Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fényorgona
 
Témaindító: G-Lex, idő: Feb 4, 2006
Lapozás: OK   20 / 43
(#) Alkotó válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 7, 2010 /
 
Idézet:
„A táp biztos bírja mert 12A a tápfesz.”

Hm... érdekes keveredés. Ha építészeti/művészeti fogalommal nem szentségtörés itt példálózni, akkor "eklektikus" a megfogalmazás.
Valójában -gondolom- ismert feszültségű tápról van szó (amit érdemes voltban kifejezni), ami terhelhető bizonyos mértékig (amit pl. áramerősségben lehet leírni).
(#) peter1995 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Egy 300Wos ATX tápról van szó ami +12V-on 12A-t ad
(#) _JANI_ válasza peter1995 hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
At ATX-es kapcsolóüzemű tápok szerintem nem a legjobbak erre az impulzusszerű terhelésre.
(#) Atielectronic hozzászólása Máj 8, 2010 /
 
Jó napot minden kedves fórumozónak!!A minap ahogy nézegettem ennek a fényorgonának a nyák tervét észere vettem egy különös részt....Pirossal be is karikáztam....Ha esetleg valaki tudna mondani valamit erről hogy mi lenne azt kérem írja le pár sorban röviden...
Előre is köszönöm..
Tisztelettel: Atielectronic
(#) Alkotó válasza Atielectronic hozzászólására (») Máj 8, 2010 / 1
 
Ha a kapcsolást is megnézed, akkor már értelmet nyer.
Ez egy olyan kialakítás, ami a nyák megváltoztatása nélkül lehetővé teszi, az egyik műveleti erősítő két bemenetének e felcserélését. Ugyanis ha sima negyedik csatornaként használod, akkor éppen fordítva kell őket bekötni, mintha "csend" csatronaként (akkor ég a ha csend van).
Tehát a közel lévő vezető részeket át kell egy kis cinezéssel (vagy huzaldarabbal) kötni, az adott polaritásigény szerint.
(#) Atielectronic válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Köszönöm gyors válaszod...akkor így csak egy kérdésem lenne ha én azt akarom hogy a 4. csatorna ne csendcsatornaként működjön melyikkel kellene összeforrasztanom??Mellékelem a beültetési rajzot...
(#) Alkotó válasza Atielectronic hozzászólására (») Máj 8, 2010 / 1
 
Az ilyen, és ehhez hasonló kérdések elbizonytalanítanak abban, van-e értelme az egésznek. Amit kérdezel, abból már 3 csatorna ott van a panelon, csak pár centivel odébb. Valamint egyértelmű kapcsolási rajzot is csináltam, ami szintén világosan megadja a választ.
Ennek ellenére mellékeltem mit-mivel kell összekötni. Ez a beültetési oldal felőli nézet, mert vasaláshoz alkalmas a nyákrajzolat tükrözése.
(#) Atielectronic válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 8, 2010 /
 
Köszönöm szépen Mesteruram hogy megválaszolta kérdéseim...Remélem nem nehezítem itt a fórumozó tagokat az én kérdéseimmel...Köszönök mindent és további szép napot....
(#) _JANI_ válasza (Felhasználó 13571) hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
[off] ( Csak nem 3-5Amperral a +12V-on. De pro és kontra, a gyakorlat majd bebizonyítja. :gonosz3: )
(#) peppejoe hozzászólása Máj 9, 2010 /
 
Sziasztok.
Megcsináltam a saját fényorgonám + egy stroboszkópot kb 1000ft-ból (!!!) mindennel együtt.
LPT porton vezérlem az egészet.
elkészítése kb. 15 perc (még nekem is)
Videó a működéséről
számítógépről lopom a tápot neki, fogyasztása kb 5w.
otthonra hangulatfénynek, zenehallgatáshoz tökéletes.
(legelső munkám )
(#) Alkotó válasza peppejoe hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Belenéztem én ebbe a videóba.
A fényeknek, és a zenének kapcsolatban kéne lenni, méghozzá elég SZOROS kapcsolatban. Ezt egyáltalán nem fedeztem fel még nyomokban sem. Mintha egy másik zene szólna, vagy mintha egymáshoz képest el lennének tolva. Ez így, nagyon távol van a szerintem elégséges minimumtól.
(#) proli007 válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Hello!
Nem vetted figyelembe, hogy egy fűrészgépen nyávogó macskához, elég nehéz fényorgonát készíteni.
üdv! proli007
(#) peppejoe válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
késik a telefonomon a hang, nem is kicsit. élőben nagyon egyben van az egész
(#) peppejoe válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
tranzisztoroknak mennyi a kapcsolási ideje?
az égőknek 50ms környékén van a teljes fény elérése (teszteltem)
az lpt port milyen gyors?
a programot már megse kérdezem
tehát csak a videón rossz a hang amúgy nagyon jó
(#) peppejoe válasza proli007 hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
vagy csak egy számítógép hangszóró szólt és nem a házimozim
(#) Alkotó válasza peppejoe hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
Csak azt tudom minősíteni, amit látok és hallok. Amit mutattál, az pocsék. Ha valójában jó a dolog, akkor meg a bemutató anyag lett vacak. De miért mutogatod, ha éppen az nem látszik rajta, amit demonstrálni akarsz?
(#) peppejoe válasza Alkotó hozzászólására (») Máj 9, 2010 /
 
tényleg eléggé vacak lett de ennél durvábbakat is láttam már itt az oldalon is. ha tudok akkor majd egy jobb videót felrakok róla de a kp502est igen fogja a 8gb-os memória, ha meg kiveszem akkor jóformán videót se lehet csinálni mert olyan kevés.
(#) danci1995 hozzászólása Jún 11, 2010 /
 
Sziasztok

Szeretnék építeni egy fényorgonát nagyfényerejű ledekkel. Mégpedig: Adott 12 db led. Van 4 piros 4 fehér 4 kék és 4 zöld. A színeket egy egységként szeretném villogtatni. Tehát nem a 12 led villog össze vissza hanem szinenként villognak. Ehhez keresek egy kapcsolást. Szeretném kihasználni a nagyfényerejű ledek magas fényerejét.

(valami egyszerű kapcsolást keresek)

Előre is köszi
(#) zenetom válasza danci1995 hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Hali!
Itt van remek kapcsolási rajz: Bővebben: Link
Én is megépítettem, bár kicsit átalakítva: Bővebben: Link
(#) danci1995 válasza zenetom hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Köszi!!! Ez nagyon tettszik. Nem tudnád megosztani velem az általad megépített ( a fényképeken is látott) kapcsolási rajzok? Nagyon sokat segítenél
(#) zenetom válasza danci1995 hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Viszont én úgy csináltam, hogy a tranyók kimenetei egy NAND kapuba mennek be, azok pedig FET-en keresztül kapcsolják az LM317-es áramgenerátort, ami hajta a LED-eket
(#) danci1995 válasza zenetom hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Ja, akkor mind1. Nem tudsz esetleg valami egyszerűbbet kevesebb alkatrésszel??
(#) _JANI_ válasza danci1995 hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
[off] Amit bonyolultnak látsz az nem biztos, hogy az...

Bővebben: Link1/1.
Bővebben: Link1/2.

Bővebben: Link2.

A kimeneti jelillesztés és teljesítményfet csak OPCIÓ.
A te esetedben nem lesz rájuk szükség...
(#) _JANI_ válasza zenetom hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Gratulálok! Szép munka!
(#) peter1995 válasza danci1995 hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Nézd csak..Én nem rég csináltam meg de sajna nem működik úgy ahogy nekem jó lenne de ez a z én hibám.A ledekkel kitűnően működik.HA a neved a születésed ideje akkor szerintem fogj bele én is 95ös vagyok és ez volt az első nyákos dolgom amit csináltam.És elsőre nem is lett olyan rossz.
(#) zenetom válasza _JANI_ hozzászólására (») Jún 11, 2010 /
 
Köszi!
(#) proli007 válasza peter1995 hozzászólására (») Jún 12, 2010 /
 
Hello!
"És elsőre nem is lett olyan rossz" Így is van. Mindössze néhány apró hibát látok.
Pld. hogy a Led-ek fordítva vannak bekötve. A Led-ház lecsapott fele, a katód és az nem a pluszra, hanem a tranyó kollektorára megy.
A tápfeszültség becsatlakozásnál, mint ha nem lenne a GND bekötve. De a D7 védődióda után, is illett volna egy 47..100µF-os elkót tenni a tápra. (A tervezőnek)
De egyébként ügyes munka!
üdv! proli007
(#) SKY válasza proli007 hozzászólására (») Jún 12, 2010 /
 
Én terveztem a nyákot, beletettem az elkót, a ledeket azért nem nézem tervezéskor, mert sose csinálok beültetési rajzot.
(#) proli007 válasza SKY hozzászólására (») Jún 12, 2010 /
 
Hello!
Akkor a dicséret és a bírálat Téged illet.. (Most láttam meg igazán, hogy a táp bemenetén egy kapcsoló van.)
De a sas "magától" is készít beültetési rajzot, minden erőfeszítés nélkül. Abból még is kellemesebb beültetni. Sőt, ha áramköri rajzot is készítesz, akkor az ERC még le is ellenőrzi, hogy jó munkát végeztél-e..
üdv! proli007
(#) danci1995 hozzászólása Jún 14, 2010 /
 
Sziasztok!

Ha megépítem EZT a kapcsolást és a mindedjk led helyére kötök párhuzamosan 4 ledet akkor a fényerejük nagyon lecsökken???

Ha igen hogy lehetne kiküszöbölni??? Szeretném max fényerőn hajtani a ledeket.

Előre is köszi
Következő: »»   20 / 43
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem