleg (vagy a helye, valaki már lebarkácsolta ), és távrecsegővel piszkálható?
(#) img válasza sanca29 hozzászólására (») Szept 27, 2023 /
 
Régi motorossal értek egyet. Esetleg ki lehetne olvasni az EPROM tartalmát (az olvasó - író Aliexpressről pár ezer Ft), hátha az ad valami ötletet.
(#) Hp41C válasza sanca29 hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
Szia!
Ha a 12F509A MCLR lába bemenetnek van használva, akkor csak akkor olvasható ki az EEprom, ha miután kiforrasztottuk a helyéről. Ha a MCLR megtartotta a funkcióját, alacsony szintre kényszerítve a PIC minden GPIO lába nagyimpenadnciás lesz, ami lehetővé teszi az EEprom kiolvasását.
A 24LC128 PICkit2 -vel is olvasható, írható.
A PIC12C509A helyett PIC12F509 használható lenne, ha kiolvasható a program az eredetiből.
(#) sanca29 válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
Ez az induktív kapcsolat van csak a kilogó 4eres kábel meg a fenti panel közt, most egy boldog születésnapot ír ki, de valahogy biztos lehet azzal a kábellel mert nem kellene mindig szétszedni van rajta egy polikarbonát gömb azt elég körülményes leszedni minden programozásnál arra kell megoldás amit eleve kitaláltak azért raktam ide hátha valaki ismeri nem hiszem hogy csak 1db van mivel magyar cucc
(#) Hp41C válasza sanca29 hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
A működéshez két dolgot kell megoldani az állórész és a forgó rész között.
Át kell vinni a tápfeszültséget. Jelen esetben ezt a fazék vasra készült tekercs induktívan viszi át.
Kell egy helyzetérzékelő. Ebből a jelből tudja a forgó rész, hogy mennyi a forgási idő, ehhez szinkronizálja a kijelzést, ezért lesz álló képe.
Az a 4 lábú eszköz nem egy Hall vagy egy infravörös érzékelő?
(#) Suba53 válasza majkimester hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
Szia!
Anno kb egy mázsa D.A.T.A. könyv volt a műszaki könyvtárban.
Létezik vajon ennek modern WEB-es megfelelője, vagy azoknak digitalizált változata?
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2023
(#) Hp41C válasza Suba53 hozzászólására (») Szept 28, 2023 / 1
 
Létezik: Bit Savers
Valamint sok dokumentáció elérhető az acrhive.org címen is.
(#) Régi motoros válasza sanca29 hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
Az előbb még csak két induktív vezeték volt, most már négy? Nem értem. De hiába agyalsz, ha nincs hozzá programod, ami a hex fájlt előállítja, hogy egyáltalán legyen mit feltölteni rá, semmit nem érsz vele. Ha a jelenlegi tartalmat kiolvasod az EEpromból, azzal sem fogsz semmire menni, nem hinném, hogy lesz itt olyan, aki visszafejti neked.

Amíg rá nem jössz a készülék pontos típusára, veszett fejsze nyele foglalkozni vele.
Talán ha egy összerakott képet mutatnál a google képkeresőnek, de más ötletem nincs.

Ui.: Talán csinálj egyet ha ennyire rá vagy kattanva.
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2023
(#) bbb válasza Régi motoros hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
MPLABX + XC8 vidáman megcsinálja a HEX fájlt, ha megírja rá a programot (nem tűnik túl bonyolultnak a NYÁKlap, szerintem könnyedén visszarajzolható belőle a kapcsolás). PICKit2 pedig tudja programozni is. Annyira nem agysebészet ám ez, mint gondolod
Az EEPROM tartalma is lehet, hogy viszonylag egyszerűen megfejthető, de ez addig úgy se derül ki, míg nem látjuk mi van benne...
(#) Régi motoros válasza bbb hozzászólására (») Szept 28, 2023 /
 
Akkor hajrá...
(#) Junkie hozzászólása Okt 2, 2023 /
 
Sziasztok , sikerült begyüjtenem egy mindösze egy éves hajlitott monitort 4k(samsung), viszont el van füstőlve benne egy kis smd IC , ez áll rajta mindössze: AWREEQ sajnos semit nem találok rolla, valakinek valami ötlete lehet hogy mi ez ? A panel tipusa BN41-02668d-010.
Ha valakinek van valami ötlete , légyszi segítsetek, örülnék ha meg tudnám menteni , kár lenne kidobni.
Üdv. Szabi
(#) img válasza Junkie hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
A mellette lévő tekercsből és kondenzátorokból következtetve ez egy PMIC lesz, viszont arra figyelj, hogy csak pontosan egyezőt tegyél bele, mert ezeknél a karakterek kódja egyedi működési tulajdonságokat és kimeneti feszültségeket határoz meg.

antiktelefon-t kérdezd, mert ő többet tud ezekről mint a Google.
(#) antiktelefon válasza img hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
Pont akartam mondani, meglep nem tudtad beazonosítani, karakerből ordít a silergy
Bővebben: Link
Junkie biztos az ic rossz és nem a kimenetén van zárlat? Illetve ezek gnd pados ick, van precíz hot aired cserélni?
(#) Junkie válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
Sziasztok, nagyon köszi a választ, valóban zárlatos a kimenet, szóval oka van annak hogy elszált az IC, de hogy mi lehet zárlatos azt most probálom lenyomozni , amúgy igen van hölégfúvóm, a cserét szerintem meg tudom oldani, lássuk megtalálom e zárlatot mi okozza, az a bajom hogy 4 layeres panelra van építve , nem könyü kinyomozni mi hová megy..
(#) antiktelefon válasza Junkie hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
Leszeded az ict, kimenetre betáplálsz 1V-ot és annyi. Ha attól nem melegszik, figyeled a feszt a feedback lábon és amíg el nem éri a referencia feszültséget, addig tudod az injektált feszt emelni.
Forrasztós hőléged van? Mert festős nem játszik
Szerintem mlc zárlat lesz vagy semmi, de az icn semmi nyoma nincs a zárlatnak, hacsak az input nem zárlatos.
(#) Junkie válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
Két darab ilyen IC van a panelen, a rosszat már le is szedtem azért fotoztam a másikat , a rossz ki van pukkanval csatolok fotót, 852D forrasztóállomásom van, a leszerelt IC helyén a panelen mértem 8-9 lábon , és teljes zárlat van , valami a panelen lesz. Bocsi a gyenge minőségü fotokért a makro valamiért nem az igazi.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2023
(#) img válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
Mert lendületből nem volt ismerős és nem volt időm nagyon keresgélni, ezért átpasszoltam neked.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2023
(#) antiktelefon válasza Junkie hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
Jó, hát ha nem a rosszat fotózod, azzal nehéz számolni. A többi ugyanaz a zárlatkeresésre.
(#) Junkie válasza antiktelefon hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
Tehát ha jol értem akkor csatoljak rá 1V feszt. a pg lábra , és figyeljem hogy melegszike valami (van itt két winbond chip (w975166nb) gondolom valamelyik a kettö közül lesz a zárlatos) és ha nem akkor emeljem addig a feszt amig 0.6V lesz az FB lábon ? Sajnos labortápom csak bent a cégnél van és holnap tudom ezt a müveletet elvégezni.. egyébként ezek a Winbond chippek menyie cserélhetőek ha azzal lenne a gond ? lehet ezeket hőlégfujni ?

Köszi a segítséget.
(#) img válasza Junkie hozzászólására (») Okt 2, 2023 /
 
A Winbondok valószínűleg EPROM-ok vagy "házmesterek": ha azok melegszenek az már rég rossz.

Ne a power good lábára, hanem a kimeneti körére (tekercs) injektáld be a feszt. Ha a tekercsen ellenállást mérsz, abból tudható, hogy kb. hol lehet és mi okozhatja zárlatot: ha teljes zárlat van a GND felé akkor pl. egy kondenzátor ütött át, ha nagyon alacsony az értéke akkor vagy egy félvezető (pl. Zener vagy FET) ütött át vagy tekercset mérsz (ezért nem multiméterrel hanem kell ESR mérővel kell mérni, mert az 100 kHz felett mér és ott a tekercsek zárlatként viselkednek). TV-nél legalábbis nem tudok annyira nagy teljesítményű és alacsony ellenállású fogyasztóról mint pl. a PC-kben a CPU és a GPU, amik mindössze pár Ohmos ellenállással rendelkeznek.
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2023
(#) antiktelefon válasza Junkie hozzászólására (») Okt 3, 2023 /
 
Tekercsre kötöd a feszt és annak is inkább a kimenetére, mert van dc ellenállása. És igen, 0.6V a FB, persze extrém esetben ha pont az a szakadt és nem igazán emelkedik a fesz rajta, ne tekerje bele 20V-ot.
Következő: »»   1131 / 1162
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem