Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   488 / 1161
(#) granpa válasza Remci hozzászólására (») Jún 20, 2013 /
 
Köszönöm. Nekem nem tudom miért nem jött be a Datasheet Arhive-n az FLQ 121, pedig láttam rajta: 7484. A 2HT172-t eszembe sem jutott orosz oldalakon keresni.Meg amúgy sem megy ez még nekem, de igyekszem! Most hogy tudom mik, nem tudom semmire használni (főleg az oroszt, azt sem tudom mire való).
A hozzászólás módosítva: Jún 20, 2013
(#) Gagyicom válasza proli007 hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Szia!
Egyszerre válaszolnék a két hozzászólásra. Köszönöm, a prefixumokat ismerem,valami gumival (nem gyantával) volt kiöntve a szerkezet és amikor kapartam ki akkor sérült meg. Ez egy amerikai motorcsónak gyujtás-elektronikája. És nemes egyszerűséggel a Graetz híd +- lábai között heverészik. Halványan egy piros vonalallal ami a negatív irány felé áll. Megmértem kondi mérővel 1.6µF , csak a rossz alkatrész kiválasztásának elkerülése érdekében tettem fel a kérdést, hátha látott már valaki ilyet, mert én életkoromból adódóan csak az ezredforduló óta foglalkozom elektronikával és a motorcsónak a nagytestvérem lehetne...
Köszönöm a segítséget, új nyákot marok neki aztán kipróbálom ilyennel meg olyannal is(fólia,elkó). Egyébként az eredeti panelt már életre keltettem, néhány félvezető cseréjével, csak a kíváncsiság hajt...
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2013
(#) proli007 válasza Gagyicom hozzászólására (») Jún 21, 2013 / 1
 
Hello! Akkor elég nyilvánvaló, hogy 1,5µF-os fólia kondiról van/volt szó. Mivel a gyújtás a kondit ütemesen kisütögeti, nem érdemes elkóval próbálkozni. Ott ugyan is korlátozott a feszültségugrások mértéke. Valamint a várható magasabb hőfok miatt sem szerencsés az elkó használata. (Egyébként ha szétszeded, egyből kiderül a kondi típusa.) üdv!
(#) Gagyicom válasza proli007 hozzászólására (») Jún 21, 2013 /
 
Szia!
Gondoltam én is a szétszedésre, csak úgy voltam vele, hogy ha már sikerült megjavítani, akkor miért tegyem tönkre azt ami nem az enyém. Az zavart meg, hogy amit rövid pályafutásom alatt láttam fólia kondenzátort nem volt olyan amin az szerepelt volna, hogy "VDC". De a leírtakból ítélve a fólia kondenzátor tűnik a helyes megoldásnak. Mégegyszer köszönöm a segítséget.
(#) gkari válasza Gagyicom hozzászólására (») Jún 21, 2013 / 1
 
A 70-80-as években a csónakmotorok gyújtásrendszerét már tirisztorosra konstruálták (még a szovjet "VIHR" is-nekem van is ilyen-utánépített), amiknek az energiatároló kondija impulzustöltéssel kapta meg a kívánt gyujtóenergiát, amit a forgó lendkerékmágnes szolgáltat. Ez a kondi csakis aránylag impulzustűrő lehet, tehát semmiképpen elko. A 1,5µF reális érték.
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2013
(#) Thowra hozzászólása Jún 22, 2013 /
 
Üdv mindenkinek!
Arra lennék kíváncsi, hogy mi a különbség az MKP és FKP kondenzátorok közt?
MKP helyett használható FKP?
Előre is köszönöm.
(#) proli007 válasza Thowra hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Hello! Döntsd el magad.. üdv!
(#) Thowra válasza proli007 hozzászólására (») Jún 22, 2013 /
 
Köszönöm, így egyértelmű.
(#) Gagyicom válasza gkari hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Köszönöm szépen.
(#) uv142 hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Sziasztok!
Rádióból bontott trafó:
Amc89 02
3103 30873761
beütéssel. Tudtok róla valamit?
Köszi!
(#) pucuka válasza uv142 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Egy alkatrésznek ideírod a cikkszámát, és megkérdezed, ismeri-e valaki. Az idők során, elég sok rádiókészülék készült, a legtöbbjében legalább két trafó volt. Volt több is, de most valószínűleg arra a nagyobb darab lemezelt vas trafóra gondoltál.
Ilyet, csak az a néhány ember tudhatott, akik konkrétan részt vettek a gyártásában, raktározásában, és beépítésében. (az sem mind)
Legalább valami fényképet tettél volna fel róla, meghogy milyen rádióból, honnan bontottad ki.
Eddíg a kérdésed olyan, mintha azt kérdeznéd ismerünk-e Kovácsot, Budapestről.
(#) uv142 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
20 éve gyártott Philips magnós rádió hálózati trafója.
primer:0,67 ohm
szekunder:1,5 ohm
(#) kadarist válasza uv142 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Szia!
Mekkora feszültség jön le a szekunder oldalon?
(#) uv142 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Épp azt szerelem, hogy tudjam mérni.
A masina még tudott 6x1,5V elemről működni.
(#) k_h válasza uv142 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Akkor olyan 6,5V körüli feszt adhat le. De ha biztos akarsz lenni benne mérd meg.
(#) pucuka válasza uv142 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Dugd be a hálózati zsinórt, és a vastagabb vezetéken mérj feszültséget.
(#) uv142 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
A gond az, hogy a hálózati zsinór sincs rajta.
Köszi mindenkinek a segítséget!
(#) csucsula hozzászólása Jún 23, 2013 /
 
Sziasztok. Van egy alaplapom, amelyen nem mukodnek a SATA csatlakozok. Egy IC-t talaltam ami el van egve. 23ALCQ van rairva, 6labu IC. Sehol nemtalaltam rola semmit. Esetleg mivel tudnam helyettesiteni? valaszokat elore is koszonom.
(#) pucuka válasza uv142 hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Még, a csatlakozó se?
Akkor a vékonyabb lesz valószínűleg a primer, (1,5 Ohm ), és a vastagabb a szekunder (0,65 Ohm ). A hálózatra egy 25 - 40 W os izzólámpán keresztül kösd rá, ha nem világít az izzó. akkor eltaláltad.
A hozzászólás módosítva: Jún 23, 2013
(#) uv142 válasza pucuka hozzászólására (») Jún 23, 2013 /
 
Még emlékszem, mire mi volt kötve! Biztos hogy jól írtam.
(#) uv142 hozzászólása Jún 24, 2013 /
 
Ismét én.
Erről a tranzisztorról nem tudtam semmit kideríteni. Semmi sincs rá írva.
Kérdés: PNP vagy NPN?
(#) kadarist válasza uv142 hozzászólására (») Jún 24, 2013 /
 
A sima felén sincs írás? Tranzisztorok ellenőrzése.
(#) csucsula hozzászólása Jún 24, 2013 /
 
Sziasztok. Nem működnek a sata csatlakozok a notebookon. Toshiba C650.
A hibát megtaláltam, egy ic van kiégve. de sehol nem találok hozzá megfelelőt.
23ALC(Q-0) utolsó betűt nem tudom kivenni. 6lábu kis IC
(#) gumikoptatok hozzászólása Jún 25, 2013 /
 
Sziasztok !
Ismét a segítségeteket kérném.

Adott egy JVC autórádió. Remélem jól írom van a táp részén egy tranzisztor , amit le tudok róla olvasni , AN3400A1 737 S 6E04 , hiányzik belőle egy darab . Olyan segítség kellene hogy ez tényleg tranzisztor-e , illetve honnan tudnám beszerezni , vagy valami helyettesítő helyette .

Válaszotok előre is köszönöm.
(#) kadarist válasza gumikoptatok hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
Szia!
A kereső szerint ez egy sokkimenetes feszültségválasztós stabilizátor.
(#) _vl_ válasza gumikoptatok hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
(#) Izeg. hozzászólása Jún 25, 2013 /
 
Sziasztok!
F1037B tipusu kis valamim van.
Kérdésem, hogy mi ez?
Egy kerek fém tokban van(mint a to 99 tranzisztorok, csak ez vagy 1,5cm széles. 5 lába van, neten nem nagyon találok semmit.Országkódból(JPN) és piros betűkből itélve TOSHIBA gyártmány.
(#) zolika60 válasza Izeg. hozzászólására (») Jún 25, 2013 /
 
(#) BEMcorp hozzászólása Jún 26, 2013 /
 
Sziasztok.
Igazából tudom mi ez, egy Tungsram gyártmányú reedcsöves relé, 12V -os (1000 ohm -os tekerccsel, műgyantával beöntve), de azt nem tudom, hogy mennyi áramot/teljesítményt tud maximum kapcsolni.
MGR-14-A3 típusjelzésű, 30x13x13mm-es kis relé.
Kicsit fiatalabbak mint én, mert a dobozukon 1987 március van rápecsételve, de használva még nem voltak.
(#) kadarist válasza Izeg. hozzászólására (») Jún 26, 2013 /
 
Szia!
Ez egy felületi hullámszűrő (SAW-filter) Tévék középfrekvenciás átviteli karakterisztikáját adja meg.
Következő: »»   488 / 1161
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem