Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   675 / 1165
(#) killbill válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Hm. Mik nincsene?! Valoban letezik. En meg a 200V-os hatarnal tartottam, de az is magasabb nyitofeszultsegu, mint a kisfeszultseguek. Pl. az MBR2060 es az MBR20200 kozotti kulonbsegbol is latszik, hogy a nagyobb feszultsegunek ugyanarra az aramra nagyobb a nyitofeszultsege. Azonos feszultsegu, de nagyobb aramu Schottky-nak altalaban alacsonyabb a nyitofeszultsege.
Es lattad ennek a 600V-os peldanynak a nyitofeszultseget? 2.1V.
(#) downhill hozzászólása Júl 6, 2015 /
 
Sziasztok! A minap kaptam két trafót. De egyikről se tudok semmit és a neten se találtam semmit.
Az egyikre az van irva, hogy 101-578318-A9.
A másikra meg az, hogy WM48-609-5-D.
Köszi a segitséget.
Üdv
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2015

1.jpg

2.jpg
   
(#) kadarist válasza downhill hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Szia!
Ezek hálózati trafók és a szekunder feszültségüket meg tudod mérni, de egyebet nem lehet kideríteni róluk.
(#) nedudgi válasza kadarist hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Annyit még hozzátennék, hogy bele van építve a hőbiztosíték.
(#) kadarist válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Köszönjük a hasznos kiegészítést!
(#) kalmi.kalmi hozzászólása Júl 7, 2015 /
 
Sziasztok !
Ez egy gázkazán panelja. Sok alkatrészt láttam már de ilyent még nem. Lehet diak ? Vagy szikraköz ? Egy biztos, hogy félvezető nélkül rövidrezár egy 400nf-os kondit a gyújtótrafón keresztül, ami szikrát ad a gáznak, most ezt nem teszi. 80V van a kondin ha a kérdéses alkatrészt egy nyomógombbal rövidre zárom akkor van szikra...
Mivel lehetne helyettesíteni ?

DSCF2361.jpg
    
(#) Travolta válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
(#) kalmi.kalmi válasza Travolta hozzászólására (») Júl 7, 2015 /
 
Köszi az infót !
Valóban kb. 90V van rajta.
Megnézem alaposabban az áramkört. Létezik, hogy meghibásodna ?
(#) kalmi.kalmi válasza Travolta hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Kiváltottam elektronikával. Tökéletesen működik.
(#) kissattila88 válasza Travolta hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Mire való a szikraköz?
(#) Sebi válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 8, 2015 /
 
Talán mégsem igazi szikraköz, hanem glimm, ami - mondjuk 75V-on begyújt, ezzel sütve ki a kondit. Régen még tirisztor gyújtására is használtak így felépített áramkört (mikor még nem volt DIAC). A szikraköz is tulajdonképpen átüt a névleges feszültségén - így akadályozva meg annak káros emelkedését. Hálózaton jövő tüskék, villám okozta csúcsok levezetése a dolga - akár az élete árán is (persze nem a közvetlen villámcsapásé...)
(#) kalmi.kalmi válasza Sebi hozzászólására (») Júl 8, 2015 / 1
 
Egyetértek veled. Én is egy DIAC-os tirisztoros áramkörrel váltottam ki. Amikor eléri a feszt akkor kisüti a kondit a tekercsen keresztül a triak. Ütemesen szikrázik a gyújtó rész, mintha meghajtó áramköre volna.
(#) m0tte válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Igen valóban a fólia égett el. Megmértem a mellette lévőt, dióda vizsgálaton 689 értéket mutatott. Amugy én nem jöttem rá hogy Schottky, a felirat kód alapján hol találni ezt meg,mert még van pár elektronika hasonló bajokkal. Túlfesz miatt eldurrogtak bennük ezek a védelmek.
(#) Chipmunk1960 válasza m0tte hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Szia, Ha 6xx körül mértél akkor az normál dióda. Akármit betehetsz, ami V-ban, A-ben megfelelő, akár egy sima 1N400x-nek is be lehet fordítani a lábát. A Schottky-nak 2-300 között van ez az érték, és a maradék fesz is a ,65V-nak a fele kb.A kapcsolást nézve a frekvenciát nem ismervén, nem zener, hanem valamelyik egyenirányító. Így értettem, bocsi, ha nem voltam egyértelmű.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2015
(#) m0tte válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Értem. Ez a bemenő pozitív lábakon van, kettő is volt ami elsült, a 30as és a 15ös kapcson. Cseréltem benne egy TVS-t is. Ez egy busz klíma kezelője egyébként. Az akkuja nagyon le volt pukkanva, és megbikázták, ami elég nagy túlfeszt adott a vezérlőknek. Klíma, ABS, Retarder...ezekben mind ki vannak sülve ezek a diódák. Csak ezekkel a kódokkal vagyok meglőve. Köszi akkor keresek belevaló diódákat.
(#) killbill válasza m0tte hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Es ennyi info/tudas alapjan akarod az ABS elektronikat javitani? Hol jar ez a busz, mert arra nem megyek.
(#) bitorlo hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Üdv!

Van egy NIMH, és egy NIcd akku gyors töltőm. Négy darab akkut képest egyszerre kezelni. A problémám az, hogy elfüstölt az egyik töltőkör FET-je, típusa APM7318 dual N csat. MOSFET, SO8 tokozás...Ennek keresem a helyettesítőjét. Várom a javaslatokat!

Előre is köszönöm!
(#) hg1dmt hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Ismerős valakinek?

IMG_7942.JPG
    
(#) Hp41C válasza bitorlo hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
IRF7313, csak egy kicsit kevesebb áramot bír. Idmax 6.5A a 8A helett.
(#) kissattila88 hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
(#) pont válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Pl., hogy távirányítóval tudj hangerőt változtatni...
(#) kissattila88 válasza pont hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Ha meg építem akkor még erősítőben is lehet használni?
(#) pont válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Vannak erősítők amikben ilyesmi van, hogy Te meg tudod e tervezni építeni azt csak Te tudod. Kell hozzá mikrovezérlő, és olyan erősítő terv, amiben minimális áramot átfolyatva a digitális potenciométeren megvalósul a hangerőállítás.
(#) kissattila88 válasza pont hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Annyira nem vagyok még profi. Azt szeretem volna tudni hogy csak olyan TV-ben vagy Hi-Fi- ben működik amiben ez volt vagy után építve bár hova beépíthető.
(#) martin66789 hozzászólása Júl 9, 2015 /
 
Sziasztok
(Remélem jó helyre teszem fel a kérdést, más fórumot nem találtam.)
Kaptam egy Floppy-t a mellékelt képen látható 3,5"-os eddig rendben is van de az van ráírva hogy 2.0MB. Most ez tényleg 2MB-os lenne, sajnos a régi gépem nem ismeri fel le sem tudom formázni 1,44 MB-ra.
Mit kezdjek vele, látszatra hibátlan benne a lemez.
(#) kala1982a válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Írásvédő pöcök feltolás, hogy takarja a lyukat?
Az csak egy maximum érték. 1.6-osat használtunk ami 1.2-re lehetett formázni. Volt olyan, hogy szoftveres segítséggel 2 Mbyte felett használhattunk. 1.44-re simán le lehet formázni, normál meghajtóval.

De azért jó ilyen floppyt látni képek címkével. Annak idején még jó pár kép ráfért...
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2015
(#) martin66789 válasza kala1982a hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
A pocköt már mindenhogy próbáltam, de semmi, esetleg a win98-nem tudná, megpróbáljam az újabb gépembe belekötni egy floppy meghajtót és azzal próbálkozzak újra ?

A win 98-on annyit ír ki hogy vagy a választott kapacitás nem érvényes a lemezre, vagy rossz és ki kell cserélni.

(Amúgy másik rendes 1,44MB-os flopy-n találtam képeket kemény 6kbyte helyet foglalt és egész normális képek
abból volt rajta egy pár darab.)
(#) nedudgi válasza martin66789 hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
Keress olyan programot, ami nem fájlonként olvassa a meghajtót. Ilyen például a WinImage, HxD Hex Editor.
(#) Sebi válasza kissattila88 hozzászólására (») Júl 10, 2015 /
 
EZ a típus csak kontrollerrel vezérelhető, mert SPI-busza van. Léteznek olyanok is, aminek van FEL és LE nyomógomb bemenete és azokkal lehet az ellenállásosztóját léptetni.
(#) teszti hozzászólása Júl 10, 2015 /
 
Sziasztok!
Van egy NCP1400 amire az van ráírva, hogy DAVFN.
Ha nem tudnám, hogy ez egy NCP1400 akkor hogyan lehetne megállapítani, hogy mi ez?
Bővebben: Link
Következő: »»   675 / 1165
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem