Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   680 / 1164
(#) fater0827 válasza shoginc hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Üdv
Valószínű Cleopátra !
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2015
(#) fater0827 válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Üdv
Létezik 2.8 Mb floppy , igaz én csak egyet láttam annó , meg akartam szerezni !
Asztali gépek SetUp -ban állítható .
(#) fater0827 válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 26, 2015 /
 
Üdv
Igen 2.88Mb , itt az olvasó/írófej és persze a törlő mérete keskenyebb volt !!
(#) fater0827 hozzászólása Júl 26, 2015 /
 
Üdv
Jött hozzám egy HP lézernyomtató .
Kérdésem , van a készüléken egy doboz USB/paralel átalakító ugyanolyan mint az asztali gépek párhuzamos csatlakozója , DB 25 (típusjelzésben nem vagyok biztos) .
Ez a doboz valóságos átalakítást végez oda-vissza , illetve külön lehet-e használni megfelelő tápfesszel ?
Aki ismeri adjon választ , kösz .
(#) horváth lajos hozzászólása Júl 26, 2015 /
 
Sziasztok találtam egy ilyen nyáklapot nem tudom mibe lehetett annyi hogy orion van rajta egy 10000uf elkó akkor ua723pc ic egy bc 301 egy kapcsolási rajz jó lenne üdv lali
(#) rascal válasza horváth lajos hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Szia, ez egy készülék tápegysége. A ledeknél látszik, hogy +5, +12, -12V feszültségeket ad le. Egy trafó nem volt mellette? Régen a Mátra Orion TV-mben ilyen volt a 230-as főkapcsoló. (Kb. 10 év után derült ki, hogy elfelejtették beforrasztani... Addig működött úgy is.) Akár vissza is rajzolhatnád a nyákról a kapcsolási rajzot, mert ez nem túl bonyolult.
(#) Sebi válasza fater0827 hozzászólására (») Júl 27, 2015 / 1
 
Sajnos nem "igazi" átalakítók ezek, tehát a közkézen forgó "8 relét húzogató" programokkal nem működik. De a neve is utal rá: USB printertámogatás - így látszik az eszközkezelőben.
(#) Chipmunk1960 válasza pistyu hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Szia, Hát nem sokat írtál róla, hogy milyen is valójában. Az újakban LED-es világítás van, valószínű annak a tápja/inverteres/ van bedobozolva. Többet mondana pár fénykép.
(#) horváth lajos válasza horváth lajos hozzászólására (») Júl 27, 2015 /
 
Szia ezt egy műszaki gyűjtőbe találtam pesten meg pár 100v 1500uf elkót is egy eag th241 es trafót üdv lali
(#) IOsys válasza Gafly hozzászólására (») Júl 28, 2015 /
 
A pirítót azóta tiltakozásom ellenére kidobták, volt pénz újra. Igaz, én se nagyon törtem össze magam érte, csak rakosgattam a panelt.
(#) pistyu hozzászólása Júl 28, 2015 /
 
Sziasztok. Megpróbálom ,de kevés a hely ,fent van még egy fekete doboz is ,az van rákötve a 220 V.ra.A fehér dobozból kijön kettő vezeték ,az megy le a nagy nyíláson és talán egy csőre van rákötve ,lehet hogy egy színváltós LED égők vannak benne ,vagy rajta ? Üdv .
(#) proli007 válasza pistyu hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Hello! Ha valamire válaszolsz, vagy folytatod a hozzászólásodat, akkor használd a "Válasz" gombot a fejlécében, mert így senki nem tudja/keresi vissza miről is van szó..
(#) pistyu válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Helló. Pontosabban megnéztem ,a fehér kerek dobozkába bemegy a 220 V ,kifelé több kábel megy egy kerek fénycsőhöz ,amit tükörrel láttam ,teszek fel képet . Előre is köszi . Üdv István.
(#) sunside hozzászólása Júl 29, 2015 /
 
Helló,
Kezembe akadt egy cső, ami vagy valami vagy megy valahova (pl. szemetesbe).
Felirat nem sok van rajta csak cirill betük. Talán valaki tudja, mi ez, mire használható?
(#) gerleimarci válasza sunside hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Valami szubminiatűr elektroncső.
Ebben a topicban biztos tudják pontosan mi az.
(#) Gafly válasza sunside hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Pont most vettem egy ilyet Szolnokon
Állitólag ez azért ilyen (mármint hogy a rácsa nem rács, hanem az is pálcika), mert hogy a páncéltörő rakéta fejében van hosszába beépitve, és igy a konstrukciónál fogva hosszirányban nagyon nagy gyorsulást is elvisel. Azt még nem néztem meg, hogy trióda-e?
(#) nedudgi válasza sunside hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
A "cirill betűk" az nem felirat?
Egy sima elektroncső, valószínűleg telepes táplálású trióda.
(#) sunside válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Idézet:
„A "cirill betűk" az nem felirat?”

Nekem ezek már csak képek.

(kiegészítés) Ennyit sikerült leolvasni róla: 1H185
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2015
(#) Chipmunk1960 válasza pistyu hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Szia, Igen ez látszólag a 4 vezetékes "fénycső" energia-takarékos izzó inverteres panelja. A tranyók, trafók méretét nézve a 11-15W-os kategória. Ha az "AC" bemenetre adott 240V-ról sem megy, megpróbálhatod vagy egy "gáz, ill izzítás hiányos" haloványan, de még működő, vagy újból áttenni a panelt. A 4 vezeték sorrendje maradjon meg, mindegy melyik irányból.Habár "füstjel" nem látszik rajta.
(#) Chipmunk1960 válasza Gafly hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Én is vettem anno a '70-es években az MHSZ boltban, a Fő úton. Sok minden érdekes volt ott a lúgos akkumulátortól a Szputnyik alkatrészig. Ez szerintem valami katonai telepes rádió része lehetett.
(#) arato hozzászólása Júl 29, 2015 /
 
Sziasztok ezt az időzítőt mire lehet pontosan használni?

Add meg a link feliratát
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2015
(#) szucsistvan123 válasza arato hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Használd a Link gombot!
A leírás alapján késleltetve lehet kikapcsolni vele dolgokat.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2015
(#) arato válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Elvileg ha kap áramot akkor a késleltetési idő múlva lekapcsol?

Igazából utastári lámpa lekapcsolás késleltetéshez akartam használni de ezek szerint ott másra van szükségem...
(#) szucsistvan123 válasza arato hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Szerintem igen. De építhetsz is, olyat, amilyet szeretnél!
(#) kameleon2 válasza fater0827 hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Létezik LS 120 A-drive is. Olvassa ezeket a floppykat is. Lézerszervós floppy. Speciális lemezzel 120MB-ot is kezel.
(#) arato válasza szucsistvan123 hozzászólására (») Júl 29, 2015 /
 
Az a baj nem értek hozzá, egy lámpát bekötök kapcsolóval relével de hogy egy ilyet megépítsek az már nem menne...

Közbe azért rájöttem mi is ez:
Ha kap áramot akkor a relé nyitva van a beállított ideig, addig megjelenik a feszültség a fehér vezetéken, ha a relé zár akkor meg a kéken.
Ha megszakítom az áramkört akkor kapcsolásnál újra indul a ciklus.

3000 Ft tanulópénz meg volt, márt ezt is tudom mire jó...
De a beltéri világítás késleltetett lekapcsolásával még mindig nem jutottam előrébb.
(#) Remci hozzászólása Júl 30, 2015 /
 
Sziasztok!

Látott már valaki ilyet? Ez minek az akku pakkja lehet? És felül az a kapcsoló mi célt szolgálhat?
(#) Chipmunk1960 válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 30, 2015 /
 
Szia, Igen volt régen, de a magas ára + kompatibilitási gondok miatt nem nagyon terjedt el.
(#) kly hozzászólása Júl 30, 2015 /
 
Sziasztok
Ennek a csatinak mi a hivatalos típus neve? Gondolom nem CD audio connector
Venni akarok pár marékkal de csak kábellel együtt találtam ebay-on, nyilván rosszul kerestem.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2015
(#) Buvarruha válasza kly hozzászólására (») Júl 30, 2015 /
 
Következő: »»   680 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem