Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   313 / 1160
(#) gabesz9920 hozzászólása Ápr 21, 2011 /
 
Sziasztok!

Találtam 1 Intel FHP-3127 REV.K típusú ventillátort.Nem vagyok nagyon jártas e téren,ezért csak annyit szeretnék kérdezni hogy a fekete,sárga valamint zöld huzalok közül melyik a +,- illetve a szabályzó.

images.jpg
    
(#) lukovicsek hozzászólása Ápr 21, 2011 /
 
Sziasztok, kellene egy kis infó egy pici 8 lábu valamiről amire ez van írva 34f0wp k608w. Kösz mindenkinek.
Laci!
(#) lokátoros válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Nagyon hasonlit a kód az ST gyártmányú IIC buszos Eeproméhoz (M34F0...). Gyártó logo nincs rajta a chipen?
(#) lukovicsek válasza lokátoros hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Szia. Rajta van igazából nem tudom olvasni de ugyan az mint a BTB triakokon.
(#) lukovicsek válasza lukovicsek hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Meg van egy másik is egy ki tégla alaku fehér kb 1cm hosszú zárt alul 3 lábbal ez van ráirva :5000A 563 a gyártó logója egy kockában egy M betü nemtudom milyen értéket kell neki mutatni és, hogy mi ez.
(#) hackerfish válasza gabesz9920 hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Szia! Általában piros, fekete, és sárga szokott lenni. Ezért gondolom neked a piros helyett van a zöld.
A fekete a negatív, a piros/zöld a pozitív, a sárga a szabályzó. De próbáld ki, és kiderül. Nem hinném, hogy rossz bekötéssel el tudod rontani.
(#) BEMcorp válasza gabesz9920 hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Üdv!
Ha csak 3 vezetékes a venti, akkor nem szabályozós, hanem a sárga az a fordulatszámmérő kimenete (általában open-collectoros Hall-elem).
(#) elektrorudi hozzászólása Ápr 21, 2011 /
 
A kérdésem:
Ezek milyen alkatrészek?
Vigyázz, beugratós!

Poti 040.jpg
    
(#) saraha válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Szabad a gazda
(#) elektrorudi válasza saraha hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
Holnapig várnék vele, ha szabad. Természetesen nem azt a választ várom, hogy "potméter".
Ezeket ma vásároltam, és... meglepődtem.
(#) BEMcorp válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 21, 2011 /
 
50 és 100Kohm-os logaritmikus sztereo potméterek? Vagy ez most becsapós kérdés?
(#) saraha válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 21, 2011 / 1
 
Azt egyből gondoltam,hogy valami frappáns választ vársz. Talán a karakterisztikájában van a csel?Mert,ha japán akkor lin.Vagy,ha kínai akkor meg nem duál hanem mono csak jól van álcázva.
(#) elektrorudi válasza saraha hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Egy pont oda. :yes:
Engem meglepett a "B" jelölés LINeráris potméteren. Egyrészt nem tudtam, hogy a japánoknál így szokás, másrészt nem derült ki számomra, hogy ez japán. Na persze mit várjunk egy olyan néptől, aki még írni sem tud vízszintesen...?
Már majdnem reklamáltam a boltban, de előtte azért megmértem...
Egyben üzenem BEMcorp-nak, hogy tévedtünk.
Köszönöm a játékot.
Hol található meg, hogy a japánok hogy jelölik az egyéb karakterisztikájú potikat?
(#) BEMcorp válasza elektrorudi hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Az hagyján hogy hogy jelölik a karakterisztikát, de hogy jelölik hogy egyáltalán japán gyártmány?
(#) jandera hozzászólása Ápr 22, 2011 /
 
Sziasztok

Egy fisher erőlködő trafójában lévő valami védő dolog lehet, most nem engedi át a feszt, ezért nem működik az erőlködő. A trafó szétszedhetetlen.
Mit tegyek?
(#) vikipapa válasza jandera hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Szia. Szerintem lehet hogy megadta magát a hőbiztosíték. Nézd meg ellenállás mérővel a primert. Ha szakadást mutat akkor a hőbiztosítékot kell cserélni (ha lehet).
(#) jandera válasza vikipapa hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Nem lehet kibányászni, be van öntve...
Ha rövidre kötöm és elé teszek egy biztit, elég biztonságos marad a rendszer?
(#) vikipapa válasza jandera hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Kössed ki a trafónak azt a részét amire a 230V megy és mérjed meg ellenállás mérővel, így legalább biztosan nem lesz probléma. A hőbiztosíték a (ha jól tudom) a vasmagra van feltéve és hogy átkössed le kell szedni róla a tekercseket. Beöntött trafónál sajnos ezt tényleg nehézkes megoldani.
(#) jandera válasza vikipapa hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Köszi a segítséget!
(#) saraha válasza BEMcorp hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Ez a nép képes arra,hogy rá írja arab írásjelekkel is mert okosak és ügyesek.Remélem látszik a lényeg...
Nippon poti
(#) BEMcorp válasza saraha hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Először nem tudtam mit keressek a képen... Erős nagyítással találtam meg
Az igaz hogy okosak & ügyesek, sajnos most mindkét tulajdonságukra nagyon szükségük is van
(#) saraha válasza BEMcorp hozzászólására (») Ápr 22, 2011 /
 
Igen rájuk is fér....némi irónia,hogy a fényképező is az ő gyártmányuk(félig),persze én meg nem tudok fényképezni az igaz.
(#) Sendi hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
Jó reggelt mindenkinek.
Tud valaki adatlapot, Koyo KCO-010T sorozatú 4 lábú oszcillátorhoz? Én nem találtam meg.
Köszönettel.
(#) fikusz68 hozzászólása Ápr 23, 2011 /
 
Sziasztok. A képek amit mellékeltem egy német gyártmányú fordulatszám mérő a mocimról karikázott alkatrész maradt amit nem tudok azonosítani ebben kérném a segítségeteket.
Köszi
(#) kadarist válasza fikusz68 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
A homályon kívül nem sok mindent lehet látni.
(#) fikusz68 válasza kadarist hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Bocsi.Holnap próbálok jobb képet csinálni.
(#) sprofan válasza fikusz68 hozzászólására (») Ápr 23, 2011 /
 
Egy ehhez hasonló infra kapu van abban a tokban.
Bővebben: Link
(#) tomi324 hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Sziasztok!
A képen szereplő alkatrész mi lehet? A bekarikázott részről forrasztotam ki.

SAM_0375.JPG
    
(#) kadarist válasza tomi324 hozzászólására (») Ápr 24, 2011 / 1
 
Szia!
Ez egy 430V-os varisztor, ami egy túlfeszültség hatásai ellen védő alkatrész.
(#) Gyurma72 hozzászólása Ápr 24, 2011 /
 
Sziasztok a segítségeteket kérném,mert a képeken a megjelölt helyen csináltam egy zárlatot,és igaz hogy laikus vagyok hozzá de végig mértem az ellenállásokat .Elméletileg ez a nagyobb forma ment tönkre.4 csík van rajta egyenlő távolságokra:narancs,zöld,barna,arany.A kérdésem a következő lenne: Mivel helyettesíthető és számít e hogy melyik oldala a bementet, mert van itthon egy csomó nyomtatott áramkör amiből elég sok ellenállást ki tudok szedni de pont ilyet sehol se találtam.
Amúgy ez egy keltetőgép amit kölcsön kaptam
Következő: »»   313 / 1160
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem