Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gitár torzító / Effekt / Erősítő / Pickup
Lapozás: OK   118 / 316
(#) Andó Tamás válasza Andó Tamás hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
hmm, amúgy akármelyik verziót nézi az ember, mindenhol az a gond, hogy a telep negatív sarkára megy rá a jel. Azt pedig úgy tudom össze kell kötni a jack földel. Innentől kezdve 1 potenciálra kerül a jel és a föld. A jel meg ugye itt potenciál különbség (vagy áram? mert mágneses térre merőlegesen áram indukálódik), ami ez esetbe konstans 0 lesz.
Szóval akkor lehet az alaprajz a fostos. :S
Várom a válszokat.
Kszönöm:T
(#) darknbass válasza darknbass hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Szóval 9 lábassal valami led bekötés tipp?
(#) ZSozsóó válasza Andó Tamás hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Ennél egyszerűbben nem tudom lerajzolni.

xxx.JPG
    
(#) ZSozsóó válasza darknbass hozzászólására (») Máj 16, 2010 / 1
 
A 3ik érintkezővel így néz ki, ellenállást feltételezem tudsz számolni hozzá, ha nem ,akkor tápfeszültség mínusz a led nyitófeszültsége osztva azzal az árammal ,amit át akarsz folyatni a leden. Szerintem most mindentől függetlenül 470ohm-1kohmig bármi megfelel, kisebbet akkor, ha kék vagy fehér a led. Az is lehet a "felső" lábra kell a "+"-ot kötni, ha fordítva működne a led, akkor azt tedd át.

xxy.JPG
    
(#) Andó Tamás válasza Rafael hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Köszi a hozzászólást, de az az igazság, hogy már beforrasztottam az áramkör nagyrészét xd. Szóval marad a zsozsó féle ügylet.
(#) Andó Tamás válasza ZSozsóó hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
köszönöm a rajzot. Az alapján elkészítettem az áramkör át-át-rajzát. Röviden v0.2. Mellékelem, tedd meg légyszives, hogy ránézel.
Köszönöm :T

próba.jpg
    
(#) Andó Tamás válasza Andó Tamás hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Amúgy a nagy ellenállásokat már beforrasztottam. Szóval, ha nem okoz gondot akkor bennt hagynám őket még így kapcsoló nélkül is. Íme a legutolsó (remélem) rajzom ehhez a pedálhoz.

1.jpg
    
(#) ZSozsóó válasza Andó Tamás hozzászólására (») Máj 16, 2010 /
 
Tökéletes
(#) Andó Tamás válasza ZSozsóó hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
nice
Amúgy a VREF-et (4.5V) elég ha csak a + ánál kötöm be?
Ezen kívül még nem értem a 4*4148 diódák miért vannak ott, mert úgy nem egyeniránítók, ahogy ott vannak.
Köszi
(#) karpi válasza Andó Tamás hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
A diodak a masodik IC visszacsatolasaba hatarolnak .Ide lehet tenni ket a ket sorba kotott dioda helyett csak egy egy diodat ,ami lehet LED, Ge dioda ,Silicium,Schottky,.vagy keverve , kiserletezve melyik kombinacio tetszik .Az "A" es a "B" pontokba kell bekotni a diodakombinaciokat.

Berajzooltam minden osszekottetest hogy atlassad mirol van szo.

A sasszi (femdoboz/arnyekolas) "Jack"-nel lesz a kapcsolas nullpontkara kotve( (a foldeles jeloles az "In" bemeneti csatlakozonal.)

A kapcsolas kis modositasokkal sokfele hangzast adhat .
(#) ZSozsóó válasza Andó Tamás hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Hali!

A diódás kérdésre Karpi megadta neked a választ, a 4,5Vosat nem értem

Zsolti
(#) Andó Tamás válasza karpi hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Értem, köszönöm a kimerítő választ. Nem sokára elkészül a cucc.
(#) Andó Tamás válasza ZSozsóó hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Hello, Karpi razánál látszik a VREF, ő VCC/2 vel jelölte. Szerintem ez az IC-hez szükséges 4.5 V.
A kérdésem pedig az volna, hogy elegendő-e ha ezt úgy állítom elő, hogy 3 * 1.5V os elemet összerakok, és az áramkörbe csak a 3 elem sorba raksánál a legutolsó + ra kötöm.
Köszönöm: T
(#) ZSozsóó válasza Andó Tamás hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Na, ezt most nem értem. Nem csak egy darab 9V os elemed van? Mert akkor semmi más nem kell, a 4,5Vot a 2db 47kOhmos ellenállás állítja elő.
(#) bahihi hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
hello én szeret nék tranzisztoros erősitöt építeni 60 w ossat mee van két magnat 693-as hangfalam azt ahhoz kéne csak fingom nincs hogy hogy kezdjek neki
(#) Bassmester válasza bahihi hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Grat.
... a helyedben beleolvasnék a fórum valamelyik erősítős topikjába.
(#) bahihi válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
kössz nem vagyok elektro müszerész
amm meg má szinte elolvastam az egészet
(#) bahihi válasza bahihi hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
nem értem ezeket a kapcsolási rajz szarokat
(#) Bassmester válasza bahihi hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Olyat keress, ami egyszerű, van hozzá nyákrajz, beültetési rajz, alkatrész lista, meg minden. Nézzél be a TDA 7294 topikba is, olyat már sokat csináltam és nagyon jó cucc.
Ja... és szebben kéne fogalmazni, mert ki fogsz kapni a modiktól :yes:
(#) bahihi válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
kössz bocs!
(#) bahihi válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
nagyon szépen köszönöm bassmester találtam 1 viszonylag olcsó kit 100w os mono erősítőt csak átalakítom stereora
(#) Bassmester válasza bahihi hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Nincs mit. Talán ez az?
Ha kettőt rendelsz, az már éppen elég a sztereóhoz, nem kell átalakítani rajta semmit
Ebben a topikban zajlik a téma folyamatos kivesézése.
(#) bahihi válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
jah nehogy azt hidd hogy én ijen tipikus emeletesházi vagyok és hogy nem értek semmi hez
jah amugy kertes házba lakok őő van szállitási költség mert én halason lakok?
(#) ZSozsóó válasza bahihi hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Hello!

Ne haragudj, hogy beleszólok, de erősen feltételezhető, hogy nem értesz
Idézet:
„nem értem ezeket a kapcsolási rajz szarokat”
. Szarok..szakmai alázat nulla, hozzáértés nulla, ha segíteni szeretnének, meg bunkó vagy. Természetesen a lakóhelyedtől függetlenül biztosan van szállítási díj, nem is értem, szerinted ingyen viszi ki neked a postás? Vagy esetleg bicózz el érte, ha kertes házban laksz, feltételezem van kerékpárod. Mindettől függetlenül sok sikert kívánok az építéshez, ha esetleg problémád lesz, akkor a hibajelenség leírásával nagyon szívesen segítünk, mint már oly sok emberen, ha kijelenthetem. Csak légyszíves fogalmazz kultúráltan, mondatok nagy betűvel kezdve, ponttal lezárva, ha kell kötőjel, akkor az stbst. Csak azért mondom, mert ildomos a helyes írás, ha esetleg nem megy olyan jól, segít a helyesírás ellenőrző is.
Elnézést az OFF ért.

Zsolti
(#) ZSozsóó hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
Bassmester!

Hogy áll a SLO charger? Sikerült megoldani a trafó kérdést?
Én meg a hibrid fejemmel küzdök, nagy génen iszonyatosan zajos, már sok mindent végigjátszottam, a végén már susogás is jött..Adatlapban utána néztem, az első JJ12AX7- em inkáb RF használatra való, úgyhogy ment a helyére tung-sol. Jóval nagyobb gainnel, de nem bántam meg jó lett a szand. Most valami földelési problémára gyanakszom, mert megnésztem analizátorral erősen 100Hz környékén van zaj, meg 100 felharmónikusain, szóval attól tartok valami töltő áram rángatja az első csövemet. Az érdekes az, hogyhya fokozatonként lehúzom a földre , akkor ez eltűnik, de egyértelmű, hogy az elsőnél jelentkezik nagyon intenzíven, nem véletlenül, az a legérzékenyebb Fűtésre gyanakodtam először, mert az AC, dehát az 50Hz, annyira meg nem mély a zizi, a DC fűtés csak rontott a dolgon, de legalábbis jobb nem lett. Most majd átvariálom a földelést, mert tegnap este csaptam a homlokomra, hogy minden egy pontban van, lehet nem nyerő a hangszóró földjét egy azon pontba tenni pl az előfokozat földjével. Lehet arrébb teszem pár centivel, remélem megoldódik a dolog

Zsolti
(#) Bassmester hozzászólása Máj 17, 2010 /
 
Hali Zsozsó!

Végre "megszületett" a frankó anódtápom
Ezzel már tökéletesen megy a csöves tortyogóm
A trafós megoldás, sajna nem vált be, úgyhogy hiba volt a nyáktrafókat megrendelnem és a csili-vili nyákot megcsinálnom hozzá. 230-ról szépen 12V-ot csinál, de fordítva már nem működik, mert csak 167V AC jött ki belőle. Azért írom le, nehogy más is aláfusson ugyan ezzel a hülyeséggel.
Még a héten elkészitem a (remélhetőleg) végleges verziót.
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
(#) ZSozsóó válasza Bassmester hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Nagyon kis kompakt megoldásnak látszik, tetszik a kis filigrán fazékmag. Kapcsolást megosztasz velünk?
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Az szerintem nem baj ha minden föld a csillagpontba megy, de főleg DC fűtésnél vigyázni kell, hogy a bemenő jel GND ágára semmi más GND (pláne nagyobb áramú) ne csatlakozzon, valamint az anód táp negatív és a fűtéstáp negatív is külön GND ágon menjen a csillagpontba. A kombóm is csillagpontos kialakítású és zéró brummja sincs neki. A treble potit csumára állítva súgást hallat ez is, de a gyakorlatban ez nem zavaró.
(#) Bassmester válasza ZSozsóó hozzászólására (») Máj 17, 2010 /
 
Csak nyák van LAY-ban, ha az megfelel...
Ebből a kapcsolásból kiindulva csináltam. Az ícé tápját (+15 stab) a kapcsolt feszültségtől (+12V stab) külön kell kialakítani, különben nem működik. A kimenetre sima Graetz kell UF 4007-ből, kondik nélkül. Ahogy a LAY-on is látod. Primer tekercs: 2x6 menet 0,6 CuZ, szekunder tekercs: 145 menet 0,15 CuZ, soronként szigetelve (3 és fél sor),
ilyen fazékra.
Nálam, így kereken 300V megy az anódokra.
Következő: »»   118 / 316
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem