Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztási 1×1 forrasztástechnikai miértek
Lapozás: OK   38 / 81
(#) pjg hozzászólása Dec 13, 2012 /
 
Torrent tanyán letölthető: "Forrasztástechnikai oktató DVD."
(#) rettung hozzászólása Dec 29, 2012 /
 
Sziasztok!

Szeretnék valamit megkérdezni tőletek. Jézuska hozott nekem egy Fahrenheit 28003-as forrasztó állomást. Kiprobáltam- és valahol azt olvastam, hogy a jó minőségű pákahegyet szépen körbe futja a jó minőségű ón. Ez nálsm nem teljesen volt így, inkább aegy csomoba állt meg a pákahegy hegyén.. Illetve, ez állítólag hőfokszabályzós. Beállítottam a hőfokot kb.:300'C fokra, mert azt mondták ezen a hőfokon kényelmesen lehet forrasztani. De nekem egy nagyon, szinte tűhegyes pákahegyem van, amit, egy alkatrészlábhoz illesztettem, és nem olvasztotta meg, 5-6s után se. A forrasztó ón-t is csak a pákahegy felsőbb, már vastagabb része olvasztotta meg. 400'C-on persze már elég jól lehet vele dolgozni, de ez nem túl sok. Vagy inkább az ónnal lehet gond (1mm)?

Válaszotokat előre is köszönöm!
(#) vzoole válasza rettung hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Érdemes lenne másik pákaheggyel is kipróbálni.

A nagyon vékony, hegyes pákahegyek nem igazán valók semmire se.
Én 1,8mm-es véső alakú hegyet használok szinte mindenhez. Kissebb smd forrasztáshoz pedig 1,2mm-es véső alakút.

Úgy látom, hogy a hakko pákahegyekkel kompatibilis a páka. Ha ilyet tudsz szerezni, az elég jó minőségű lenne.
(#) _vl_ válasza rettung hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
A tűhegyes pákahegy (mondjuk egy ilyen) nagyon pici, 0.4-0.8mm-es lábtávolságú SMD cuccok beforrasztására alkalmas csak. Tegyük hozzá, hogy ráadásul ilyen célokra az 1mm-es ón meg túlontúl vastag is lesz, ehhez 0.5mm-es való.

A 300 fok szerintem úgy általában túl alacsony, bár nyilván kérdéses, hogy milyen összefüggés van a beállított hőmérséklet és a páka hegyén mérhető hőmérséklet között. Olyan 350-nel próbálkoznék a helyedben.
(#) Zsora válasza _vl_ hozzászólására (») Dec 30, 2012 /
 
Oda a 0,5mm-es is nagyon vastag, a 0,25mm már jobban hangzik.
A tűhegyes kúpos pákahegy a mákszem alkatrészek forrasztásán kívül másra nem jó, legfejjebb óngolyókergetésre. (Mert az ón a domború felületre nem nagyon szeret tapadni, ezért ajánlottabb a véső alakú.)
(#) rettung hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm, a hozzászólásokat, azt hiszem sokat segítettetek nekem! Mégegyszer köszönöm, és Mindenkinek BUÉK!!!

(#) rettung hozzászólása Jan 1, 2013 /
 
Sziasztok!

Még egy kis segítséget szeretnék kérni! Teljesen amatőr vagyok még a témában. És talláltam egy hirdetést, ahol forrasztócin-t árulnak, elvileg a bolti ár harmadáért. Szerintetek, ez nem átvágás, megéri meggvenni???
Ezt:Bővebben: Link
(#) gordonfreemN válasza rettung hozzászólására (») Jan 1, 2013 /
 
Mivel kezdő lennél és ez ólommentes, amivel igen nehéz forrasztani, javallott ólmos forrasztóón használata.
Itt az apróban hirdetnek ha jól tudom sima ólmosat, nézz szét.
(#) 12qwert hozzászólása Jan 7, 2013 /
 
sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy milyen forrasztóállomást ajánlanátok egy kezdő szintre? Vagy inkább csak páka...

Üdv!
(#) vzoole válasza 12qwert hozzászólására (») Jan 7, 2013 / 1
 
Solomon 24V 48W-os pákát. Ha kicsit jobban el vagy eresztve, akkor egy használt Weller WSP-80 páka épített vezérlővel.
(#) 12qwert válasza vzoole hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Ehhez viszont kell egy állomás is ha jól tudom, ami nem olcsó...
Sajnos azt nem engedhetem meg magamnak, de azért köszönöm a választ!
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2013
(#) Gabó válasza 12qwert hozzászólására (») Jan 7, 2013 /
 
Hát solomon... nem kommentálom, nekem nagyon nem jött be. Főleg a hegye nagyon nem okés. Legalábbis hosszútávú használatnál. Ha tartósat akarsz akkor weller. WSP-t már lehet kapni 10től (jól ki kell fogni, nekem zsír új WSP80at adtak 10ért vakerán, igaz kábel nélkül, de az meg.. ) Az állomást hozzá szerintem 500ftból meg lehet építeni. Persze ebbe nincs benne a trafó meg a doboz, én pl doboznak egy kikukázott router házát használtam.
(#) kameleon2 válasza 12qwert hozzászólására (») Jan 14, 2013 /
 
Én Weller TCP 50-essel kezdtem úgy 1982 körül. Ma is ezt a pákát használom . Olcsón kapsz hozzá mindent. Nyelet, fűtőbetétet, hegyeket, trafót. Kettős szigetelésű, így az érzékenyebb áramkörökhöz is simán használható és a hegycserével ROHS-t is simán tudsz forrasztani.
(#) 06smici hozzászólása Jan 17, 2013 /
 
Sziasztok. Gyári nyákon, ha forraztás után alkohollal lemosom a gyantát az ugye a lötstop lakkot nem szedi le? Még nem volt szerencsém gyári nyákra forrasztani, majd ma kiderül hogy is működnek a dolgok.
(#) mps válasza 06smici hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Szia! Nem szokása neki.
(#) joetaylor válasza 06smici hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Ha lepattognak a felsőbb rétegek az gyarátási hiba esetleg valamilyen környezetbeli hatás miatt van. Főleg bányák és erőművekben használt eszközöknél tapasztalható ilyen jellegű károsodás. Alkohol és egy erős műanyag kefe semmiféle károsodást nem kellene, hogy okozzon.
(#) HERC válasza Gabó hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Mondjuk én kb 6-7 éve vettem solomon-t vettem hozzá 8-10 fejet de azóta is
az első "szériát" használom Én szeretem mert kb 2K forint hozzá egy komplett páka.
Kettő van belőle az egyik a precíziós dolgokhoz a másikon meg van egy nagy brumszli hegy.
Igaz mostanában kezdi a legelső hegy megadni magát de az az én hibám volt mert maxra
felraktam mérgemben a hőfokot és egy kicsit megégettem a hegyet.

(#) gordonfreemN válasza HERC hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Mit lehet egy hegyen megégetni?
És mit okoz ez? Mit veszel észre?
(#) Gabó válasza HERC hozzászólására (») Jan 17, 2013 /
 
Menyit használod átlag napi órába? Mert nem hiszem, hogy heti 5 napot, 8-9 órába menne. Nekem 330fokon ment ennyit, és a hegy nem bírta. Ill. a nyele felmelegedett eléggé.
(#) gordonfreemN hozzászólása Jan 23, 2013 /
 
Hi!

