Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   676 / 1164
(#) nedudgi válasza teszti hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Letöltöd az adatlapot, abban benne van. Bővebben: Link
(#) teszti válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Jó így könnyű, mert tudjuk, hogy mit kell keresni.
De ha ez egy alaplapon van több száz másik alkatrésszel együtt, akkor hogyan tudom megállapítani, hogy az micsoda?
(#) nedudgi válasza teszti hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Ebben az adatlapban a második oldalon ott van a jelölés jelentése. Más gyártóknál a végén szokott lenni.
(#) teszti válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Ez rendben is van, adatlap alapján könnyen be lehet azonosítani, de fordítva hogyan?
Az érdekelne, hogy hogyan találjátok meg, hogy mi az pusztán a kód alapján.
Itt van pl. ez: A9TAB. Ez mi? Ugyanolyan 5 lábú chip mint amit feljebb linkeltem. Erről hogyan lehet kideríteni, hogy micsoda?
(#) morgo válasza teszti hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Szia!
Keresni kell! például ezek között:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Ha több eszköz van azonos kóddal, akkor figyelembe kell venni az áramköri környezetet, és a tokozást. Megkeresni az adatlapot, és túlnyomó részben meg lehet állapítani, hogy adott alkatrész valami, vagy megy valahová. De előfordul, hogy UFO (azonosíthatatlan repülő tárgy...)
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2015
(#) teszti válasza morgo hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Szuper! Ezek nagyon jók lesznek, köszi!
(#) Chipmunk1960 válasza hg1dmt hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Ránézésre "késleltető művonal" de nem találtam infót róla.
(#) martin66789 válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Köszi a WinImage segített, sajnos hibás a floppy 4%-ig hibát írt majd kikapcsoltam.
Megmarad emléknek a kis 2MB-os floppy, megy a retro cuccokhoz
(#) hg1dmt válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Köszönöm, én sem találtam semmit róla.
(#) Sebi válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Az biztosan nem, túl sok lába van. Inkább hazai gyártmányú tokozott céláramkör a régmúltból - akár tranzisztorokkal felépítve. Gyártott hasonlókat a Remix, HIKI, BHG.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2015
(#) Chipmunk1960 válasza Sebi hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Meglehet, bár nincsen sok jelentősége, azért volt a tipp. A múzeumban jól mutat
(#) nedudgi válasza hg1dmt hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
HIKI vastagréteg integrált áramkörnek tűnnek, a Rádiótechnikában talán volt is ismertetés, a hetvenes évek közepe felé.
(#) m0tte válasza killbill hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Igen képzeld el, azért mert egy dióda kódját nem ismerem, attól még egy panelt meg tudok javítani, meg kicserélni benne egy alkatrészt ha kapok segítséget a beazonosításra. Amúgy meg rossz vezérlővel nem adom ki!
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2015
(#) Hp41C válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Forgalomban volt még 2.88 Mb -os floppy is...
(#) killbill válasza Sebi hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Idézet:
„Az biztosan nem, túl sok lába van.”
Nincs tul sok laba, ha azok TAP-ek. Nekem van 14 labu muvonalam, 10ns kimenetekkel. Osszesen 100ns a kesleltetese. Regi MFM Winchester kontroller digitalis adat/ora szeparatoraban hasznaltak pl. De teny, hogy a fenykeprol nekem is a Terta kocka jutott eszembe elsore.
(#) killbill válasza m0tte hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Ugy legyen!
(#) Sebi válasza killbill hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Igen, emlékszem azokra! 14 lábú hex inverter lábaira voltak forrasztgatva pici induktivitások és úgy kiöntve, hogy ne látsszon mi is az...
(#) hg1dmt válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Ez szikraköz. Hol laksz? Adj postacímet, levélben küldök, nekem van pár darab. De ha rövidre zárva van szikra, akkor ide már kisebb feszültség jut, mint kellene!
Máshol lehet a hiba.
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2015
(#) kameleon2 válasza gernerakos hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Engem jobban érdekelne a származása . Ha tényleg rendőrautóból való.
(#) Hp41C válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Itt kapható.
(#) elektroncso válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 11, 2015 /
 
Nem csak rendőrautóba való, minden megkülönböztető hang- illetve fényjelzést használó autóba. Lehetett akár egy mezőgazdasági felvezetőautóba is beépítve (az ami például aratáskor megy az aratógépek előtt).
(#) bladerock99 hozzászólása Júl 12, 2015 /
 
MC1391P ic hez kellene valami leirás, mire használható fel. Köszönöm a fáradozást .
(#) ferci válasza bladerock99 hozzászólására (») Júl 12, 2015 /
 
A google megmutatta volna, ha rákeresel. tessék az adatlapja!
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2015

MC1391.pdf
    
(#) killbill válasza ferci hozzászólására (») Júl 12, 2015 1 /
 
Eleg lett volna a szoveg az adatlap nelkul.
(#) gerleimarci hozzászólása Júl 14, 2015 /
 
Sziasztok!
Sikerült szereznem egy ilyen voltmérőt, de nem igazán értek hozzá.
Egyenáromú vagy váltóáramú (a bal alsó sarkában lévő jel alapján szerintem az utóbbi)?
Hogyan tudnám letesztelni, hogy jó-e? Multiméterrel megmértem az ellenállását, de szakadást mutatott.
(#) Bakman válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Ez váltóáramú feszültségmérő. Valószínűleg azért nem tudsz mérni rajta semmit, mert igen nagy belső ellenállású műszerről van szó. Ha a multi szakadást mutatott, próbáld bedugni a 230 V-ba, elvileg addig fel is kell majd mennie. Arra azért figyelj, nehogy megrázzon az áram!
(#) granpa válasza gerleimarci hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Valószínűleg; nyekk. Ehhez tartozna egy 'előtét ellenállás', ami vékony huzalból van készítve egy (bakelit; egyéb) lapra. Valaki már kipróbálta anélkül. Javítható (újratekercselés/régi javítása, ha csak szakadt), ha van affinitásod hozzá. Utána persze 'hitelesíteni' kell, egy másik műszerrel.
(#) granpa válasza Bakman hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Azé' egy ilyennek az ellenállását (ha van) ki lehet multival mérni.
(#) Bakman válasza granpa hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Van nem is kevés olyan műszer, ahol az alapműszer mellett eleve a házban benne van az előtét/sönt. Tehát, mivel 500 V-os méréshatárra van skálázva, simán lehet több MOhm is az előtét. Azt ugye nem tudjuk, milyen méréshatárban mért gerleimarci illetve mennyire ért hozzá.
(#) granpa válasza Bakman hozzászólására (») Júl 14, 2015 /
 
Mindegy; szét kell szedni, és kiderül. Ezek a lágyvasas műszerek nem 'űrtechnika'.
Következő: »»   676 / 1164
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem