Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Forrasztópáka hőmérséklet szabályozása
Témaindító: (Felhasználó 712), idő: Nov 15, 2005
Témakörök:
Nagyon szépen köszönöm! Ha jól emlékszem 2Ohm-ot mértem. Hőérzékelő nincs benne.
Ezek a Metcal STTC sorozatának kínai koppintása.
A fűtőbetét nagyfrekvenciás/indukciós, simán AC/DC táppal nem tudod használni.
Köszönöm szépen az információt!
Esetleg valami ötlet, hogy hogyan tudom valamiképp használni? Vagy esetleg költséges volna hozzá egy tápegség?
Szívesen.
Csak a saját állomásával/tartozékaival használható. Thermaltronics info Önmagában nem használható semmire. Belül egy nagyfrekis tekercs van benne, 13.56MHz-en megy/Curie pont elven. Infót itt találsz róla. OKI-Metcal.
Sziasztok! Egy kis segítség kellene. Van egy Solomon SIC-520 állomásom és egy SMA 5051T pákám. Azt már tudom hogy nem kompatibilisek egymással. Tudom hogy SIA-548-as pákát ajánlanak az állomáshoz. Nagy a külüömbség a két páka között?
Mivel a típus nevek nem sokat mondanak a többségnek, a belsejükről lenne érdemes kideríteni valamit (szabályozó működése, páka hőelemes-e vagy termisztoros), de nem nagyon láttam ezekben még olyat amit ne lehetett volna összeházasítani. A szabályozó erősítésének az átkapcsolásával biztos hogy össze lehetne hozni vele, nekem azzal a mezei szabályozóval aminek a rajza itt fellelhető a topikban, 3 különféle pákát is sikerült üzemeltetni, pedig volt köztük hőelemes és termisztoros is vegyesen.
Még három helyen fel kell tenned a tapogatózó kérdésed.
Sajnos nem igazán tudom melyik helyen van valaki aki tudna segíteni. Elnézést.
Sziasztok. YIHUA 907A forrasztópákát hol lehet Magyarországon beszerezni? köszönöm
Egy kis, vagy inkább nagy segítséget szeretnék kérni a Fórum tagoktól.
Van egy Weller 40 W-os forrasztópákám, ami olyan gyorsasággal égeti el a hegyéhez érintett ónt, hogy az szinte fekete lesz, ha fél percig illesztgetem a forrasztandó dolgaimat. A páka hegyek közül a véső kialakítású szinte kagylósra égett pár használat után. 3 hegyet kaptam hozzá, a tű hegyű még tartja magát Ettől függetlenül nem tartom normálisnak a márkát ismerve, hogy egy 40 W-os páka ilyen gyorsan amortizálja a hegyeket. Hogyan lehet a fűtőbetét működésének hibáját tesztelni? Köszönöm szépen a véleményeket és segítséget.
Ez milyen páka, ebből a nézetből nem ismerős?
Amit leirtál, annak nagyon nem igy kellene lennie...
Ez lenne? Nem csoda ha elég.Bővebben: Link
Hát 300 fokkal már általában kényelmesen lehet forrasztani a "klasszikus" ón-ólmos forrasztóónnal, ez meg elmegy 480-ig. Ezt valami ólommentes forrasztóónhoz találhatták ki, azok igénylik a magasabb hőmérsékletet. Van benne bármi szabályzás, pl. kattog? Van olyan típus, ahol a hegy maga vezérli a melegítést, a végébe beleütött szám jelzi, hogy mekkora hőmérsékletre melegszik.
Ez egy 40 W-os Weller páka, ami szerintem gyári hibás, mármint a fűtőbetéttel lehet valami gond.
A 100 W-os noname pákám nem égeti az 40/60 keverékű ónt a hegyénél.
Tiffany díszeket készítek, de ezt a pákát az aprólékosabb forrasztáshoz gondoltam felhasználni, ahol a vékonyabb hegy, a kicsebb átmérő, a minél pontosabb aprólékosabb forrasztás a cél. De ilyet még nem láttam, hogy átég a hegye, sőt olyan gyorsan kikagylósodott, mint egy sima, bevonat nélküli réz hegy.
Ez a típusú páka fix hőmérséklettel (482 °C) rendelkezik. Ólmos forrasztáshoz túl sok, mint tapasztalhattad is.
Nincs más megoldás, mint a csere vagy szétszedve megnézni, lehet-e a hőmérsékletet csökkenteni. Az is lehet, hogy egy egyszerű egyutas egyenirányítás is elég lenne a megregulázásához.
Aprólékosabb munkához, főleg nálad, olyan páka kellene, amelyiknek lehet szabályozni a hőmérsékletét. Mondj egy keretet, hogy mennyit szánnál rá és keresünk neked egy elfogadható ár/érték arányút.
Kellene hozzá egy szabályozó, olyan amivel az izzólámpák fényerejét, vagy a porszívók fordulatszámát lehet szabályozni... Két fórumomon is találsz ötleteket ezekről:
Triakos fényerőszabályzó Bővebben: Link Fényerő szabályzó hagyományos izzóhoz Bővebben: Link
Korábban már linkeltem gyárit, de lehet hogy olcsóbban is meg lehet venni.
De egy 1N4007 kisérletképpen, ahogyan Bakman is javasolta, talán akad a fiókban, vagy nem akkora beruházás.
A "gyári" árának a feléért is beszerezhető "akciósan" ez a páka..
Használható szabályozó is akad mindenkinél...így nálam is egy kupaccal. A hozzászólás módosítva: Okt 9, 2020
Ez, és a hasonszőrű, szabályozatlan pákák hőmérséklete gyárilag van "belőve" valahová, hogy kb szobahőmérsékleten min elérje a gyártó által megadott hőfokot! A hangsúly a min-en van! A max nincs korlátozva, így akármeddig felmehet a hőmérséklet, csak a levegő és a forrasztás korlátozza ezt. Ennélfogva legalább 500C-ra biztosan fel fog melegedni alaphelyzetben. Ez nagyon sok, úgy az ónnak, mint a forrasztandó felületnek, és magának a pákahegynek is.
Sok évvel ezelőtt volt nekem is egy hasonló förmedvény. szintén tőlük. Fűtött, mint az állat. A hegy színe pedig ne tévesszen meg, csak egy vékony galván réteg van a rézen, azt a látszatot keltve, mintha tartós lenne, de gyakorlatilag olyan gyorsan ég el, mintha sima vörösréz hegyet tennél bele! Ilyen munkákhoz vegyél egy legalább tekergethető hőmérsékletű pákát, főleg Kínából potom pénzért lehet egész jókat is venni..., vagy itthon 1x ezerért már komolynak számító szabályozott vezérlésű állomást. Egész más lesz ilyennel dolgoznod...
Bevallom a Lidl forrasztópákáját is kipróbáltam, nem bizonyult tartósnak a hegy, de legalább lehet hozzá kapni viszonylag olcsón, ha jól láttam
Nagyon köszönöm a lehetőségek tárházát, de én abszolút egy felhasználó vagyok és semmi több.
Nincsen képzettségem és ismeretem sem arra vonatkozólag, hogy egy 15 ezer forintért árult, elvileg minőségi, forrasztásra alkalmas pákát miként alakítsam át, hogy használni is tudjam. Viszonyítási alapom van a korábbi és meglévő 60-80-100 W-os nagyrészt noname pákákhoz képest, amik szintén 450 Celsius fokig melegednek (persze, a hegy állításával lehet csalni kicsit), de egyik sem füstöli el az ónt és pár nap használat után nem ég deformálódva a hegye.
Tudnál esetleg ajánlani ilyeneket?
Nehéz összeghatárt mondani, mert eddig sem az 5 ezres, sem a 15 ezres nem volt semmire használható.
Van/volt egy kedvenc hőfokszabályzós tűhegyű pákám, amivel mütyür forrasztásokat is tudtam készíteni és még a hegy is bírja, de a hegy rögzítése (csavaros) teljesen alkalmatlan a hosszabb idejű használatra. Ez a páka kb. 4 hónapja van meg és hétvégén használom. Így nézve a lehetőségeket meg tudnák velem osztani?
Bízom benne, hogy nem kell a világ másik végéről vennem ilyet. Habár most meginogtam kicsit és drága tapasztalat, hogy M-on - eddig azt gondoltam, hogy- korrekt boltban vásárolt eszközt sem vesznek vissza vagy cserélnek ki, amikor látható, hogy nem rendeltetés szerint működik.
SOk tapasztalat van ebben a témában: Forrasztópákák - melyik miért jó, érdemes olvasgatni.
|
Bejelentkezés
Hirdetés |