Van welleréknek a nagyon tűhegyes hegyük. Kérdezném, hogy ez miért jó?
Akár hányszor próbáltam, sosem a hegy végén melegít, hanem 2-3mm-rel feljebb, így meg még problémásabb mint a véső formájú hegyek...
(#) Attilawap hozzászólása Feb 18, 2013 /
 
Nekem olyan problémám van, hogy próba panelt szeretnék forrasztani, de sehogy sem akar az ón a panelen maradni. Valahogy taszítja az ón a rezet, de érdekes, hogy nem mindegyik alkatrésznél, csak 1-2-nél. Eléggé bosszantó a dolog. Mi lehet a probléma? Koszos vagy zsíros a panel? Esetleg az ónnal lehet valami? Mondjuk már több mint 10 éves.
Üdv! Attila
(#) kadarist válasza Attilawap hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Szia!
Gyantát tartalmazó ónnal forrasztasz? Akkor sem tapad az ón, ha túl forró a pákád és ettől azonnal füstté válik a gyanta még azelőtt, hogy a hatását kifejthette volna.
(#) Gabó válasza Attilawap hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
A próbapanelekkel, főleg ezekkel az előre gyártott és lyuggatottakkal sok bajom akadt nekem is. Ajánlom, hogy pucold meg a panelt és úgy próbáld.
(#) kameleon2 válasza Gabó hozzászólására (») Feb 18, 2013 /
 
Sziasztok! A próbapanelekkel nekem nem volt gondom. Folyasztószerrel egyszer átdörzsöltem ujjal + ólomtartalmú forrasz. Itthon nincs sok ROHS, mivel megörököltem úgy 10kg forraszanyagot...
(#) mrrack hozzászólása Feb 21, 2013 /
 
Sziasztok!

Adott 1 halott autórádió, benne egy jó TDA7386 ic (25láb). Nekem ez kellene. Ki szeretném forrasztani, de nagyon nem akar kijönni. Így csináltam: folyasztószerrel bekentem, végig forrasztottam a lábakat friss ólmos ónnal, majd forró levegővel melegítettem. Látszólag megfolyik az ón a lábaknál, de meg sem mozdult. Félek, h. hősokkot kap. Van erre v.mi praktikus megoldás? Köszi
(#) Gabó válasza mrrack hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Több lehetőség van a kiforrasztására.
Első második lehetőség. Az elsőn ónszívó pumpa van a másodikon ónszívó szalag. Szerintem ha többrétegű a panel az elsővel többre mész.
(#) mrobi válasza mrrack hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Szia!

Ónszippantó vagy ónszívó harisnya. Esetleg meglehet próbálni úgy hogy felmelegíted a forr szemet és a nyákot hozzákoppintod az asztalhoz. Volt olyan amit nem bírtam kiszedni azt megmelegítettem pákával és sűrített levegővel kifújtam az ónt. Ezzel vigyázni kell mert minden csupa ón lesz!
Gabó megelőzött
A hozzászólás módosítva: Feb 21, 2013
(#) mrrack válasza Gabó hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Bocsi, ez lemaradt, most olvastam vissza. Amikor végig forrasztottam ónossal, utána egyesével leszippantottam az ónt. Ónszívó harisnya inkább smd-hez jobb szerintem.
Tehát így ki kellene jönnie, de mégsem.
(#) Gabó válasza mrrack hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Én úgy szoktam, hogy befolyatom egy kis ónnal, jól felmelegítem, de csak 1 lábat, és mikor már ténylegesen nem az van, hogy elveszem a pákát és rögtön vissza hűl akkor gyorsan kiszippantom. Alaplapoknál is bevált módszer, csak gyakorolni kell kicsit.
(#) mrrack válasza Gabó hozzászólására (») Feb 21, 2013 /
 
Mondasz valamit, mert most nézem, h. az ic felőli oldalon mindegyik láb még "telibe" van forrasztva. Meg, szerintem, h. könnyebb legyen az életem, még szoros illesztésűek a furatok is Marad a pisztoly páka, az Aouyue sajna hajlamos a visszahűlésre ha nagy a felület hőelvonó képessége.
Következő: »»   38 / 81
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem