Fórum témák
» Több friss téma |
Az egyenirányított feszültséghez tartozó 0 legyen a csavar közepe. Az AC 12V nem valamilyen középnullás trafó? Jobb lenne pontosabban látni tudni legalább az AC részt.
Nem, egy sima trafó. Miért lenne fontos pontosabban tudni az AC részt?
Ha csak 2 kivezetés a trafóról az AC rész, akkor ahogy előbb írtam, AC -t nem kell 0 -ra kötni.
Ha középnullás a trafó, (mellékelt képen) és a DC is (pld: +15V, 0, -15V) akkor a trafó közepe is 0 -ra menne. De ebben az esetben ugye nem ez van.
Értem. Köszönöm a választ.
Elkészült a MAX038-ra épített függvénygenerátorom. Két fotó a szöveg alatt, még több és rövid leírás itt látható
Szia!
Gyönyörű lett a műszer, sok sikert a használatához. Esetleg a dokumentáció hozzáférhető-e? Hasonló felépítésen gondolkodom. A 8038-as függvénygenerátorom kiválóan működik, de szereztem én is MAX038-at és szeretném bővíteni. Köszönettel: Gábor
Sziasztok,
Nekem is végre összeállt a "szegény ember függvénygenerátora" 4049-cel. Nehezen indult, mert a kondikat a 2-es inverter kimenetére kötöttem (és persze a paneltervben is volt egy-két hiba, de ez most nem lényeg..). Sehogy sem akart kialakulni a háromszög-, és a szinuszjel sem.. Végül az itt olvasottak hatására átkötöttem az eredeti kapcsolásnak megfelelően az 1-es inverterre a kondikat, és láss csodát: engedelmesen beindult a cucc. Pár kép a működéséről. Motorola MC14049UBCP van benne, mert az volt itthon. t
Szia, gratula, mekkora lett a frekvenciaátfogása?
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2014
Gratula! A PC-den futo szkop program nevet elarulnad?
Az alsó szakasz kb. 15 Hz-től indul 1 kHz-ig, a felső végét nem tudom, mert a hangkártyás szkóp 13 kHz körül "meghal" ... a frekimérőmet meg még nem kötöttem rá.. De mindjárt pótolom.
Ez az, amit használok. Nagyon sokat tud, nem csak szkóp, de függvénygenerátor és spektrumanalizátor is. Két bemenetet tud kezelni (sztereó), kétsugaras szkópként is használható.
Ha jól értettem, akkor a program otthoni használatra ingyenes, csak indításkor kell egy felugró ablakot leokézni.
Koszi! Ha jol latom raadasul magyar. Bent van a programban vagy a nyelvi fajlt ugy kell leszedni valahonnet?
Megegyszer koszi!
Benne van, telepítéskor (vagy első induláskor? ...nem emlékszem már..) ki lehet választani. De utólag is lehet a beállításoknál.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2014
Megnéztem, ez így sikerült. Szinuszjellel mérve. A leírás szerint 11 Hz-től 70 kHz-ig tud...
De ez ugye kondicserével (?) Kondicsere nélkül írtad a 15Hz-1kHz átfogást? Más potméterrel próbáltad már?
Úgy értettem, hogy a 17Hz - 70kHz átfogást két lépcsőben tudja. 17 Hz - 1 kHz és 1 kHz - 70 kHz.
A leírás szerint 2,2MOhm-os poti kellene bele, de nekem csak 1 MOhm-osom volt itthon.
Nem tudom, mert csak hangkártyás szkópom van, az pedig tízegynéhány kHz felett meghal..
Értem, fontos lenne látni, mert ez határozná meg a felső frekiátvitelét.
A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2014
Bővebben: Link
Én is kipróbáltam a CD4049 függvénygenerátort, a linken vannak jelalakok, ezekből a felső határfrekvenciát lehet kalkulálni. És a link körül több hasznos hozzászólások is. A hozzászólás módosítva: Ápr 5, 2014
Szükségem lenne egy hanggenerátor kapcsolásra, ha valaki épített már és belinkelné a kapcsolási rajzot azt megköszönném. Szimmetrikus feszültségű szinusz és négyszögjel, 1Hz-től 50kHz-ig.
A téma képei közt szerepel egy tucat, kiválasztod melyikhez van (vagy tudsz szerezni) alkatrészt, elolvasod a hozzá tartozó cikket (sárga nyíl), és megépíted.
Sziasztok!
Építettem egyet az elektor magazinban lévő generátorból és az a gondom vele, hogy egyszer csak elkezdett egyre kisebb jeleket adni és a végén megszűnt működni, vagyis jel nem jön ki a kapcsokon. A cikkben leírt értékeket végig mértem és rendben vannak. Van valakinek ötlete, hogy merre keressem a hibát?
Az elektor magazinból ideemelt XR2206-osra épülőt. Az elektor szóra keresve meg lehet találni itt.
Ennél értelmesebben is megadhattad volna a linket ...
Mi lenne ha a hozzászólás linkjét másolnád be ? Vagy a hozzászóláshoz csatolt fájlra mutató linket amit itt találtál a témában.
Oszcilloszkóp van-e. Ezzel megnézni, meddig van jel. Ic. kimeneten, tovább tranzisztoros fokozatokon.
Ne csak feszültség szinteket mérj.
Szkóppal végig kellene követni a jel útját. Kezdve a frekit meghatározó RC tagokon lévő alapjeltől. 5 6 láb ott a kondit töltő áramot feszt kellene látni. Igaz az elvileg áramgenerátoros kimenet. Az tölti a külső kondikat freki dekádokat állítják be. Ott valami háromszögjel szerűt kellene mérni a freki függvényében változót amint tekered a potikat azzal is változik. Utána a 2 WAVE kimenet 11 14 13 lábak. Itt adatlapon lévő feszültség szintű alakú jelet kell látni. Üzemmód kapcsolók függvényében . Majd ennek a jelnek az egyre nagyobb szintű alakjait a tranzisztoros erősítő láncon végig követve a jel útját. |
Bejelentkezés
Hirdetés |