Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Fényorgona
Hello!
Mind az mellett, amit Jani mond, még le kell csökkenteni R5 és R21 ellenállást, kb 10kohm-ra. de a T4 tranzisztort is érdemes lecserélni, pld. egy BD140-re. (De a 9V-os elem, igen fog örülni a sok Led-nek, ha arról jár.) üdv! proli007
Üdv!
Szeretnék csinálni egy JVC 45W-os autórádióhoz valami olyan szerkentyűt ami bizonyos hangmélységnél 2 12V-os izzót a basszus hatására villogtatna. (ha jól gondolom akkor egy fényorgona mély része kéne 12V-ra) Tudna valaki valami kapcsolást?
És a Rádióra csak 2 hangszóró van kötve egyenlőre. A hátsó hangszóró kimenetét szeretném rákötni a szerkezetre
senki semmi?
Először is:milyen izzók lesznek??
... Majd keresek helyetted ...
S találtam is egy jónak tűnő kapcsolást: Bővebben: Link1 (elvi rajz). Bővebben: Link2 (nyákterv). Bővebben: Link3 (Beültetés). Bővebben: Link4 ( S az áramkörrel kapcsolatos kérdések, válaszok). Csak az a csatornát építsd meg amelyik neked kell!
Kösz jónak tűnik!
Bár 1-2 kérdés felmerült: -az a .015-ös kondi az 0.015uF? -a bemenetnél milyen trafó van? -és még annyi hogy melyik a mély csatorna és elbír-e 2 esetleg 4 ízzót párhuzamosan?
Igen. A 0.015µF azaz 15nF.
Az csak egy kis jel illesztő transzformátor. De szerintem kondenzátorral kiváltható. " LOW PASS " a mély csatorna. Az hogy hány wattot tudsz kapcsolgatni az a teljesítmény FET-en múlik elsősorban.
Van egy hasonló méretű trafóm egy eletronikai kísérletezőkészlet-ből csak fogalmam sincs hogy oda milyen kell. Honnan tudom meg hogy jó-e és esetleg hogyan lehet kiváltani?
És milyen FET-et tegyek be amit a Hestore-nál lehet kapni (mivel onnan rendelem meg)?
Az a trafó valószínüleg nem jó ide mert 3 kivezetése van és mind a 3 ugyan azon az oldalon. Ha kell csinálok képet.
Ha elég erős a jeled akkor a transzformátor egy kondenzátorral kiváltható ( De ezt már írtam... )
A H.E STORE kínálatából a BUZ11 ( Bővebben: Link )-es FET tűnik a legalkalmasabbnak az MTP50N06 ( Bővebben: Link )-es FET kiváltására. ( Igaz az MTP50N06 kicsit izmosabb példány. De a kapcsolt teljesítményről még nem írtál. ) Ha esetleg lenne jobb helyettesítő akkor az kérem írjátok meg.
De mi számít elég erős jelnek?
Az ami ki tudja vezérelni az áramkört... Készíts próbakapcsolás és kiderül elég e a jelszinted a fényorgona meghajtásához.
Üdv Mindenkinek.
Az lenne a kérdésem, hogy valaki használt e már (vagy ismer olyan) RGB-s lámpát, fényszalagot, (relatíve minél nagyobb teljesítményűt 3-10W) amelyik homogénen keveri ki a színeket. Fényorgonához használnám, 12 V kimeneteim vannak. Ha igen akkor hol és mennyiért szerezhető be? Köszönettel.
Na van egy külsőre tök olyan trafóm egy régi zsebrádióból bontva. mi dönti el hogy jó-e?
És ha a kondival helyettesítem milyen kondit hova hogyan?
A Primer OHM ( kisebb tekercs ) -os ellenállása érdekes.
S egy kondenzátor beépítése sem akkora feladat... ( Lásd F. -mellék. Én 1µF-os kondenzátor javaslok, de szerintem 100nF - 10µF-ig bármilyen lehet. Nincs tesztelve! )
Nem működik legalábbis nem úgy ahogy kéne.
Jel nélkül csak villog minden ízzó. ha ráadom a jelet akkor 1 állandóan ég 1 az alig alig de csinál valamit 3. az "villog a zenére" de hamisan. Na ez mitől lehet a kondival is és a trafóval is ezt csinálja. Kontakt hiba lehet a panelon?
Ha villog akkor valami gerjed. Külön kellene tesztelned a MOSFET-ek meghajtását a csúcs egyenirányítótól. ( Az LM324 - B, C, D kimenetei... ) Távolítsd el az LM324-et és a dióda utáni puffer kondenzátorra adj + feszültséget. Amennyiben jó a FET meghajtó áramköre, csak akkor szabad az izzónak világítania ha a 2N3904 bázisára + nyitófeszültséget kapcsolsz. Ha ez nem így működik, akkor legelőször itt kell elhárítani a hibát.
Kicsit furcsa, hogy a csatornánkénti beállító potméterre sem reagál a kapcsolás. Ha a HIGH - BAND - LOW potenciométereket GND-re állítod és úgy is vibrálnak az izzók akkor a szűrők gerjednek, vagy a váltóáramú kicsatoló ( 1µF-os ) kondenzátorok lettek fordított polaritással beültetve. De lehet nincs igazam...
Hali.A hangvezérelt fényorgonámból végül egy relés dolog lett.Nem olyan mint ha zenére villogna de a semminél több.
[OFF]Valóban! ( " Kicsit sárgább, kicsit savanyúbb, de a mienk! " )
Sziasztok!
Szeretnék 1 20 ledes fényorgonát ami a mély nyomó vonalszintű kimenetjelére villogna(amikor a mélynyomó megszólal akkor villognak a ledek az ütemre(csak hogy érthető legyek ))!
És ehhez keresnék valami kapcsolást!
Szia.
Ha már a topikot megtaláltad akkor nem ártott volna bele keresni! Bővebben: Link Itt biztos, hogy találsz működő kapcsolást. Ott van pl. Alkotó kolléga terve. Az biztosan működik és ez csak egy a sok közül. Üdv. roland0327.
Hello!
Építsd meg ennek az áramkörnek a felső részét. Addig, ahol az OPA kimenetéről egy villog. Oda beteszel egy Fet tranyót, és már villoghat is a 20db Led. (Ha lehet az "egy"-et betűvel írd ki, mert sokkal érthetőbb, és csak két karakterrel több. A Te kérésed, meg nem két karakterből áll nem?) üdv! proli007
Köszi szépen nektek
Helló!
Ezt a kapcsit szeretném megépíteni, kisebb átalakításokkal. A LED -ek 3.2V -ot és 100mA -t fogyasztanak/db, csatornánként 3db lesz, ezért az eredetitől eltérő méretű/típusú előtét ellenállás és tranzisztor kéne. A 12V -os tápfeszültséget szeretném megtartani! (A LEDek helyére egy 6 pines csatlakozó kerül, de ez nem változtat semmit.) Pontosan mit és hogyan kéne megváltoztatni a rajzon, hogy minden rendesen működön, beleértve az esetleg "gyári" hibákat is! Kell valamit hűteni? Köszi!
Szia! Vagy nagyobb áramú tranzisztort építesz be a LED-ek kapcsolására vagy az eredetileg javasolt tranzisztort fejeled meg egy nagyobb áramú tranzisztorral, darlington kapcsolással. A darlington kapcsolásnak az az előnye, ( Bővebben: Link ) hogy az első tranzisztor jellemzőinek megtartása ( PL: Hfe, vagy Béta -jelerősítési tényezője, ) mellett nagyobb áramot lehet átvezetni.
Én vagy BC337-est vagy BD135-öst javaslok. Igaz ezeknek a jelerősítése kisebb, de talán elég lesz. De BC107 + BC337 (vagy BD135) -ös darlington páros tuti jó eredményt fog adni szerintem. Persze más típusú NPN teljesítmény tranzisztorok is jók a LED-ek kapcsolására! A LED-ek előtét ellenállásainak kiszámítására használd ezt a segédprogramot! Bővebben: Link A LED paramétereinek ismeretében könnyen meghatározhatod a szükséges előtét ellenállás értékét. ( A tápfeszültség, a LED nyitó áramának és nyitó feszültségének ismeretében... ) R = U / I R = ( UT - Uled ) / Iled UT = _12V_ ( CD ) Uled = 3*3.2V =_9.6V_ U =12V - 9.6V = _2.4V_ I = 100mA = _0.1A_ R = 2.4V / 0.1A = _24_ ohm _ A legközelebbi szabványos értéket kell választani! A gyári hibákról nincs tapasztalatom. De páran már megépítették! Olvass vissza "kicsit".
Köszi a választ! Én nagy gyorsan egy BC489 -re gondoltam. Visszaolvastam, de mondom hátha valami kimaradt. Én egy 10 Ohmos és 8W -os ellenállást számítottam ki a segédprogival. Van ilyen egyátalán?
|
Bejelentkezés
Hirdetés |