Fórum témák
» Több friss téma |
Fórum » Futófény
megnézted a videot?hasonlóan kéne müködnie.
kigyullad 1 töl 16 ig az összes,majd egyesével alszik el.
ha logikai ic kkel akarod megcsinálni egy alkatrész temetőre készülj !De már van rá ötletem !Sajnos piccel !
rögtön gondoltam.PIC-hez meg nem értek sajna.
Érdemes lehet hobbi szinten elkezdeni programozgatni? ugy meg lehetne oldani,h maradna a 4017-es,és jk tárolokkal mahinálni esetleg?
Ha veszel égetőt kb6000ft ,a tanulási idő tőled függ !
meglehet csinálni úgy is de min 11 ic !Holnap megrajzolom egy részletét
A 74154 szinte tálcán kínálja magát. S talán egész olcsóbb is mint egy PIC.
Igaz ez csak az egyik fele az effektnek...
13ic vel meg tudod csinálni azt amit itt előrébb
én megcsináltam 2 ic vel és egy piccel .
előrébb 2 féle hex van feltéve Ha nagyon akarod teszek fel asm et is , de minek?
Inkább hozzászólás-számot írj, mint oldalszámot, mert az oldalszám változhat!
Köszönöm.
Ha megnézed az adatlapját (itt megtalálod), akkor láthatod a jellemző bekötést. (Azt ne várd, hogy készen, tálcán nyújtják át Neked a kapcsolást...)
kösz,én ezt nem tanultam,ez nekem nem mond semmit.
Én sem ezt tanultam. Sőt, egészen messze áll a vasútüzemvitel-ellátó technikustól ez.
Ha Neked egy ilyen, viszonylag egyszerű kapcsolási rajz Idézet: , akkor előbb az alapokat kellene megtanulnod. Áramköri jelölések, alkatrészek funkciója, működése. A nélkül nem fog menni... Sajnos. „nem mond semmit”
<<< EZT >>> az elvet felhasználva. Csak a dekódernek 74154 (4514) -es kell. S számlálónak valami bináris FEL-LE számláló kell. PL: 74193 (4029) (Ezek a CMOS IC-k többnyire funkciókompatibilisek, DE NEM LÁBKOMPATIBILISEK a TTL sorozattal !!!)
Ez csak egy ötlet...
Elkészült a pices knight ryder prototipusa
feltettem egy videót a youtube- ra Amit te szeretnél ahhoz is megvan írva a program csak még nem készült el a videó
Nagyon jól néz ki, gratulálok!
Nálam is van fejlemény. Hozzákezdtem a korábban próba-panelen megépített kapcsolás végleges szereléséhez. Egyenlőre a kijelzőig jutottam el (melléklet). Ha valakit esetleg a részletek is érdekelnek, itt megtalálja.
Üdv
Olvastam ezt a 3D LED CUBE leírást. Nem nagyon értem a mátrix elosztását, valaki elmagyarázná, alap rajzzal, hogy itt hogyan működik mindez? A kapcsrajza sajnos hiányos (mivel gondolom nem fért ki és nem akarta a tervező minden egyes ledet felrajzolni) és hogy hogyan lehet aktiválni a LED-eket, mi ennek az alapja? 2D-s mátrixot már csináltam, de csak kapcsrajz alapján és szeretném megérteni a 2D-s és 3D mátrix kapcs működését. Köszi
Szia!
A 3D LED kocka az egy másik topik. Itt találod! Ha elolvastad az ott leírtakat és még mindig van kérdésed, akkor írj személyes üzenetet nekem! Annyit azért segíthetek, hogy a 2D mátrix esetén általában külön-külön vezérlik a LED-ek anódjait és katódjait. A 3D mátrixnál viszont az egy szinten található ledek katódját összekötik és az anódokat vezérlik.
most iródik a 2. generációs progi már 3 variációt tud gombnyomásra vált köztük ha kész felteszem
és valószínű lesz videó is
Köszönöm szépen! Remélem nem miattam foglalkozol a témával! Én ugyanis saját AVR programba kezdtem. Sajnos már az elején kizártam magam az AVR-ből és most várom az alkatrészeket a nagyfeszültségű programozóhoz. Ha ezt megnyugtatóan rendeztem, akkor folytatom a programozást.
Azért indultam erre, mert nem tudom, hogy PIC-ben lehet-e olyan PWM vezérlést megvalósítani, amilyen Topi cikkében van. Én viszont elhatároztam, hogy minimális számú alkatrészből építem meg a Knight Rider-t (csak egy AVR, 10 LED + ellenállások).
Te indítottál el az úton de már inkább magamnak tervezem. Tanulom a programozást fejlődöm . amúgy nézd meg a panelt :
Ezen sincs más csak a pic 28 ellenállás és 14 led
Annak örülök, hogy
Idézet: , mert szerintem ez egy nagyon szép és értelmes hobbi.„Te indítottál el az úton...” Tetszik a panel, gratulálok! Én is ilyet képzelek AVR-rel. Annyi kiegészítéssel, hogy legyen rajta egy optocsatoló is. Talán emlékszel, korábbi hozzászólásban említettem, hogy a Knight Rider csak az egyik cél. A másik a HDD működését jelző futófény (szintén korábbi hozzászólásban). Na én ezt a kettőt szeretném ötvözni! Csak az a szűkös szabadidő... ugye ismerős?
Az úton a kr tervezésre gondoltam (az elektronikával 30 éve foglalkozom!) Én egy nyomógombot terveztem
hozzá "drótozni " a program váltáshoz
Félreértettem, bocsánat!
Idézet: . Akkor mi nagyjából egyívásúak lehetünk: nekem is volt a 60-as években olyan forrasztópákám, amit borszeszlángon kellett melegíteni...„az elektronikával 30 éve foglalkozom!” Még egy kérdés a témához: hallottál a PIC esetében PWM vezérlésről? Gyakorlatilag az kellene, hogy például 256 lépésben szabályozhassam egy LED fényerejét. Ez már elég jó ahhoz, hogy "fokozatmentes" kinézete legyen. Mert ha ez megoldható, akkor máris felhagyok az AVR-es kísérlettel és irány a PIC. |
Bejelentkezés
Hirdetés |